Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) hermanyi válasza Sungoo (#79500) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez az a 2 ami ott van az asztalán. Desedán nagyon élt.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#79502) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Dovit oldalán futottam bele..Hokev termékek. Csak lestem. Ifjabb sporttársaknak mondom, hogy Mo.-on a 70'-80'-as években ezen a néven futott a horgászcikkek gyártása, és értékesítése. Na, felbukkant a név, utána is keresgéltem. Úgy látom csak a nevet vették meg, a saját márkás termékek átcímkézések lehetnek...
[link] [link]

(#79503) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Milyen érdekes ez a sporthorgászat így ,hogy aki nem követi csak itt olvasgatva találkozik a nevekkel és eredményeivel csodálkozva ,hogy a youtube okosodva videókat nézegetve mit hogyan jó csinálni az eredményes peca érdekében csak a felkapott elhíresült nagy neveket dobálja be Haldorádó, Feedermániás Jankovics stb persze a termék reklámok miatt vagy csak nálam

[ Szerkesztve ]

(#79504) iceQ!


iceQ!
addikt

Szavanna horgásztó. Két balos bomb feeder, jobbos pedig method.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79505) Zoli bácsi válasza iceQ! (#79504) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Jó idő lesz, vénasszonyok nyara! Ki kell használni, én is készülök délután valahova.
Micsoda újszerű botok. Kecsesek, príma gyűrűzéssel... :K
Milyen fajták?

(#79506) mdav88


mdav88
senior tag

Lehet egy balga kérdésem?
Alap Match szereléket minden peca után bontjuk, újjáépítjük? Nem lenne értelme a főolmozás fölé egy forgót betenni, amivel majdnem büntetlenül és egyszerűen újraköthető az egész?

(#79507) saen válasza mdav88 (#79506) üzenetére


saen
veterán

Akkor már inkább levenném az uszót és felszerelve szállítanám/tárolnám.

(#79508) iceQ! válasza Zoli bácsi (#79505) üzenetére


iceQ!
addikt

Balos:

Daiwa N'ZON S 390 100 és 150g

Jobbos:

SeriaWalter 330MQ

Egyelőre még nincs kapás sem, de bízom a jó idő erejében.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79509) Zoli bácsi válasza mdav88 (#79506) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Részemről match meg bolo botokat mindig felszerelve szállítom, nem olyan problémás a szállítás, mint amikor a 40gr-os fenekező szerelék kosara fityeg.
Szerintem minden forgó, minden kötés egy plusz gyengítés. Nem ér annyit. Elvileg persze működne, de ha szakadnál, esélyes hogy a forgónál lévő csomó szakadna. A hal meg vihetné az előkével az ólmozást. Szóval működne, de nem etikus....Szerintem. :)

Szerk:
iceQ!: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#79510) mdav88 válasza Zoli bácsi (#79509) üzenetére


mdav88
senior tag

Saen, Zoli bácsi, köszönöm, ezek azok a praktikák, amiket nem látni a videóban/olvasni írásokban, minden addig tart, amíg boldogság van, de azt hogy praktikusan ki-hogy pakol peca után, már nincs érdemi kontent.

Lehet evidens, de a vízparton szembesülni vele kellemetlenebb, mint egyszerűen utánakérdezni.

(#79511) saen válasza mdav88 (#79510) üzenetére


saen
veterán

Nem volt gond a kérdéssel, erre való a forum :K

(#79512) galervin93 válasza iceQ! (#79504) üzenetére


galervin93
őstag

Ha télleg bomb akkor nehogy repüljön a rodpod. :DDD
Alapjáraton a bomb kifejezetten, már-már túlságosan is takony, nagyon rövid botot jelent, pontosabban kíván "papíron", maga a peca pedig szó szerint folyamatos, de csak pár szemenként lőtt pelletet. A pellet hangjára, illetve a folyamatosan aláhulló, fenéken lévő szemekre gyűlik a hal, ezek közül lehet fogdosni. Ha van vízmélység akkor akár tizencentikre, egy-két méterre a parttól is meg lehet így fogni a halat, érdekes élmény! :K A rövid táv és a vehemens kirohanások miatt nagyon intenzív az élmény, kb. mint a pellet waggler.

mdav88
Ha nagyon nem megy a felszerelve szállítás, akkor a főólmozás fölé köthetsz egy végfület, meg ugyanezt a főzsinóron is, és akkor peca előtt/végén gyakorlatilag csak ezt a szakaszt kell hurkolni. Nem túl elegáns, de működik. Ha lusta vagyok akkor bolon szoktam így csinálni, ott macerásabb az állandó ki-be fűzögetés, de a peca minimál jellege miatt meg sokszor felszerelve sem szívesen szállítom, mert sérülékeny... Akkor csinálok létrára pár szerkót így végfüllel, amit csak belehurkolok a főzsinór végfülébe. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#79513) BlackmMmDog válasza mdav88 (#79482) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szombaton lesz, Kiskunfélegyháza Balog tanya horgásztó.
horgásztalálkozó topik
térkép , 451 főút mellet

ui.: Fischerbócsát kerüld ki :DDD

(#79514) mdav88 válasza BlackmMmDog (#79513) üzenetére


mdav88
senior tag

Köszönöm, ez most kiesik, de tetszik az ötlet, és a segítőkész közösség mindig jó társaság! Élni fogok vele a jövőben.

(#79515) iceQ! válasza galervin93 (#79512) üzenetére


iceQ!
addikt

Így is van, ahogy leírtad. 15 percenként dobok be egy fél lapát pelletet vagy mag mixet (2 etetés van).

Most húztam ki egy 15-ös potykát. Szép példány volt nagyon, szája is rendben volt.

Előttem 4 méter víz van, ezt mondta a marker úszó. Rá pár méterre 7 utána meg 9. Ja van mélység, idő is jó. Úgy hogy folytatom tovább a part közeli pecát.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79516) gg72


gg72
veterán

Ma délelőtt sikerült végre egy balint fognom pergetve, kajakból, nagy élmény volt, 50cm, súlyra nem tudom, ment vissza. Egy 2es bronz Caperlan villantóra jött, előtte már mindent próbáltam... Érdekes, mert nem nagyon voltak rablások, ez is a nádas előtt jött, először azt is hittem, hogy csuka, mert nem látszott a rárablás. Találtam egy olyan öblöt is, ahol gondoltam biztosan van csuka, de csak pici sügerek voltak, amúgy iszonyú elhanyagolt rész volt, ilyenek is vannak még itt a Balcsi északi partján...

(#79517) tepenzed válasza gg72 (#79516) üzenetére


tepenzed
őstag

Úristen de irigyellek :Y És az idő is gyönyörű

[ Szerkesztve ]

(#79518) gg72 válasza tepenzed (#79517) üzenetére


gg72
veterán

Valóban nagyon szép idő van, erre vártam már hetek óta. :-) Amúgy érdekes, de tegnap késő délután "halott" volt a víz, ma délelőtt azért már volt mocorgás. Holnap délután is lenézek, remélem ez a tendencia folytatódik. :-)

(#79519) Sungoo válasza hermanyi (#79501) üzenetére


Sungoo
addikt

Bocs, ezt nem tudtam.

(#79520) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kimentünk délután peccantani a Rábcára. Igazából nem is hoztam képet, élménybeszámolót sem tudok írni.....Csontival, bólóval folyamatos fogás, apró bodorka, keszegek, mini kárász, géb...És kis sügerek! Lesz utánpótlás. Olyan 10 cm körüliek, de folyamatosan.....Egy method feedert tettem még be melléje, darabosabb halra pályázva....Methoddal egy kilós kárász jött, bólóval az apraja..de folyamatosan. Készítettem a telefonommal egy fotót, aztán feltettem az Ignis tetejére, hogy biztos fotózok még...
Jött a szürkület, pakoltam, alaposan körülnéztem, mindent eltettem...Indulás. Jó öregurasan vezettem, ahogy egy Ignist illik....Itthon pakolok ki, az ajtó oldalzsebébe benne a buksza iratokkal..De hol a halló-készülékem..? Melléje tettem. Be is villant egyszerre, hogy az autó tetejére tettem a vízparton.....Nem egy Iphone, egy Samsung A52S 5G, egy hónapja kaptam szülinapomra. Nem akkora érték, át is villant az agyamon hogy 17km-en esélytelen megtalálni, kár keresni.....Az előfizetéses SIM jobban izgatott. Aztán fölnézek az autó tetejére..Ott a telefon.......17 km hanyi utakon........Nem esett le.....Hogy csináltam...? :C

(#79521) gg72 válasza Zoli bácsi (#79520) üzenetére


gg72
veterán

Nem semmi... Nem mágneses a tok? :)

(#79522) galervin93


galervin93
őstag

Jót matcheztem ma "hazai pályán", Magyarnándor Rézparti-víztározó. Stégről nem egyszerű, de a gyönyörű idő és környezet mindig kárpótol. És még egy kis meglepi is jött. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#79523) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valakit érdekel, eddig is ingyenes volt, de most regisztráció nélkül is letölthető, ha jól látom.Legalábbis nem kell bejelentkeznem....
[link] Horgászkalandok ingyenes horgászmagazin 2022 október. Kb 38mb-os PDF fájl, ha telóról vagytok.

gg72: Nem, illetve a flipes tok pántjának a záródását segíti egy pici mágnes, de ez tuti nem fogta volna meg. Szerintem az öreguras stílusnak köszönhetem hogy nem repült el. Amúgy szoktam tolni is ha olyan a hangulatom...(Kívánja is az Ignis közben a pörgetést, ha nem kapja meg, hangosabb lesz és lustul), most ilyen kedvem volt. Szerencsére.... :D

(#79524) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#79523) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Megnyitottam, de nem erre számoltam. Jó látni hogy egyre több csaj van a vízparton (csak nem ott ahol én vagyok :DDD )

(#79525) aladarazurbe válasza galervin93 (#79512) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Csak annyival egészíteném ki, hogy a fül orsós boton mehet az úszó fölé is ha úgy jön ki a lépés. Praktikusan akkorát érdemes tenni, hogy át tudd bújtatni a létrát. Ekkor hosszú bajszot kell hagyni a hurok-csomókon a maradék zsinórnak, hogy könnyen bújjon az apró gyűrűkön.

Rest voltam szerelni és volt nálam kötve 7 méteres spiccre létrán szerelék, amit 2 nagy hurokkal tettem fel a főzsinórra. Simán működik a fennti módon 2 nagy hurokkal. Azóta többször is használtam. Én többnyire 0.2es főzsinórral lógatok és 0.18 - 0.12 közötti előkékkel. Mindig az előke szakadt. Mellette szól még, hogy csak rödiv pecákra van időm és nem kell szerelgetni, csak hurkolni, meghát a Dunán többféle képlet kellhet a megoldáshoz (sokszor az sem elég ...).

(#79526) andrew911 válasza BlackmMmDog (#79524) üzenetére


andrew911
tag

A címplaplány egy holland horgász illetve fotográfus, Priscilla Holthuis, de kétségeim támadtak azzal kapcsolatban, hogy endegélyt adott-e egy miniállam digitális magazinjában történő megjelenésre.
Az utoló oldalt pedig nem tudom pontosan hová tenni, a haverom egy másik platformon szokott ilyeneket keresni, nem horgászmagazinban.

(#79527) sasa311 válasza Zoli bácsi (#79523) üzenetére


sasa311
veterán

Ha ilyen lenne esetleg a kavinton hiánya miatt ( ;] ) akkor :
Google.com/android/find

Ha a GPS be van kapcsolva megmutatja a térképen, ha csak a közelben kell keresni akkor még tudod csongetni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#79528) Zoli bácsi válasza sasa311 (#79527) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm! A baj az, hogy sem a helymeghatározás, sem mobilnet nincs bekapcsolva, illetve csak akkor ha használok valamit. Cserébe kb 8-10 napig elmegy egy töltéssel. Nem vicc, röhögöm a kollégákat hogy állandóan töltőt keresnek. Napi átlag egy telefonálás, egy-két fotó alkalmanként....Elsején töltöttem, még 40% körül van......
Szóval most megpróbáltam, nem találja hol van, meg csörgetni sem tudja. Persze csak próbaképpen.
De most látom, ha köcsög akarnék lenni, tudnám a céges gépen Google fiókba (Gmail) bejelentkező, nem kilépő kollégák telefonjának a tartalmát törölni..... ;] ;]
De nem vagyok az.... :)

(#79529) Koncipappa válasza sasa311 (#79527) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Annyival egészíteném ki, hogy a mobilnetnek is be kell lennie kapcsolva :D (ha valaki egy kedvezőtlen díjcsomagban van, előfordulhat, hogy nincs mindig bekapcsolva a mobilnetje, de én pont az ilyen miatt nem lövöm ki soha)

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#79530) BlackmMmDog válasza andrew911 (#79526) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Odáig nem jutottam el, első 3 cikket olvastam el. Igen az már sok. :U Horgász kiállításon is ment sokáig.

(#79531) iceQ!


iceQ!
addikt

Horgászat közben arra lettem figyelmes hogy a RYOBI Cynos iii orsómnál ha a féket nem engedem ki teljesen kapásnál leugrik a bot a tartóból, a Wychwood Orsó nem csinál ilyet, akkor sem ha nincs fullra ki van engedve. Mit lehet ezzel kezdeni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79532) sasa311 válasza iceQ! (#79531) üzenetére


sasa311
veterán

Elkapni a botot ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#79533) BlackmMmDog válasza iceQ! (#79531) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Letapad. Újra zsírozás lehet megoldja(90%), orsó csere biztosan! ;]

(#79534) iceQ! válasza BlackmMmDog (#79533) üzenetére


iceQ!
addikt

Igen erre gondoltam én is, hogy kib@szom és veszek egy daiwat :DDD

sasa

Ez volt a megoldás egyébként, különben ugrik a bot :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79535) Zoli bácsi válasza iceQ! (#79531) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Lazábbra hagyott fék, vagy én úgy teszem le a két támasztóra a botot, hogy vagy az első villánál a gyűrű, vagy a hátsónál a nyél, vagy az orsó megakadjon, ha elindulna a hal. Ezek a csónakos, ívelt bottartóim nagyon jók, bár a hal eltekeri, de kihúzni nem tudja a botot.
Harcsahorgászok kikötik a botot.
Én amúgy azt tippelem, az a baj, hogy rosszul teszed le a botot a tartóra, olyan helyen van a súlypontja, hogy kibillenti a hal. Közel van a két villa. Másik orsód nehezebb, azt azért nem rántja ki..... :U

[ Szerkesztve ]

(#79536) iceQ! válasza Zoli bácsi (#79535) üzenetére


iceQ!
addikt

Így állnak a botok.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79537) Atis45 válasza iceQ! (#79536) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én ilyenre cseréltem a villát, mert volt hogy nekem is olyat rántott a hal a boton, hogy az elektromos kapásjelzőbe akadt meg az orsó.
[link]

(#79538) andrew911 válasza iceQ! (#79536) üzenetére


andrew911
tag

Nekem egy Cormoran buttgripper van, abból néha én sem tudom kiszedni a botot, nemhogy a hal. Ez pedig Gurunak tűnik innen, ami nagyon hasonló, de ezek szerint mégsem.

(#79539) iceQ! válasza Atis45 (#79537) üzenetére


iceQ!
addikt

Ilyet akarok én is. Jó a vastagabb parafa nyélnek is? Feeder bot, nem az a vékony pontyozós nyél

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79540) iceQ! válasza andrew911 (#79538) üzenetére


iceQ!
addikt

Az, Guru. Jól látod.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79541) Atis45 válasza iceQ! (#79539) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekem a nyél átmérője, kb 28mm.
Amúgy vastagabb nyéllel is jó, mert gumis, és enged.

(#79542) Koncipappa válasza iceQ! (#79536) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Ez milyen rodpod? Elég stabilnak tűnik. Én egy Delphin Bronx 2G-t használok, de egy kicsit instabil és vékony az én ízlésemnek.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#79543) iceQ! válasza Koncipappa (#79542) üzenetére


iceQ!
addikt

FORGE MINI POD X

Jó kis rod pod, pici, könnyen szállítható. Van hozzá leszúró is. Vám Delphin Bronx 2g is, de azt már egy ideje nem használom. Ezt jobban szeretem.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79544) iceQ!


iceQ!
addikt

Véget ért a 36 órás peca, 13 ponty jött.

10 kiló alatz nem nagyon volt 1-2 db. A max súly 16.5 kg volt. Egyéni rekord dőlt meg a túra során, illetve az év legeredményesebb horgászatán vagyok túl.

A tizenhatos:

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79545) BlackmMmDog válasza iceQ! (#79544) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Gratulálok! Szép munka volt! :D

(#79546) iceQ! válasza BlackmMmDog (#79545) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi, mennyire volt szép munka vagy nem azt nem tudom, de k*rvára elfáradtam :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79547) saen válasza iceQ! (#79546) üzenetére


saen
veterán

Év legjobb pecája mindig szép munka, grat!

(#79548) sasa311 válasza iceQ! (#79546) üzenetére


sasa311
veterán

egy jó peca mindig szép munka - már csak a csipogós kapásjelzőt (meg a nyeletőféket) kellene elfelejteni, hogy tökéletes legyen az összkép :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#79549) iceQ! válasza sasa311 (#79548) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálam nyelető féket nem találsz, csipogó meg kell, mert ugye iccaka is megy a hal :D Meg amúgy is, kényelmesen figyelem a botokat. :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#79550) Szilágyi84 válasza iceQ! (#79544) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hol jártál ?
Én is voltam ahol 5 napja a kínaiak mellettem a 10-es busákat fogták ,az a part rész nem akartam elhinni vagy kb 1 méterrel feljebb jött a víz szóval alig volt part és hely se .Busa se jött a speciális extrán felhős piros hideg vízes etetőre , meghagyom a kínaiaknak. Rablások voltak .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.