Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nickwaren

    tag

    válasz FerNandor #11367 üzenetére

    Amekkora neked tetszik és botodnak is megfelelő még tömött állapotban, illetve helyszín függő. Én általában 30 grammos csúszó kosarakat szoktam használni, de tavon
    A helyedben azt a 30-as főzsinórt lecserélném, 25-ösre. Túl könnyű kosárnál elhúzhatja a szerelékedet a bevetett helyről mire beáll, és segítene egy kicsit a dobótávban is.
    Előkének használhatsz fonottat is, én csak azt használok, általában 0,10 - 0,12-es méretben. Kamasaki DN-Max típusút veszem, ebből 10 m kb 500 Ft, de egy egész szezonra elég. Lágyabb az esése, mint egy monofilnak ami időnként előny lehet a halaknál. Én a rövid előkék híve vagyok, max 10 cm-eseket kötök a horog alá, hogy minél közelebb kerüljön a kosárhoz. Előnye, hogy agresszívabb kapást eredményez.
    Látom horogból sikerült egy pár szép nagyot venni, az elején én is így voltam, bár egy jó ideje a 4-es a legnagyobb ami van nálam, általában 6-os, 8-as, 10-es amit előszeretettel használok.

    Mikor lesz már jó idő??? :W Hétvégén megint úgy be kellesz öltözni a pecához, mint egy sarkkutatónak. :O

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés