Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) joghurt válasza lezso6 (#18295) üzenetére


joghurt
addikt

Én ezt elhiszem; nem is neked válaszoltam, hanem annak, aki lehülyézett, hogy "de hát ott van".

A tej élet, erő, egészség.

(#18302) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát ez a hubosítás nemcsak hogy még szokatlan, hanem egyre inkább zavaró, mert nincs alternatíva!

A PH főoldal mint olyan eltűnt, ok ez volt a változás lényege;
A fórumba a jobb oldalas aktív témák mindent kidob időrendben - lényegében a főoldal változtatás célja...;
A baloldali legfrissebb anyagok meg darabszám limites.

Nem maradt egy felület sem, ahol csak a PH-s, azaz számítógépes/meg kisseb nagyobb, de tematikailag hasonló tech/, és aznapi tartalmat sorban áttekinthetném...

Őszintén kérdezem, hogy egy alternatív kezdőlap (XY.proharver.hu formátumban ahol csak és kizárólag a régi kezdőlap tartalmi arányával -hubosság ellenében értve- találkozhatunk ) igénye mennyire reális?
Megmaradna az aktuális főoldal aktuális céljaival, de lenne egy régi-féle is azoknak, akiket a régi-tematika dolgai érdekelnék... (meg akár mérhető is lenne, hogy ki veszi a fáradságot, hogy oda menjen)
Ez a kerülgesd a IT híreket, a MA cikkeket ha arra vagy kíváncsi hogy mi az új GPC/CPU egyenesen fárasztó... :(((

Ismétlem: nem a design a bajos, hanem a tartalmi változás!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18303) lezso6 válasza ledgeri (#18302) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A főoldalon a jobb hasábban fel van sorolva szép sorjában az összes hír.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18304) Viktor0610 válasza ledgeri (#18302) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Tesztek részen ott vannak a tesztek vagy a hírek.
Kiválaszthatod.

Samsung Galaxy A54

(#18305) ledgeri válasza lezso6 (#18303) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A "régi kezdőlap tartalmi arányával" szólgáló kezdőlapra kérdeztem, " ahol csak a PH-s ... tartalmat" láthatnám.
A lap és hasáb nem ugyanaz...
(#18304) Viktor0610
Mondjuk ha itt a mindenre ugyanaz a felület jönne be az már az "okés" megoldás lenne, de akkor marad amit írtál...

Pá címlap :O

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18306) Parci válasza ledgeri (#18302) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egy olyanon agyalunk, h be lehessen pipalni, h csak ph-s anyagok jöjjenek a címlapon (nekünk elég, h nem az a default)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18308) joghurt válasza Parci (#18306) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt támogatom. Alapból Gamepod és Mobilaréna teljesen hidegen hagy, PH!, IT café és Logout (címlaposok) jöhet.

Másnak meg nyilván egy Mobilaréna + Hardverapró lenne a szíve csücske.

(A nyomorult "legnagyobb online lap" Index is megtehetné végre, hogy rovat szinten testreszabhatóak legyenek, és pl. a Velvet mocskát és a celebecskék "híreit" látnom se kelljen. Mint ahogy a foci is teljességgel hidegen hagy.)

A tej élet, erő, egészség.

(#18309) Cifu válasza joghurt (#18308) üzenetére


Cifu
nagyúr

uBlock Origin-el lehet a dobozokat szűrni, pipetta ikon, és gyönyörűen ki lehet gyomlálni a napi.hu, velvet és hasonló elemeket...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18310) ledgeri válasza Parci (#18306) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y :R

Ha már HUB, akkor esetleg a többi oldalnak is ugyanolyan pipa, és akkor mindenki kénye kedve szerint kombózhat!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18311) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Mára gyakorlatilag két mobiltelefon OS kategória maradt: az iPhone és az Android.
Az iPhone-okat az Apple márka alatt gond nélkül meg lehet találni, mivel a márka meghatározza az OS-t és fordítva.

Felettébb hasznos lenne viszont, ha az androidos telefonokra is lehetne ugyanígy keresni, nyilván nem gyártó, hanem OS alapján kategorizálva.

Ezt nem tervezitek bevezetni?

(Ha már nem lehet a keresések eredményéből kihagyni az "iPhone" szót a címben tartalmazó hirdetéseket, amivel esetleg el lehetne érni ezt a célt, mivel a keresésben ez a funkció nem működik.)
:F

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#18312) tpeter77


tpeter77
addikt

üdv, ha valaki privátban hülyének néz, írogat, hogy a hirdetésemen lévő termékre fizetett, egy hete írta, hogy utalt, hogy-hogy nem kaptam még meg? Péntektől küldi a bizonylatot, holott semmi sem érkezett, és most írt este, hogy szerdára lesz a pénz a számlán. Időközben 4-5 másik érdeklődő is volt a termékre.
Mérgemben archiváltam a hirdetést, és letiltottam a csávót a privát üzeneteknél, pedig 100%-os értékelésű volt...
Ilyen esetben valakinek szólni kell? Egyelőre letiltottam, mert elegem van az irományaiból.

(#18313) TigerCat válasza lezso6 (#18290) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk logikusabb lenne azt megmutatni, mi az aktuális beállítás. Simán belekeveredtem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18314) canniball válasza TigerCat (#18313) üzenetére


canniball
nagyúr

Így van, szerintem is félreérthető. Logikusabb lenne ha az összes opció látszana és az aktuális beállítás ki lenne emelve (pl. vastag betűkkel).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18315) Viktor0610 válasza canniball (#18314) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy gondoltad? Hat külön gomb? :))

Samsung Galaxy A54

(#18316) DigitXT válasza canniball (#18314) üzenetére


DigitXT
félisten

És még hány ilyen van, pl. mobilon. Egyedül a fejlesztőnek logikus megjelenítés, a felhasználó, meg vakarja a fejét, hogy akkor most ez az aktív beállítás, vagy csak az lesz, ha rákattint? Utána persze átáll, és akkor megint jöhet a kérdés.:D Ilyenkor ha már sikerül gombokat az aktuális érték szerint átnevezni, legalább szokott lenni vmi apróbetűs magyarázat, hogy az aktuális beállítás ez és ez...:R

(#18317) canniball válasza Viktor0610 (#18315) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, de csak a te felületeden! ;]

Ugyanúgy gondoltam mint most van, csak míg jelenleg az éppen kiválasztott opció nem látszik a listában szvsz logikusabb lenne ha az is ott lenne (valamiféle kiemeléssel/megkülönböztetéssel).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18318) Viktor0610 válasza TigerCat (#18313) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint a régi kinézetű oldalakon is így van, nem tudom, miért akkora gond ez.

Samsung Galaxy A54

(#18319) lezso6 válasza TigerCat (#18313) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legördülő ikon tényleg nem jó, mert összetéveszthető. De ha meg azt írom oda, ami az aktuális nézet, akkor nem egyértelmű, hogy ott lehet választani. Olyan gomb kell, hogy "asztali nézet", ami oda is vált, mert mindenhol így van, s az emberek így keresik.

Most a chevron (legördülő) helyett ellipsis (három pont) szimbólumot tettem a kis gombra, hogy egy "további opciók" jellegű menünek látsszon. Ez így egyértelműbb, ugye?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18320) AAAgold válasza lezso6 (#18319) üzenetére


AAAgold
senior tag

talán egyértelműbb lenne, ha a felirat az lenne, hogy "váltás asztali nézetre" és "váltás mobil nézetre"

így nem kellene túlbonyolítani a menüket és a kód is egyszerűbb lenne

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#18321) canniball válasza lezso6 (#18319) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem az. De nálam nem vált a gomb, mindig a reszponzív szerepel rajta és sehogy nincs jelölve melyik az amit aktuálisan kiválasztottam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18322) TigerCat válasza lezso6 (#18319) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A legördülőben benne lehetne az is, amelyik az aktuális. Mondjuk jelölővel. Így nincs kérdés...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18323) Nordik


Nordik
őstag

Minden egyes reggel újra be kell allitanom mobilon az asztali nézetet. Miért áll vissza? :W

(#18324) zeon.hu válasza Nordik (#18323) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dettó...

#?*@&!

(#18325) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Az új felületen hol lehet kikapcsolni az email-hozzászólás értesítést egy témánál?
Köszi!

(#18326) Nordik válasza zeon.hu (#18324) üzenetére


Nordik
őstag

Ezzel nem tudtok valamit csinálni? Mármint nem Te zeon.hu :)

(#18327) Wyco


Wyco
tag

Hali,
Gondolom más már felhozta, de a megujult dizajnnal kapcsolatban, elég siralmas, hogy ennyire sok és nagy kép lett az oldalon. Kb olvashatatlan és tovább tart kibogarászni hogy mi az uj és releváns infó, mint amennyit megér, hogy eltoltsek vele. Azt megértem hogy nektek a régi dizajn nem volt jó mert mobilon nem szép stb de lassan elmegy az oldal pinterest irányba, ami minden, csak nem hasznos.
Nem lehetne valahogy kicsit text-orientáltabb verziót csinálni? Vki felhozta korábban az alternativ kezdooldalt a régi dizájnnal, vagy vmi hasonlóval, az is szerintem egy jó opcio lenne.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18328) SchumiBácsi válasza Nordik (#18323) üzenetére

Mert korszerű :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#18329) Viktor0610 válasza Nordik (#18326) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy-két napja már nem kell átállítani.

Samsung Galaxy A54

(#18330) zeon.hu válasza Viktor0610 (#18329) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor én időhurokba kerültem, mert ma reggel is vissza kellett állítanom... :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#18331) chris0000


chris0000
őstag

CTRL-C-vel ha másolok pár sort,ezt rakja mindig a végére CTRL-V után : %MCEPASTEBIN%
eddig sose fordult elő itt ph-n.
nem ugrik a topik végére ha új kommentet írok...mitől lehet?thx.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18332) Nordik válasza zeon.hu (#18330) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem is. :(

(#18333) hypno skate válasza Parci (#18258) üzenetére


hypno skate
senior tag

Na így már sokkal jobb és logikusabb...bár nekem a régi baloldalon elhelyezett hasábos felsorolás jobban tetszett, de ez így már élhető.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#18334) Parci válasza hypno skate (#18333) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R (most jól megrágtuk)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18335) Lenry


Lenry
félisten

nagyon jók az új felület szövegszerkesztős gyorsbillentyűi, örülök, hogy végre integrálva lettek a motorba, nekem eddig userscriptekkel volt. pont amiatt viszont most kicsit szegényesebb lett a billentyűkombó lista, kérhetnék ezért a meglévők mellé még néhányat?
Ctrl-S: áthúzott
Ctrl-O: OFF
Ctrl-Alt-O: egész hsz OFF
Ctrl-K: link beszúrása
Ctrl-Enter: hsz elküldése

:B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18336) Nordik


Nordik
őstag

Ma reggel nem kellett újra kiválasztani a nézetet. :)

(#18337) Viktor0610 válasza Nordik (#18336) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nálad a süti-kezeléssel lesz valami gond.
Nálam napok óta OK. lezso6 azt írta egy másik topikban, hogy a javítás után (ami pár napja lement) max. egyszer kellett volna újra beállítani a nézetet.

Samsung Galaxy A54

(#18338) Nordik válasza Viktor0610 (#18337) üzenetére


Nordik
őstag

Lehet törlöm oket akkor. :)

(#18339) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,

Nem tudom mennyire lenne bonyolult a megvalósítás, de szerintem praktikus lenne,. ha a kedvencekben csoportokba lehetne szervezni kedvenc témáink,.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18340) alratar válasza Lenry (#18335) üzenetére


alratar
addikt

Ezeket hol olvastattad? A küldést próbáltam,de nem ment. (FireFox)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18341) DigitXT válasza alratar (#18340) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezeket szeretné, ha leprogramoznák...:DDD

(#18342) DS39 válasza DigitXT (#18341) üzenetére


DS39
nagyúr

a ctrl-s a mentés kombója a böngészőben. szóval azt bukta.

(#18343) dqdb válasza DS39 (#18342) üzenetére


dqdb
nagyúr

JS-ben felülbírálható (pontosítva elkapható az esemény), és elég, ha a Ctrl+S-re tett funkció kizárólag a szerkesztőablakban él, szóval semmit sem vesz el a böngésző normál működéséből.

Az aktív control kapja meg először a billentyűzeteseményt, aztán ha nem kezeli le, akkor a szülője, majd annak a szülője és így tovább, végül maga a böngésző.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18344) alratar válasza DigitXT (#18341) üzenetére


alratar
addikt

És tényleg. :)
Egyébként csak azért írtam, hogy megnézzem figyeltek-e. :P

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18345) DS39 válasza dqdb (#18343) üzenetére


DS39
nagyúr

na, hát akkor megoldható. már csak az a kérdés, mennyi "lezsoidő" van rá. :D

(#18346) Ringman


Ringman
nagyúr

javaslat:
ha már hsz-t írok, akkor ne legyen aktív a "hozzászólok" gomb, felesleges, sőt zavaró, hogy van egy küldés és egy hozzászólok gomb is.

(#18347) Parci válasza Ringman (#18346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen "hozzászólok"? az "új hozzászólás"? komolyan összekevernéd?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18348) Ringman válasza Parci (#18347) üzenetére


Ringman
nagyúr

multitasking esetén már előfordult, mondjuk legalább szól, hogy:
Félbehagyott üzenetVan még egy elküldetlen üzeneted, aminek tartalma most el fog veszni, ha másikat írsz. Biztos vagy benne?

ez:

szóval hozzászólás írás közben a hozzászólok a hozzászólás elküldése, vagy a küldés?

(#18349) DS39 válasza Ringman (#18348) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ez azoknak megtévesztő akik úgy használják a fórumot, hogy az újabb hsz van lent.

(#18350) dse válasza alratar (#18339) üzenetére


dse
tag

+sok

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.