Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) lezso6 válasza chris0000 (#17050) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az én személyes véleményem az, hogy mindenki használjon gmail.com-ot. :D Ez a legjobb. Aztán ezt lehet konnektálni sok mindenhez, így oda nem kell regisztrálni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17052) chris0000 válasza lezso6 (#17051) üzenetére


chris0000
őstag

van,van több is...csak a .hu verziót is használom már egy ideje...szét van szűrve ráadásul vagy 50 mappára a beérkező levelektől függően...de jó lesz átköltöztetni... :U vagyis nem mert csak a ph értesítés kell...csak a ph...csak a ... :P :D

[ Szerkesztve ]

(#17053) lezso6 válasza chris0000 (#17052) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Uh. Hát az úgy nem egyszerű. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17054) Bjørgersson válasza lezso6 (#17049) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogyan lehet életre kelteni ezt a böngészős értesítést? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17055) canniball válasza Rimuru (#17040) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebből egy kukkot sem értek. :B Csak a tapasztalatomról tudok beszámolni: az app sokkal könnyebben kezelhető és gyorsabb, mint böngészőben látogatni az oldalt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17056) canniball válasza lezso6 (#17041) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól értem: jobban terheli a szervert ha az alkalmazás tölti be ugyanazt az oldalt, mintha a böngésző tenné?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17057) lezso6 válasza canniball (#17056) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Adott egy étterem, 3 féle ember:
1. A szakács (szerver)
2. A pincér (kapcsolat)
3. A vendég (kliens, azaz a böngésző / app)

Böngészőben úgy működik, hogy a vendég szól a pincérnek, hogy szakácstól milyen kaját kér, aztán pincér vár a szakácsra, hogy kész legyen a kaja. Ekkor pincér kihozza, s a vendég nekiállhat zabálni. A pincér pedig felszabadul és foglalkozhat egy másik vendéggel. Ez a normális eset.

A gond ott kezdődik, hogy ha a vendég szeretné tudni, hogy épp hogy áll a kajája, mikor kapja már meg. Többféle lehetőség közül választhat:

1. Sima polling: A vendég egy türelmetlen primitív bunkó, és folyamatosan basztatja az összes pincért, hogy kérdezze már meg a szakácsot, hogy áll a kajája. Így a pincérek oda-vissza futkosnak a vendég a szakács között, ami nem csak a pincéreket, hanem szakácsot is feltartja a munkájában, aminek más vendégek fogják megszívni a levét. Ez a kamu push értesítés.

2. Long-polling: Ugyanaz, mint előző, csak kicsit okosabban. A pincér van némi esze, ezért azt mondja, hogy nem azonnal, hanem csak akkor jön vissza, hogy ha valami érdemi információt tud közölni. Aztán amint a pincér meghozta az új információt, a vendég egy másik pincért kér meg ugyanerre a feladatra. Így mindig értesítve van. De ez nem valami hatékony, mert a pincérek ekkor is szaladgálnak, főleg ha sok értesíteni való van. Ez már push értesítés.

3. Server Side Events: Fancy étterem, mindenkinek saját pincér jár. Miután megrendelted a kaját, kapsz egy telefont a pincértől, aki ezután odaáll a szakács fölé és nekiáll bámulni, hogy mit csinál. Ha valami változás történik, akkor a pincér küld egy sms-t a telefonra. Ez a jó push értesítés.

Az elsőt bárhol megcsinálhatod, bár hosszú távon a bunkóságodért ki fognak dobni. A másodikat már nem, mert olyan étterem kell, ahol a pincéreknek van némi esze. A harmadikhoz pedig értelemszerűen egy fancy étterem kell. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17058) 0xmilan


0xmilan
addikt

Bar implicit le lettem idiotazva meg primitiv bunkozva :D, a sima pollingra van pythonos implementacio, ha erdekel valakit.
Ezzel szerintem keptelenseg valoban leDoSolni barmit is.

En kb 2x hasznaltam, miutan megirtam. Ma mar kovetek olyan topikokat, amik annyi uj hsz-t generalnak, hogy inkabb zavaroak lennenek a folytonos pup-upok.

(#17059) lezso6 válasza 0xmilan (#17058) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A megoldásod az, nem te. Próbálok nem Linus Torvalds stílusában reagálni.

Ez nem push, hanem pull. Mert bekérdezel a szerverre. A push az, amikor a szerver aktívan odaszól neked valós időben, s csak akkor amikor kell. Ebből kövezően mezei HTTP kérésnél nincs push. Legfeljebb a HTTP 2.0 Server Push az, de az meg speciális esetre való.

A szkript ha jól látom, akkor 5 másodpercenként kérdez le. Ez elég primitív bunkó, terhelő megoldás, mert az idő nagy részében felesleges terhel, s foglal a szerver felé kapcsolatot. Ha elegen csinálják, akkor effektíve DDOS.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17060) 0xmilan válasza lezso6 (#17059) üzenetére


0xmilan
addikt

A sleep(60) nalam egy perc. Az 5000 ms a notify-send -t parametere; ennyi ideig van kint az uzi, ha nem kattintasz ra. Ettol fuggetlenul persze arra irja at a user, amire akarja. Az egy perc szerintem eleg joszivu.
Felolem hivhatjuk barminek. Amig nincs valodi push, addig ilyen kokanyolasra kenyszerul, aki near-real-time szeretne ertesulni. Az email egy valid alternativa, de en pl. a fiokomat nem spammelnem napi tobbszaz levellel.

[ Szerkesztve ]

(#17061) lezso6 válasza 0xmilan (#17060) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az egy perc az már nagyjából oké. Igazából jobb, mint F5-ölni ezerrel. De ugye mi nem valósíthatjuk meg ilyen 1 perces formában sem, mert rengeteg felesleges plusz kérést generál. Persze, nincs más, de attól még remélem érted, hogy miért nem bátorítok senkit ennek használatára. Ha elegen vannak, akkor túlterhelik a szervert a felesleges kérések miatt. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17062) dqdb


dqdb
nagyúr

Téma-összefoglaló szerkesztésekor a módosítást érdemes lenne két lépcsősre átalakítani: elsőre preview jelenne meg az új szövegből, és csak azt elfogadva történne meg a tényleges módosítás, így ha elromlott a formázás, akkor lenne visszaút.

Másik jó megoldás a problémára egy 3-5 verziós történetiség lenne, ahol a topikgazda el tudná érni a korábbi változatot könnyen, ha valami félrement.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17063) lezso6 válasza dqdb (#17062) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Új designban a téma-összefoglaló is WYSIWYG szerkesztőben lesz, szóval így lesz azonnali előnézet.

Már van verzió-történet a téma-összefoglalókról, szóval ha valami elba, akkor csak szólni kell, s visszaállítom.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17064) canniball válasza lezso6 (#17057) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm a szemléltetést!:R
De ezek szerint (már ha újfent jól értem) nem maga az alkalmazás használata terheli a szervert, csak az értesítés funkció. Akkor viszont ha "Az egy perc az már nagyjából oké." akkor nincs para, mivel az appban az 1 perc a legkisebb intervallum ami beállítható, ennél csak nagyobb értékek szerepelnek az "étlapon" (ha már vendéglőben járunk:) ). És nem tudom ki hogy használja a programot, de én csak a privikre állítottam be értesítést, a topikokra csak ritkán használom, amikor valami fontos, egyébként akkor nézek rájuk ha ráérek. Nekem legalábbis így logikus.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17065) dqdb válasza lezso6 (#17063) üzenetére


dqdb
nagyúr

Új designban a téma-összefoglaló is WYSIWYG szerkesztőben lesz, szóval így lesz azonnali előnézet.
Hát a ... nem kéne kategóriás kérdés: átkapcsolható lesz esetleg valamikor markup nézetbe a szerkesztő? :DDD

Már van verzió-történet a téma-összefoglalókról, szóval ha valami elba, akkor csak szólni kell, s visszaállítom.
Köszi, beírtam a topikgazda topikba, hogy van ilyen lehetőség. Régóta visszatérő probléma, most is előfordult, ezért dobtam fel ötletként.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17066) lezso6 válasza dqdb (#17065) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvileg lehetne azt, hogy HTML nézetet mutatunk. De egyelőre nincs még JS cleanup algoritmus. Bárcsak lenne valami olyan XSD, ami nem csak validál, hanem takarít is. :D Bár XSLT lehet tudna ilyet. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17067) vlevi


vlevi
nagyúr

Régebben kérdeztem,de újra felteszem a kérdést.
Ha a fórumban egy off topic hozzászólásra válaszolok, akkor be lehetne állítani az én irasomat automatikusan off-ra?

(#17068) Bjørgersson válasza vlevi (#17067) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy ha valaki a szoveget jeloli offnak, nem magat a hozzaszolast. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17069) lezso6 válasza vlevi (#17067) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennek szerintem sokan nem örülnének. Van olyan, amikor OFF hsz-re ON-nal válaszolok, mert szvsz ON a téma.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17070) somogyib válasza lezso6 (#17069) üzenetére


somogyib
őstag

Nem értek egyet.

(#17071) lezso6 válasza somogyib (#17070) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én meg de. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17072) DS39 válasza lezso6 (#17071) üzenetére


DS39
nagyúr

Az fontos.

(#17073) gyulaszu válasza lezso6 (#17071) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Kompromisszumos javaslat:
Defaultként az/olyan legyen mint amire válaszolsz, de módosítható. :R

gyulaszu

(#17074) lezso6 válasza gyulaszu (#17073) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ennek már van értelme. És pont, hogy nem kompromisszumos, mivel felülbírálható. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17075) vlevi válasza lezso6 (#17074) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jjjjaaa, hát én is így értettem.
A hozzászólás alatti OFF gombot jó lenne bekapcsolni, ha OFF-ra válaszolok.
Aki szerint viszont ON, az átkapcsolja.

(#17076) regener


regener
veterán

Ötlet, bár lehet felesleges:
A vidikariknál az AMD-nél az NV-nél is nem lehetne egy plusz osztást csinálni még?
Tehát pl. az AMD:
Apróhirdetések / Hardver / Videokártya / PCIe / AMD/ATI / HD7000 előttiek
Apróhirdetések / Hardver / Videokártya / PCIe / AMD/ATI / HD7000 és későbbiek

NV:
Apróhirdetések / Hardver / Videokártya / PCIe / NVIDIA / GTX900 előttiek
Apróhirdetések / Hardver / Videokártya / PCIe / NVIDIA / GTX900 és későbbiek

Vagy valami hasonló osztást, mert hiába szűrök én összevissza ha mindig akad felesleg, de lehet én reagálom túl, ha igen akkor sorry :))

[ Szerkesztve ]

(#17077) Razor18 válasza regener (#17076) üzenetére


Razor18
tag

Nekem az alaplapoknál és a házaknál jutott eszembe hasonló, jó volna méretekre is keresni, ATX, mini, micro stb. Akár házhoz keresünk lapot, akár laphoz házat. Esetleg nem kizárólagosan keresni, hanem bepipálható, milyen méret érdekel, ill kihagyható, ami nem.

Persze a feladáskor is illik ehhez a megfelelő méretet kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#17078) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok

Nem tudom, hogy ez a megfelelo topic-e. - keresovel talaltam.

Par hete megszunt a piros szamozas, ami az utolso megtekintes ota erkezett hozzaszolasok szamat jelezte.
En nyomtam felre valamit ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#17079) Bluesummers válasza hugi0 (#17078) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nekem működik.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17080) chris0000 válasza hugi0 (#17078) üzenetére


chris0000
őstag

érdekes,nekem is megy...naprakész!én csak olyannal találkoztam,h elolvastam a friss h.sz-eket,de ott maradt a szám,mintha nem olvastam volna el...de rájöttem,h nem voltam belépve az oldalra...utána már jó volt.

(#17081) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

hugi0nál volt a bug, reklámblokkoló megette az új hsz-jelzőket.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17082) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok

Logouton az 'ezmiez?'-re kattintva látható zöld számok a saját cikkek mellett a nézettség vagy micsoda?

(#17083) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Történt valami karakterkódolásokhoz köthető frissítés az elmúlt időkben?
Végre nem dőlt betűvel írja a rendszer az aláírásomban a kanjikat. :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17084) Ndruu válasza nonsen5e (#17083) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Dőlt az még most is és valószínűleg az is marad.

Harrrr!!!!

(#17085) nonsen5e válasza Ndruu (#17084) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hm.. nézem. Chrome alatt már nem dőlt betűsök akkor sem, ha akarom, Firefox alatt maradt dőlt.

írás:

-->Chrome/Edge/IE

-->Opera

-->Firefox

-----------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17086) Bluesummers válasza nonsen5e (#17085) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nekem dőlten látszik az aláírásod (Google Chrome. Version 69.0.3497.100 (Official Build) (64-bit))

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17087) Dealer95 válasza nonsen5e (#17085) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekem is dőlt, mobilon (android, chrome).

(#17088) randras


randras
veterán

Hogy tudom ezt a lejárt hardverapró hirdetésemet visszahozni az életbe a 8500 forint helyett a 0 forinthoz legközelebbi összegért? Átraktam már bazárból máshova, de még így is pénzt kér. :U

(#17089) regener válasza randras (#17088) üzenetére


regener
veterán

Újból add fel és másold át a szövegét, az ingyenes verzió ez :D

(#17090) randras válasza regener (#17089) üzenetére


randras
veterán

A kommenteket szeretném megtartani. :U

(#17091) csako válasza randras (#17088) üzenetére


csako
veterán

A 250 Ft-os Plusz-t nem lehet rárakni? Az a legkisebb mióta megszűnt az ingyenes újraaktiválás.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17092) randras válasza csako (#17091) üzenetére


randras
veterán

Nem, mert hiába raktam át Hardver > Szolgáltatásba, Aktiválásra még mindig Bazárnak hiszi.

(#17093) lezso6 válasza randras (#17088) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha valami egyszer bazár, az onnantól bazár. Nincs csomag downgrade.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17094) Lackooo84 válasza lezso6 (#17093) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezt azért megoldhatnátok, kicsit abszurdnak tartom, hogy ha egyszer veszek egy x hónapra szóló csomagot, akkor már életem végéig azt kell vennem újra és újra... én pl. drágább csomagot vettem volna legutóbb, de nem tudok.

The Truth is out there...

(#17095) csako


csako
veterán

Politika topik utolsó oldala 504 volt ilyen szöveggel mielőtt lehalt az egész oldal, ha még érdekes :D
debug kód: mMWmoWMx_0By5WgmWyGeMFw
debug kód: mM3HNmvyP0VmA99Gpa8BEWb
debug kód: d5A6XZdvz6W1e2DVYNY-9UF

Szerk.: Másik topikba akartam :(((

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17096) Oldman2


Oldman2
veterán

Van jobb oldalt a régi oldalakon egy Mai Hardverapró hirdetések blokk, aminek van egy ingyenes kategóriában része.

Megjelenik benne 5 hirdetés, megnéztem őket, egyik sem ingyenes.

Mi akarna itt megjelenni?

(#17097) Bjørgersson válasza Oldman2 (#17096) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ingyenesen feladott hirdetések. A prémium kategóriás hirdetéseket prémium árat kellene fizetni? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17098) Oldman2 válasza Bjørgersson (#17097) üzenetére


Oldman2
veterán

Te biztos érted, összességében mit akartál írni, én nem egészen.

A mondandód eleje érthető, leesett a tantusz. Én, egy felhasználó másképp értelmezem ezt a megjelölést.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17099) Bjørgersson válasza Oldman2 (#17098) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tényleg nem egyértelmű, eleve nem értem, miért kell külön feltüntetni, hogy melyik ingyenes és melyik premium hirdetés. Nem azért fogom megvenni vagy egyáltalán rákattintani, mert vagy ez vagy az. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.