Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Wyco válasza Parci (#18397) üzenetére


Wyco
tag

A délután egy részét azzal toltolttem, hogy kerestem alternativ oldalakat PH helyett (nem magyart), és arra jutottam, hogy ez a "nagy/sok kép, kevés szoveg" dizájn mostanság elterjedt, ugyanis nem igazán van semmi nagyobb oldal ami ettol eltérne. Ettol fuggetlenul nekem nehezen emésztheto, de ugy tunik erre van igény.
Mindenesetre: az, hogy facebookon sokat kell keresgélni, az az oldal rákfenéje, és egyébként relative koztudott, hogy a látogatottságuk nem muzsikál tokéletesen mostanság. Ettol fuggetlenul a PH elvileg egy szakmai(bb) oldal, nem pedig szocmedia, nem biztos, hogy arra kell hajazni ami ott zajlik.

ps. bocs az ékezetekért, angol billentyuzetem van, nem mindet tudom elohozni.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18402) Chaser válasza Parci (#18397) üzenetére


Chaser
titán

ne ahhoz a foschhoz' hasonlítsd már a ph-t, én kérek elnézést ( :
anyagi okokból értem ezt a mostani főoldal designt, és tényleg cééééép', elsőre, aztán tizenkettő egy tucat érzés, mert minden kommersz oldal és bulvár kb ezt tolja, ha röviden kellene jellemezni a régit:
informatív, áttekinthető, az új pedig ennek ellenkezője
látom a hsz közbeni hsz-es gombot likvidáltátok :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18403) SchumiBácsi válasza Chaser (#18402) üzenetére

"ne ahhoz a foschhoz' hasonlítsd már a ph-t" - pedig megtörtént... és ez azért röhejes összevetés mert néhány érdekességet leszámítva gyakorlatilag egy szeméttelep az egész. Ha nem volna a kapcsolati háló, akár mehetne is a levesbe az a site úgy ahogy van.

Nem tudom itt mi lesz a helyzet, mert amióta lement a modernizálás aktuális üteme, ugyan a PH főoldal az első ami tölt (az van be könyvjelzőzve), onnan kapásból átlinkelem magam a Logout-ra és úgy lépek be. Az összes fórumos szövegelésemet a régi oldalról intézem. Cikket azóta nem olvastam, pedig komplett gépcsere következne és elég sok infót szedegettem össze innen korábban is valamennyi fejlesztés előtt. Most valszeg úgy fog kinézni a dolog hogy semmi olvasás nélkül meglehet az első fórumosan összekommentelt gép, néhány grafikon kíséretében azt annyi - úgyhogy ennyit az időzzünk sokat a főoldalon megoldásokról.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#18404) U.Orsi válasza U.Orsi (#18399) üzenetére


U.Orsi
tag

Valaki segíthetne :F

(#18405) Wyco


Wyco
tag

Megoldás jelleggel....(stylish kell alá).
Majd felteszem userstyles-ra ha beválik.
(adblock nincs benne egyebkent)

@media only screen and (min-width:992px) /* and (max-width:1199.98px)*/ {
    #page-index-2 #left {
        width:30%;
    }
    #page-index-2 #center {
        width:70%;
        padding-left:5%
    }
.content-list.content-list-compact img {
    display: none!important;
    }
.content-list .content-image-comment {
    position: relative;
    }
.content-list.content-list-compact .media-heading {
    font-size: 1rem;
    }
.content-list.content-list-megabox .megabox-box .content-image .megabox-msgs {
    font-size: 0.8rem;
    }
.content-list.content-list-megabox .megabox-box.megabox-large .content-lead {
    font-size: .8rem;
    }
.content-list.content-list-megabox .megabox-box.megabox-small .content-lead {
    font-size: .7rem;
    }
.content-list .content-site-ph {
    font-size: .8rem;
    }
.content-list.content-list-megabox .megabox-box .content-image h1 {
    font-size: 1.2em;
    }
.content-list.content-list-megabox.megabox-ph .megabox-box {
    height: 5em;
    }
.content-list.content-list-megabox .megabox-box .content-image .megabox-caption {
    top:0;
    font-size: 0.7rem;
    height: 2rem;
    }
.content-list .media {
    padding: .1rem .1rem;
    position: relative;
    }
}

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18406) Parci válasza SchumiBácsi (#18403) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, értem, hogy mindenki megbántva érzi magát, de a végső szó úgy is a statisztikáké. ha az új címlap miatt esik az olvasottság, hozzányúlunk. ha nem esik vagy netán nő is, akkor meg nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18407) Barthezz2 válasza U.Orsi (#18404) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Írtam privátot.

Everybody lies.

(#18408) AAAgold válasza Parci (#18406) üzenetére


AAAgold
senior tag

én nem érzem magam megbántva, egyszerűen csak nem olvasom többé az oldalt - nem harag miatt, hanem mert nem jó olvasni, ennyi... nem másolni kell a többi oldal designját ész nélkül, hanem végiggondolni, hogy fogják látni ezt az olvasók

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#18409) Wyco válasza AAAgold (#18408) üzenetére


Wyco
tag

Esetleg nezd meg a scriptet amit lejjebb beirtam :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18410) Chaser válasza Parci (#18406) üzenetére


Chaser
titán

én nem érzem megbántva magam ( : nem rossz az új design, főoldalt kivéve, azt nem nézem és ennyi, régi fapadosabb megoldás fórumban is jobban tetszett, de az új is emészthető - csak a nyomi bugok szűnjenek meg -
és mondjuk nem bánnám, ha ez az ugráló szmájli sor eltűnne hsz írás közben, ez leginkább borzasztó ( : ha már modernizálás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18411) alratar


alratar
addikt

Nekem kifejezetten tetszik az új "ruha", főleg a fórumé.
A főoldal elsőre valóban furcsa volt, de ahogy írták már, szokható.

Azonban, ha ennyire nagy a tiltakozás, kompromisszumként, lehetne egy gomb a beállításoknál, amivel kiválaszthatja, melyik kinézetet akarja.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18412) DS39


DS39
nagyúr

Nekem az a véleményem, hogy a Mobilarena főoldali elrendezését kellene alkalmazni a PH-n és ITcafén is.

(#18413) vlevi válasza DS39 (#18412) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt már javasoltuk többen is.
Bal oldalt legyen az olvasnivaló, jobb oldalt a képregény.

(#18414) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Szövegre illesztett linkekkel lehetne valamit kezdeni?
Egyiket ráteszi, következőt nem, csak mögé teszi egy "[link]" formájában.
1 hsz-on belül több link esetén elég hülyén néz ki.
(Droidról használom, MA oldalt.)

#?*@&!

(#18415) U.Orsi válasza Barthezz2 (#18407) üzenetére


U.Orsi
tag

Írtam , de semmi válasz már napok óta :( Sürgős segítség kellene! :K

(#18416) Chaser válasza DS39 (#18412) üzenetére


Chaser
titán

tényleg sokkal jobb :R csak nem ekkora lóbetűkkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18417) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Arra gondoltam, hogy a Forum "ikont/linket" is be lehetne rakni a felső fekete statikus sávba. Sokkal könnyebb lenne így vissza ugrani a Fórum főoldalára és a lap tetejére is egyben, hogy lássuk az oldalsávot is. Én legalábbis sokszor így használom és sokszor kell egy csomót görgetnem a lap aljáról a fenti sárga sávhoz, ahol a linkje van.

Másik: ha belépek egy Topic-ba és egy új Hsz.-t írok, akkor mikor végeztem, nem rak mindjárt a Topic végére és a friss Hsz.-emhez, hanem ott marad ahol a Topic nyitva volt, tehát akár a legelején is. Ez a korábbi motorral (ha jól emlékszem) nem így működött, hanem ahogy leírtam. Szóval ez is hiányzik.

Köszi!

(#18418) Haluk


Haluk
csendes tag

A lejárt mentett hirdetéseket csak egyesével lehet törölni sztm jó ötlet lenne ha többet ki lehetne jelölni és egyszerre törölhető lenne. :R

Üdv: Gergő

(#18419) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok.
használnám a fórumot. Hová lett a kereső? Hasznos volt, szerettem...
A fórum miért nincs fent is a top sávban? Annak ott a helye, feltétlenül. :K
Ha írok épp, akkor miért nem tűnik el a hozzászólok gomb?
Miért nem tudom a választ új ablakban nyitni? (csak a válasz ablak, nem kellene a full oldal)
Megannyi kérdés...
Kedvenc témáknál a parányi ikonok között lehetne picit nagyobb a tér?
Köszönöm, ha olvasátok. Lehet voltak már ezek, nem tudom, nincs meg a kereső... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18420) DS39 válasza ViZion (#18419) üzenetére


DS39
nagyúr

nagyító ikon

(#18421) Viktor0610 válasza ViZion (#18419) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehát ott van a kereső.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18422) ViZion válasza DS39 (#18420) üzenetére


ViZion
félisten

bakker, jah. Mondjuk elsőre azt hittem, h a kis ikonos bajomra reagáltál, szal. frankón feleslegesen írtam le 600 karakternyi sípolást... :D
Fasza. kisebb, átlátszóbb lehetne? Pont ott nem is néztem, mert minek, a fórum nincs is ott fent. Teljesen összezavarodtam, megyek játszani. :B

Viktor Titán, kemény szavak, de értem ám. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18423) Viktor0610 válasza ViZion (#18422) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Volt egy kép is, de azt végül töröltem, bocsi. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#18424) szente


szente
addikt

Hali!

Tudom, hogy apróság, de a régi felületen az "Itt szóltam hozzá" alatt volt egy "Mai Hardverapró hirdetések", ami az új kinézettel eltűnt.
Azt esetleg vissza lehetne rakni? Szoktam ott találni érdekes dolgokat. :)

(#18425) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Az előző forum verziónál a bejelentkezés oldal volt könyvjelzőzve nekem, felhasználói név, jelszóval elmentve. Meg tudom oldani ugyanezt ennél az új dizájnnál?

(#18426) Viktor0610 válasza jansky1 (#18425) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem, mert nincs belépő oldal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18427) lezso6 válasza jansky1 (#18425) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

PH alól például ez:

https://prohardver.hu/fiok/belepes.php

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18428) jansky1 válasza lezso6 (#18427) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszönöm, már csak a forum főoldalára ugorhatna át innen.

(#18429) alratar válasza Viktor0610 (#18426) üzenetére


alratar
addikt

Meg lehet. Nekem is úgy van.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18430) jansky1 válasza lezso6 (#18427) üzenetére


jansky1
senior tag

Ezt a linket elmentve minden alkalommal ezt írja: Érvénytelen token! Töltsd újra az oldalt, és próbálkozz újra!
Tudok tenni ez ellen? Oldal újratöltésén kívül :DDD

Végül is tárgytalan, a gamepod oldal a régi felületen jelenik meg, ezt használom akkor. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18431) Viktor0610 válasza jansky1 (#18430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Logoutot javasolnám menteni, mert a Gamepod valószínűleg hamarabb átáll majd az új design-ra.
De minek kijelentkezni?🤔 :DDD

Samsung Galaxy A54

(#18432) alratar válasza Viktor0610 (#18431) üzenetére


alratar
addikt

Paranóia? :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18433) jansky1 válasza alratar (#18432) üzenetére


jansky1
senior tag

Engem mindig kijelentkeztet valahogy, hiába van bepipálva, hogy bejelentkezve maradok.

(#18434) Viktor0610 válasza jansky1 (#18433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valami böngészőbeállítási gond lesz.
Mobilról vagyok, Chrome alól, de szinte sosem léptet ki.

Samsung Galaxy A54

(#18435) nuke7


nuke7
veterán

Hali!

Drag&Drop képfeltöltést mennyire lenne nehéz megoldani..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#18436) alratar válasza jansky1 (#18433) üzenetére


alratar
addikt

A részletek link rámenve, mindhárom kocka legyen pipálva.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18437) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
változott valami a kedvenc fórumtémáim rendezésével kapcsolatban?
Egyik napról a másikra az egyik témám elment a "helyéről" és azóta sehogy sem tudom visszatenni oda. A régi oldalon sem és a piros fel-le nyíllal sem...
Üdv

gyulaszu

(#18438) Malibutomi válasza SchumiBácsi (#18403) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nalam is ez van, a PH van elmentve, de jovok at a Logoutra azonnal

(#18439) SchumiBácsi válasza Malibutomi (#18438) üzenetére

Pacsi. Csak ezzel lehet megtévesszük a statisztikát, mert ha a kattintás is számít akkor azt jelzi hogy látogatjuk ám mi a főoldalt is.

A helyes eljárás az lenne hogy Logout a PH! helyére és akkor valósul meg a nem látogatjuk a címlapot. De így mivel betöltött még ha csak 1mp-re is az már látogatásnak számít ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#18440) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Javaslat:
PH új fórumhozzászóláskor nem cacheli a böngésző, amit írok küldés előtt, ergo ha véletlenül bezárom egy kósza klikkel az ablakot/fület a Chromeban, akkor kérdés nélkül nyoma vész az addigi gondolataimnak.
Nem tudom, hogy meg tudjátok-e csinálni, de jó lenne, ha itt is alkalmazásra kerülne, mint amit a facebook tud: ha elkezdtél egy commemtet/chat üzenetet írni, és rányomsz az ablak bezárására, akkor rákérdez, hogy biztos el akarod-e hagyni az oldalt, elveszítve így ezzel az addig begépelteket.
Megoldható, hogy ez is bekerüljön ide, vagy az, mint ami régen is volt, vagyis ha bezártam véletlenül az ablakot, akkor visszanyitva (crtl+shift+t)-re az elküldetlen üzenet tartalma is visszajöjjön?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18441) Parci válasza Mosqu!to (#18440) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rákérdez most is elnavigálásnál. meg azért... érted, mi van, ha véletlenül a géped kapcsolod ki? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18442) Mosqu!to válasza Parci (#18441) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Hm, most tesztelve valóban rákérdez, de akkor hogy a jóégbe tudtam bezárni az előbb...? Vagy most kapcsoltad be? :D

A gépkikapcsra amúgy a régi rendszer is jó volt, mert visszanyitva az előző böngésző munkamenetet visszatöltött mindent.
Persze pro-kontra viszonyban a mostani sokkal jobb (mindent visz, hogy láthatunk minden előzményt, meg egy sima comment header copyval szépen belinkelődik a hsz-be a hivatkozott), de a rákérdezés nekem az előbb kimaradt valamiért és a sallangok beázrása közben véletlen egy félig megírt kommentet is sikerült megsemmisítenem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18443) Neovenator válasza Parci (#18207) üzenetére


Neovenator
senior tag

Csakhogy szolgáltatás is...áttételesen a userekből éltek, vagyis illene figyelembe venni a véleményüket.
Ezt a facsart logikát vendéglátásban sem tudom hová tenni..."érezze magát megtisztelve az ecceri proletár, hogy itt ehet/ihat nálam, én teszek neki szívességet".
NEM.
A vendég tesz szívességet azzal, hogy azon a bizonyos helyen eszik/iszik és nem valamelyik másikban. Itt ugyanez a helyzet. "Cég, piac, verseny"...semmitmondó terelés. Mi egy fogyasztói piac alapja? Ha megvan a válasz, akkor rá egy kérdés: Érdemes szarni rájuk? :)

Az elmúlt 17 évben pár arculatváltásotokat megéltem már és semelyik nem volt ennyire taszító, mint a mostani. Az ember nyilván morog a megszokott dolgai elvétele miatt, aztán rájön, hogy tulajdonképp nem is volt olyan rossz ötlet az arculatváltás...ez általában pár hét alatt lezajlik.
Jelen esetben viszont más a helyzet, mert egy logikátlan, taszító, (számomra legalábbis) megszokhatatlan design-t sikerült választani. Lehet, hogy trendi (a Piac, a Verseny és a Cég ujjong örömében...mint valami rossz vicc kezdete)...hurrá, akkor máris megérte, nem? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#18444) Parci válasza Neovenator (#18443) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a véleményüket figyelembe vesszük, eddig is megtettük. csomó apróságon változtattunk, de volt visszavont design is (hardverapró). viszont a user, akinek nagyon nem tetszik, elvárná, hogy azonnal vegyük figyelembe, hiszen ő szólt, hogy SSSSSZAAAAAAR, de ez nem így működik. a számok mutatják majd meg a userek véleményét, ha kellően rosszak, muszáj lesz módosítanunk, ha jók, biztosan nem módosítjuk.

másrészt, ha már teljesen rossz (és sokadszorra megfutott) analógiákat gyártunk, akkor az étterem sem abból él, hogy bejön a user. abból él, ha bejön és fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18446) Neovenator válasza Parci (#18444) üzenetére


Neovenator
senior tag

Mikorra várható egy ilyen összegzés? Esetleg lehet tudni az eddigi tapasztalatokról?

Igen, viszont itt a belépés automatikusan fogyasztást, tartalomfogyasztást jelent...és nem a user fizeti ki a cechet, hanem a hirdetőitek annak alapján, hogy hányan jöttek be az étterembe.
Mindkét esetben a hely érdeke, hogy minél többen látogassák és legyenek vele elégedettek. Csak azért, mert a szemközti étterem puccosabb dizájnnal nyílt meg, még nem kell hagyatt-homlok ennek is felülni a trendvonatra, mer' az a pílyaci eevárás...a funkcionális fejlesztések természetesen más lapra tartoznak és szükségesek is, ez teljesen egyértelmű.

Mi ebben a teljesen rossz analógia?

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#18447) Parci válasza Neovenator (#18446) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

százszor megrágott csontok ezek, de alapvetően az a user "fogyaszt" nálunk, aki hirdetést néz és/vagy szolgáltatást vesz. aki mondjuk rojtosra fórumozza magát adblocker mellett, az meg nem igazán. azok a userek valahol a bevételek szempontjából most sem "láthatók".

egy arculat is egy összetett kérdés, mert nem csak a usereknek, hanem a piacnak is tetszeni kell. ha úgy nézünk ki, mint egy site, ahol tíz éve megállt az idő, azt mondja a hirdető, hogy szori, most a youtuber a menő, elköltöm a pénzt ott, ti már túl öregek vagytok, kifogyott a lendület stb.

az eddigi számok egyébként felemásak, lehetne jobb és lehetne rosszabb is, még elemzünk. nem presztízskérdés nekünk semmi, hosszú távban gondolkodunk már ezer (na jó, 19) éve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18448) Alf65


Alf65
csendes tag

Videó kártyák szekció

Nemelehetne-e esetleg netántán valami moderációt bevezetni?
Mert vagy a hirdetők idióták, vagy fogalmam sincs, mi történhetett.

Adott ugye 3 almenü:
- AGP
- PCIe (express)
- egyéb

Tippeket kérek, hogy az egyéb rovat hány EZRELÉKE nem AGP vagy PCIe.
Az egyéb szanaszét szórt dolgok már ne is említtessenek

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#18449) , válasza Alf65 (#18448) üzenetére


,
addikt

Ugyanilyen összevisszaság van pl. a 1151 v1/v2 processzorok/alaplapok esetében is.

(#18450) Haluk


Haluk
csendes tag

A lejárt mentett hirdetéseket "Elmentett apróim" csak egyesével lehet törölni sztm jó ötlet lenne ha többet ki lehetne jelölni és egyszerre törölhető lenne az összes. :R

Üdv: Gergő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.