Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) foldi válasza Intruder2k5 (#17499) üzenetére


foldi
újonc

Szia ! Megvagy ! Te vagy az én emberem !
Nyugdíjas vagyok, kb 84-85 óta IT-zek. Freemail-em van, mióta létezik. Szolgáltatói mail-t nem használok.
Van még Ya**o-s ymail (ez miért rosszabb a gmail-nél ?) címem is. Azokkal nem tudtam regisztrálni.. Mezei embernek hol legyen e-Mail címe, ha nem web-en ? Régi céges elérést kellett használjak...
Más:
Olvastam szabályzatot, topic-ot - nem olvastam újoncra vonatkozó korlátozásokat (NAGYON régi adataimmal nem tudtam belépni, már nem lennék újonc, igaz, közben JÓ pár év - nem kettő - kiesett).
Nem válaszoltad meg a kérdést, hogy egy újonc MENNYI privátot Írhat MENNYI idő alatt és hogy HÁNY órahossza a "pár óra" (nekem KETTŐ).
Nyilván beindul majd az itteni "életem", de most vagyok az idő szorításában egy meghibásodás miatt és ROSSZUL ESTEK ezek a nem nyilvános korlátozások.
Mindenkinek jó munkát és szép tavaszi napot !

(#17502) bolygo85


bolygo85
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Egyik Hardverapró taggal a beszélgetésem szerettem volna törölni, de figyelmetlen voltam és a tiltásra mentem.

Ezt szerettem volna visszavonni de nem lehet, mert a tiltás feloldására nem reagál ha rányomok.

A segítséget előre is köszöm.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#17503) Oldman2 válasza foldi (#17501) üzenetére


Oldman2
veterán

Gmail, megy mindenhol, senki nem tiltja.

Mint pl. rengeteg helyen a freemail-t.

(#17504) foldi válasza Oldman2 (#17503) üzenetére


foldi
újonc

OK, tegyük helyre.
Jahús "ymail"-em és (kezdettől) "freemail"-em van. Egyikkel sem engedett regisztrálni. (ezt is írtam alább).
Gugli nagytestvért (keresője kivételével) és a "gmail"-t kerülöm. Csak a Prohardver miatt nem csinálok.
KÉRDÉS1: miért rosszabb az "ymail", amivel nem lehet regisztrálni, mint a "gmail", amivel lehet ?
KÉRDÉS2: miért nem lehet "freemail"-lal regisztrálni (mert ódivatú ebben a fenenagy Gugli, an_Droid, "gmail" világban)?
Nyílvánvaló, hogy mivel sok helyen mindkettőt elfogadják, valószínűleg csak a Prohardver-nél gondolják, hogy rájuk veszélyes....

(#17505) asdf_ válasza foldi (#17504) üzenetére


asdf_
veterán

Vélhetően ez ahhoz kötődik, hogy az adott mailszolgáltatónál mennyire bonyolult tömegesen kamufiókokat létrehozni (és így azokkal majd jól megspammelni a fórumot).

(#17506) Kalandor válasza foldi (#17501) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az emailcímes korlátozásoknak biztonsági oka van sajnos.

(#17507) , válasza foldi (#17504) üzenetére


,
addikt

Mindenhova máshova én is a freemail-es fiókomat használom, sehol nem volt még gond, mindenhol elfogadták.

(#17508) foldi válasza , (#17507) üzenetére


foldi
újonc

Köszi a részvétet, végül is "okosba" megoldottam, bent vagyok.
Regisztráltam, mint új, mert egy meghibásodás cunami (pc fronton mindig domino effektus van, egymás után borul minden) miatt vásárolnom kell ezt-azt.
Azon húztam föl magam, hogy kinéztem pár dolgot, gyorsan küldtem kb. 5 privátot és láss csodát, letiltott a rendszer "pár órára", mert "újonc" vagyok. Hogy lehet így hamar megoldást találni ?!!!
23 órát (!) vártam, mire újból tudtam írni üzenetet.
TESSÉK az alkalmazott korlátozásokat előre közölni az "újonc"-cal, mert leírva nem találtam. ... és a "várjál pár órát" az KETTŐ, flegmán kezelve max. 4-5, NEM PEDIG 23 óra ! Korrektség tájékoztatás kell.

Már elmúlt, felejtős, itt vagyok és müxik, hajrá előre !

Ja, hogy miért nem mentem rendes boltba (- mert ott nem gond, hogy freemail-em van) ? Válasz: nyugdíjból nehéz vagánykodni, nem számít, ha a cucc számlás, meg áfát sem lehet visszaigényelni. Marad a picit régebbi, levetett, használt.

Holnap NŐNAP ! Kéretik minden arra érdemest köszönteni, utcán rájuk mosolyogni, ülőhelyet átadni, kereszteződésben ki- vagy magunk elé engedni !

(#17509) bolygo85


bolygo85
tag

Felteszem újra a kérdésem hátha most választ is kapok.

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Egyik Hardverapró taggal a beszélgetésem szerettem volna törölni, de figyelmetlen voltam és a tiltásra mentem.

Ezt szerettem volna visszavonni de nem lehet, mert a tiltás feloldására nem reagál ha rányomok.

A segítséget előre is köszöm.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#17510) Intruder2k5 válasza bolygo85 (#17509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha kérdezel, akkor figyeld a választ is.

(#17511) bolygo85 válasza Intruder2k5 (#17510) üzenetére


bolygo85
tag

Köszönöm

Ahol feltettem a kérdést ott nem jelent meg a válasz, csak most hogy rányomtam a linkre amit küldtél.

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#17512) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

@lezso vagy bárki: hogyan tudok a reszponzív felületen kattintható képet beszúrni úgy, mint a régi felületen a [L:link][IMG:link][/IMG][/L] kombóval? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17513) csako válasza Bjørgersson (#17512) üzenetére


csako
veterán

Kijelölöd a képet, mint ahogy a szöveget szokás, aztán link beszúrása.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17514) Bjørgersson válasza csako (#17513) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Így is próbáltam, de valamiért nem történt semmi a beszúrásra. Na mindjárt még egyszer. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17516) cami][us


cami][us
senior tag

Egy kommentben több hsz-re válaszolást meg kéne valami módon oldani. Idézéssel együtt.

(#17517) Intruder2k5 válasza cami][us (#17516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell egy kommentben több hsz-re válaszolni. Egyrészt azok az idők már elmúltak, az erre vonatkozó passzus is kikerült az ÁSZF-ből, másrészt ha valaki visszafelé követ egy thread-et (vagyis az elejét keresi), azt is rendkívül meg tudja nehezíteni, ha egy hsz-ben valaki többeknek is válaszol.

(#17518) csako válasza Intruder2k5 (#17517) üzenetére


csako
veterán

Plusz a fototrend "új" válaszlistázó funkciójához is szükséges a külön hozzászólás.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17519) GwisGo.hu


GwisGo.hu
újonc

Kérem, legyenek szívesek törölni a fiókot.
Köszönöm!
Üdvözlettel : Gurzó Ferencné

(#17520) Rimuru válasza GwisGo.hu (#17519) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt tudod megtenni sajat magad.

Vigyázat, csalok!

(#17521) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Hardverapróval kapcsolatban lenne két kényelmi javaslatom. Jó lenne, ha:
- az oldal megjegyezné a legutóbbi hirdetésben megadott településeket, és a következő hirdetésfeladáskor már az lenne a default (amin persze továbbra is lehet módosítani).
- lehetne megadni a beállításokban a hirdetésekhez leírás sablont. Például az én hirdetéseim leírásainak a váza mindig ugyanaz, csak hozzáigazítom az adott termékhez. De jelenleg ezt úgy kell megoldanom, hogy egy előző hirdetésből átcopyzom a szöveget, és újra megformázom, mert (a korábbi rendszerrel ellentétben) a copy paste nem hozza magával a formázást.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17522) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!

Egy javaslattal állnék elő a notebook kategóriában...
Nem lehetne a hirdetésekben megadni az adott gép billentyűzetét? Lehetne keresni külön US,UK, EU és HUN bill.-es gépekre. Az eladók átlagba nem írják ki, magában a hirdetés címében és egy idő után kezd az ember t.ke tele lenni, hogy a 40. EU-s kiosztással rendelkező gépre kattintott rá. :U

(#17523) Malák válasza DiVaD (#17522) üzenetére


Malák
aktív tag

teljesen jogos, de akkor ha pl matricázott magyar, az minek számítson?

(+ sajnos nagyon sok eladónak fogalma sincs, hogy melyik karakterkészlet melyik régiós billentyűzet...)

(#17524) asdf_ válasza Malák (#17523) üzenetére


asdf_
veterán

Nem magyarnak (mert nem ott lesz rajta a í, esetleg -nekünk- gyökér enter lesz rajta meg hasonlók).

Én igazából már a kettéosztást is elegendőnek találnám, mert az a lényeg, hogy aki nem akar nemzetközi billentyűzettel meg matricázott szarokkal szórakozni, annak meglegyen a szűz magyar billentyűzetes rész, az összes többi meg mehet a másik kupacba (és nagyon hangsúlyozni, hogy a matricázottak is ide tartoznak).

(#17525) DiVaD válasza asdf_ (#17524) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szerintem ez teljesen jó lenne. :)) Mert bevallom, pont ma kezdtem keresgélni... és egy idő után már kezdett az egészből elegem lenni. :U Mert nálam alap a HUN bill. :B

(#17526) Malák


Malák
aktív tag

Egy funkciójavaslat:

Lehetne 1sor a hirdetés alatt, illetve az eladó profilján, ami azt jelöli, hogy általában mennyi időn belül válaszol egy új privát üzenetre. Ha nagyon okos funckió lenne, akkor persze 8:00-22:00 között, de szeirntem ha 0-24 nézné a dolgot, az is segíthetne. Persze érdemes lenne a leggyorsabb 95% átlagát nézni, mert ha valaki 1-2nap pont nincs gépnél, az nagyon lerontaná a statisztikát. De még az okosítások nélkül is abszolút hasznos lenne szerintem. (illetve még arra mindenképp ügyelni, hogy ne lehessen úgy csalni, hogy 2 profil egymás között levelez párszázat)

Ez a vásárlónak azért lenne jó, hogy tudja, hogy milyen válaszidőre számítson, az eladónak meg azért, mert ha a vásárló ezt megnézi, akkor talán kevesebbszer fordul elő, hogy valaki elfelejt bejelentkezni (a mail értesítés meg nincs bekapcsolva, mert miért is lenne?) és csak napokkal később reagál.

Rendszeres eladóként én örülnék neki, de persze teljességgel megértem, ha nem lesz ilyen.
A jófogásnak is van valami hasonló, szerintem jó ötlet.
:R

[ Szerkesztve ]

(#17527) Malák válasza asdf_ (#17524) üzenetére


Malák
aktív tag

EU kiosztású angol / német / stb.-nél van í, van magas enter, matricával 1:1 magyar lesz, viszont mégsem az teljesen, mert lekaparható.

Én rengeteget matricáztam már, sok esetben tényleg hibátlan, a vékonyabb matricák pedig érzetre sem zavaróak. (persze ehhez minőségi matricát kell használni eladóként, ami drága, tehát azt kevesebben vállalják be, mert 200.000Ft-nál tényleg nagyon sokat számít 300Ft helyett kifizetni 2.000-ret...)

de mondok durvábbat: a hp csomó gépe lapos entert tartalmaz még magyar lokáció esetén is, az MSI-nek pedig a hosszú í-je a space mellett van. Akkor az is 100% magyar, vagy ne tartozzon oda, mert mindenképp szokni kell?

[ Szerkesztve ]

(#17528) Malák válasza proradeon (#17521) üzenetére


Malák
aktív tag

A copy-paste formázás nekem is nagyon hiányzik

(#17529) asdf_ válasza Malák (#17527) üzenetére


asdf_
veterán

de mondok durvábbat: a hp csomó gépe lapos entert tartalmaz még magyar lokáció esetén is, az MSI-nek pedig a hosszú í-je a space mellett van. Akkor az is 100% magyar, vagy ne tartozzon oda, mert mindenképp szokni kell?

Nemtom, én csak azt tudom erre mondani, hogy törjön le mindegyik fillérszexualizáló notebookgyártó keze, amelyik ilyet csinál...

(#17530) Malák válasza asdf_ (#17529) üzenetére


Malák
aktív tag

Az biztos, és nem is kötözködni akarok, csak sajnos nem fekete/fehér a dolog.

De szerintem is hasznos lehetne egy ilyen elválasztó (még akkor is, ha 99% nemzetközi EU bill gépeim vannak), mert van, aki csak és kizárólag a gyári magyar billt keresi teljesen érthető módon.

Viszont hirdetőként pedig a tökéletesre matricázottat szeretném ugyanígy elkülöníteni a bármilyen másiktól, aki nem veszi a fáradságot sem matricázni, sem jó matricát rátenni, meg úgy eleve fogalmatlan. Na meg egy ilyen jellegű elválasztót betartatni is nehezebb, pláne, ha arról "pont nincs kép", ami megtéveszti a vásárlót, de adott esetben már ha látja, hogy amúgy matricával rendben van, akkor megveszi, ami indokolatlan versenyelőny.

Szóval nem egyszerű, de jó ötletnek tartom egyébként.

(#17531) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Már kérdeztem, de továbbra is zavar, hogy a HA-n a keresésénél a "Kerülendő szavak" funkció használhatatlan. Nem működik.
Pedig bizonyos keresésekhez (Pl. "Androidos telefon" vagyis NEM iphone) más lehetőség nem nagyon van.

Ezen nem terveztek változtatni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17532) Rimuru


Rimuru
veterán

Hardverapron tenyleg nincs fej es fullhalgatok csoport vagy csak el van dugva? (hangfal es hifi fejhallgato megvan, de az nem jo nekem)

Vigyázat, csalok!

(#17533) Bjørgersson válasza Rimuru (#17532) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Apróhirdetések / Hardver / Multimédia ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17534) csako válasza Bjørgersson (#17533) üzenetére


csako
veterán

Ezt már én sem találtam korábban, köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17535) Rimuru válasza Bjørgersson (#17533) üzenetére


Rimuru
veterán

Koszi, akkor csak en voltam bena, pedig beneztem a /hardver ala is. :D

Vigyázat, csalok!

(#17536) asdf_ válasza Malák (#17527) üzenetére


asdf_
veterán

de mondok durvábbat: a hp csomó gépe lapos entert tartalmaz még magyar lokáció esetén is

Hogy csesszek meg, ebbe sikeresen bele is futottam, epp egy ilyet installtam aznap, aztan csak masnap vettem eszre, hogy mi is van elottem, lapos enter, hulye helyen levo í, befosas, hogy mar ennek is utana kell majd kulon jarni, hogy ilyeneket meg veletlenul se vegyek az ugyfeleknek (es kulon jo, hogy kb. lehetetlen kuldetes is, mert magyar kiosztasrol jellemzoen nincs kep, ugyanazt a 4-10 gyari kepet hasznalja mindenki, az meg nemzetkozi kiosztassal van) :

(#17537) vlevi válasza asdf_ (#17536) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a bill. külön kicseszés, mert nincs rajta í.
Csak egy át matricázott US.
Ha legalább a német, vagy UK billencset matricàzná át, akkor nem lenne ilyen gond.

(#17538) Rimuru válasza vlevi (#17537) üzenetére


Rimuru
veterán

Altgr mellett van az i, a legelcseszettebb megoldás.

Vigyázat, csalok!

(#17539) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Megoldható, hogy a törölt hsz-okat ne mutassa a számláló az "Itt szóltam hozzá" részen?
(Pl "Best buy akciók" topikban sok a törlés, de a számláló mutatja akkor is, ha valójában törlés miatt nincs új hsz.)

#?*@&!

(#17540) Intruder2k5 válasza zeon.hu (#17539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy rémlik ez már régebben volt téma, de akkor meg valami más nem lenne jó, szóval két rossz megoldás közül ez a kevésbé rossz. Tényleg nem emlékszem a részletekre, de valami ilyesmi maradt meg a témából. Ha valaki tud pontosabbat majd linkeli. :)

(#17541) Kalandor válasza Malák (#17526) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehetne 1sor a hirdetés alatt, illetve az eladó profilján, ami azt jelöli, hogy általában mennyi időn belül válaszol egy új privát üzenetre.
A technikain kívül adatvédelmi fejlesztés is kellene hozzá, ezért ez nem lesz meg egyhamar.

(#17542) Malák válasza asdf_ (#17536) üzenetére


Malák
aktív tag

Igen, erre mindig vigyázni kell. Így pedig magyarnak számít, hiszen a gyártó így adta ki itthon, szóval belekötni se lehet utólag.

(#17543) Malák válasza Kalandor (#17541) üzenetére


Malák
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Annyira nem lenne fontos funkció amúgy, csak pl. most is van több olyan "levegőben lógó" privát üzenetem, ahol már napok óta nem kapok választ :W (persze ettől még az emberek nem írnának vissza gyorsabban, csak nem lenne hamis remény se, hogy mégis)
Az eszembe se jutott, hogy ehhez adatvédelmi fejlesztés is kellene

(#17544) C64


C64
őstag

Tök jó, hogy lett egy új kategória a cpu és alaplap 1151 kategóriájában (helyesen), csak így most két helyen kell keresni egyszerre, mivel itt is ott is van 1151 v2-es cpu vagy lap, mivel az emberek nem a megfelelő kategóriában hírdetnek (logikusan) :)

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17545) Kalandor válasza C64 (#17544) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ötlet, javaslat?

(#17546) C64 válasza Kalandor (#17545) üzenetére


C64
őstag

Hát, vagy vissza az egész, tehát kategóriaösszevonás, vagy zárójelbe kiírni a chipsetet, proci szériát, pl (6-7. gen.) (8-9. gen.)

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17547) C64 válasza C64 (#17546) üzenetére


C64
őstag

Vagy lehetne így is: 1151/1151v2

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17548) Kalandor válasza C64 (#17546) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem mi azt tettük, ami a helyes a két kategóriával, a felhasználóknak kellene gondolkodniuk, hogy mi hova passzol.

(#17549) C64 válasza Kalandor (#17548) üzenetére


C64
őstag

Persze, csak sokan nem ezt teszik, mert 1151 oszt cső... nekem pl sokáig fel sem tűnt, hogy van külön 1151 v2 is aztán hetek óta hiába nézem a 8600K-t az 1151-be nem nagyon akadt :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#17550) #56474624


#56474624
törölt tag

Még csak most olvastam a PH rangrendszer átalakításáról szóló bejegyzést, hozzászólni már nem tudok, ezért ide ötletelek 1-2 dolgot ezzel kapcsolatban, ami hirtelen eszembe jutott:

-valaki eléri pl. a 4. rangot, ott többféle megnevezés is elérhető legyen:
ez lehetne akár az adott felhasználó által szabadon választható, és bármikor cserélhető is (lenne egy alapértelmezett), így lenne itt is valamiféle személyre szabhatóság, pl. akinek nem tetszik a Jómunkásember elnevezés, lehetne mondjuk Sztahanovista stb. Lenne néhány választható minden szintnél.

-vagy lehetne nem választható, hanem továbbra is automatikus a rangkiosztás, de figyelembe venné, hogy adott felhasználó mely témában jeleskedik leginkább, így pl. hifis témákban jártas embereknél a 7. rang lehetne audiophile, míg aki mondjuk fotós témában, annál a 7. lehetne fotóriporter teszem azt.
A konkrét rangelnevezéseket az adott szakmai topikokban meg lehetne vitatni az ottani aktív tagok által.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.