Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Lackooo84 válasza #38075904 (#17748) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tök jó, megint sok évnyi hasznos info lett az enyészeté....

The Truth is out there...

(#17752) 0xmilan válasza Lackooo84 (#17751) üzenetére


0xmilan
addikt

Vannak reszei, amik a web archive-val visszahozhatok, persze nem lesz belole teljesen mukodo topik: link
Ha a /friss.html-re keresel, akkor az pl. elerheto tobb kulonbozo idopontban, ami mas -tol -ig hozzaszolasokat fog eredmenyezni.
...Meg egy dolog, amit lehet hostolni kulso oldalon, amihez a PH-nak nincs beleszolasa. :U

[ Szerkesztve ]

(#17753) Popes válasza 0xmilan (#17752) üzenetére


Popes
őstag

Így semmi értelme mert nem lehet benne keresni, végig olvasni meg senki nem fogja hogy szerepelt e itt egy adott személy akivel üzletelne. Aki meg ezért képes elolvasni majd 23000 hszt. :U

Deus ex machina

(#17754) #38075904


#38075904
törölt tag

Nincs egy admin sem aki megválaszolná miért tünt el?

(#17755) galoslac válasza #38075904 (#17754) üzenetére


galoslac
tag

Azt, hogy trollkodott vagy sem, döntsd el te.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#17756) #38075904 válasza galoslac (#17755) üzenetére


#38075904
törölt tag

Köszi. Elhiszem, hogy megunták.
(ill, ki trollkodott?)

[ Szerkesztve ]

(#17757) galoslac válasza #38075904 (#17756) üzenetére


galoslac
tag

Nem "hivatalos" topikban írta Kalandor, ezért írtam, hogy döntsd el, hogy mennyire veszed komolyan.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#17758) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Üdv,

nem tudom hova írjak. Megjelent egy 1-es a harang ikonnál a HA-n mintha kaptam volna egy értékelést, viszont ránézve észleltem, hogy egy régebbi értékelésem törléséről kaptam értesítést. Gondolom az eladó törölhette utólag csak nem értem miért.

Furának találtam, gondoltam ránézek a csalós topicra aztán megdöbbenve láttam, hogy az is törölve lett.

Ennek mi az oka, mostantól akkor nem lehet ott jelenteni az embereket, illetve rákeresni, hogy kiket jelentettek korábban?

(#17759) #38075904 válasza VinoRosso (#17758) üzenetére


#38075904
törölt tag

Így sokkal izgalmasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17760) #65675776


#65675776
törölt tag

Ezzel a forgolódó, idegesítő hirdetéssel csak adjátok a lovat a reklámblokkolást pártolók alá. Roppant irritáló, tolakodó egy valami. Egy újabb indok arraa is, hogy az ember ne olvassa a cikkeiteket.

[ Szerkesztve ]

(#17761) Rimuru válasza #65675776 (#17760) üzenetére


Rimuru
veterán

Es megint dupla hir, le is iratkoztam, RSS-rol (hint: 1, 2).

Vigyázat, csalok!

(#17762) csako válasza Rimuru (#17761) üzenetére


csako
veterán

PH! kérdez, IT Café válaszol :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17763) lezso6 válasza #65675776 (#17760) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A forgó hirdetés az izgő-mozgó-villogó CPU-zabáló szarok helyettesítésére készült, hogy titeket ne zavarjon meg lassítsa az eszközeteiket. De úgy tűnik semmi se jó. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17764) #65675776 válasza lezso6 (#17763) üzenetére


#65675776
törölt tag

És gondolod, gofy az embereket csak az zavarta a flash-es szarokban, hogy sok erőforrást ettek? Az izgés-mozgás az nem? Ez eddig egy lépés a jó irányba, de még csak az út eleje. A legfőbb zavarótényező megmaradt ezzel a megoldással is.

(#17765) lezso6 válasza #65675776 (#17764) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Négy másodpercenkét negyed 1/s szögsebességgel forog, tehát lassan. Ez azért jóval közelebb van a babatv lassú világához, mint az eddigi szénné-animált, villogó cuccok. Mindent meg ugye nem lehet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17766) Intruder2k5 válasza #65675776 (#17764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy olyan felületért viszont, ahova meg kizárólag statikus reklám tehető ki, senki sem fog fizetni 2019-ben, és ez szerintem méltányolható is. Nyilván vannak akiket mindenféle reklám zavar, akik nem tűrnék meg még azt sem, ha egy PH arckép méretű céglogó lenne animálva valahol láblécben, velük nem lehet mit kezdeni. És az is igaz, hogy ha túlzásokba esik a reklámokkal az oldal, akkor látogatókat veszíthet, ugyanakkor ha meg túl válogatós a hirdetések megjelenését illetően, akkor hirdetőket fog veszíteni. Egyik sem jó, hosszabb távon mindkettő az oldal végét jelentené, tehát a felelősöknek ebben kell megtalálni az egyensúlyt, de ezt Neked nyilván nem kell magyarázni, hisz magad is pontosan tisztában vagy vele.

[ Szerkesztve ]

(#17767) Bluesummers válasza #65675776 (#17760) üzenetére


Bluesummers
őstag

Prémium funkcióban le lehet tiltani a reklámot, ha nagyon idegesít, de most szándékosan bekapcsoltam, mert kíváncsi vagyok mi ez az idegesítő. Melyik ez a forgolódó reklám? Nem látom.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17768) Intruder2k5 válasza Bluesummers (#17767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár most a napokban épp a hardveraprón is volt egy hasonló, de szerintem daa-raa inkább a cafe főoldalán lévő sandisk reklámra gondolt. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#17769) Popes válasza Bluesummers (#17767) üzenetére


Popes
őstag

Jobb oldalt a Sandisk, nem kell sokat keresni.

Deus ex machina

(#17770) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Most látom, hogy nem lehet ipv6-on elérni az oldalalakat, ez most komoly?
Az origó elérhető....

Gyurka

(#17771) vlevi válasza #65675776 (#17764) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt a forgó raklámot úgy lehet megőrjíteni, ha megnyitsz a háttérben vagy 10darab itcafe cikket, közben nézel egy másik oldalt (pl. mint most én, ide írok a fórumba), majd, amikor végeztél, átváltasz az itcafe cikkre.
Mint az őrült próbálja behozni a lemaradását, mert kb 400 fordulat alatt láthatatlan volt a hirdetőtábla :D
Lekamerázom neked, mert ezt leírni nem lehet...

(#17772) #65675776 válasza vlevi (#17771) üzenetére


#65675776
törölt tag

Találkoztam már a jelenséggel...

(#17773) Rimuru válasza vlevi (#17771) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinaltam videot, hogy nektek ne kelljen. ;) [link] ide illik az "eld at a porgest" szlogen :DDD

Eszrevettem masik dolgot is, nem tudom hogy direkt van-e, de neha nem a szomszedos lapot mutatja hanem a szemben levot (2-ot fordul).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17775) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Csalós topik visszaállítva. Akkor anno vissza lehetett volna az eredeti bestbuyt is és nem veszik el a sok info... :U

The Truth is out there...

(#17776) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hardverapron a kiemelési lehetőségek szövegezése nem stimmel UX szempontból. A mostani kiírás szerint olyan, mintha a "Nincs előresorolás" opciót lehetne megvásárolni, azaz a problémát. Pedig megvásárolni a megoldást akarja az ember, hiszen a probléma már megvan.

Kétféleképp lehetne javítani így fejből:

[ Szerkesztve ]

(#17777) asdf_


asdf_
veterán

Ha hozzaszolasom egy url, amit bemasolok, majd linkke tennem, linknek ugyanaz az url, nem tudom leklikkelni a beszur gombot. Van, amikor valahogy ossze lehet hozni, de meg nem jottem ra, hogyan. Ezt itt pl. az istennek nem tudom linke alakiani (itt sem, meg a topikban sem az elobb, ahova akartam)

http://nmhh.hu/tart/report/27/Internet_Technologia

Bokodok a beszur gombra, de lopenisz sem tortenik:

(#17778) Rimuru válasza asdf_ (#17777) üzenetére


Rimuru
veterán

Tenyleg van olyan helyzet amikor rossz.

Addig is, mivel most mar van forraskod nezet konnyen kikerulheto az egyre jobban mukodo editor. :DDD

hm.. bar ez a forraskod szerkesztes is jol mukodik, sok mindent nem szeret.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17779) csako


csako
veterán

Lehet már tervben van, de jó dolognak tartanám, ha a cikk rövid ismertetői a cikket megnyitva az elején is megjelennének, mint a régi felületen, ugyanis gyakran hasznos plusz információt tartalmaznak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17780) gban


gban
Közösségépítő

Bocs ha ez a topic nem az a topic ,Hardveraprós javaslatom lenne.
SSD-k alatt jó lenne ha lenne egy SATA alkategória és az alatt lennének a méret kategóriák.
Aki SATÁst keres, az vagy egyenként bemegy minden méret alkategóriába, vagy ömlesztve látja a többi csatolóst is.

Postázást nem vállalok.

(#17781) essexboy válasza gban (#17780) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Itt van a megújítással kapcsolatos beszélgetés, de szerintem meg lesz oldva, így fog kinézni:

SSD

- Hagyományos 2,5” SSD
- 128 GB-nál kisebb
- 129 - 256 GB
- 257 GB-nál nagyobb
- M.2 SSD
- 511 GB-nál kisebb
- 512 GB vagy nagyobb
- mSATA és egyéb

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#17782) gban válasza essexboy (#17781) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont erre gondoltam, köszönöm :R

Postázást nem vállalok.

(#17783) Tlaszlo válasza Pet_i (#1) üzenetére


Tlaszlo
csendes tag

Üdv.

Az eladó hibájából meghiúsuló vásárlás kapcsán szerettem volna az eladót értékelni (leírni a tapasztalatomat vele hogy más ne essen ugyanabba a hibába). Ahhoz hogy értékelést tudjak írni jóváhagyás kell az értékelendő féltől. Nyilván ezt elutasította mert érezte hogy nem lesz pozitív az értékelés. Ez szerintem nincs így jól kitalálva, mert így mindenkinek pozitív értékelés fog csak születni és nem szűrődnek ki a gázos elemek. Vagy ez csak nekem tűnt fel? Vagy valamit nem jól értelmezek?

(#17784) Intruder2k5 válasza Tlaszlo (#17783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ez csak alapesetben van így, de egyébként a megindított értékelést a Hardverapró rendszerében jelentve, a HARDVERAPRÓD kollégák tudják engedélyezni az értékelést a partner beleegyezése nélkül is, ezzel tehát nem lehet megúszni a feketét. Viszont értékelni csak létrejött üzletet lehet, így ez jelen esetben nem opció. Nem tudom mi a konkrét történet, látatlanban azt tudom javasolni, hogy írd le az esetet a Jelentsd a csalókat topikba, és ha jogos a panaszod akkor a neve ott marad az utókornak.

(#17785) Espla


Espla
aktív tag

Sziasztok!

A Google sok felesleges linket beindexel, míg egy új hozzászólás akár több nap alatt jelenik meg a keresőben.

Alapból a fórumot, domain-enként részekre kellene bontani sitemap.xml-ben, hogy ne legyen ugyanaz a topik több domain alatt beindexelve.

robots.txt-ben be kellene állítani pl.

- keres.php ne kerüljön bele
- egy darab hozzászólás ne kerüljön bele: pl. hsz_6-6.html (lehet a linkre nofollow is elég)
stb.

Elvileg adott időt tölt a Google a szerveren és ez pazarlás, ráadásul a felhasználók is tök hülye találatokat kapnak.
Apró fejlesztések, de érdemes lenne adni rá.

(#17786) nagyonjjo válasza Realradical (#17747) üzenetére


nagyonjjo
tag

Írtam fórumon semmi válasz azóta se,írtam megint hozzászólásomban ahova küldtél,és elhajtottak :)
Valakinek esetleg más ötlet?

(#17787) oriic válasza nagyonjjo (#17786) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lettél elhajtva, hanem meg lettél kérve, hogy az összefoglaló alapján írd le a problémádat.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#17788) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon sokszor futok bele 404-es hibába az új típusú webfelületen a hozzászólásoknál. Például most is az IT café esetében a legújabb híreknél. Nincs hozzászólási oldal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17789) Piosza


Piosza
csendes tag

Szervusztok!
Miért nem lehet freemail címre módosítani a levelezési címet?
Én csinálok rosszul valamit?
Üdvözlettel
Piosza

(#17790) Intruder2k5 válasza Piosza (#17789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Biztonsági okokból, a freemail (egykori?) hiányosságai miatt.

(#17791) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#17788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik ez a cikk pl. most? Ahol nincs még hsz., ott a topiknyitás ablakot kell feldobja.

[ Szerkesztve ]

(#17792) Kékes525 válasza Intruder2k5 (#17791) üzenetére


Kékes525
félisten

Például: Magyar kisdiákok lettek világbajnokok a robotépítő versenyen A topkinyitási ablak: [link] : [kép] Az első cikkek elég sokáig ezt adják. Már egy ideje ez van, nemcsak a mai nap.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17793) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#17792) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálad van a baj, egy perces újonc reggel megnyitottam a topikot.

(#17794) lezso6 válasza Kékes525 (#17792) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a témanyitó link csak az új dizájnon létezik, a PH most még a régin van, ezért nem működik:

https://prohardver.hu/tema/uj.php?own_type=cnt&own_id=154301

A régieken más a link, ami a szépen át is irányít:

https://prohardver.hu/muvelet/tema/uj.php?own_type=cnt&own_id=154301

Nem használsz véletlenül valamilyen szkriptet kiegészítőt, ami lecseréli a linkekben a domaint prohardver.hu-ra, azaz hogy mindent fórumos linket a PH-n nyisson meg? Szerintem az okozhatja ezt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17795) csako válasza Kékes525 (#17792) üzenetére


csako
veterán

A varázsló megelőzött :O
A linked prohardvert tartalmaz, nincs egy szkripted, ami cseréli a domaint?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17796) Kékes525 válasza lezso6 (#17794) üzenetére


Kékes525
félisten

Így értem. Köszi!

"Nem használsz véletlenül valamilyen szkriptet kiegészítőt, ami lecseréli a linkekben a domaint prohardver.hu-ra, azaz hogy mindent fórumos linket a PH-n nyisson meg? Szerintem az okozhatja ezt."

:F uBlock Origin, Privacy Badger, Decentraleyes? Talán valamelyik? Az első link nem működik, csak a második.

Szkriptjeim: [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17797) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#17796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5.

(#17798) Kékes525 válasza Intruder2k5 (#17797) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha azt lekapcsolom, akkor sem működik a https://prohardver.hu/tema/uj.php?own_type=cnt&own_id=154301

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17799) Intruder2k5 válasza Kékes525 (#17798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az előbb írta lezso, hogy ez a link nem megy a régi felületen.

(#17800) Kékes525 válasza Intruder2k5 (#17799) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.