Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Remélem a megfelelő topicba írom az észrevételemet, problémámat.
Az új hardveraprón hol találom a mentett keresések funkciót? Nem régiben lett gyanús, hogy már egy jó ideje nem kapok értesítést, ha az általam megadott keresési feltételeknek megfelelő hirdetést tesznek fel. Csak én nem találom, vagy ez a funkció ki lett véve? :R

[ Szerkesztve ]

(#17102) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok!

Ezúttal nem a magam nevében egy észrevétel:

mozgássérült barátom csak egy kezét tudja használni rendesen és eddig nagyon jó volt a legördülő menü a keresésnél, ahol kiválaszthatta a várost. Most mindenképpen be kell pötyögnie vmit hogy előjöjjön, plusz hiába írja be az adott várost kisbetűkkel(problémás a shiftes dolog) a találatok nem azok lesznek, mint ha kiválasztanám a megjelenő nagybetűs várost. A csak egérrel való akadálymentes használat ebben a formában megszűnt.
Lehet ezen vmit javítani?

(#17103) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Kva gemius felugró megint előjött pár napja...
Első oldallátogatásnál, link új lapon nyitásánál minduntalan feldobja.
Friss Vivaldi

Sőt, most, hogy Chrome-ra is rápróbáltam, már akkor dobta, amikor bejelentkezésnél be akartam pipálni az egyik négyzetet.. -.-'

Edge alatt nem jön elő.

...elmúlik...

(#17104) nonsen5e válasza Argos (#17103) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem fél éve folyamatosan dobja őket, hiába (i) kattintok rá a formjukban a ne zaklass gombra, (ii) piszkálom a sütiket, ahogy itt le lett még írva, (iii) töltöm ki a kérdőívet...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17105) Argos válasza nonsen5e (#17104) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ez nonszensz... ;]

Ám, tényleg piszok idegesítő... :U

...elmúlik...

(#17106) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Szeretnék egy javaslatot tenni, hogy hardverapróra aki szeretne hirdetést feltenni, az...
1. Telefonos SMS-sel tudjon csak regisztrálni

...avagy picit radikálisabb, de szintén nem túl nehézkes megoldás
2. Csak bankkártyás / pénzbefizetéses / banki utalásos / PayPal-es fizetéssel / Barion-os fizetéssel / emelt díjas SMS küldéssel tudjon regisztrálni. Nem tudom mennyire nehéz mostanság új PayPal e-mail címmel / Barionos accountot csinálni, de jobb mint a semmi.

Néha olvasgatom a Jelentsd a csalókat (kiemelt téma) fórumot, és az olvasgatások láttán néha már nálam nyílik a bicska!!
Ezt azért veszem ennyire a szívemre, mert életemben 5-ször engem is átvertek, anyagilag megkárosítottak. Igazából többször is meg akartak, de pár helyen már agresszíven léptem fel...
Középkort visszakívánnám, vágnák le a mocskos csalóknak kezeit, ha azt nem is, legalább az ujjaikat, sorjában ... :(((

Ha kell, leszek az első ilyen komolyabb támogató, és támogatom Prémiummal a PH lapcsaládot 20-30 évnyi előfizetéssel.
Köszi, ha valaki reagál erre! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17107) regener válasza Bluesummers (#17106) üzenetére


regener
veterán

Mivel egyben van a PH-val és a többi lappal így ez nem megoldás szerintem így ott regelve betud lépni HA-ra. Fórumos használathoz pedig nem hiszem hogy sokan kiadnák a számukat vagy más infót magukról.

(#17108) Bluesummers válasza regener (#17107) üzenetére


Bluesummers
őstag

Akkor a HA-ra való átlépéshez kellene legyen (legalább hirdetésfeladáshoz) a korábbi kívánalmak egyike.
"Fórumos használathoz pedig nem hiszem hogy sokan kiadnák a számukat vagy más infót magukról." - Okay, ezt értem, viszont nem kellene kiírva lennie standard mód telefonszám, de HA-hoz megkövetelné.
Hirdetésfeladáshoz pedig egy hitelesítéses banki átutalást, hasonlóan eBay és PayPal összekapcsolásakor.
100%-os védelem nincs, de akik krónikusan újraregisztrálnak, és folyamatosan csalni akarnak, azoknak hatalmas érvágás lenne.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17109) bitpork válasza Bluesummers (#17108) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Adatvédelmi szempontból rémálom a két külön adatbázis , meg azoknak az összefésülése technikailag.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17110) Bluesummers válasza bitpork (#17109) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem kell szerintem két teljesen külön homogén adatbázis, csak a HA-n egy-egy további adattáblával, amik a telefonszámokat / befizette (Igen/Nem) mezők együttes érvényesülésekor továbbmehet a user.
Adatvédelmi szempontból nem tudom miért lenne nehezebb? :F :B

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17111) bitpork válasza Bluesummers (#17110) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert a telefonszám személyes adat- bejelentés köteles, külön hozzájárulás kell a felhasználótól, időszakosan újítva ,stb, stb, stb

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17112) lezso6 válasza Bluesummers (#17106) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezzel csak a felhasználókat szívatnánk. :(

Nem lehet mindenkit megvédeni. Persze próbálkozni lehet, de nincs biztos ellenszer.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17113) vlevi válasza lezso6 (#17112) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ezzel csak a felhasználókat szívatnánk"
Nem ugyanezt csinálja az EU?
Hogy el kell fogadni minden kuki beállítást külön, és a többi hasznos intézkedés...

(#17114) lezso6 válasza vlevi (#17113) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért egy "Elfogadom" gomb megnyomása és egy hitelesítési procedúra között van egy kis különbség. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17115) guess.who válasza Bluesummers (#17106) üzenetére


guess.who
senior tag

Az SMS-reg már kicsit kezd kikopni mindenhonnan (meg aztán ki és hogy fizetné ki azok árát? - gondolom, nem ingyen küldené semmilyen szolgáltató). A PayPal/bankszámla meg még mindig nem alap mindenkinek... És mi van például azzal, aki KERES valamit a hirdetésében? :)

(Értem és megértem az okaidat, csak megjegyeztem a fentieket.)

(#17116) vlevi


vlevi
nagyúr

Eddig nem tűnt fel, de a fotótrend fórumban van valami logikus magyarázat arra, hogy a hozzászólásnál a küldés gomb piros, a mégse gomb pedig zőőőőd?
Tudom, a piros feltűnőbb, de az inkább a hiba, a kilépés, és egyéb feladatokhoz szokott kapcsolódni.

(#17117) regener válasza vlevi (#17116) üzenetére


regener
veterán

Itt is (PH) piros a küldés gomb, inkább a Mégse legyen sárga vagy ilyesmi :D

(#17118) lezso6 válasza vlevi (#17116) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fototrendnél az alapszín a zöld, a kiemelt szín a piros. Az elküld gomb a fontosabb, így az kiemelt, tehát piros.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17119) regener


regener
veterán

Hirdetés szövege :D

(#17120) lezso6 válasza regener (#17119) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem a mi bugunk. :D

De ez amúgy sem a bugreport topik, úgyhogy adtam a topiknak egy sokkal egyértelműbb nevet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17121) somogyib válasza lezso6 (#17120) üzenetére


somogyib
őstag

Néhány javaslat itt anyira rossz, hogy inkább erre kellett volna megváltoztatni: "Rontsuk el a Prohardvert" :D

(#17122) regener válasza lezso6 (#17120) üzenetére


regener
veterán

Ez nem a mi bugunk. :D

Ezért nem a bugreportba tettem ki :)

(#17123) fagylalt válasza fagylalt (#17101) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ezzel a kérdéssel melyik topicba kellene szerencsét próbálnom?

(#17124) lezso6 válasza fagylalt (#17123) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs ilyen feature. Legalábbis egyelőre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17125) canniball válasza lezso6 (#17120) üzenetére


canniball
nagyúr

Én meg nem értettem mi ez az új topik és hogy került a kedvenceim közé... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17126) thomasrc


thomasrc
tag

Sziasztok,

Hardveraprónál be lehetne vezetni a "friss" jelzésre egy extra beállítást, hogy automatikusan eltűnjön-e, ha megnézem a hirdetést?

Jelenleg ha jól gondolom, akkor úgy működik, hogy x ideig van fent a friss jelzés, majd ahogy öregszik a hirdetés, eltűnik róla. Én viszont szoktam "követni" a hirdetések egy részét, hogy mikor tesznek fel újat adott kategóriában és ez sokszor nem látszik elsőre, mert olyanok is "friss" jelzéssel vannak ellátva, amiket már egyébként láttam. Biztosan mások is vannak így ezzel.

De hogy konkrét javaslatom is legyen az implementációra, ezért két lehetőséget le is írok, ami így hirtelen eszembe jutott:

a.) A profilban lehetne állítani, hogy a hirdetés megtekintése után eltűnjön-e a jelzés róla vagy sem (utóbbi lenne a default, ekkor a jelenlegi működés szerint menne a dolog, azaz hogy x idő után tűnik csak el).

b.) A profilban lehetne állítani, hogy mikor tűnjön el a jelzés: [1] személyre szabott idő után, [2] hirdetés megtekintése után, [3] kategória oldalának megtekintése után, [4] x idő múlva (default, jelenlegi működés).

Köszi, hogy elolvastátok! :R

(#17127) findajob válasza thomasrc (#17126) üzenetére


findajob
csendes újonc

Jó ötlet, de tippelni mernék, hogy túl bonyi a megvalósítása :((
Minden userhez külön nyilvántartást kellene vezetni, hogy melyik hirdetést nézte meg és mikor ....
( több ezer usernek a több ezer hirdetésről )

(#17128) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
A régi aprón lehetett menteni a keresést és küldte az emailt, ha új hirdetés került fel a témában. Lesz ilyen az új aprón is? Mert én eddig sehol se találtam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17129) Indyke válasza Indyke (#17102) üzenetére


Indyke
csendes tag

Érdeklődnék, lehetséges megoldani a problémát?

(#17130) csako válasza Indyke (#17129) üzenetére


csako
veterán

Kerülő megoldásokra ötlet:
Képernyő-billentyűzet esetleg? És akkor csak kattintgatnia kell. Illetve Shift helyett meg ott a Caps lock ki-be kapcsolása.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17131) lezso6 válasza Indyke (#17129) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Leggyakoribb települések bekerülhetnek a listába, ha nem írtál be semmit.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17132) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Fototrenden és Hardveraprón a legfrissebb Firefoxban (62.0.3 x64) nem működik a beépített képernyőkészítő.

A reszponzív oldalakon pedig az adatlapom oldalon legyen már sok soros a cuccok mező pls, ne egy, aminek nem látszik a vége. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17133) somogyib válasza Bjørgersson (#17132) üzenetére


somogyib
őstag

Ne sorosozz, ez mem a politika topik.

(#17134) csako válasza Bjørgersson (#17132) üzenetére


csako
veterán

Az FF hiba lesz.
64.0b1-es firefoxszal nincs gond a képernyőkészítéssel, mindenféle méretben megy, csak rögzített fejléc van rossz helyen, mikor teljes oldal mentést kérek és nem a tetején vagyok.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17135) Bjørgersson válasza csako (#17134) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jogos, más oldalakon se működik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17136) Indyke válasza csako (#17130) üzenetére


Indyke
csendes tag

Szia, próbáltuk, de az sok helyet elvesz a képernyőn. Otthonba került a srác és többen küzdenek hasonló problémákkal, mint amit leírtam. Segítek nekik, de ehhez nem értek. Egy kézzel macerás az élet....

(#17137) Indyke válasza lezso6 (#17131) üzenetére


Indyke
csendes tag

Szia
Lenyitja a keresést és ott hiába kattint bele a településes rublikába, semmi sem jön fel, ez a gondja. Mire elengedi az egeret és odagörcsöli a kezét a billentyűzethez az kb egy 40 gb-s quantum fireball és egy ssd közötti adatolvasási különbség időben. Jelenleg kimásolja vmelyik hirdetésből a település nevét és bekopizza a kereséshez. Mentettünk el pár hirdetést hozzá, de nem túl jó megoldás.
Sajnálom szegényt, mert lassú testbe van zárva egy normál sebességű értelem.

[ Szerkesztve ]

(#17138) dwd1


dwd1
tag

üdv!

az új felületen megszűnt a keresésekre kapás jelző vagy csak én nem találom?

köszi

(#17139) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Úgy tűnik a HA keresőjében a Kerülendő szavak nem működik.
Nekem legalábbis nem.
Hiába írok be valamit ami ott van előttem a találati listában szereplő hirdetésben, a hirdetés utána is benne lesz a találatok között.
A beírt kerülendő szó pedig eltűnik.

Ez jól van így?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17140) regener válasza eclipse19 (#17139) üzenetére


regener
veterán

Csak akkor működik ha meg adsz valamit amit keresel is.
pl.
keresel: egér
nem keresel: macska

Így minden "egér" szót tartalmazó, de "macska" szót mellőző hirdetést kirak.

Ha így sem megy akkor kapcsold ki a reklámblokkolód az oldalon vagy próbáld ki más böngészőből (pl. Firefox beépített hirdetésblokkolója néha csinál csodát).

(#17141) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

HA-n valamelyik rovatba bekerülhet idővel a 3D nyomtatás témája? :R

a topicban szinte hetente vannak új belépők, illetve a gép és alkatrész, alapanyagot is sokan hirdetnének, amit topicban nem lehet... [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17142) eclipse19 válasza regener (#17140) üzenetére


eclipse19
senior tag

És ez direkt van így vagy ez egy bug?

Mert akkor pl. hogy adok meg egy olyat, hogy pl. minden mobil hirdetés (árral és hellyel szűkítve) kivéve amelyikben szerepel, hogy iphone vagy apple?

Mert ha ilyet nem lehet, az elég gáz, szerintem.... :W

(Adblocker nincs bekapcsolva)

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17143) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hardverapró újdonságok: hirdetés csomagváltás és hirdetés törlés

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17144) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A reszponzív oldalakon a lezárt topikok legyenek pls sötétszürkék a topiklistában, mint a régieken.

Ennek a hozzászólásomnak a második fele megoldható? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17145) Lackooo84 válasza lezso6 (#17143) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na végre köszi!

The Truth is out there...

(#17146) somogyib


somogyib
őstag

Fototrend alól próbáltam törölni az "itt szóltam hozzá" listából, de nem reagál semmit a kuka gomb.

(#17147) eclipse19


eclipse19
senior tag

A HA-n most már nem lehet a hirdetéseket feladás szerint sorba rendezni?
Nem az utolsó UP-ra gondolok, hanem a feladás idejére.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17148) lezso6 válasza somogyib (#17146) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mobilon vagy asztalon?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17149) lezso6 válasza eclipse19 (#17147) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De lehet, az "új hirdetések" opciót kell kiválasztani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17150) somogyib válasza lezso6 (#17148) üzenetére


somogyib
őstag

Mobilon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.