Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Rimuru válasza findajob (#17300) üzenetére


Rimuru
veterán

Komolyan mondtam, minden sales-es szereti a szép grafikonokat.

Vigyázat, csalok!

(#17302) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Beállítottam a harmadik képet, hogy "legyen ez a fő kép" de csak nem az jelenik meg elsőre [link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#17303) ph2012


ph2012
senior tag

Jó lenne ha le lehetne tiltani felhasználókat, mint a Facebookon a kommentnél. A tiltott hozzászóló válasza nem jelenne meg a topikban.

(#17304) Rimuru válasza ph2012 (#17303) üzenetére


Rimuru
veterán

Premiumot hasznalva el tudsz rejteni felhasznalokat (globalisan)

`ha egy felhasználó zavar, elrejtheted a hozzászólásait (ignorálás)`

Vigyázat, csalok!

(#17305) ph2012 válasza Rimuru (#17304) üzenetére


ph2012
senior tag

A prémium verzióban a tiltott hozzászólók válaszai nem jelennek meg senkinek? Vagy csak nekem nem jelennek meg?

Köszi.

(#17306) Rimuru válasza ph2012 (#17305) üzenetére


Rimuru
veterán

Termeszetesen csak nalad nem jelenik meg.

Amugy ha nyitsz egy topicot az nem lesz a tied, blogout bejegyzes eseten pedig max az osszes hozzaszolast tudod tiltani.
Ha pedig valaki ASZF-t sert akkor a modkerbe kell menni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17307) somogyib válasza ph2012 (#17305) üzenetére


somogyib
őstag

Ha moderátor leszel, akkor senkinek sem. :D

(#17308) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

Már egy ideje próbálom megfejteni a dolgot, de eddig nem sikerült.

Van arra valami hivatalos szabály a Hardveraprón, vagy le van írva valahol,
hogy egy hirdetés JEGELÉSe az mit jelent vagy mire való?

Mikor kell használni?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17309) Bluesummers válasza eclipse19 (#17308) üzenetére


Bluesummers
őstag

Troll on:
Ha nagyon forró a cucc, jegelni kell.
Troll off:

Ha van egy megbízható vevőd / eladód, s megbeszéltek valamit, akkor jegeld a hirdetésed, amíg el nem kel.
Ezáltal mások vevők / eladók nem fogják azt hinni, hogy még mindig aktív a hirdetés.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17310) PHM válasza Bluesummers (#17309) üzenetére


PHM
addikt

+ akkor van haszna, ha például már postára került a cucc,
vagy már elkelt, de értékelésre vár.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17311) Zolás


Zolás
addikt

Mobil nézetben, mikor játék van az oldalon, lehetne hogy a sor végére kerüljön a linkje?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#17312) eclipse19


eclipse19
senior tag

@Bluesummers
Köszi, én is így gondoltam.

Viszont, amit PHM kolléga ír elgondolkodtat, mert az nagyon nem ugyanaz.
Az első esetben még nem kelt el a cucc másodikban, pedig már elkelt.
Ez azért alapvető különbség.

Ha már elkelt, akkor nem archiválni kellene?
Vagy archivált hirdetést már nem lehet értékleni?
Gondolom, aki megvette csak megtalálja akkor is, ha értékelni akarja.

Ezek szerint nincs világosan megmondva sehol, hogy a "jég" mire való?

:F

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17313) PHM válasza eclipse19 (#17312) üzenetére


PHM
addikt

Archivált hirdetést nem lehet értékelni, kivéve, ha valami stikli történt,
és a vevő jelenti a moderátoroknál.
Ez esetben, ha jogosnak találtatik a panasz, ők tudják engedélyezni
az értékelést.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#17314) gyulaszu válasza PHM (#17313) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Valóban így van az 1x1-ben, de Lezsó a múltkor másképp írta: [link]

gyulaszu

(#17315) Gave


Gave
addikt

Elnézést, ha nem a megfelelő témában írok, nem találtam jobbat :B.

Az volna a kérdésem, hogy mi történik a tartalommal ha egy nagyobb terjedelmet engedő HA csomagom lejár?

Köszke :R

(#17316) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Ha privátban üzenetet küldenek nekem, vagy én küldök a hardveraprón az biztosan megjelenik??
Azt jelezték vissza, hogy én nem küldtem (nem kapták meg).

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#17317) dqdb válasza apóka (#17316) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nálad ott szerepel a privátok között az üzenet, akkor a túloldal biztosan megkapta, mert ugyanazt az adatbázisrekordot látjátok. Ez nem olyan, mint egy levél, hogy a két fél között van átviteli közeg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17318) lezso6 válasza Gave (#17315) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmi, csak lejár a hirdetés, s nem lesz többé listázva. De attól még elérhető marad.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17319) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok lehet rossz topicba írok ezért elnézést kérek.
De egy hirdetésemre reagált egy úriember (Kipsta2344) .
A következő üzenetet kaptam :
Szia. Nekem van egy, amit keresel, csak sanszos, hogy innen megint kidobnak többszörös reg. miatt, akkor nem fogok tudni neked írni. A régi fiókomon meg nem tudom a jelszót, most próbálom visszaállíttatni...
Nah már most gondolom nem hiába lett tiltva vagy felfügesztve ?
Gondolom nem éppen szabályosan árult vagy vett valaki erről tudna többet mondani ? :R

KO

(#17321) xkoti válasza #50751744 (#17320) üzenetére


xkoti
senior tag

Köszönöm szépen akkor offoltam az illetőt gyorsan frissen. :R
(Kellemes ünnepeket)

KO

(#17322) korn


korn
aktív tag

Helló!

Értékelésre váró friss hirdetést miért lehet cakkpakk törölni? Lehetne valamennyi türelmi idő, hogy ne kelljen egyből a modihoz rohangálni, ha esetleg probléma volt az adásvétellel/termékkel. (5-6 napja vett videókari hirdetését szertettem volna értékelni, de már törölve van)

(#17323) , válasza eclipse19 (#17312) üzenetére


,
addikt

Jegeléssel kapcsolatban hátha valaki tudja ennek is a megfejtését, az mit jelenthet vajon a hirdető részéről, amikor egy már lejegelt hirdetést up-olgat szorgalmasan?

(#17324) weiss válasza , (#17323) üzenetére


weiss
addikt

Jegelt, tehát még nincs eladva -> lehet meghiúsul az üzlet, és nem akar hoppon maradni

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17325) , válasza weiss (#17324) üzenetére


,
addikt

Ha meghiúsul az üzlet, akkor leveszi róla a jegelést, és elkezdi up-olgatni. Na de amíg rajta van a jegelés, az egy jelzés a hirdetéseket olvasgatók részére, hogy már nem aktív a hirdetés, azaz nem elérhető a hirdetésben szereplő dolog sem. Ha nem elérhető, akkor meg mi értelme van up-olni?
Én a jegelt hirdetéseket egy az egyben figyelmen kívül is hagyom, hiszen azokat már úgysem tudom megvásárolni, illetve ha én jegelek egy hirdetést, arra sem jelentkezett még soha senki, hiszen már eleve nem volt elérhető senki számára a meghirdetett dolog, ezért is lett jegelve. Ezért nem értem, hogy akik a jegelt hirdetést up-olgatják, azt milyen megfontolásból teszik vajon? Egyáltalán a hardverapró rendszere miért engedi a jegelt (azaz már nem aktív státusszal rendelkező) hirdetéseket up-olni?

(#17326) asdf_ válasza , (#17325) üzenetére


asdf_
veterán

Autoup, ami esetleg buta és nem figyeli a jeget?

(#17327) 5teve válasza , (#17323) üzenetére


5teve
senior tag

nekem pl van/volt olyan "ultra" kategórás hirdetésem, ami automatikusan naponta 3x upolja magát, bár a hirdetés jegelve van/volt.
ezt kívülálló szerintem nem látja, de "leállítani" az upolást nem lehet.
hiába van jegelve, a naponta 3x UP benne van és megtörténik, mivel leállítani nem lehet, és megtörténik. :)

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#17328) FrozenThrone válasza 5teve (#17327) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ezt én is megerősítem, az Auto UP a jegelés ellenére is működik.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#17329) #80123904


#80123904
törölt tag

Pozitív lépés lenne az informatikához kevésbé értő felhasználók védelmében, ha a feltöltött képek exif adatai megfelelően lennének kezelve. A lokációs adatok pl törlésre kerülnének feltöltéskor. Igazából a fórum berkein belül egyik meta-adatra sincs szükség. A hardverapron talán lehet jogosultsága megmaradnia párnak.

:R

(#17330) oleslie


oleslie
aktív tag

ez https://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_22071-22071.html
IMHO nem rossz ötlet. Emlékeim szerint a paypal ad egy API-t a pénz/számla kezeléshez.
Persze ez sincs ingyen, de azt a pár %-ot (amibe a PP utalás kerül) még inkább elviselném, minthogy egy bánáti féle népművészeti agyagedényben (vidéken: köcsög) váljon sz@rrá amiért megdolgoztam.

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#17331) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

BÚÉK!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha @gmail.com ra keresek egy fórumon, akkor miért nem hoz találatokat?
(Kellene találnia konkrétan a csalós topikban)
Kellene elé tenni egy "joker" karaktert?

gyulaszu

(#17332) 0xmilan válasza gyulaszu (#17331) üzenetére


0xmilan
addikt

Szo eleji egyezesnel van csak talalat.

(#17333) montezuma


montezuma
tag

Az új Hwapróban nem tudtam megfejteni:

Mi lesz az általam elmentett aprók sorrendje?
Nem látom a logikát. Régen a legutoljára elmentett került legfölülre, és kézzel tudtam változtatgatni.
Most van egy piros nyíl, illetve húzogathatom fel-le, de aztán vagy megváltozik a sorrend, vagy visszaáll valami másra, ha kilépek és visszalépek.

Az még zavaró, hogy ha túllépek egy korlátot (talán 30) akkor egyszerűen a "hirdetés mentése" nem menti el, de nem is szól semmit. Illene azt mondani: Kedves Józsi, nem mentjük el, mert túllépted a limitet. De ez a régiben is hiányosság volt.

Az viszont csodás lenne, ha saját megjegyzést tudnék fűzni az elmentett aprókhoz, amit csak én látok. (pl. ez a vga hangos; boltban ez 15k; felhívtam és bunkó) ezeket nem írhatom hozzászólásként, mert nem akarom a hirdető üzletét rontani.

Egyébként tetszik az új felület. Lényeges dolgokban ugyanazt tudja, mint a régi és hasonlít is, el lehet rajta igazodni, csak sokkal lassabb, tehát modern technológia és így HW upgradeket generál, tehát pezsdíti a forgalmat is. :) De ezt ne vegyétek komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#17334) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egy olyan funkció megoldható lenne Hardveraprón, hogy adott felhasználó adatlapján csak a negatív értékeléseket ki lehessen listázni? Hasznos lenne szerintem, ha nem kellene esetelegesen több száz értékelést átmazsolázni mondjuk két negatív miatt, ha kíváncsiak vagyunk rá, miért kapta azt a két negatívot az illető. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17335) Prof


Prof
addikt

Hogy lehet a régi aprós értékeléseket átrakni az újba? megbizhatosag.atw.hu-n volt vagy 90+ pozitiv és most azt mutatatja az uj rendszerben hogy 0.

(#17336) Rimuru válasza Prof (#17335) üzenetére


Rimuru
veterán

Az nem hivatalos ertekelesi rendszer volt, nem tartozott semmilyen formaban se a prohardverhez.

Vigyázat, csalok!

(#17337) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

jobb helyet nem találtam a kérdésre:

Csak én nem tudok a hardveraprón városra szűkítve keresni? Régen lehetett ha jól emlékszem.

(#17338) regener válasza #81556480 (#17337) üzenetére


regener
veterán

Pedig ottvan a Megyére szűrés alatt pl. Szeged

(#17339) #81556480 válasza regener (#17338) üzenetére


#81556480
törölt tag

ohh bakker, le kell nyitni azt a kis fülecskét a keresősáv végén :O :R

(#17340) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Hardverapróval kapcsolatban szeretnék egy észrevételt megfogalmazni.
Az utóbbi 1-2 hétben vadászok egy telefont, melyet meg szeretnék venni.
Több eladóra is ráírtam, majd egy felhasználóval megállapodtam, hogy küldi a csomagot én meg majd várom és fizetem (utánvét).

Erre nem jött se a csomag, se a válasz az eladótól, hogy mi történt. Azóta sem válaszol.
Igen ideges voltam, de mondom elengedem, nincs mit tenni.

Most másodszorra próbálom megvenni a kiszemelt telefont egy másik hirdetőtől.
Vele is megállapodtam az árban és abban, hogy küldi, én meg várom a csomagot.
Alig hittem el, de ez az eladó is ugyan úgy visszamondta az eladást, miután már 2x kerestem az ügyben, hogy sikerült-e feladni a csomagom. :U
Legalább benne volt annyi, hogy írjon egy rövid üzenetet, hogy mégsem adja el...

Kérdés/Kérésem:
Legyen már valami módja az értékelés rontásának ilyen esetekben.
Abszolút nem tartom fairnek, hogy csupa pozitív értékeléssel rendelkező eladók ilyen húzásokat csináljanak.
Van valami mód rá, hogy egy-egy negatívval megajándékozzam mindkettőt? :U

Köszi előre is!
(Remélem jó helyre írtam...)

[ Szerkesztve ]

(#17341) z67 válasza haly (#17340) üzenetére


z67
őstag

Eladóként is vevőként is részben egyet tudok Veled érteni, de azt jó lenne észrevenni mekkora szopás az utánvét. A postázást sem szeretem, de az utánvét a legalja. Ha kérek mondjuk egy 10 ezres előre utalást (a szándék komolysága végett) egy közel 200 ezres értéknél, abból meg a szájhúzás van. Úgy érzem ez a minimum, hiszen benne van a pakliban, hogy nem veszi át a címzett, én meg egy-két hétre kiveszem a forgalomból, miközben helyben elmenne.

Nyilván ez a saját álláspontom, de nálam nyilván priorítást kap a helyben, azonnal, készpénzzel jelentkező. Nem voltam még ilyen helyzetben hálisten, mert a nagy értékű postázástól és az utánvétestől meg főleg elzárkozom, de ezek a gondolataim.

Mielőtt még felmerülne mekkora csaló vagyok, több mint 200 pozitív üzleten vagyok túl - magánemberként.

Egy dolog 100 százékban igaz, az írásos visszajelzés mindenképpen jár ilyen esetben, ha mégsem Neked adja el.

(#17342) haly válasza z67 (#17341) üzenetére


haly
őstag

Félreértetted.
Már megállapodtunk, hogy elküldi a terméket. Innentől kezdve szerintem ha másnak is adja el, kapásból görénység és nagyon nem fair üzletelés.

Utánvéttel én is megszívtam már, hogy nem vette át a vevő, de ettől függetlenül ha már odaígérem valakinek, hogy feladom a csomagot és ő meg várja, akkor nem utána fogok még azon gondolkozni, hogy eladom-e helyben készpénzért.

Ha Te is már ígértél oda árut, majd utána helyben eladtad készpénzért, akkor a probléma része vagy.

Szerintem az egyenes és fair üzletelés része, hogy ha már odaígérek valamit, akkor utána nem pattintom el másnak, mikor várja a csomagot a vevőm. :U

Minden esetre ezt ugye nem lehet szűrni.
A kérés inkább arra irányult, hogy lehessen jelezni másoknak az üzletkötő egyenességét és korrektségét. :U

Nagyon OFF, de autóval is jártunk hasonlóképp. 150km-t utaztunk azért, hogy ott közölje az eladó, hogy eladta közben az autót. Még egy 100e Ft-os telefon esetében is bicskanyitogató szerintem, de több milliós üzletnél kifejezetten vérlázító.

[ Szerkesztve ]

(#17343) z67 válasza haly (#17342) üzenetére


z67
őstag

'Nem voltam még ilyen helyzetben hálisten, mert a nagy értékű postázástól és az utánvétestől meg főleg elzárkozom, de ezek a gondolataim.'

Ha odaígérem, akkor oda is adom, de mit kezdjek pl. egy emberrel, aki kikönyörgi az utánvétet december 27-én, nagyfelbontású képeket kér, meg hogy tegyem félre egy hétre, aztán soha nem hallok róla. Szóval megy ez oda, vissza.

Szerintem a rendszer a tényleges eladások után is ki fogja szűrni a nem idevalókat, de irreális lenne, ha mindenki ész nélkül lepontozhatna bárkit. A bizonyítást pl. hogyan képzelnéd?

[ Szerkesztve ]

(#17344) haly válasza z67 (#17343) üzenetére


haly
őstag

Jó kérdés. Szinte sehogy nem lehet. Privát üzenetek alapján ugye nem szabad.

Minden esetre valamivel szerintem kéne jelezni az ilyet. Ahogy említetted Te is, oda-vissza érvényes.

(#17345) z67 válasza haly (#17344) üzenetére


z67
őstag

Mondanám, hogy kommentelj a termék alá ilyen esetben, de valószínűleg ez sem jó ötlet. Van egy dolog, amitől kinyílik a bicska a zsebemben. Amikor egy arcátlanul lehúzással adott termék alá odaírod a hiteles, jó kereskedőnél az új, töredék árát, na az ilyen jellegű jelzést itt üzletrontásnak nevezik.Ezzel nem engedsz másokat megvezetni, de mégis te vagy mindenféle szemétláda.

Én általában árukereső linket beszúrok a hirdetéseimbe.

(#17346) haly válasza z67 (#17345) üzenetére


haly
őstag

Hát ezzel is lehet vitatkozni igen. Egyértelmű üzletrontás.

Én véleményem:
Jelenleg is adok el (másik platformon) egy eszközt, melyet erősen túlárazva tudok elpasszolni.
Személyes véleményem az, hogy ha az eladó ennyire buta, hogy nem néz utána, akkor vessen magára.
Lehet csúnya vagyok, de az üzlet az ilyen... :K

(#17347) , válasza z67 (#17343) üzenetére


,
addikt

A képküldözgetéssel csak óvatosan, ezt velem is eljátszották már, aztán egy másik hirdetési oldalon megtaláltam a képeimet egy csaló hirdetésében, aki embereket vert át a nem létező termékével, amit az én képeimmel hirdetett meg. Pontosan ugyanígy volt, velem is eljátszotta hogy valós érdeklődő, képeket kért ilyen szögből meg olyan szögből a termékről, aztán eltűnt.

(#17348) haly válasza , (#17347) üzenetére


haly
őstag

Sztem nem sok félni-valód van. A képeket bizonyítani tudod, hogy Te töltötted fel legelőször. :U

(#17349) , válasza haly (#17348) üzenetére


,
addikt

E-mailben kérte a képeket tőlem az illető.

(#17350) z67 válasza , (#17347) üzenetére


z67
őstag

Drive-ra tettem fel, minden érzékeny adatot satírozva. Legyen boldog vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.