Hirdetés

2020. február 22., szombat

Gyorskeresés

(#18751) Kupak80

Kupak80
(újonc)

Jeleztem nekik hogy kell a gep, mondtak hogy oke, erre eladtak megis... Ezt akarom jelezni valahol mindenkinek.

(#18752) Parci válasza Kupak80 (#18751) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

bár bosszantó, de azért ez a kisebb vétségek közé tartozik -- mindenesetre itt nem jó helyen vagy a témával.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#18753) 75kokoko75

75kokoko75
(tag)

Sziasztok!

Azért írok ide az alábbi témával kapcsolatban, mert ezen az oldalon van még színvonal , és erre vigyázzunk,amíg tudunk.

Engem már 2x húztak le itt lóvéval. Más hűséges fórumtársakkal is beszéltem már,akik hasonlóan jártak. (az egyik csaló egyébként már ül)
Csak egy ötlet, hogy esetleg lehetne készíteni egy olyan részt, ahol a megkárosítottak tudnak írni, és keresni egyazon szélhámossal kapcsolatban további megkárosítottakat.
Mivel eléggé megszaporodtak az ilyen esetek (a rendőrségen mondták) nyilván a moderátorokra is sok terhet rak. Ezért úgy lenne hatásos igazán, ha topikon belül lenne egy kereső, amibe be lehetne ütni az illető nevét, vagy hardveraprós nevét, és célirányosan rá lehetne keresni, hogy kik írtak még vele kapcsolatban.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL)

(#18754) Kupak80 válasza Parci (#18752) üzenetére

Kupak80
(újonc)

Nem csak bosszanto, hanem komoly bosszusagot okoztak!

(#18755) Goose-T

Goose-T
(veterán)

Meg lehetne okosítani úgy a képfeltöltést, hogy bármekkora méretű képet beszlopáljon? Mondjuk valami szerver oldali konvertálással. Az a problémám, hogy telefonról egyáltalán nem tudok képet feltölteni, mert mindegyik fénykép nagyobb 5MB-nál, és nem engedi. Asztali gépen simán megoldom, hogy átméretezem kézzel, vágok stb., de telón ez nagyon kényelmetlen lenne. Így onnan nem tudok feltölteni semmit a fórumba a fotóim közül.

Szerk.: nem is kellene a szervert terhelni vele, mert a userek gépei is meg tudnák ezt csinálni a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

Jó zene: https://tinyurl.com/voysv3w

(#18756) Parci válasza 75kokoko75 (#18753) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

https://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/friss.html

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#18757) 75kokoko75 válasza Parci (#18756) üzenetére

75kokoko75
(tag)

Nagyon köszi!

Ezt ismerem én is, de amit írtam, hogy egy kereső esetleg lehetne benne...

(#18758) Parci válasza 75kokoko75 (#18757) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ott van a fejlécben az oldal tetején. ott keres a topikban.

(#18759) 75kokoko75

75kokoko75
(tag)

Tényleg!

Köszi a segítséget!

(#18760) bernel

bernel
(tag)

Hasznos lenne, ha a hozzászólás-szerkesztő Ctrl+Enterre elküldené a szöveget, ahogy más fórumokon is megy. Így billentyűvel gyorsan el lehetne küldeni az írást, és nem kellene egerezni a küldéshez.

(#18761) Lacpac

Lacpac
(senior tag)

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Régen lehetett keresni a tagok hozzászólásaira a topikokban.
Keresőbe beírtam hogy Lacpac, majd enter. Az adress bar-on a stext részt kicseréltem suser-ra, enter, és már rögtön csak Lacpac hozzászólásai látszottak.
Megszűnt ez a lehetőség az új kinézettel? Ha nem, akkor hogyan lehet a tagok hozzászólásaira keresni?
Ha meg megszűnt, akkor nem lehetne visszahozni valahogy?

Szerk: :)) :W

ÁÁÁÁ, most találtam meg, már nem kell az adress bar-on bűvészkedni....

[ Szerkesztve ]

"Jelentős problémáinkat nem tudjuk ugyanazon a gondolkodási szinten megoldani, amelyen akkor álltunk, amikor ezeket létrehoztuk."

(#18762) fatal` válasza Lacpac (#18761) üzenetére

fatal`
(félisten)

Régen sem kellett, csak a részletes keresőben volt. :)

http://goo.gl/gd6Zi5

(#18763) milangfx válasza bernel (#18760) üzenetére

milangfx
(őstag)

++. Mar kertem en is. A regi feluleten userscriptet hasznaltam erre.
Lehet, hogy most is gyorsabb lesz, ha nullarol megtanulsz javascriptezni es megirod magadnak.
:U

[ Szerkesztve ]

(#18764) bernel válasza milangfx (#18763) üzenetére

bernel
(tag)

Értek a js-hez, úgyhogy megcsinálom, ha kell, de ez másnak is hasznos lenne.

A másik lehetőség, amit a gmail használ, még egyszerűbben kivitelezhető. Ott a szerkesztőmezőből a TAB a küldés gombra viszi a fókuszt, és enterrel lehet küldeni. Szóval TAB+Enter a küldés.

Ezt ide is be lehetne tenni triviálisan, csak a TAB-ot kellene beállítani, hogy ne értelmetlenül TAB karaktereket írjon ide a szövegmezőbe, ami haszontalan, hanem ugorjon inkább a Küldés gombra.

(#18765) Rimuru válasza bernel (#18764) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Nem haszontalan a tab se (pl programkód, táblázat).

Vigyázat, csalok!

(#18766) bernel válasza Rimuru (#18765) üzenetére

bernel
(tag)

Azokat általában bemásolni szokták, nem kézzel begépelni a szövegmezőbe. De ha nagyon kell, akkor a TAB-nak lehetne egy gombja a toolbar-on, ami TAB karaktert illeszt be.

A Tab+Enter-t küldésre kb. ezerszer annyit használnák a hozzászólók, mint a TAB-ot TAB karakter beillesztéséhez.

(#18767) tonyrulez

tonyrulez
(őstag)

Sziasztok,

asztali nézetben böngészek, nem tudom ki hogy van vele de én a standard növekvő sorrendben, oldalanként 100 hozzászólással, és csak az oldalsávban lévő Kedvenc és Itt szóltam hozzá topikok új hozzászólás értesítőikonjaira kattintok hogy odaugorjak a követett topikjaim legutóbbi olvasatlan hozzászólására. Viszont ha végigolvastam egy topikot, akkor az oldal legalján vagyok, és fel kell menni az oldal tetejére hogy az oldalsáv megint képbe kerüljön. Amikor csak pár új hozzászólás van és 20+ topikot tekerek végig akkor kicsit szédítő tud lenni ahogy fel-le kell ugráljak az oldalon.
Nem lehetne a mobilnézetes lenyíló menüt kitenni felső sorba? Ha kellően összenyomom az oldalt akkor felkerül (ha jól mértem 750px-ig ott van), de elviselném ha a csillag gombocska ott maradna konstansan, meghagyva persze az oldalsávot is. :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#18768) Rimuru válasza tonyrulez (#18767) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Vagy ott van ez is:

Vigyázat, csalok!

(#18769) tonyrulez válasza Rimuru (#18768) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Tudom, nehogy azt hidd hogy minden egyes alkalommal ujjgyakorlatot végzek az egérgörgőn. Vagy ez vagy Home gomb a billentyűzeten.

4 8 15 16 23 42

(#18770) gyulaszu válasza tonyrulez (#18769) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Vagy tedd "csökkenőbe" és szokj át az alulról felfelé olvasásra :R

gyulaszu

(#18771) Rimuru válasza gyulaszu (#18770) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Amugy az otlete nem ordogtol valo, elferni elfer az asztali verzioban.

Opcionalisan vissza lehetne hozni a floating right bart is (de valoszinu telefonon borzalmas performanciaval menne).

Vigyázat, csalok!

(#18772) tonyrulez válasza gyulaszu (#18770) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Annyira perverz nem vagyok :))

4 8 15 16 23 42

(#18773) tonyrulez válasza Rimuru (#18768) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Ezt még annyival kiegészíteném, hogy hiába ugrok az oldal tetejére, utána meg görgethetek lejjebb hogy a Kedvencekhez érjek. Lsd [kép]
Topikgazdák, Téma tudnivalók, Kapcsolódó anyagok, gombok, és utána a Kedvencek. Lenyíló menüben azonnal elérem a topikokat.

4 8 15 16 23 42

(#18774) alratar válasza tonyrulez (#18772) üzenetére

alratar
(őstag)

Ez miiért leenne perverz? Nekem is így van s tök jó.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18775) Lauda válasza tonyrulez (#18772) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Egy próbát megér. Én vagy 1x évig növekvőben olvastam a fórumot és egyszer kipróbáltam csökkenőben. Hamar átszoktam és így sokkal kényelmesebb nekem. Most már úgy látom, hogy jóval korábban át kellett volna állnom erre a megoldásra.

(#18776) bernel

bernel
(tag)

A frissek olvasása kapcsán nagyon hasznos lenne, ha lenne olyan link, ami egy topikban, mindig az új hozzászólásokhoz vinne.

Tehát most ez pl. így néz ki az oldalsávon:

https://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_68201-68300.html#msg68295

A végén bele van fixen égetve az új hozzászólás id-je.

Hasznos lenne egy ilyen link is:

https://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_68201-68300.html#msgnew

Vagyis a végén azt jelezné, hogy ugorjon el a topikban a nekem új hozzászólásokhoz. Akkor ezt a linket eltehetném a könyvjelzőim közé, és azt kiválasztva, mindig a nekem aktuális újakhoz ugrana, nem lenne beleégetve a linkbe az id.

(#18777) gyulaszu válasza bernel (#18776) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Ha a topik el van téve a kedvenceid közé, akkor az első link is oda ugrik (ami a piros buborék mögött van), ami Neked új hozzászólás.
Miért akarod még a böngésző könyvjelzői közé is elmenteni? :F

gyulaszu

(#18778) tonyrulez válasza Lauda (#18775) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Évekig használtam csökkenőben, de rendellenesnek hatott hogy a hozzászólást olvasom fentről lefelé, majd a sorban következőhöz felfele kell haladnom. Nekem valahogy jobban tetszik hogy olyan sorban haladnak a kommentek ahogy egyébként is olvasom őket. És így értelmet nyer az is hogy "ahogy felettem írták".

4 8 15 16 23 42

(#18779) bernel válasza gyulaszu (#18777) üzenetére

bernel
(tag)

Mert ha egy konkrét topik új hozzászólásai érdekelnek, akkor egyből oda akarok ugrani a könyvjelzőből, nem eljönni a fórumra, megkeresni a listában, és kattintani. Szóval több lépés helyett egy lépésben oda tudnék ugrani a fórumra, ami éppen érdekel.

(#18780) Rimuru válasza bernel (#18779) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Ajaj, ez így eggyel kevesebb reklám letöltés. ;]

Vigyázat, csalok!

(#18781) bernel válasza Rimuru (#18780) üzenetére

bernel
(tag)

Igen, sejteni vélem, hogy ilyesmi miatt ez nem lesz megvalósítva, ha a user kényelme és a reklámok mutogatása között kell választani.

(#18782) bernel válasza tonyrulez (#18778) üzenetére

bernel
(tag)

Én azt szoktam írni, hogy "ahogy lejjebb már írták", de mások is: [link] :)

(#18783) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

A hozzászólásoknál a piszkozat lehetősége nem merült fel esetleg? Mint például a gmailben. Előfordul, hogy az ember megcsúszik egy hozzászólással és már mennie kell, vagy még szeretné kiegészíteni valamivel, viszont mással kell foglalkoznia, így vagy bezárja az egészet és újrakezdi máskor, vagy lementi valahova és később bemásolja, vagy összecsapja és elküldi. Szerintem hasznos lenne ilyenkor, ha piszkozatként el lehetne menteni és később onnan folytatná az ember.

(#18784) fatal` válasza Lauda (#18783) üzenetére

fatal`
(félisten)

Bár semmi köze a PH!-hoz és az ötletet is jónak tartom, de hátha valakinek segít:

Vivaldiban a jegyzetek funkció tudja ezt, egy gombnyomással ki tudod másolni jegyzetbe és később szintén egy gombnyomással beilleszteni. :)

http://goo.gl/gd6Zi5

(#18785) bernel válasza Lauda (#18783) üzenetére

bernel
(tag)

Vannak erre böngészőkiegészítők, amik automatikusan elmentik, amit a szövegmezőkbe gépelsz, nem is kell csinálnod semmit, és utólag előveheted valami menüből, ha valamit nem fejeztél be, és folytatni akarod.

(#18786) ELACielvtárs válasza Lauda (#18783) üzenetére

ELACielvtárs
(veterán)

maximálisan támogatom a jó ötlet, arról nem is beszélve hogy hányszor jártam úgy hogy félre nyomtam valamit és kezdhettem elölről az üzenet vagy hsz újra írni :R

(#18787) M0ng00se

M0ng00se
(senior tag)

Szervusztok urak.

Így keresem a hirdetés feladás gombot.

Szvsz valami más elhelyezés jobb lenne.

mng.

(#18788) milangfx válasza M0ng00se (#18787) üzenetére

milangfx
(őstag)

Nekem egybol odaugrott a szemem, pedig evente van vagy 3 hirdetesem.

(#18789) M0ng00se válasza milangfx (#18788) üzenetére

M0ng00se
(senior tag)

mondjuk a következő évtizedben (hehe xd) már szemüveges leszek szóval lehet nem az oldallal a hiba :U

mng.

(#18790) zeon.hu válasza M0ng00se (#18789) üzenetére

zeon.hu
(nagyúr)

A következő évtized 1 év és 1 nap múlva kezdődik...

Aha...!?

(#18791) milangfx válasza zeon.hu (#18790) üzenetére

milangfx
(őstag)

Pedig mar reg 2020 van.

[ Szerkesztve ]

(#18792) timebandit

timebandit
(csendes tag)

Már számtalanszor előfordult velem,megbeszélem az eladóval a részleteket és amikor postázásra kerülne a sor azt írja elvitték helybe! Gusztustalan.Miért hírdeti itt a terméket amikor helyben eladja. Árulja abban a városban ahol lakik!

(#18793) timebandit

timebandit
(csendes tag)

A másik ilyen visszatérő probléma,amikor ki írja (Nincs posta)!!!!!
Akkor ne itt hidesd, hirdesd ott ahol laksz.

(#18794) Lauda válasza timebandit (#18792) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Ezeknek a problémáknak mi köze a lapcsalád jobbá tételéhez? Neked nem a lapcsaláddal, hanem az eladókkal van problémád.

(#18795) weiss válasza timebandit (#18792) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Wut? Nyilván a *** anyját, de mi az hogy helyben? Adjon fel helyi apróban, amit senki sem olvas, vagy hogy gondolod?

I did nothing, the pavement was his enemy! - Eladó HP és Lenovo laptoptápok

(#18796) nihil

nihil
(tag)

Sziasztok, Főnökök :)

Olyan kérdésem/problémám/javaslatom volna, hogy a felhasználónév -amit ma tudtam meg, hogy meg lehet változtatni :C- karakterszáma miért van limitálva éppen 12 karakterre?
Van-e ennek valami technikai oka, vagy csak épp ennyit pötyögött be anno egy ős-kreátor, s ez maradt, s tulajdonképpen meg is változtatható?

Nagy lelkesen megvettem a névváltoztatást, és somogyi betyárként, annyi fér csak ki, hogy "somogyi bety", ami azért erőst levon az élvezeti értékéből :O :O :O
Tudtok-e ezen változtatni, hogy büszke somogyi betyárként létezhessek? :))

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

TEL: 70/2870876 - Ha csak írnak, sokat kérdeznek, képeket kérnek, s úgy fogalmaznak, mikor lehetne MEGNÉZNI, nem úgy, hogy megvenni, akkor nem jó, vagy átlag piaci az árad. Ha jó az ár, akkor egy teló, és ha dugóba kerülnek is, a kocsik tetején ugrálnak át, mint Belmondó, hogy le ne csússzanak róla.

(#18797) milangfx válasza nihil (#18796) üzenetére

milangfx
(őstag)

belelognal a szovegbe.

(#18798) Troy.

Troy.
(addikt)

Sziasztok!

Kedvenc fórumtémák sorrendjének módosítására van lehetőség?

.

(#18799) gyulaszu válasza milangfx (#18797) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Pedig van példa, igaz nem a névben, ami >12 karakter...
...és nem lóg bele

gyulaszu

(#18800) Rimuru válasza Troy. (#18798) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Megfogod es oda huzod ahova rakni szeretned (logout kivetelevel mar mindenhol igy mukodik).

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.