Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) ledgeri válasza Intruder2k5 (#17941) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja jó... szóval az oldal nem javul, csak intelesedik... és vár amd-jére...

Kiváncsi leszek, hogy holnap az első hír mennyire lesz normális helyen...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17952) Essejó válasza Intruder2k5 (#17946) üzenetére


Essejó
veterán

1360x768 ez a max felbontása az LG Flatron w1946 monitornak

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#17953) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Érdeklődnék a lapcsaládból marad valamelyik a régi külsővel? :Y pl Logout?

IT café híreit már szinte soha nem olvasom az új design óta.
Most látom PH is ilyen lett. Kifolyik a szemem. Más betűtípus, homályosabb, zavaró és még a fórumokon is?? :(((
(Rendesen megszédültem, most hogy ezt írom át kellett váltanom a Logoutra.)
Mobilon még belefér, de nem gondoltok arra mennyien használnak már nagy kijelzőket 32", vagy nagyobbat?
Azon is tesztelve lett az új felület? :U
Alapon olyan, mintha kb 800x600-as felbontásban nézném. Kicsinyítve pedig a betűk nem jók.

ui: Jól jönne egy PH classic kiegészítő, beállítás. Kérném, aki tud ilyet jelezze. :)

(#17954) lezso6 válasza Essejó (#17930) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálad is bekavar valami böngésző-kiegészítő vagy beállítása, mert kicsit nagyobbak a betűk, mint kéne. Tökre zsúfolt így az oldal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17955) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akinek nem tetszik az új design vagy aránytalanságot tapasztal, az nézze meg más böngészőben is, mert lehet nem azt látja amit kéne.

10 éves a régi design, s lehet valami egyedi beállítás miatt néz ki rosszul az új. Nem egy képernyőmentést mutattatok itt, ahol az oldal tényleg ronda, ami egyértelműen valamilyen kiegészítő vagy kézi betűméret-növelés miatt van.

Ha a betűk homályosak, akkor kapcsoljátok vissza az általatok kikapcsolt cleartype-ot. Asztali böngészőben mindenféle módosítás és nagyítás nélkül így kéne kinéznie egy hozzászólásnak, mint középen (1366x768 vagy nagyobb felbontáson, teljes méretű ablakban):


régi 125%, új 100%, régi 100%

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17956) vlevi válasza lezso6 (#17954) üzenetére


vlevi
nagyúr

A fórum az jó, azzal nekem nincs bajom, azóta, amióta a fototrendet megújítottátok, azt használom, de a mobilaréna főoldala szerintem se egy telitalálat.

(#17957) vlevi válasza vlevi (#17956) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tableten is átvált a telefonos reszponzov nézetre, emiatt 10" méretben, fullhd felbontáson 3db cikk fér ki a PH főoldalra.
Ha viszont átállítón a tabletemen a nézetet normál asztalira,a az a tableten jó lenne, de a fórum úgy már túl apró tabon is, telon pedig természetesen meg apróbb.

(#17958) Intruder2k5 válasza Essejó (#17952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez tuti kliens oldali probléma. Próbáld meg amit lezso írt fentebb, múltkor az itcafe átálláskor nekem is hasonló volt, bár talán nem ennyire elnagyolva, de azon is csak az FF profiltörlés segített. Azóta jó.

(#17959) lezso6 válasza Intruder2k5 (#17958) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom sajnos az lehet a probléma forrása, hogy az elmúlt 10 év során sokan ilyen-olyan módon testreszabták az oldalt, s hát volt idő elfelejteni, hogy mit állítgattak vagy eleve már arra sem emlékeznek, hogy átállítottak valamit. S most emiatt náluk az új design másképp jelenik meg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17960) coolpet válasza Intruder2k5 (#17958) üzenetére


coolpet
senior tag

Srácok, elromlott a CSS?

Ma reggel igen meglepődtem.
Tudom eszement sok munka van egy ráncfelvarrásban.
Engedjétek meg hogy én is megtegyem első benyomásom.
A főoldalon 2 hasábban vannak a cikkek, bal oldalt szinte csak képek, jobb oldalt meg más témák text only. Nem látom az időrendet. Nem látom, hogy melyik cikk érdekelne, valahogy kusza.

Látom a top reklámot eltüntettétek, alulra berktatok valami picit. Engem nem zavart, AB is ki van kapcsolva, legalább megadta a header rész stílusát.
Fórum. 5 percbe tellett, mire megtaláltam a beállításaim, de még most sem látom hol van az új hsz írása link... Erre is csak válaszolok. A betűk túl nagyok, kockásak. Lehet hogy lehet témázni, még nem néztem.

Mindenesetre további sikeres fejlesztést kívánok!

(#17961) Atlantis


Atlantis
veterán

Támogatom az ötletet, hogy prémiumként lehessen visszaállítani a régi design-t. Ez az új egy katasztrófa, gyakorlatilag egyetlen olyan dolgot sem tudnék megjelölni benne, ami tetszik.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17962) Viktor0610 válasza coolpet (#17960) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az új hsz írása link valóban eltűnt oldalról, de a hozzászólások fejlécében ott van, ahogy eddig is volt.

Samsung Galaxy A54

(#17963) weiss válasza lezso6 (#17955) üzenetére


weiss
addikt

Vaaaagy a Firefox nem tudja rendesen kirenderelni a Robotot.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17964) lezso6 válasza weiss (#17963) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Firefox kicsit más fontrendert használ, ott picit vastagabbak és élesebbek a betűk (új és régi design esetén is). De ahogy Chrome-nál, Firefox esetén sincs különbség a régi és az új fontok között élességben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17965) Viktor0610 válasza Atlantis (#17961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen hozzászólásokkal az a baj, hogy:
- nem hiszem, hogy ez az opció belekerülne a rendszerbe,
- nem írod le, mi nem tetszik, így 1000%, hogy nem fog változni a kinézet egyéb az általad várt irányba, mert nem adsz támpontot.

Samsung Galaxy A54

(#17966) csako válasza lezso6 (#17964) üzenetére


csako
veterán

Firefoxnál van hatféle beállítási lehetőség rá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17967) lezso6 válasza csako (#17966) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tudom, hogy van több beállítás is, de én az alapértelmezettről beszélek, ott nincs élességi különbség a régi és a új betűtípus között.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17968) #89309696


#89309696
törölt tag

Ma reggel néztem rá mobilról. Már most leírom, hogy WP és alap böngésző, szóval lehet nálam van a hiba, nem várom el egy leállított és piacon szinte nem is létező rendszerre az optimalizálást, de ha ezek Anroidon és szifonon is ilyenek akkor azért rá kéne nézni.

-Eddig a nagyítás az duplakopp hsz tartalma és felhasznólók feje, még egy duplakopp csak a hsz tartalma. Most csak egyszer van duplakopp amiben benne van a felhasználók feje is, a további nagyítás csak széthúzással megy.

-Nagyon erős a tördelés pivot módban a nagy betűk miatt. 720 széles a kijelző és 3-4 szó fér csak ki egy sorban, mert 90 éves rövidlátóknak méretezettek a betűk. Ez így nagyon durván rossz.

-Ha rányomok a válasz gombra kijelentkezve, kéri a belépést és beléptetett akkor nem dob oda a válasz írásához hanem újra oda kell mennem, ezt régen tudta. Sőt még a billentyűzetet is feldobta egyből, most meg ahhoz is külön újra rá kell nyomnom a szövegdobozra.

-Ha nem fér el a kijelzőn amit írok akkor a nem látszó szavakba az elején (mivel görgeti felfele) már nem tudok belejavítani, mert ha lehúzom a szöveget és ráklikkelek az elején lévő szóra amit javítani szeretnék akkor visszaugrik az utolsó szóhoz.

Még egyszer leírom, csak amelyik hiba megvan Andoridon és szifonon azzal foglalkozzatok.

(#17969) Atlantis válasza Viktor0610 (#17965) üzenetére


Atlantis
veterán

Gyakorlatilag a színeket leszámítva (ami meg a régiben is ilyen volt) semmi nem tetszik benne, ezért nem tudok mit külön kiemelni. Egyetlen változást szeretnék: olyan legyen a működés, amilyen volt az elmúlt 10+ évben....de gondolom felesleges ezt remélnem.

Azért kíváncsi lennék, hogy a (még régi) Gamepod népszerűsége mennyivel növekszik meg...az jelzésértékű lehet majd, hogy kellett-e ez a "fejlesztés".

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17970) #89309696


#89309696
törölt tag

Ha írok egy kommentet és elküldöm és az a másik oldalra kerül át, akkor nem oda dob át, hanem marad az előző oldalon. Rá kell nyomnom alul a nyilacskára, hogy odakerüljek az utolsó hozzászólásomhoz. Friss Firefox.

[ Szerkesztve ]

(#17971) Malibutomi válasza lezso6 (#17955) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az egyebkent miert jo hogy minden nagyobb lett? Kollektiv oregszik a felhasznalobazis amiatt vagy miert? Engem pl zavar. Tudom hogy lekicsinyithetem, csak erdekelne.

(#17972) pendre54 válasza lezso6 (#17967) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nem válasz akar lenni, de mivel az istennek se látom, hogy miként kell egy új hozzászólást indítani az új felületen, ezért kérnék valami tájékoztatást, hogy végleg kikerült ez az opció, és csak konkrét hozzászólásokra lehet a jövőben reagálni, vagy hova a fenébe lett eldugva?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17973) lezso6 válasza pendre54 (#17972) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Éppen csak ki nem szúrja a szemed. :D Egyébként mindig is itt volt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17974) weiss válasza lezso6 (#17964) üzenetére


weiss
addikt

Hát, ritkán próbálnak meggyőzni arról, hogy szar a látásom.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17975) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Érdekes ez az új kinézet. Alapvetően a hozzászólás rész sokkal jobban tetszik, mint előzőleg.
DE
Eltűntek az olyan gombok, mint Aktív témák?
Illetve az asztali böngészőn az oldal méretét lehet változtatni? Satnya céges noti 1366*768 felbontásán két teljes hsz sem fér ki. Vagy Ctrl+egérrel oldjam meg? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17976) weiss


weiss
addikt

Amúgy, javaslat, lehet párszor már előkerült, de hátha: nem lehetne színezni a saját ill. válasz hsz.-okat?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17977) lezso6 válasza weiss (#17974) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi a baj? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17978) weiss válasza lezso6 (#17977) üzenetére


weiss
addikt

Ne haragudj, de komolyan nem látod?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17979) lezso6 válasza weiss (#17978) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom a különbséget, s ugyanígy tőled is léteznek különböző emberek, akik nem tudják hogy mi a problémád. Úgyhogy kérlek írd le, mi az, hátha tudunk segíteni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17980) Cifu válasza Malibutomi (#17971) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolom az egyre nagyobb felbontású kijelzők miatt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17981) Solymi81 válasza lezso6 (#17955) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Jelenleg ezek a kiegek aktívak, de nem találtam semmit se, ami módosítaná a betűméretet:
Adblock Plus, Adblocker for Youtube, Augmented Steam, Google Translator for Firefox, Hoax vadász 2.0

(#17982) weiss válasza lezso6 (#17979) üzenetére


weiss
addikt

De mit írjak még? Rossz a rendering, homályos a betű. Nem állítom, hogy tragédia, de ne lépjünk a rossz irányba, ha nem muszáj. Pl. az i betű szélesebb a kelleténél, de csak az első, gondolom mert úgy jön ki a pixelhatár, nem tudom, nem vagyok szakértő. A i-n a pont is terjeszkedik felfelé, emiatt homályosnak tűnik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17983) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Új az oldal megint, kinek tetszik, kinek nem ez egy ilyen dolog, ezért ezt szóba sem hozom, pláne, mert olyan oldalt készítetek, amilyet akartok, hisz ehhez szerencsére minden jogotok megvan. Majd megszokom ezt is, remélem.

Viszont azt látom, hogy továbbra is megmaradt külön a Mobilarena, IT café, GAMEPOD.hu, LOGOUT.hu, HardverApró.

És mivel ez így van, kérdem én, akit elsősorban a PC-s hardverek, hírek, pletykák érdekelnek, hogy a prohardver főoldala miért van telenyomva minden mással? Engem az órák, telefonok, stb. teljesen hidegen hagynak. Persze megnézek néha egy-egy mobilt, és elolvasom a róluk készült tesztet, de ilyenkor rákattintok a mobilarénára és kikeresem ami érdekel, ott a saját felületén.

Ezért csak tisztelettel kérem, hogy ha lehet a prohardver kezdőlapján több hardveres tartalom jelenjen meg, mint eddig is, és sokkal kevesebb egyéb, ami kevésbé releváns a témában.

Ha meghallgatjátok a kérésem akkor köszönöm, és örülök, ha nem akkor meg görgetek, és kattintgatok.

Köszönettel, további jó és sikeres munkát kívánok!

(#17984) Djuree


Djuree
félisten

ezt a szar szövegdobozt nem lehetne kiszedni az új hsz írásakor? teljesen használhatatlan az egész, főleg ha valami szöveget illesztek be, utána szerkeszteni már nem nagyon lehet, összevissza ugrál el a kurzor, meg nem oda írok ahova akarok. minek ez?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17985) lezso6 válasza Djuree (#17984) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Internet Explorer böngésző sajnos nincs támogatva, használj mást.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17986) Cifu válasza antikomcsi (#17983) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hopp, ez elsőre fel sem tűnt, tényleg úgy tűnik, mintha egy próba lenne arra, hogy egy oldalon legyenek a különféle aloldalak cikkei kigyűjtve. Ez esetben a PH és az MA cikkei, gondolom tesztként...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17987) lezso6 válasza weiss (#17982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem igaz. A régi betűk is "homályak", ha úgy jön ki, ez nem a betűtípus miatt van. De ez tök normális, s pont, hogy nem homályos, mert subpixel antialiasing van. Csak akkor látszik homályosnak ha belenagyítasz, de úgy meg ugye semmi értelme:

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17988) weiss válasza lezso6 (#17987) üzenetére


weiss
addikt

Persze, ha belenagyítasz, akkor ilyen a cleartype miatt, ennyit én is tudok. Ha nem nagyítasz bele, akkor is az, lehet nálad a képen nem látszódik, mert nem olyan a monitorod. Nálam az Arial mindig tökéletes, gondolom mert az beépített a Winen, és tökéletesre van reszelve.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17989) DS39 válasza lezso6 (#17987) üzenetére


DS39
nagyúr

erre a jelenségre még tesz egy lapáttal, hogy a 69-es Firefoxban (Win10 alatt) valamit elállítottak Mozilláék, és rosszabb lett.

(#17990) lezso6 válasza weiss (#17988) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen monitorod van? CRT? Vagy nem RGB sorrendben vannak a subpixelek? Mert ilyen esetekben tényleg szarul néz ki. Nem kell semmit tökéletesre reszelni, a Firefox font render ilyen, minden betűtípussal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17991) nyunyu


nyunyu
félisten

Tökönszúrom magamat, ha mostantól HTMLben kell a forráskód szerkesztőben hozzászólást írni.
Jó, hogy nem markdown szintaxis kell. (azért szoktam le a redditről.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17992) lezso6 válasza nyunyu (#17991) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért forráskód szerkesztőben írsz hozzászólást, ha nem akarsz? :D Ott a WYSIWYG.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17993) weiss válasza lezso6 (#17990) üzenetére


weiss
addikt

RGB LCD. De mindegy, feladom. Örülök, hogy nálatok tökéletes. Mondjuk azt még mindig nem értem, mi értelme volt megváltoztatni a fontot desktopon, de mindegy.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17994) nyunyu válasza lezso6 (#17992) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert egyszerűbb és gyorsabb volt beírni, hogy [l: link copy paste ] szöveg [ /l], mint egérrel WYSIWYGgezni.
Meg eddig lehetett kurzorokkal mozogni az egyes sorok között, most már az sem működik a nem forráskód szerkesztőben, mivel minden bekezdés önálló textboxként viselkedik, és csak egérrel lehet váltani köztük a fókuszt. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17995) ittakary


ittakary
nagyúr

sziasztok

nem tudom hova írjak, (lezso lehet nem téged kellene ezzel is b.sztatni) de Hardveraprón az iPhone kategórián belül létrehozzátok kérlek a következőket:

- iPhone 11
- iPhone 11 Pro
- iPhone 11 Pro Max

Köszönöm :)

(#17996) lezso6 válasza nyunyu (#17994) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Basszus, most nézem, te is Internet Explorer-t használsz. Az sajnos nincs támogatva. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17997) lezso6 válasza weiss (#17993) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, akkor nem az a gond, hogy "homályos", mert az előző font is ilyen volt. Az a bajod, hogy más. Hát ez van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17998) weiss válasza lezso6 (#17997) üzenetére


weiss
addikt

Nem volt az. Sajnálom, hogy te nem látod.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17999) lezso6 válasza DS39 (#17989) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tényleg más FF 69 alatt, mint 68-on. A réginek jóval közelebb van a font rendering metódusa a Chrome-hoz. Az FF 69 ehhez képest bassza a szemet, nekem személy szerint nem is tetszik. Basszus lehet emiatt van bajuk sokaknak a betűkkel, s valójában nem a PH, hanem a FF változtatásával van a probléma, mert nemrég jött ki a 69.

Szóval akinek FF 69 alatt bajai vannak a betűkkel, az nézze meg FF 68 ESR-rel is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18000) lezso6 válasza weiss (#17998) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Dehogynem látom, ott a kép basszus, nézd meg a k betűt, a régi is "homály". Csak te nem akarod felfogni, hogy a régi betűtípus is ilyen "homály", ha úgy jön ki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.