Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Bjørgersson válasza somogyib (#17150) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ez mindenkinél ilyen. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17152) eclipse19 válasza lezso6 (#17149) üzenetére


eclipse19
senior tag

Tényleg! :R
Figyelmetlen voltam.

Erre nem tudod véletlen a megoldást? (Ha van.)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17153) lezso6 válasza eclipse19 (#17152) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kell legalább egy keresőszó. Egyelőre technikailag nem megoldható, hogy fordított módon keress, azaz azokat a találatokat mutassa melyekben az adott keresőszó nem szerepel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17154) eclipse19 válasza lezso6 (#17153) üzenetére


eclipse19
senior tag

És mire keressek, ha a keresőszóval nem akarok kiszűrni semmit csak a kerülendővel?
(pl,: minden kivéve iPhone?)

Próbáltam "a" betűt beírni, gondoltam az csak van minden hirdetés címében (egyébként nincs, de azért ritka az olyan), de az sem működik.
A kerülendő szó eltűnik a mezőből és nem hagyja ki az eredményekből , amit kellene.
:F

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17155) lezso6 válasza eclipse19 (#17154) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudsz így keresni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17156) eclipse19 válasza lezso6 (#17155) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az a baj, hogy máshogy sem.
Valós beírt keresőszó esetén sem működik a kihagyás, most direkt kipróbáltam.

Keresőszó: Iphone
Kerülendő 5S

És ott vannak a találatok között az 5S-ek.

:W

Szóval nem megy.

Pedig ez alapvető lenne.

Például:
Az Apple termékekre és azon belül minden iPhone generációra van külön kategória, tehát azokat meg lehet találni kategória alapján. De ha Androidos mobilt keresek (márka mindegy) arra van több tucat kategória.
Ilyet csak úgy lehetne, hogy nem konkrétan valamire keresek, hanem csak kihagyom azokat ahol szerepel az Iphone vagy az Apple.

(Mondjuk azt eleve nem értem, hogy miért ne lenne mindegy, hogy hogyan állt elő az a lista, amiből utána még ki kell hagyni egy bizonyos szót tartalmazó hirdetéseket.)

Ezt a régi HA korrektül tudta.

Azért köszi.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17157) lezso6 válasza eclipse19 (#17156) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam működik. Hol itt az 5s?

A régi HA-n volt ilyen feature, hogy fordítva szűrsz. De a lapcsalád többi oldalán sosem volt ilyen. Ez nem jelenti azt, hogy nem lesz, de ezt azért nem annyira egyszerű megvalósítani, legalábbis úgy, hogy ne terhelje szénné a szervert.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17158) eclipse19 válasza lezso6 (#17157) üzenetére


eclipse19
senior tag

Akkor ezek szerint összetettebb a dolog.
Te, ha jól sejtem a címlapról futtattad a keresést.
Most, hogy nézem, onnan nekem is működik.

Én viszont a mobil kategóriára kattintva, onnan belülről kezdtem a keresést és onnan keresve az van amit írtam. Nekem legalábbis.

Megint okosabbak lettünk.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17159) Ndruu válasza eclipse19 (#17158) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Másold be te is a linket, amit kapsz a hibás keresés során.
Nekem is működik a szűrés, bárhonnan indítom.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17160) eclipse19 válasza Ndruu (#17159) üzenetére


eclipse19
senior tag

Tovább próbálgattam.
Simán a Mobil kategória alól még nekem is megy.
Úgy tűnik akkor romlik el a dolog, ha állítok be megyére és árra való szűrést is: ekkor már nem megy a kihagyás.
Ekkor már az URL-be nem kerül be a végére a "text_none=" rész.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17161) somogyib válasza lezso6 (#17148) üzenetére


somogyib
őstag

Asztalin se, ha összehúzom a böngészőablakot (Chrome).

(#17162) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

A javaslatom hardverapróra az lenne, hogy egyszerre több településre is lehessen rászűrni, én mindig ezeket a linkeket mentem el, így gyorsan áttudom futni, hogy mit hirdetnek a környéken. Ezért jó lenne ha csak egy linket kellene elmenteni és mindig átfutni. Köszi

(#17163) mpo


mpo
veterán

Egy másik topikban válaszul írtam, de itt is jelzem.

Se a mobilarena, se a logout nem felel meg a követelményeknek, ha az OFF hozzászólások betűszínét nézzük. A minimum Contrast ratio 4,5:1 ettől messze vannak.
Semmilyen betűméretnél nem elfogadható, szemrongáló!
Aki tud ebben intézkedni, tegye meg.

A két rossz közül a mobilarena kontrasztja magasabb az OFF esetén.

mobilarena:
Contrast ratio: 14,6:1
Off hsz-nél, betű színe: #848179
Contrast ratio: 2,7:1

logout:
Contrast ratio: 14,9:1
Off hsz-nél, betű színe: #918D7F
Contrast ratio: 2,3:1

Google translate segítségével:
SC 1.4.3 Kontraszt (minimális): A szöveg és a szöveges képek megjelenítésének kontrasztaránya legalább 4,5: 1, kivéve a következőket: (AA szint) Nagy nyomtatás: Nagyméretű szöveg és nagyméretű képek, a skála szövegének kontrasztaránya legalább 3: 1;

SC 1.4.6 Kontraszt (Enhanced): A szöveg és a szöveges képek megjelenítésének kontrasztaránya legalább 7: 1, kivéve a következőket: (AAA szint) Nagyméretű nyomtatás: A skála szövegének kontrasztaránya legalább 4,5: 1

Ha érted, akkor már elavult.

(#17164) csako


csako
veterán

64-es béta firefoxban megváltozott ilyenre az alapbeállítás az adatvédelemnél, és szeretném kérdezni, hogy ezt a blokkolást ugye jobb lenne kikapcsolni a PH! oldalain?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17165) 0xmilan válasza csako (#17164) üzenetére


0xmilan
addikt

A 63-ban is ugyanezek az opciok vannak, bar nekem a 3rd party sutiknel az osszes van kivalasztva, de azt lehet, hogy korabban en allitottam at.

(#17166) csako válasza 0xmilan (#17165) üzenetére


csako
veterán

Azt nem tudtam, utoljára akkor néztem ezt a felületet, amikor a "mindig" és "csak privát ablakban" opciók voltak, utóbbit használtam, most viszont b3-ról b4-re frissítéskor egyből azzal üdvözölt, hogy tartalomblokkolás, és nem olvastam el, de egy információs weboldalt is behozott róla. Aztán azóta látom a pajzsocskát itt is, hogy blokkolja a követő sütiket, ami eddig nem volt (böngésző-konzol szerint itt csak a gemius.pl-hez tartozóakat).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17167) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#17141) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

up:

javaslat
:
Apróhirdetések
Hardver
- Egyéb hardverek
-- 3D nyomtatók
--- komplett gépek
--- alkatrészek, alapanyagok

:R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17168) eclipse19 válasza Ndruu (#17159) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nos?
Nálam még megvan a leírt probléma.
(Opera, Firefox, Vivaldi mindegy)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#17169) energy4ever


energy4ever
addikt

Hirdeteseknel nagyon zavaro, hogy nem lehet beallitani a kepek sorrendjet. Okes, valoszinuleg a legelso kepek feltoltesi sorrendjevel lehet szorakozni, stb, de aki kesobb boviti plusz kepekkel az mar nem tud varialni.

(#17170) Bluesummers válasza energy4ever (#17169) üzenetére


Bluesummers
őstag

+1

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17171) Đusty válasza energy4ever (#17169) üzenetére


Đusty
addikt

Ez tényleg jó lenne.

(#17172) weiss válasza energy4ever (#17169) üzenetére


weiss
addikt

Reportoltam, nem jött válasz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17173) asdf_


asdf_
veterán

Az autoup oraja nyari idoszamitasban maradt (vagy pedig a hirdeteslistaban mutat rossz idot, hogy mikor tortent meg utoljara) 12:00-as beallitast 11:00-kor upolta.

(#17174) Đusty


Đusty
addikt

Az aprón az egyebekben lehetne egy "játék" kategória, főleg így karácsony közeledtével. (természetesen nem szoftverre gondoltam)

[ Szerkesztve ]

(#17175) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok .

Egy apró észrevétel . Nem lehetne visszahozni az Arhivált - Jegelve "pecsétet" ???

Konkrétan ma egy 2 évvel ezelőtti hirdetésemre jelentkeztek , amit már természetesen akkor arhiváltam , mert nem vették észre , hogy az már nem élő hirdetés .
Ebből is látszik ha valami nem szúrja ki a szemüket mennyire lusták sokan olvasni , és megnézni egy hirdetést .

Bár ha azt veszem hogy most is hirdetek egy macbook-ot , ahol a hirdetésben kiírtam hogy csere nem érdekel , nem számítok be semmit , erre megkérdezték , hogy nem érdekel egy wels kanca póni cserébe ? Érted , egy igazi póniló :K Kifeküdtem a röhögéstől , és mint kiderült komolyan gondolták , de miutan felhívtam rá a figyelmet , hogy mit tartalmaz a hirdetés szövege , bocsánatot kértek .

Szóval szerintem az a "pecsét" egy jó dolog volt :R

(#17176) Kalandor válasza Mr.Csizmás (#17167) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(#17177) Kalandor válasza Đusty (#17174) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem hirdetnek ilyesmit itt, most egyet se találtam, illetve oda tennék akkor a szoftvereket.

(#17178) Mr.Csizmás válasza Kalandor (#17176) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C :R köszönöm a topic nevében / köszönjük!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17179) Kalandor válasza Boss81 (#17175) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A régi hirdetések törölve lesznek a jövőben.

Szóval szerintem az a "pecsét" egy jó dolog volt :R
Ezen jót nevettem, mert régen, amíg volt, pont azért a pecsét miatt volt kritika.

[ Szerkesztve ]

(#17180) Kalandor válasza asdf_ (#17173) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Remélhetőleg holnap jó lesz.

(#17181) Kalandor válasza energy4ever (#17169) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sajnos lehet, hogy zavaró, de nem hiszem, hogy ez egyhamar meg lesz oldva. Addig az a megoldás marad, amit írsz, elnézést.

(#17182) regener válasza Kalandor (#17179) üzenetére


regener
veterán

Ja, nem lehetett látni a szöveget ;]

Szerintem az jobb lenne ha az "Üzenet a feladónak" gomb szürke legyen archív esetén, jegelt esetén pedig egy felugró értesítés kérdezné meg hogy "A termék már jegelt (lefoglalt), mindenképpen írsz az eladónak?"

(#17183) V/


V/
titán

Olvasom a hozzászólásokat a Bugok a RIOS PH! motorban topikban és az utóbbi időben nagyon sok olyan fordul elő, aminek nincs köze a témához.
Egy része olvasás hiánya a változásokról, egy része felhasználói hiba, másik része mindenféle hülyeséggel teletömött böngésző meg egyéb "számítógép gyorsító, karbantartó, tisztító" marhaság okozta probléma, illetve a figyelmen kívül hagyott Internet szolgáltatói hibák.
Lehet hogy készíteni kellene egy "javaslatot" az oldalak használathoz, amely kiterjedne a szoftver elemekre és azok megfelelő beállításaira is.
Lehet hogy hasznos lenne valami olyan egységes hibabejelentő űrlap oldal, ahol leírná a bejelentő a tapasztalt hiba mellett, hogy mit is használ, vagy le lenne kérve valamilyen script-el ez az adat.
Lehetne akár valami kiválasztós lehetőség az alap dolgokhoz. Ha van debug infó azt is kötelezővé tenném csatolni.
Szerintem így most sok munka megy el a valójában nem is létező "RIOS motor" hibák vizsgálatára, a bejelentés pontosítására, az igazi probléma kiszűrésére, javítására meg kevesebb idő jut.

[ Szerkesztve ]

(#17184) Boss81 válasza Kalandor (#17179) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia.

Nem tudom miért volt gond a pecsét :(

Szerintem jó dolog volt .

Az , hogy törölve lesznek , szerintem annyira nem jó , így ahogy van jó , mert vissza lehet nézni a régi hirdetéseket , ha szükség lenne rá valamilyen okból kifolyólag .

Az én véleményem akkor is a pecsét mellett van , de köszi a választ :R

(#17185) energy4ever válasza Kalandor (#17181) üzenetére


energy4ever
addikt

Az esetleg megoldhato lenne, hogy az Ultra kiemelesnel 10-rol 15-re felemeljetek a feltoltheto kepek mennyiseget? :F

Az extranal, es az ultranal lehetne mondjuk 15/20, ugy, ahogy azok vannak az ingyenesnel, es a plusznal. Cserebe beis neveznek egy premium tagsagra!

[ Szerkesztve ]

(#17186) , válasza Boss81 (#17184) üzenetére


,
addikt

Szerintem is jó volt a pecsét, azt garantáltan mindenki észrevette. Hogy rálógott a szövegre az senkit nem zavart, hiszen az már eleve egy jegelt hirdetés volt, semmi jelentősége nem volt a szövegnek sem pont ezért. A jelenlegi megoldásnál velem is előfordult már, hogy rám írtak egy már jegelt hirdetéssel kapcsolatban is, tehát a mostani megoldás nem mindenki számára egyértelmű ezek szerint.

(#17187) Boss81 válasza , (#17186) üzenetére


Boss81
senior tag

Tökéletesen jól megfogalmaztad , szerintem is pont ezért lenne jó , illetve ha valaki lusta olvasni , mert ugye vannak olyanok , akkor a pecsét legalább kiszútja a szemüket . Én személy szerinte ,preferálnám , és indítványoznám a pecsét visszahozatalát . :C :U

(#17188) Bluesummers válasza Boss81 (#17187) üzenetére


Bluesummers
őstag

+1

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#17189) asdf_ válasza Kalandor (#17180) üzenetére


asdf_
veterán

Nem nyert. Ma is 11-kor upolt, meg 14:20 korul azt mondta, hogy utolso up 3 oraja.

Regi hirdetesnel en amugy siman athuznam a szoveget az archiv hirdetesnek. Egy s az elejere, egy /s a vegere es keszen is vagyunk. Aki meg ebbol kibanyasz egy telefonszamot, hogy meg van-e meg, az taigetosz pozitiv, azzal nem lehet mit csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#17190) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Végre: képfeltöltő a Hardverapró privátjaihoz és hozzászólásaihoz is

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17191) vlevi válasza lezso6 (#17190) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most akartam megköszönni, hogy beletettétek!
:R

(#17192) DS39


DS39
nagyúr

Fototrend mobil nézetében az egyes fórum témák alól hiányzik ez a rész:
75 511 hozzászólás, friss: windlord, 2 perce
Ez hasznos volt látszott mikor szóltak hozzá utoljára.
Jó lenne az új felületen is.

(#17193) somogyib válasza DS39 (#17192) üzenetére


somogyib
őstag

Csatlakozom, szerintem is.

(#17194) Lacielvtárs válasza lezso6 (#17190) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Istenek vagytok :C :R
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17195) weiss


weiss
addikt

Hozzászóláslánc megjelenítést nem terveztek?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17196) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok!

Egy logout-os cikkembe szeretnék egy youtube videót beilleszteni, de úgy, hogy egy konkrét időnél kezdődjön, pont a nyolcadik percnél, de ezt a hibát kapom a lejátszásra való kattintás után. Bemásolom a youtube által generált linket, majd a youtube gombbal beillesztem. Ezzel mit tudnánk kezdeni, megoldható valahogy, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#17197) energy4ever válasza Freddycom (#17196) üzenetére


energy4ever
addikt

Berakhatnad ide az emlitett videot, illetve az alltalad generalt, mar idot tartalmazo linket is.

Proba 1: [link]. Szerk: Nalam ahogy lathato, mukodik.

Gyari link:
https://www.youtube.com/watch?v=JI2P1AYCEpU

YT alltal idozitett link:
https://www.youtube.com/watch?v=JI2P1AYCEpU&feature=youtu.be&t=23

[ Szerkesztve ]

(#17198) Freddycom válasza energy4ever (#17197) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja de logout-on van egy youtube gomb, ami konkrétan a videót teszi be helyben lejátszható formában, így néz ki:

[YT:https://youtu.be/JI2P1AYCEpU?t=20][/YT]

Itt nem csinál semmit, csak szövegként jeleníti meg (oké, most programkódként tillesztettem be, de amúgy se), logouton meg hibára hivatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#17199) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Gondolom nem fog annyira tetszeni a "vezetőségnek" az új projektecském, de készítettem egy hardveraprós kapásjelzőt.

Akit érdekel:
[Hardverapró kapásjelző | Keresés - hirdetés megfigyelés | apro.supreme7.eu]

Bár alapvetően saját szórakozásra készült, gondoltam amíg nincs hivatalos fícsör rá, addig használhassa bárki. Persze csak ha nem gond, mert bár az volt az eredeti terv, hogy csak prémium felhasználók használhassák, de nem lehet 100%-osan kideríteni, hogy ki prémium és ki nem (még azoknak se jelzi az adatlap, akik nem rejtik el). Ha az adatlapon akár valami forráskódba rejtett infó alapján lehetne szűrni, akkor amíg lesz hivatalos verzió, akár a prémium előfizetések száma is nőhetne ezáltal.

(#17200) V/ válasza SUPREME7 (#17199) üzenetére


V/
titán

Azon az oldalon ezt írtad: azaz nem lehet keresést elmenteni, és értesülni ha új hirdetést rak fel valaki,
A keresés elmentése miért lenne jó? Amit eladnak az kikerül a listáról? Az új hirdetés felrakása meg látható, pl:
Hirdetések

Xiaomi Scishare Nespresso kompatibilis kapszulás kávéfőző +40 kávé kapszula +utántölthető kapszula
35 000 Ft
Budapest
ma 22:48

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.