Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Ragnar95 válasza bundli (#6300) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezzel kellett volna akkor kezdeni :D
Ebben az esetben mentsd át a teljes iTunes könyvtárat és semmi baj nem lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6302) ferikek válasza univerzita (#6295) üzenetére


ferikek
aktív tag

Megcsinaltam, tegnap jo vilt, ma megint eldobalja. Amikor eldobja, akkor kikapcsolom a wi-fit majd vissza es ugy jo, de ezt 3-4 percenkent kell csinalni. Megmezem jobban a routert is, hatha....

(#6303) Nauri válasza Ragnar95 (#5830) üzenetére


Nauri
csendes tag

Eggyet ertek veled, a torott szalagkabel csatlakozos Ipad4et eladtuk 40ezerért.

Ipad5re férjem akart benevezni, de sokalta is az árát, és az alap felszereltségben semmi sincs, ami lényeges volna! Meg nagyon drága mulatság.

Úgyhogy most vett 1 másik gyártó ált forgatott Tabletot, ami nem dupla meg négy mag, hanem alapból 8 és van rajta 20mpxes kamera is. Mi szerettuk sz Aplet, de riválisai is tudnak alkotni, szerencsére! :DDD

(#6304) tomturkey


tomturkey
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Pár hónapja áron alul egy ismerősömtől vettem egy ipad 3-at. A hibája az volt, hogy a jobb alsó sarokban az érintőpanel kicsit "elengedett". Emiatt alá ment a por is és néha alá is párásodott. Pár napja véletlenül leejtettem így már elég nagy felületen vált le az érintő, könnyen ki is fordult belőle és elvittem egy szervizbe. Itt azt mondták, hogy valószínűleg a régi érintőpanelt már nem tudják megfelelően eltávolítani és újra visszahelyezni, hanem teljesen új panel kell. Mivel tudom, hogy a panelnek nem volt baja, semmilyen külsérelmi nyomot nem láttam rajta és jól is működött, gondoltam megkérdezlek titeket, hogy előfordulhat-e ilyen, hogy ebben az esetben az egész panel cserére szorul, vagy inkább csak le szeretnének húzn :) Köszi előre is a válaszokat!

(#6305) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!
iPad air 1 -ről mi az általános tapasztalat? A notebookamat kellene, hogy kiváltsa az alap feladatokban: Skype, zene, Facebook, böngészés és az egyetemen a fordításhoz kellene. 32 gb-os verziót vennék.

(#6306) univerzita válasza #33846528 (#6305) üzenetére


univerzita
addikt

Amiket írtál arra nagyon megfelel.

(#6307) Ragnar95 válasza #33846528 (#6305) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tökéletesen megfelel ezen célokra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6308) vadászcsiga válasza #33846528 (#6305) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tökéletes

(#6309) #33846528


#33846528
törölt tag

köszi szépen!

Még annyi érdekelne, hogy érdemes Air 2-ben gondolkodni? az ára miatt nem igazán szimpatikus, meg a sima air is tökéletes méretre.

[ Szerkesztve ]

(#6310) Wlac válasza #33846528 (#6309) üzenetére


Wlac
Ármester

Hosszabb távra a +1 GB ram miatt jobb választás, de a sima Airrel sem jársz rosszul.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6311) Ragnar95 válasza #33846528 (#6309) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A dupla RAM mindenképp jövedelmező hosszútávon, de attól függ, mennyivel kerülne többe számodra az Air 2.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6312) #33846528 válasza Ragnar95 (#6311) üzenetére


#33846528
törölt tag

Alapvetően a német ebay-en nézelődom, meg nem is sürgős, de amikor ilyen 170 körüli összeget látok, akkor átfut bennem, hogy onnan már egy alap macbook air sincs messze.

(#6313) #33846528


#33846528
törölt tag

Szóval összességében tényleg nem nagy feladatokra kellene, hanem, hogy legyen kéznél, tudjak fordítani előadásokon, esetleg könnyebben prezentálni. Idővel szeretnék notebookot cserélni (5 éves a Vaiom, az mehetne a szüleimnek, mert amúgy hibátlan), s az itt spórolható pénzt inkább egy normális notebookba fektetném. Persze csak akkor, ha ajánljátok a sima Air-t.

(#6314) Ragnar95 válasza #33846528 (#6313) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint írtuk, teljesen jó modell a sima Air is. Max akkor éri meg elgondolkozni az Air 2-n, ha max 20e Ft a különbség köztük.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6315) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék ismét segítséget kérni. Van nálam 2db iPad. A régit lebackupoltam gépre, majd felnyomtattam az újra. Az alkalmazásokat beállításokkal együtt nem kéne visszapakolgassa? Ha a 12-es iTunes-ba alul rányomok a visszaállításra, az mit jelent? Az appokat fogja rendesen visszarakni? Köszönöm!

(#6316) Ragnar95 válasza KaiotEch (#6315) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De, mindent vissza kéne raknia, teljesen ugyanúgy kell a restore után kinéznie szoftveresen az új iPadnek, mint a régi ahogy kinézett.
A visszaállítás az töröl mindent és a legújabb szoftvert rakja fel. Ezután kiválaszthatod, hogy vissza szeretnél-e rakni backupot vagy újként állítod be.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6317) KaiotEch válasza Ragnar95 (#6316) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham egy hiba ki is jött, miszerint 23 alkalmazást nem tud visszarakni "mert nem található"... Hol nem találja? iPad-en érthető, de a Storeba se találja?

(#6318) kelekyle válasza KaiotEch (#6317) üzenetére


kelekyle
őstag

Ilyenkor appstoreba jelentkezz be! Vagy próbálj egy appot leszedni ami még nem volt letöltve és akkor kérni fogja a jelszavad. Utána menni fog. Tegnap én is belefutottam ebbe.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#6319) Ragnar95 válasza KaiotEch (#6317) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gépről rakja át az appokat ilyenkor, úgy tűnik, a gépről törölted az appokat, de nem megfelelően.
Le kell őket tölteni gépre vagy a régi iPaden nyomni egy transfer purchasest iTunesban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6320) KaiotEch válasza Ragnar95 (#6319) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem. Már mind1 a végén az lett, hogy nem is kell. Tök jó mert elment fél napom rá. Hogy ez mennyivel bonyolultabb, mint a túloldal(Android).

(#6321) Ragnar95 válasza KaiotEch (#6320) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem bonyolult az, csak tudni kell használni :))
Ha megfelelően van beállítva az iTunes, konkrétan neked <5 percet kell vele foglalkozni és ~5 kattintás az egész, minden mást az iTunes megold magától.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6322) teguran


teguran
tag

sziasztok.

tudtok olyan video lejtaszo programot ajanlani, ami olyan .mkv-t is lejtaszik, amihez nincs direkt hozzaadva a hangfile?

pl nc-rol letoltok egy mappat, es altalaban 4db fajl talalhato a mappaban. (csatoltam kepet)

probalkoztam mar vlc es mx playerrel. az itunesban az adott alkalmazashoz adtam hozza a .mkv-t, de ugy hang nincs. hozzaadtam az osszes fajlt egyenkent, de ugy sincs hang. a mappat kompletten pedig nem lehet attenni, mert nem ismeri fel.

szornyu idegesito, hogy nem tudok az ipaden minimum hd-ban filmezni. gyengebb minosegu divx es tarsainal nincs gond a hanggal, viszont elvezhetetlen kepe miatt nem nezem, plane ha mar az ipad kijelzoje 2048 x 1536 keppontos.

droidos tableten kiprobaltam, hatha a letoltott filmekkel van valami, viszont ott gond nelkul mappa athuz, es hanggal egyutt vitte. (tudom, a filekezeles mas, azonban a ipaden is van tuti megoldas)

halas koszonet barmifele segitsegnek! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#6323) teguran válasza teguran (#6322) üzenetére


teguran
tag

Addig idegesitett, hogy vegre vegre vegre talaltam: AcePlayer. Pedig mar nagyon reg kerestem.

(#6324) univerzita válasza teguran (#6323) üzenetére


univerzita
addikt

VLC -vel azért nem ment mert kivették belőle a ac3 hang kodek támogatást.

(#6325) Wlac válasza teguran (#6323) üzenetére


Wlac
Ármester

nPlayer a válasz az összes kérdésre. Ha nem, akkor rossz a kérdés. Egyébként viccen és DTS-en kívül mint megzabál, az egyik leghasznosabb program az AppStore-ban.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6326) focvis


focvis
veterán

Közel egy hónap használat után egész jól beállt az Air 2 akksija, tudja a 14 órát, a sima Airnél a maximumom ~ 15 óra volt.
Képernyő nem színeződik el - nem is nyomogatom durván, nincs pattogó hang, rezonálni ellenben rezonál kis hangerőnél is a hátlapja. Meg lehet szokni.

Van még 3 GB szabad helyem a 16-oson, beosztó ember vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#6327) teguran válasza Wlac (#6325) üzenetére


teguran
tag

koszi!

igen, ratalaltam az nplayerre is, azonban annak csak fizetos verzioja van.
amit en talaltam, az ace player ingyenes, korlatozasokkal, de van benne ac3 kodek.

(#6328) teguran válasza univerzita (#6324) üzenetére


teguran
tag

koszi!

kesobb a program is kiirta, hogy nincs benne ez a kodek es nem tudja a hangot lejatszani.
nem ertem miert, hiszen a pc-s programokbol kiindulva gondolhatja az ember, hogy a vlc az mindent visz.
sajnos nem.

(#6329) nbence94


nbence94
tag

Nekem Air 2nél az a gondom, hogy még egyszer sem sikerült lemérnem, mert mindig ezt az üzenetet kapom :( pedig feltöltöm 100%ra. Sokat kapcsolgatom ki-meg be, amikor nem használom megy a kikapcs neki, ez a baj?

(#6330) univerzita válasza nbence94 (#6329) üzenetére


univerzita
addikt

Be van állítva hogy mutassa?

(#6331) Szabikaa20 válasza nbence94 (#6329) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Azért nem mutatja,mert kikapcsolod! Mikor újraindul akkor is eltűnik és csak a következő töltésnél lesz megint. :) Próbáld ki tuti így van!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6332) univerzita válasza Szabikaa20 (#6331) üzenetére


univerzita
addikt

Én most kikapcsoltam,majd vissza és nem tűnt el,mutatja tovább.

(#6333) Tibee86 válasza univerzita (#6330) üzenetére


Tibee86
veterán

Hol állítod azt, hogy mutassa vagy sem? Tudtommal nincs ilyen beállítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#6334) univerzita válasza Tibee86 (#6333) üzenetére


univerzita
addikt

Általános -Használat -.Akku százaléka legyen bekapcsolva és rámész a Akkumulátor használat.

(#6335) nbence94 válasza univerzita (#6334) üzenetére


nbence94
tag

Hát ez így nem beállítási lehetőség

(#6336) Tibee86 válasza univerzita (#6334) üzenetére


Tibee86
veterán

Azzal azt állítod, hogy ott legyen a jobb felső sarokban a %-os kijelzés vagy ne.

[ Szerkesztve ]

(#6337) univerzita válasza nbence94 (#6335) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam így van és működik. Oké értem,tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#6338) runner 125


runner 125
nagyúr

Már alap hangerőn is jelentkező rezonanciára lesz vajon megoldás? Rákerestem a topikban, láttam h sokan panaszkodnak rá, szerintem piszkosul zavaró, pedig enyémet körbeveszi egy gumi bumper.

Illetve a minap tapasztaltam egy pattogást is... le volt halkítva szinte teljesen, böngésztem és egyszercsak egy nagy csippanás... :F
Újabb SW vajon ezeket orvosolni fogja? Utóbbit még csak csak, de a rezonanciát szinte kizártnak tartom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6339) Vasinger! válasza runner 125 (#6338) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Apple-t ismerve ez egy új funkcióként fog bekerülni az Air 3-ba, hogy rezonanciaelnyelő csoda váz lesz, vagy valami hasonló, a háttérben meg csak az EQ-t állítják :)

De komolyra fordítva, én az elején hittem benne, hogy szoftverrel javítani fogják, de ha 8.2-ig nem tették meg, akkor később se fogják. Ugyanez a véleményem a pattogásról is.

Ha ezek megszűnnének, rohannék venni én is Air 2-t, de így várom a 3-at.

(#6340) focvis válasza nbence94 (#6329) üzenetére


focvis
veterán

Én úgy tapasztalom, hogy felesleges bármely sorozatú iPadet kikapcsolni, nyugalmi állapotban szinte nem fogyaszt semmit.

(#6341) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Skacok egy A1430-as típusú készülék az most sima iPad 3rd gen, vagy ez az úgynevezett iPad 3? :F

(#6342) Luser2000


Luser2000
addikt

Használja valami a 8.3-as beta verziót?
Nem tudom, hogy a hivatalos 8.2-ben van-e ilyen hiba, de a 8.3 esetén QWERTZ magyar billentyűzet esetén a jobb sarokban lévő Felkiáltójel / Vessző és a Kérdőjel / Pont billentyű hülyeséget csinál. Az istennek sem tudok se felkiáltójelet se pedig kérdőjelet írni velük.
Én vagyok a hülye?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6343) Ragnar95 válasza KaiotEch (#6341) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 2, amit leírtál, ugyanazt jelenti :DDD Miért lenne más az iPad 3 és az iPad 3rd gen :F
Itt van a válasz amúgy kérdésedre, ez egy iPad 3 wifi+cellular.
Google első találat volt iPad A1430 kulcsszóra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6344) KaiotEch válasza Ragnar95 (#6343) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Néztem én is google-be, de nem volt egyértelmű.

(#6345) Luser2000 válasza Luser2000 (#6342) üzenetére


Luser2000
addikt

valami = VALAKI
sorry!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6346) runner 125 válasza Vasinger! (#6339) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megfordult a fejemben, h szétszedem, szerzek valamilyen nagyon vékony, masszív szigetelőanyagot és beragasztom belülről hátulját, bár nem tudom h ez mennyit segíteni... Noh meg garanciát nem akarok bukni, de azt is elképezelhetően tartom h direkt tolták el az EQ-t.. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6347) focvis válasza runner 125 (#6346) üzenetére


focvis
veterán

Tokban kevésbé feltűnő, úgy 2 hét alatt megszoktam.

Bitumenes zajcsillapító lap? ;]

(#6348) runner 125 válasza focvis (#6347) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen Tucano tokot vettem hozzá, nagyon feszes, pontos gumibumperbe ül az egész, az üveg mégis rezonál, már 1-es hangerőszinten is.

Azért felbszva érzem magam. Vettem újonnan egy retina Mini 2-t, mert az már milyen frankó lett. Gyors proci, retina panel, vékony gáz. Komolyan tökéletes lett volna, de az 1GB RAM miatti folyamatos oldalújratöltés kiborított. Eladtam, merthogy az Air2-ben már 2GB lett - gondltam végre, megvan a tökéletes tablet.
Erre itt is van bug, ráadásul egyszerre kettő is. :(

mod. Igen, ilyenem még van is itthon.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6349) vadászcsiga válasza Luser2000 (#6342) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szoktak írni hogy azert csinálja ezt mert béta

(#6350) D@niel


D@niel
addikt

retina minire feldobta valaki a 8.3 betát? tapasztalatok?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.