Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5652) JohannZimu


JohannZimu
senior tag

Elnézést, hogy nem olvastam vissza a fórumot, úgy sejtem Nektek ez gyorsan megválaszolható.
Ismerősöm Ipad 4-hez szeretne töltő/adat kábelt venni, ha van megbízható kábel tippetek a gyári helyett, akkor szívesen spúrolna egy keveset.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5653) Noxy válasza JohannZimu (#5652) üzenetére


Noxy
veterán

Erre nehéz válaszolni.
1db gyári, vagy gyárilag támogatott az midehogyan legyen.
Volt már olyan hogy egy helyről származó ut..gyártott egyik eszközzel, most is megy a másikat meg 2 hónap után letiltotta. Se töltés, se adat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5654) JohannZimu válasza Noxy (#5653) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Köszönöm!
Találtam a neten eredetit 5800 forintért, ezt fogom javasolni.

(#5655) silmatauki válasza JohannZimu (#5652) üzenetére


silmatauki
őstag

Ahogy Noxy is utalt rá, Lightning kábelből jobb az eredeti, mert a nem liszenszelt kábeleket, bár olcsóak, könnyen letilthatja az Apple – szemben a régi 30-tűs kábelekkel.

(#5656) JohannZimu válasza silmatauki (#5655) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Köszönöm Neked is.

Közben lett 3900 forintért, ez már szerintem megfelelő lesz neki.

(#5657) mrkorooo válasza mrkorooo (#5647) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

erre semmi 5let? :)

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5658) szabogabor10 válasza mrkorooo (#5657) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ne haragudj, de azért megkérdezem: be van kapcsolva a FaceTime és az iMessage a beállítasokban? iCloud-ban be van kapcsolva a kontaktok szinkronizálása?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5659) mrkorooo válasza szabogabor10 (#5658) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

elmeletileg igen...de valami csak nem jo

[ Szerkesztve ]

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5660) szabogabor10 válasza mrkorooo (#5659) üzenetére


szabogabor10
veterán

Érdekes. Esetleg egy reset-et (home + power gomb hosszan tartva) ejts meg.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5661) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Safariban a gyakran látogatott oldalak vajon mikor jelennek meg? Lassan 3 napja van friss rendszerem de amikor a cimsorra bökök üres az a terület.

(#5663) Tibee86 válasza #05304832 (#5662) üzenetére


Tibee86
veterán

Gyárilag sehol, de sok fotós app. mutatja pl. Camera+ is.

(#5665) Tibee86 válasza #05304832 (#5664) üzenetére


Tibee86
veterán

Biztos van ingyenes is, de hogy melyik azt sajnos nem tudom.

(#5666) Noxy válasza #05304832 (#5664) üzenetére


Noxy
veterán

[link]ProCam ingyenes + a fotózáshoz is elég jól lehet használni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5667) silmatauki válasza #05304832 (#5664) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha jailbreakelsz, és installálod az ingyenes(!) Photo Info-t, az kiírja a fotók méretét is. Vagy fotózás közben akarsz képméretet választani? Ajánlom a jailbreak + CameraTweak 8 kombót. (Ez utóbbi csak 2-3 hete jött ki iPhone-re; nem tudom, iPad-kompatibilissé tették-e már.) Ez azzal az óriási előnnyel rendelkezik bármilyen(!) third-party apphoz képest, hogy engedi használni a HDR módot.

(#5669) vadászcsiga válasza #05304832 (#5664) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Koredoko, vagy beírod store-ban hogy "exif" aztán válogatsz

[ Szerkesztve ]

(#5673) vadászcsiga válasza #05304832 (#5672) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, mindent. Ha engedtem volna a GPS-t még térképre is be helyezte volna

[ Szerkesztve ]

(#5674) Noxy válasza #05304832 (#5668) üzenetére


Noxy
veterán

Nem vagy béna.
Én írtam rosszul, mert az AppStore-ban ProCam 2 néven található meg.
Telon meg ProCam az App neve. (fas..ság hogy itt ez a neve, máshol meg az)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5676) erdoke válasza #05304832 (#5675) üzenetére


erdoke
titán

Most ingyenes a ViewExif.

A legjobb aláírás a héten

(#5678) vadászcsiga válasza erdoke (#5676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Wow ez baromi jó, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#5679) vadászcsiga válasza erdoke (#5676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha még olyat is találnál amivel ugyanilyen beépülő módszerrel ugyanilyen elegánsan át is lehetne méretezni a képet bearanyoznád a hetemet. Nem baj a fizetős.

(#5680) oba válasza vadászcsiga (#5679) üzenetére


oba
addikt

szerintem workflow -val megoldható
[link]

(#5681) vadászcsiga válasza oba (#5680) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olyan van amihez egy másik appot kell megnyitni. A viewexit beépül a gyári képnézegető appba. Ilyen kellene csak átméretezőben.

(#5682) szabogabor10 válasza #05304832 (#5677) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyre több ilyen app lesz...úgyse úszod meg örökké a frissítést.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5683) oba válasza vadászcsiga (#5681) üzenetére


oba
addikt

workflow -val is tudsz oda rakni actionöket :) mármint a sharing részhez ahová a viewexif is beépül 2:15 -től van egy példa rá
de olvass utána hogy egyáltalán képes e képet átméretezni de gyanítom hogy igen

[ Szerkesztve ]

(#5684) vadászcsiga válasza oba (#5683) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ok utánanézek

(#5686) oba válasza #05304832 (#5685) üzenetére


oba
addikt

semmi gond nincs ios8 -al stabilitás szempontjából

(#5688) Sesy


Sesy
aktív tag

valahol korábban olvastam, hogy mostanában jön/jöhet egy új ipad mini amiben már a legerősebb proci lesz, van ennek valóság alapja? ha igen akkor nem veszek most ipad mini 3-at, hanem megvárom az újat... ha csak ősszel jön az új akkor bele vágok...

Born stupid... Try again!

(#5689) szabogabor10 válasza Sesy (#5688) üzenetére


szabogabor10
veterán

A hivatalalos bejelentésig semmit nem fogsz megtudni róla. Esetleg pletykákat, de azoknak soha ne higgy.
Vannak találgatások, hogy már tavasszal jöhetnek az új iPad-ek, de ebben valahogy nem látok rációt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5690) bok92 válasza Sesy (#5688) üzenetére


bok92
addikt

Ipad air plust? emlegetnek, hogy talán áprilisban jöhet. De ki tudja? :DDD

(#5691) silmatauki válasza szabogabor10 (#5689) üzenetére


silmatauki
őstag

Az max. a Pro lesz, ami más kategória lesz mind méretben, mind árban. Emiatt valszeg nem ugyanannak a vásárlórétegnek szól majd (különösen, ha valóban lesz aktív toll-támogatása, ami egyben komoly áremelkedést is jelentene). Tehát nyugodtan vedd meg most az Air2-t, csak oktéber végén lesz belőle (ill. úgy általában 10"-os iPad-ből) új modell.

(#5692) silmatauki válasza Sesy (#5688) üzenetére


silmatauki
őstag

Biztosan nem lesz új Mini a közeljövőben, a(z akkor) legújabb prockóra meg 2GB RAM-ra meg ne is számíts, még a hivatalos (október végi) frissítésnél se (A8-nál újabb CPU-t biztos nem kap a Mini4). Ha akarták volna, belerakták volna a mini3-ba (majdnem) ugyanazt a techet, mint az Air2-be, ahogy anno 2013-ban az Air + Mini2-vel csinálták. Nem akarták, mivel most, hogy kihozták az iPhone6+ phabletet, el akarják sorvasztani a lényegesen kevesebb profitot termelő iPad Mini-t, ahogy azt az iPod touch-csal is tették 2010-től kezdve.

(#5693) szabogabor10 válasza silmatauki (#5691) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én már megvettem, és nagyon nem bántam meg. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5694) vadászcsiga válasza oba (#5680) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kiválóan működik, neked is hálás köszönet :R
A többi lehetőséget még át sem néztem

(#5695) mrkorooo válasza szabogabor10 (#5693) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

akkor nem pattog? :D

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5696) oba válasza vadászcsiga (#5694) üzenetére


oba
addikt

tényleg jó kis app :) gondolkodom hogy én is megveszem mert nagyon hasznosnak tűnik, és nagyon sokat tud

(#5697) Ragnar95 válasza silmatauki (#5692) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tuti, hogy nem fogják elsorvasztani a Minit, hiszen elég szép számmal fogy, nem véletlen volt az sem, hogy egyáltalán előrukkoltak egy kisebb iPaddel...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5698) vadászcsiga válasza oba (#5696) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Volt már 2€ is meg 5 is, most 3.

(#5699) silmatauki válasza Ragnar95 (#5697) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem értünk egyet, de ezen nem fogunk összeveszni :) Amikor 2012 őszén kijött a Mini1, akkor még messze nem volt 6+ (talán még tervben sem volt). A 2013-as Mini2 nagyon is versenyképes volt hardverben (a gyengécske képernyő kivételével); én is azt választottam az Air helyett. Aztán jött az iPhone 6+ phablet, és a Mini3 még csak véletlenül sem lett versenyképes az Air2-vel szemben. Mondjuk egy 5.5"-os gép képernyőmérete tényleg már majdnem iPad Mini-kiváltó, így amióta megvan az 5.7"-os Note4-em, nem is használom a Mini2-met, mert pl. futás közben elfogadhatóan lehet netezni a Note4-en is, amit eddig a Minin csináltam. (Ha meg táblázni akarok, arra ott az Air2-m.)

Azért emlékeztet ez a Mini3-lebutítás az iPod touch esetére, mert azt ugyanúgy "elfelejtették" 2010-ben és utána az épp aktuális iPhone szintjére hozni; nem csoda, hogy ma már a kutya nem veszi. Pedig a 2. és 3. generációs iPt nagyon-nagyon jó hardverrel bírt – pl. CPU-sebességben simán verte az akkor épp aktuális (3G és 3GS) iPhone-okat. Aztán az Apple rájött, hogy sokkal többet kaszálhat azon, ha a relatíve sokkal drágább iPhone-okat sokkal jobb hardverrel kínálja, ezzel is inspirálva az eddigi iPt-vásárlókat a sokkal drágább iPhone megvételére, és ez lett az iPt vége. Nagyon úgy néz ki, ez lesz most a Mini sorsa is, mert, ahogy már írtam fentebb, az 5.5" képernyő már majdnem kiváltja annak a méretét, így az embereknek nem okoz akkora gondot a 6+ választása a (nem mellesleg az Apple-nek sokkal kisebb hasznot hozó) Mini helyett.

(#5700) br4adam válasza silmatauki (#5699) üzenetére


br4adam
aktív tag

Szerintem az 5.5 és 7.9" között van még bőven különbség. iPhone 6 Plus mellé felesleges a Mini, de pl. egy 5S mellett kiváló.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.