Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#5300) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a baj, hogy szélesebb a fólia, mint a bankkártya :DDD
iPad 3-on nekem ilyen problémám nem volt, mint amit írtál, csak egyszerűen a fólia mérete miatt nem tudtam buborékmentesen felrakni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5302) domerator válasza legiaap (#5298) üzenetére


domerator
veterán

Uveg protectort hasznalok ipad airen, nagyon jo, mintha az eredeti uveget tapicskolnam, de megis megnyugtat hogy ha karcolodik vagy torik, akkor nem a gyari uveg, csak a vedo.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#5303) mrkorooo válasza legiaap (#5298) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Van rajta nem is lehet észrevenni hogy van rajta valami. Ártani biztos nem árt. Az meg kamu hogy erre nem lehet feltenni buborék mentesen, csak kell 1 ügyes inas. :))

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5304) legiaap válasza domerator (#5302) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én erre gondoltam, ha vennék: [link]
Másfél éve TechArmor fólia van fent az 5S-en. Engem meggyőzött a márka.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5305) Urban Terror válasza Ragnar95 (#5294) üzenetére


Urban Terror
tag

Ingyenes megoldás nincs?

(#5306) Urban Terror válasza Ragnar95 (#5299) üzenetére


Urban Terror
tag

Nekem speedshopban 500ft-ért profin feltették.

(#5307) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na megjött az Air 2. Írok majd róla. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5308) bongeszo válasza szabogabor10 (#5307) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Ne csigázz minket! Pattog? ;)

(#5309) szabogabor10 válasza bongeszo (#5308) üzenetére


szabogabor10
veterán

Még nem kapcsoltam be. Szép gép egyébként nagyon, de ha egyszer is pattog, megy vissza.
Azonnal írok, ha észlelem. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5310) legiaap


legiaap
nagyúr

Erről a pattogásról van valami videó YouTube-on? Meghallgatnám milyen.
Amúgy a rezonancia már annyira nem zavar. Egész megszoktam. Tökéletes ujj maszírozó.
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5311) szabogabor10 válasza legiaap (#5310) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt van pár:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kifejezetten ijesztő tud lenni. APR-ben volt hozzá szerencsém.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5312) Speccy válasza szabogabor10 (#5311) üzenetére


Speccy
senior tag

És ez csak így jön elő? Mert ha igen, akkor nem baj, én pl : sosem tapasztaltam ilyet az Air 2-esemmel..amúgy is, ki az az idióta aki ilyen módon netezik? :F

There is hope!

(#5313) szabogabor10 válasza Speccy (#5312) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem csak így..lásd diktálás. Amúgy teljesen véletlenszerű, de így lehet gyorsabban előhozni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5314) legiaap válasza Speccy (#5312) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na hát ezért nem találkoztam még vele. Diktálni nem diktálok, a tabokkal meg nem szoktam játszani.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5315) Speccy válasza legiaap (#5314) üzenetére


Speccy
senior tag

Dettó... másik kedven dolog amit szoktam olvasni, hogy ha hátulról megnyomom, akkor elszíneződik.... és akkor mi van? Mi a tökömért kéne nyomogatni hátulról az Ipadot? :F

There is hope!

(#5316) szabogabor10 válasza Speccy (#5315) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tényleg találkoztam olyan géppel, ami már a tartástól is elszíneződött.
Na egy kis beszámoló: szerencsére az én gépem csak akkor színeződik el, ha erősebben benyomom. Ez pozitív. Tetszik, könnyű, gyors, pattogást EDDIG nem tapasztaltam. :)
Nem állítottam vissza mentést, új iPad-ként állítottam be, és beléptem az Apple fiókomba.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5317) vadászcsiga válasza szabogabor10 (#5316) üzenetére


vadászcsiga
félisten

szerencsére az én gépem csak akkor színeződik el, ha erősebben benyomom
Nem tul jo kilátások a jövőbeni ipadekre nézve

(#5318) bongeszo válasza szabogabor10 (#5316) üzenetére


bongeszo
aktív tag

És a rezgés zsibbasztja már a kezed? :)
Amúgy engem ez az egy dolog zavart amikor megvettem, de már fel sem tűnik csak az hogy milyen durván szépen szól...

(#5319) legiaap


legiaap
nagyúr

Azt meg lehet valahol nézni, hogy mikor gyártottak az iPad-emet?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5320) szabogabor10 válasza bongeszo (#5318) üzenetére


szabogabor10
veterán

Fülessel hallgatok zenét általában. Videókat még nem néztem rajta. :)

legiaap: Itt.

Vadászcsiga: a vékonyság ára...bár nyilván így is megoldhatták volna, hogy ne rezegjen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5321) legiaap válasza szabogabor10 (#5320) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi. Amúgy ez a pattogás szoftveres bug lehet nem?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5322) szabogabor10 válasza legiaap (#5321) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát ez jó kérdés. Igazából, mivel bizonyos gépeket jobban, másokat kevésbé, mégmásokat meg egyáltalán nem érint, akár hardveres (hangszóró) probléma is lehet. Igazából csak azt nem értem, az Apple miért nem szól ehhez hivatalosan semmit. Pedig tuti, hogy tudnak róla.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5323) bongeszo válasza szabogabor10 (#5322) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Valószínüleg azért mert a gépek elenyészö részét érinti. Itt például még senki sem írta, hogy hallaná, csak te. Nyilván létezik de nagyon kis százalékban...

(#5324) legiaap válasza szabogabor10 (#5322) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha azt veszem alapul, hogy a safariban nyomkodta a csávó veszettül a tabokat és akkor jött elő akkor én szoftveres problémára gondolok. Ha izomból nyomná a házat és akkor adna ki ilyen hangot akkor lenne hardveres szerintem.
A vibrálást is tuti tudják, hisz tele vele az Apple hivatalos fóruma, csak vagy tojnak rá vagy igen dolgoznak, hogy valahogy orvosolják frissítéssel, bár az utóbbit kizártnak tartom. Az viszont gáz, hogy erről hivatalosan semmit sem mondanak. Legalább annyit megtehetnének ha már javítani nem akarják, hogy közöljék "bocsi de ezt elk...tuk".

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5325) szabogabor10 válasza legiaap (#5324) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na igen. Szerintem Air 3-ban javítani fogják. Ezért is gondolkodom még, hogy visszaadjam a gépet, és várjam meg az utódot, vagy később eladjam, így bukjak majd rajta nem is keveset.
Bár engem nem annyira zavar, de azért piszkálja a csőröm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5326) shai-hulud


shai-hulud
csendes tag

A fólia felrakásával kapcsolatban szeretnék megosztani veletek 1-2 tippet.
Igaz, hogy a gyakorlatban eddig még csak iPhone4 készülékemen próbáltam ki, de remélem nemsokára megérkezik az iPad 2-es fóliám is.
Szóval:
- fürdőszoba (lehetőleg fürdés után) a lényeg a párás környezet, mert akkor kevésbé van szálló por
- a felületet töröljük át mikroszálas törlőkendővel (esetleg kis alkoholos ablaktisztítóval, ha szükséges)
- 1-2 csepp víz a felületre (ez azért kell, ha esetleg elbénáznánk a felhelyezést, akkor könnyen tudunk korrigálni)
- felhelyezés után bankkártyával (természetesen törlőkendővel burkolva) kisimítom a vizet
- végén esetleg a száradásban segítek egy hajszárítóval.
Eredmény egy teljesen bubimentes, pontosan felhelyezett fólia.

Persze, aki ügyesebb és gyakorlottabb, annak biztosan nincs szüksége ilyen "bonyolult" műveletekre.

A magam részéről drágának tartom a védőüveg felhelyezését (mert a minőségi üvegek elég borsos áron vannak, gagyit meg nem érdemes venni) ezért maradtam eddig mindig a fóliánál (telón 3 év alatt 3 db).
Most is Ali-ról rendeltem az iPad 2-re 5 db-os kiszerelésben pici pénzért. Inkább cserélem, ha már túl karcosnak találom.

(#5327) legiaap válasza szabogabor10 (#5325) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én már nem tudom vissza adni. A sima Air asszonynál landolt és annyira szereti, hogy nincs szívem visszakérni tőle.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5328) Noxy válasza shai-hulud (#5326) üzenetére


Noxy
veterán

Párás környezet, meg minden iPad szereti?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5329) legiaap válasza Noxy (#5328) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nyilván nem kell ott órákat eltölteni...

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5331) shai-hulud válasza Noxy (#5328) üzenetére


shai-hulud
csendes tag

Szia!
Nem is azt írtam, hogy gőzfürdő... (ha gondolod hagyd ki a füdőszobát), de mind1 is, nekem eddig bevált és semmi baja a készülékeimnek

(#5333) szabogabor10 válasza legiaap (#5327) üzenetére


szabogabor10
veterán

Megértelek. :)
Amúgy fantasztikus az, hogy nem tölti újra a lapokat állandóan a Safari. Eddig ez jelentősen rontotta a használati élményt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5334) Ragnar95 válasza #05304832 (#5332) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha többször nem jön elő, ne foglalkozz vele, ha mégis, először restore és újként beállítás, ha az nem oldja meg, akkor szerviz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5335) legiaap válasza szabogabor10 (#5333) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor viszont újra tölti ha sokáig nem használtam és úgy lépek be.
Megnéztem mikori az Air 2-őm...októberi. Azóta már eltelt azért pár hónap. Azt hittem újabb szériát kaptam.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5336) drlovi


drlovi
aktív tag

üdv!

Van egy ipad air 2 - m . Adott a TV GO app. Ennek a képét szeretném tévére rakni. Milyen lehetőségek vannak?

Gondolok itt DLNA ra , vagy hdmi kábel ? vagy apple tv?

[ Szerkesztve ]

(#5337) legiaap válasza drlovi (#5336) üzenetére


legiaap
nagyúr

Apple tv a legegyszerűbb szerintem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5338) drlovi válasza legiaap (#5337) üzenetére


drlovi
aktív tag

azzal 1:1 ben lehet tükrözni a képet ?
88€ euro most a saturnba. A Hdmi kábel 39€

[ Szerkesztve ]

(#5339) legiaap válasza drlovi (#5338) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én így szoktam kitolni ha mondjuk Spotifyn/Soundcloudon hallgatok zenét, vagy bármilyen filmet nézek. Vannak online filmnézős oldalak, elindítom Safariban és ki teszem tvre gond nélkül.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5340) focvis válasza legiaap (#5335) üzenetére


focvis
veterán

Most megnéztem az ényemet, 2014. márciust ír gyártási időpontra; közben az USA-ból jött és március 18-án kaptam kézhez. Ennyire nem lehet gyors a logisztika.

(#5342) Ragnar95 válasza #05304832 (#5341) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunesban a Visszaállítás gombra rákattintasz, onnantól meg magától az egész...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5344) Ragnar95 válasza #05304832 (#5343) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen iTunesról beszélek... :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5346) Ragnar95 válasza #05304832 (#5345) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez azért remélem belátod,h elég méretes user error, ha az iOS, ami a legegyszerűbben kezelhető oprendszer nehezebben átláthatóbb számodra, mint a windows :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5348) Ragnar95 válasza #05304832 (#5347) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Márpedig bárkit kérdezel, aki kicsit is ért a témához megmondja, h a tablet nem munkára való, hanem tartalomfogyasztásra....
Mondjuk a leírt elég alap folyamatokra az iPad is tökéletes, ráadásul pofonegyszerű kivitelezni őket.
Képet se túl összetett átrakni, 2 kattintás iTunesban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5350) dmad


dmad
aktív tag

Kicsi humor...
iPad tulajdonosok figyelmébe!
Az iOs 9-ben már benne lesznek ezek a funkciók is??

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.