Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Palika71


Palika71
őstag

sziasztok!
Próbálom a fiam iPadjén (talá 3-as) beállítani a háttérképet, de hiába töltöttem le hozzá natív felbontású képet, kinagyítja vagy 2x akkorára, és hagyja, hogy mozgassam a helyére, na de úgy már homályos a kép...
Mit bénázok el?
Régebben sikerült. Az utsó iOS 7 van még rajta.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5102) Wlac válasza nbence94 (#5001) üzenetére


Wlac
Ármester

A Kingston G2 gond nélkül viszi az 1 terás WD My Passport HDD-t, és bár az alap browser elég fapados, az nPlayernek nem gond a filmek lejátszása. A műveletekre (mappák megnyitása, fájlok indítása) várni kell pár másodpercet, de számomra megérte az árát.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5103) legiaap


legiaap
nagyúr

Már egy hete tesztelem a gyári billentyűzeten az autoccorrect funkciót, de én nem veszem észre, hogy ez egy intelligens cucc. Semmit nem tanul, pedig egy hete volt rá, hogy kiismerjen. Elkezdek írni valamit majd vissza kell mennem a kurzorral a szó végéig, hogy kiadja a fekete buborékot benne a helyes szóval. Ennek mi értelme van? Miért nem akkor adja ki mikor mondjuk begépeltem a fele szót hogy rá tudjak bökni és így nem kell befejeznem a gépelést. Ha meg alul a fehér buborékos szót adja ki azt meg rendszerint elcseszi és ha gyorsan gépelek mehetek vissza javítani. Ráadásul úgy vettem észre, hogy mikor elkezdek gépelni akkor totál nem is működik. Valamikor az első mondtad vége felé ébred fel.
Nagyon gáz, hogy a gyári totál analfabéta, a nem gyáriak meg bugosak. Nincs egy értelem billentyűzet IOS-re komolyan.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5104) vadászcsiga válasza legiaap (#5103) üzenetére


vadászcsiga
félisten

4.2.1-nél megszűnt intelligens lenni. Az volt az utolsó iOS amiben azt mondtam hogy ez igen. Azóta butul. Néha olyat is csinál hogy leütök 1 betűt mert arra van szükségem es ő egy másikat ajánl :D Visszanézek es latom hogy nem az van ott de miert?

(#5105) legiaap válasza vadászcsiga (#5104) üzenetére


legiaap
nagyúr

Komolyan ezzel kedzhetnének valamit, mert itt igen le vannak maradva a konurenciához képest...az összeshez képest!
Semmi mát nem kérek a jövőbeli iPad-től, mint egy frankó billentyűzetet, frankó akkut és osztott képernyőt. Utána happy leszek.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5106) Ragnar95 válasza legiaap (#5105) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem érdekli őket, mivel a világnyelvek mindegyikén tökéletesen működik a prediktív bevitel is.
A többi piac meg nem akkora tényező, hogy megérje időt, energiát és pénzt fektetni az oda való fejlesztésbe.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5107) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#5106) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De akkor 4.2.1-ben miert működött rendesen? Azért emlékszem ilyen jol mert akkoriban tértem át androidrol iPhone-ra és a zsirosodás mentes képernyő utan ez tetszett a legjobban

(#5108) focvis válasza #05304832 (#5099) üzenetére


focvis
veterán

Most épp így állok, 28%-on az akku és 10:47 a használat.
Magas fényerőn használod?

(#5109) legiaap válasza Ragnar95 (#5106) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az, hogy intelligens legyen az nem egy egetrengetően nagy vásziszdász. A swiftkey is megcsinálta és tök frankón tanul csak ugye bugos. Csak egy olyan egyenlet sort vagy mi a fenét (nem értek hozzá) kéne írni ami figyeli mit írok és tanul, felajánl, javít. Ennyi. És ez nyelvtől független dolog szerintem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5110) vadászcsiga válasza legiaap (#5109) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Józan paraszti ésszel egy csomó dologra lehetne mondani hogy egyszerű lenne megoldani, es ennyi, főleg ugy hogy egyszer már jo volt. Ennek ellenére nem teszik pedig abba a sok frissítésbe amit egy főverzió követ beleférne bőven.

(#5111) Ragnar95 válasza legiaap (#5109) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért ez messze nem ilyen egyszerű :D
Persze, megoldható lenne, de mint írtam, nincs rá akkor igény, hogy megérje nekik. Főleg a 3rd party billek megjelenésével.
vadászcsiga: ezt sajnos nem tudom, nem látok bele az iOS forráskódjába, ezt tényleg csak azok tudnák megmondani, akik a rendszert fejlesztik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5112) erdoke válasza vadászcsiga (#5107) üzenetére


erdoke
titán

Én ugyan csak 4.3-mal kezdtem, de nekem nem tűnt fel, hogy akkoriban jobb lett volna a magyar bevitel. Az angol viszont sokat javult azóta.

A legjobb aláírás a héten

(#5114) vadászcsiga válasza erdoke (#5112) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mert pontosan 4.3-ban zuhant a szótár intelligenciája ami azóta is tart. Ha lenne türelmem megkeresném az iPhone topikban amikor kritizáltam ezt. Ahányszor vissza raktam a 4.2.1-et, annyiszor tapasztaltam, es szóvá is tettem.

[ Szerkesztve ]

(#5116) univerzita válasza #05304832 (#5115) üzenetére


univerzita
addikt

Meg tudod nézni. Általános -Használat-Akku százaléka ( engedélyezni) majd Akkumulátorhasználat megjelölésel kidobja a részletes használatot. De lehet hogy 7.1 alatt nem ennyire részletes .

[ Szerkesztve ]

(#5118) Tibee86 válasza #05304832 (#5117) üzenetére


Tibee86
veterán

7.1-en nincsen részletező.

(#5119) univerzita válasza #05304832 (#5117) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,most néztem a iPhone 4-en nekem is 7.1 van és ott nem részletes.

(#5120) shai-hulud


shai-hulud
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap lettem boldog tulajdonosa egy "régi" iPad 2-nek.
Gondoltam megosztom én is az eddigi tapasztalataimat a tabbal kapcsolatban, mert annyi hasznos (és persze néha alaptalan és haszontalan) információval segített nekem ez a topic.
Bátran mondhatom, hogy szinte az egész topicot végigolvastam, meg persze az androidosokat is, mielőtt rászántam magam a vásárlásra.
Nem túl sok alapvető szempontnak kellett megfelelnie:
- weboldalak böngészése (kényelmesen wifi-vel az ágyból)
- Facebook menjen rajta szépen (az asszonypajtásnak)
- Viber a beszélgetésekhez
- filmnézés Plex szerveren keresztül wifi-vel
- könyvek, magazinok, esetleg képregények olvasása
- képek nézegetése
- kisebb játékok futtatása, 4 éves kisfiam részére (persze apuci sem maradhat ki :) )
- esetlegesen e-mailek küldése fogadása
- jegyzetek készítése munkához
nos úgy gondolom, hogy ezeket a tulajdonságokat mind kipipálhatom és elégedett vagyok.
(Nem szeretnék rajta torrentezni, erőműveket igénylő játékokat futtatni, skineket cserélgetni stb.)

Mivel már van tapasztalatom az Apple termékekkel (mac környezetben dolgozom 1998 óta, iPhone4-em van) ezért maradtam meg az iOS mellett. Most gondolhatjátok, hogy ismét egy elvakult alma fanatikus… de nem, minden eshetőséget számba vettem.
(Ár/érték/tudás/mire van szükségem és mennyiért/illeszkedjen az eddigi futtatási környezetembe.)
50k-ért jutottam hozzá (igen, mondhatnátok, hogy van ennél olcsóbb is használtan, de megbízható tulajtól vásároltam, nagyon megkímélt állapotban)

Azt kell mondjam, eddig sok negatívumot olvastam itt a 8-as OS-ről (épp ezért féltem is egy olyan tabot venni, amit már frissítettek), nekem eddig nem volt bajom vele még ezen a viszonylag régi vason is szépen fut (nekem nincs szükségem jailbreak-re, a telómon sem volt és azóta is megelégedéssel használom, pedig már az sem mai gyerek).

Egy szó, mint száz örülök, hogy végül ennél maradtam, és ajánlom mindazoknak, akik nem hardcore felhasználók, hanem csak egyszerű júzerek, egyszerű igényekkel, valamint megbízható masinát keresnek elfogadható áron.
Merem állítani, hogy ez a tab még 2-3 évig biztosan ki fogja elégíteni az igényeim(et), esetleg aksi cserére lehet szükség majd.

Remélem segítettem azoknak a felhasználóknak, akik Apple tabletet szeretnének, de nincs rá 100k vagy esetleg több a zsebükben.
Köszönöm a figyelmeteket, esetleges kérésetekre szívesen válaszolok (ha tudok).

(#5121) Ragnar95 válasza shai-hulud (#5120) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gratula hozzá :)
Ha nem használtad korábbi rendszerrel a készüléket, akkor valóban teljesen jónak tűnhet az iOS8, azok szoktak panaszkodni, akik új korában vették a gépet és látták, hogy mennyit lassult az évek során.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5122) shai-hulud


shai-hulud
csendes tag

Ebben valóban van némi igazság, mert a telefonomon tapasztaltam ezt, de úgy gondolom ezzel még együtt lehet élni.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én nem az a felhasználó vagyok, akit az Apple majd arra kényszerít, hogy mindig a legújabb cuccaikat vásároljam. Mert ebben valamilyen szinten igazat adok az előttem szólóknak, hogy ezzel a (csak az új hardverre optimalizálunk) játékkal sok hűséges felhasználót veszíthetnek. Ezt nem csak a mobil piacra értem, de a desktop OS-re is (a cégnél még mi is "csak" 10.7.5-öt használunk, mert az még atomstabil a mai napig is).

Valóban úgy látszik, hogy nem feltétlenül halad jó irányba az alma, véleményem szerint inkább legyen dárga és megbízható, mint volt régebben. Ne olyan mint most, drága, de legalább kevésbé megbízható, mint annak idején.

(#5123) Ragnar95 válasza shai-hulud (#5122) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a Mavericks fényévekkel jobb a Lionnél és stabilitásban is csak fejlődött. Egyedül a Yosemite lett nagyon rossz stabilitás terén az utóbbi időben OSX fronton, a Mavericks minden tekintetben előrelépés volt az elődökhöz képest.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5124) shai-hulud válasza Ragnar95 (#5123) üzenetére


shai-hulud
csendes tag

Biztosan igazad van, a Mavericks-el nincs tapasztalatom, de valóban arról szinte csak jót hallottam.

(#5125) SoldierL válasza shai-hulud (#5120) üzenetére


SoldierL
senior tag

Nekem is ilyen gépem van, használd egészséggel! Ezen minden játék gyönyörűen fut! Én is több évre terveztem.

(#5126) legiaap


legiaap
nagyúr

Múltkor valaki keresett cerkát iPad-hez. Ez a cikk friss és vannak benne egész pofás tollak.
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5127) silmatauki válasza legiaap (#5126) üzenetére


silmatauki
őstag

Csodát ne várj ezektől az aktív tollaktól se, közel sem hozzák a Wacom / Ntrig-szintet... Nem véletlen ez a komment a cikk alatt:

"Without a special digitalizer all these pens are garbage."

(#5128) ImpersonatoR

Vettem egy apple smart case -t az ipad air emhez de valahogy nem adja.
Mintha nem lenne elég merev kézben tartva közepén jár az ipad le fel ha nyomkodom.
A fedlap 3 vágása sincs eltalálva szerintem nem simul hozza a hátuljához teljesen ha hátrahajtom.
Mas is tapasztalt ilyet vagy ez ilyen? Esetleg hagyni kellene bejaratodni kicsit?

Az air 2 + air 2 apple case nel nem volt ilyen ott valami hihetetlen patent volt ráadásul mágneses is volt szépen hozzátapadt a hátuljához.
Ipad4 esem nel sem emlékszem semmi ilyenre bar ahhoz valami aftermarket case volt.

Istyle ban vettem csak nem adnak hamisítványt ott. Lehet náluk cserélni ha nem tetszik vajon?

[ Szerkesztve ]

(#5129) Luser2000


Luser2000
addikt

Tudnátok abban segíteni, hogy Feleségem iPad mini készülékéről (amit kb. 2 éve vettünk a T-nél), hogyan tudnám kideríteni, hogy függő-e vagy sem? (Nincs másik SIM kártyám, hogy azzal próbáljam).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5130) Wlac válasza Luser2000 (#5129) üzenetére


Wlac
Ármester

Elvileg az összes iPad független.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5131) Ragnar95 válasza Wlac (#5130) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyakorlatilag is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5133) Luser2000 válasza Luser2000 (#5129) üzenetére


Luser2000
addikt

Wlac!
Ragnar95!

Köszönöm szépen!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5134) Wlac válasza Süvi (#5132) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem tudom, hogy tablet esetében jó-e ez a megoldás. Egy Minin még csak-csak, de nem hiszem, hogy hosszú távon kényelmes lenne egy ilyennel játszani az Air-en. Nyilván egyéni preferencia kérdése, de én tovabbra is a Stratus Steelseriesre szavazok.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5135) atees válasza #05304832 (#5099) üzenetére


atees
őstag

Nekem ennyit bír:

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#5136) legiaap válasza Süvi (#5132) üzenetére


legiaap
nagyúr

ennek több értelme van szerintem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5137) ImpersonatoR válasza legiaap (#5136) üzenetére

Mondjuk a legjobb az lenne ha jailbreak nelkul is lehetne hasznalni egy ps3 vagy ps4 kontrollert.

(#5138) _Csaba_ válasza Ragnar95 (#5131) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ez biztos? Van róla hivatalos info?

(#5139) Süvi válasza legiaap (#5136) üzenetére


Süvi
őstag

Wlac és legiaap : igen, szerintem is, bár engem nem fenyeget, hogy vennék ilyet :)

Most vezetékkel szeretném összekötni a készüléket, de szörnyű milyen áruk van a lightning to hdmi, vagy lightning to VGA csatlakozóknak.

(#5140) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

iPad air (legujabb os) ma délutánra uj jelkódot csinált magának. Úgy áttítottam be, hogy 1 óra után kérjen kódot és be van állítva, hogy 10 hibás után törölje magát.
Reggel ~6 óra tétlenség után nem kért kódot, majd most délután, hogy használnám, kéri a kódot, de nem azt amit megadtam neki. A szokásos "0000"-át kipróbáltam, semmi.
Kérdésem: ha pc-röl csinálok egy gyári visszaállítást kéri-e az aktuális kódot? (nincs nálam pc, mert amióta megvan, nem használok, kell-e kérjek egyet)
Vigyem inkább szervizbe? Illetve, ilyen esetben, hogy tudom bizonyítani, hogy az enyém, kell-e? Mindene megvan amit kaptam hozzá, amikor vettem.

Köszi

(#5141) Ragnar95 válasza csipszikutya (#5140) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Magától tuti nem állított be jelkódot. Kell a restore-hoz is a jelkód, igen.
Számlával tudod bizonyítani, hogy a tiéd, de DFU-ból tudod restore-olni jelkód nélkül is, csak backupot nem rakhatsz vissza, mert az a jelkódot is visszaállítaná.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5142) Noxy válasza csipszikutya (#5140) üzenetére


Noxy
veterán

Na ilyent se sűrűn olvasok hogy önhatalmúlag jelkódot állít be.
Mi az hogy szokásos 0000?
Valami nagyon nem kerek, ebben a leírásban.
Restore menni fog az iTunes-ból, de a végén kérni fogja az AppleID + jelszót, ha be volt kapcsolva az iCouldba az iPad keresése.
Amúgy meg ilyen esetekben, papír nélkül nem foglalkoznak veled, ha meg működne is, csak úgy veszik át hogy ki van kapcsolva a iPad keresése.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5143) Ragnar95 válasza Noxy (#5142) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ilyen esetben nem csak úgy veszik át, számlával ha igazolod, hogy a tiéd és azzal mész oda, hogy jelkódot elfelejtetted, akkor visszaállítják gyárira minden esetben.
Hogyha szervizeltetni viszed, akkor kell csak kikapcsolni az iPhone keresését.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5144) Noxy válasza Ragnar95 (#5143) üzenetére


Noxy
veterán

Mind 1, én papírokat írtam.
Az meg vicc, hogy megkérdezi, hogy tudja bizonyítani hogy az övé, amikor a végén leírja, hogy meg vannak a papírjai.
Van egy érzésem, hogy a barátunk többet nem fog itt kérdezni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5145) csipszikutya válasza Ragnar95 (#5141) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Pedig senki nem nyúlt hozzá. Munkába voltam, itthon se volt senki, de nem ez a lényeg, a kódot meg nem felejtem el.
Felhívtam őket, holnap viszem be, megcsinálják, ingyér'.

Noxy: amikkel találkozok eszközök sokszor ezt kérik, de tovább nem próbálkozok vele. De fényképezni tudok vele, érdekel :D

[ Szerkesztve ]

(#5146) Wolfan válasza Wolfan (#5051) üzenetére


Wolfan
csendes tag

Sziasztok!
Tudnàtok ajànlani egy megbízható,korrekt szakit vagy szervízt ahol megmutathatnàm az ipad tabletemet?
Tovàbbra sem műjödik stabilan ez a telenoros mobil internet,dobàlja a jelet,nehzen talàl hasznàlható 3G kapcsolatot Budapest területèn.
Remèlem a napokban ki tudom próbàlni màs szolgàltató kàrtyàjàval is.

(#5147) ImpersonatoR

Ezzel a tokkal van valakinek tapasztalata nem akarok befürödni megint valamivel.
Nem mozog benne az ipad, mágneses?
Ozaki
Eleg jo aron van most.
Lecserélnem az apple smart cast ha engedik egy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#5148) Chereiose válasza ImpersonatoR (#5147) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekem ilyen van, nagyon jó és nem mozog benne egyáltalán :) Ennyit megér szerintem egy jó tok.

(#5149) ImpersonatoR válasza Chereiose (#5148) üzenetére

Okes meg annyi hogy ha kézben tartom és hatra van hajtva a fedlap teljesen akkor hozzásimul a hátuljához és hozza is tapad vagy lifeg ?

(#5150) Chereiose válasza ImpersonatoR (#5149) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem tapad hozzá, én úgy szoktam, hogy félbe hajtom és hozzá fogom, úgy egész tűrhető.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.