Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hali!
Az iPad-en a hangerő szabályzó gombok közül a lenti beragadt. Ha erősen nyomom észleli, de nem pattan úgy mint a másik. Nincs már rá gari. Tudtok valakit ajánlani aki megcsinálja?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6352) Wlac válasza runner 125 (#6348) üzenetére


Wlac
Ármester

Én pont emiatt nem vettem Air 2-t. A Mini Retina tökéletes lett, de az Air 2-re olyan sokan paanszkodtak, hogy nem vállaltam be. Persze, meg lehet szokni, de ennyi pénzért nem vagyok hajlandó semmilyen ilyen jellegű kompromisszumot kötni.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6353) Petya25


Petya25
addikt

Rájöttem az iTunes fájlkezelésére, nem is olyan vészes, csak olyan progi kell a padra, ami kezeli is az adott fájlt.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6354) univerzita válasza Petya25 (#6353) üzenetére


univerzita
addikt

Megosztanád velünk?

(#6355) Petya25 válasza univerzita (#6354) üzenetére


Petya25
addikt

pl a VLC vagy az AcePlayer a filmekhez.
Amikor korábban próbáltam ráhúzni filmet, elhajtott a tab, hogy nem támogatott fájl.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6356) univerzita válasza Petya25 (#6355) üzenetére


univerzita
addikt

Köszönöm,ezeket én ismerem. De cserébe én is felhívom a figyelmedet egy remek appra. Remote Media Manager - ezzel nagyon könnyű streemelni gépről, zenét feltenni,képeket, és a filmek magyar ac.3 -mal indulnak (a VLC már nemkezeli).WiFi-n nagyon könnyű csatlakozni a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#6357) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Nekem valahogy megtátosodott az air! :D Nagyon sokat játszottam és így is több mint 20 óra az üzemidő!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6358) @matthew@


@matthew@
őstag

iTunes-on ha szeretnék venni egy albumot, de az a magyar store-ban nem elérhető, kiírja h váltsak másikra (US pl), ha ezt megteszem, és megveszem akkor a magyar store-ban megvásárolt zenéimet ugyan úgy le tudom tölteni/hallgatni?

Matthew 24:42

(#6359) Tibee86


Tibee86
veterán

Tényleg ennyire :link, [link] vészes a helyzet az Air-rel?? Az iPad2-öt alig használom, mert csak felidegesít a lassúságával, de mobilon viszont elég sokat, de idejét nem tudom, mikor omlott össze a Safari utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#6360) vadászcsiga válasza Tibee86 (#6359) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam nincs baj a safarival, 8.2-re osszeránották. Ami gondom van vele az funkcionális de az már igy marad. Mobilon nincs tapasztalatom vele.
Madgie amugy is szereti dramatizálni a helyzetet, oszd el kettővel amit ír :D

[ Szerkesztve ]

(#6361) univerzita válasza Tibee86 (#6359) üzenetére


univerzita
addikt

Nem is emlékszem mikor omlott össze. Nálam nincs vele probléma.

(#6362) Wlac válasza Tibee86 (#6359) üzenetére


Wlac
Ármester

Eddig a Mercury kiválóan működött, azonban egyes oldalak mostanában megölik (comment.blog.hu például), míg a Safari vígan elvan vele. Nem rossz böngésző, csak nekem nem elég sokrétű a funkcionalitása.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#6363) atees


atees
őstag


Ez elég jól sikerült 😀
Meg lenne egy kérdésem aki használ NAS-t milyet használ, olyat ami kezeli az iost is?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6364) Tibee86


Tibee86
veterán

Sejtettem, hogy csak túldramatizálják, mondjuk egy Samsung topikban mit vár az ember... :)

[ Szerkesztve ]

(#6365) univerzita válasza atees (#6363) üzenetére


univerzita
addikt

Én a legolcsóbbat,Zyxel 310. 2TB tárhej. Jó, van kliens iOS -en de torrent klienst nemkezeli csak sámitogepen. A Synology kezeli a torrent klienst.

(#6366) Vasinger! válasza univerzita (#6365) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lyaly

(#6367) Tibee86 válasza Vasinger! (#6366) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem magyar ha jól emlékszem, mindig hozzá is szokta tenni, hogy "elnézést a helyesírásért", úgyhogy felesleges.

(#6368) @matthew@ válasza Tibee86 (#6359) üzenetére


@matthew@
őstag

Nekem sem volt vele eddig gondom, csak kell valami kifogás (lehet az ötujjas gesztusra azt hitte h bug :P )

Más: [link] ebben tud vki segíteni?

Matthew 24:42

(#6369) univerzita válasza Vasinger! (#6366) üzenetére


univerzita
addikt

Elnézést a helyesírásért.

(#6370) focvis válasza Tibee86 (#6359) üzenetére


focvis
veterán

Én aztán tényleg nem vagyok egy Apple-fan :N , de nem rémlik, hogy mikor omlott össze utoljára a Safari. Idén biztos nem.

Air rendszeresen újratöltött, ez igaz, Air2 sokat fejlődött ezen a terén. Ez szvsz pariban van a droiddal, az se tölt újra gyakran 2 GB RAM-mal.

Szerk. Droidban nekem csak a Motorola és a Nexus. (Samsung) Touchwiznél le lehet vonni a RAM-ból 30%-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#6372) vadászcsiga válasza #05304832 (#6371) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dehogy omlik össze, 7 alatt gyakran de 8 óta egyszer sem. Ha durva flash oldalt vagy sok, nagyfelbontású képet tartalmazó oldalt nézel lehet, de ritka az ilyen már.
Sajnos még mindig ez a leggördülékenyebb böngésző, kipróbáltam az összest de nehézkes mind. Swipe mindent visz. Chrome a második bongeszom ha képek linkjéről vagy a lebegő menüs google kepekeresorol van szó. Sajnos 7 óta lebutították kicsit ilyen téren, régen képre nyomva meg lehetett nyitni új ablakban, most csak másolás es mentes van

[ Szerkesztve ]

(#6373) atees válasza univerzita (#6365) üzenetére


atees
őstag

Köszi, az baj, mert a másik kérdésem még az lett volna, hogy a torrentet h kezeli és a gigabites netet😀
Mert nézegettem a NASokat, de ilyen 50ezret nem ér meg h azon tároljam a dolgaimat! Csak a pct akarom megszüntetni, mert ipad laptop már kielégiti teljesen itthon az igényeinket.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6375) vadászcsiga válasza #05304832 (#6374) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Melyik iPaded van?

(#6377) focvis válasza #05304832 (#6374) üzenetére


focvis
veterán

Csak Safarit használok (kivételes esetben Opera Minit, Dolphint, droidon pedig Dolphint és Chrome-ot, ha ott volna Safari, azt kipróbálnám).

Nekem jó volt Airen az iOS8. Várd meg Szabikaa20 véleményét, ő az elején nem szerette.

(#6378) vadászcsiga válasza #05304832 (#6376) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is az van, ara jelenlegi a 8.2 a legjobb. 7 alatt teljesen bugos volt a Safari. Naponta 10x respringelt tőle a rendszer.

(#6379) Ragnar95 válasza @matthew@ (#6358) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fizetni nem fogsz tudni a US store-ban, mivel giftcard kell USA bankkártya hiányában.
Egyszerűbb, ha regisztrálsz egy külön US ID-t és ahhoz veszel/szerzel FMA-val giftcardot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6380) @matthew@ válasza Ragnar95 (#6379) üzenetére


@matthew@
őstag

Na ez így kissé bonyolítás, így veszik el sokak kedvét a legalitástól :D
Amúgy ha csinálok egy US ID-t, hogy tudok abba bejelentkezni? Mert ugye az iPad a magyar ID-mmel van beregelve, de az US-be be kéne lépni. Majd miután beléptem, megvettem, letöltöttem, akkor vissza tudok térni a magyar ID-re, vagy akkor pl azt az albumot nem érem el?

Matthew 24:42

(#6381) Ragnar95 válasza @matthew@ (#6380) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem bonyolítás, így logikus, hiszen miért tudnál más országból származó kártyát használni egy adott store-ban, mikor az a store az adott ország lakosai számára van :))
Vissza tudsz lépni, persze, ugyanúgy ott lesz a szám a zene appban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6382) @matthew@ válasza Ragnar95 (#6381) üzenetére


@matthew@
őstag

Mondjuk jogos az érvelés :K
Akkor lehet rászánom magam, giftcard vásárlás am h működik?

Matthew 24:42

(#6383) atees válasza @matthew@ (#6382) üzenetére


atees
őstag

Ebayen lehet venni us gift cardot

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6384) Szabikaa20 válasza #05304832 (#6374) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én jobban szerettem 7.1.2-vel!De mostmár hogy kijött a 8.1.3 teljesen rendben van!8.2re még nem frissítettem!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#6385) Ragnar95 válasza @matthew@ (#6382) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valahol veszel egy giftcardot (asszem stylebolt árul itthon v ebay, ahogy írták előttem), amivel kapsz 1 kódot, azt az iTunes Store redeem szekciójába beírod és a giftcard értékét hozzáírja az iTunes Store az egyenlegedhez.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6386) atees válasza @matthew@ (#6382) üzenetére


atees
őstag

én itt vettem
Megjött 10percen belül!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#6387) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok !

iPad Mini 2 vételén gondolkozok. Olvasgattam a fórumot és sok egyéb írásos anyagot is, de lenne 1 kérdésem.
Most akkor végülis mindegy, hogy honnan veszem meg, a garancia vagy újraindul vagy nem ? APR-től véve nyilván újraindul, de én most ExtremeDigital,Aqua,MediaMarkt,stylebolt kaliberű üzletekre gondolok. Vasinger! fórumtárs esetét olvastam nemrégiben például.
A Stylebolt 89 és 104 ezres ajánlata igen jónak tűnik például (16/32 GB, csak wifi). Illetve ti melyik boltot favorizáljátok ?
Köszönöm !

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#6388) @matthew@ válasza atees (#6383) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszönöm mindenkinek! :)

Matthew 24:42

(#6389) csipszikutya válasza focvis (#6326) üzenetére


csipszikutya
senior tag

nekem eddig ez volt a max, fél éves air.

jo vagy rossz az érték? :))

(#6390) focvis válasza csipszikutya (#6389) üzenetére


focvis
veterán

Jól néz ki az biztos! :K

Saját FB acc. híján nem tudom 100%-osan megítélni vagy összehasonlítani; ez háttértevékenységként (is) fut és az iPad hozzászámolja.

(#6391) Themes válasza univerzita (#6356) üzenetére


Themes
aktív tag

Ja, ez a legjobb, én letöltöttem vagy 5 hasonló appot de csak ez az egy tudja kezelni az ac3 at. Király app!!! :)

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#6392) csipszikutya válasza focvis (#6390) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Nekem minden megy a háttérben ami csak mehet (fb, messenger, skype, viber, email és stb). Emellett ezen hallgatom a zenémet ha megyek valamerre (telotol kapja a wifit), fényerő automata és a ha a házba vagyok 90%-ban a wifi hatósugara végében van, szal ha jól tudom ilyenkor még az antennája is többet fogyaszt az átlagosnál.
Minden reggel ébreszt (5 ébresztővel :D)
Szóval én meg vagyok vele elégedbe. Pláne úgy, hogy barátnőm is ezen függ kb 0/24-be, ismerősök is nyomkodják rendesen... És nekem a laptopot helyetesiti, kivéve a játékban és torrentében.

(#6393) legiaap


legiaap
nagyúr

Na ki fog Surface 3-ra váltani innen?
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6394) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

2 napig nálam vendéskedett ismerősöm ipad 4-e.
Engem nagyon zavar, hogy az értesítések nem mindig jönnek időben (fb, messenger és főleg a skype).
2 napig az ismerősöm tabján bejelentkeztem ezekbe a programokba és nem volt vele baj, minden jött egyből, időben. Nem úgy, mint nekem az air-en.
Erre van valami értelmes magyarázat?
Ugyan az volt az sw, au. wifi.

[ Szerkesztve ]

(#6395) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Az iPad-nál az összes tartalom és beállítás törlése opciónál csak az iPad-et és tartalmát törni, az iCloud-ba felszinkronizált dolgokat nem ugye? :R

(#6396) szkinni válasza KaiotEch (#6395) üzenetére


szkinni
tag

Így van

(#6397) Ragnar95 válasza KaiotEch (#6395) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, az iCloudhoz nem nyúl.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#6398) KaiotEch válasza Ragnar95 (#6397) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

(#6399) vadászcsiga válasza legiaap (#6393) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te? :D
Tegnap böködtem megint, háát nem tudom. A kijelző gyönyörű de a win8-at nem tudom hova tenni még mindig. 3x volt fent a notimon, 3x ment vissza a 7. Nem vágom surface-en, ha érzékeli hogy touch screen van miért elérhető az alap windows felület asztallal mindennel együtt? Pedig ha egyszer váltani kell az lesz a menekulő útvonal.

(#6400) legiaap válasza vadászcsiga (#6399) üzenetére


legiaap
nagyúr

Filózok nagyon, mert végre emberi árban adják majd nem úgy mint a Pro-t, és teljes win lesz rajta, plusz jön a 10-es rá ami frankó lesz.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.