Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Wlac válasza Süvi (#5139) üzenetére


Wlac
Ármester

Pont a napokban néztem a Lightning to HDMI kábelt, de a 15k embertelenül magas ár érte.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5152) Süvi válasza Wlac (#5151) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, pont annyiért vettem egy Op3ndott tabletet. :)

A nagyszüleimnek innen az apróról vettem hozzá 32Gb-os microsd-t, de ráfáztam, mert hamis a kártya, csak 8 GB-os.
3 nap garanciát adott rá az eladó, 5. nap derült ki, buktam 9.500 Ft-ot (2 db)

[ Szerkesztve ]

(#5153) focvis válasza Süvi (#5152) üzenetére


focvis
veterán

:DDD

(#5154) ImpersonatoR válasza Wlac (#5151) üzenetére

Aftermarket nincs ebayrol joval olcsobban?

(#5155) Süvi válasza ImpersonatoR (#5154) üzenetére


Süvi
őstag

Még nem találtam sokkal olcsóbb kábelt sehol.

(#5156) Noxy válasza Wlac (#5151) üzenetére


Noxy
veterán

2 db árán már kapsz egy Apple TV-t.
Nekem van egy eladó, de az 30 pin-s. (4S, iPad 3)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5157) Süvi válasza Noxy (#5156) üzenetére


Süvi
őstag

De azt hogy használjuk ott, ahol nincs hálózat?
Projektorra szeretném kitenni a készülék képét.

Tegnap tartottam volna róla egy előadást és épp rosszalkodott a hálózat.
Ezért keresek vezetékes megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#5158) erdoke válasza Süvi (#5157) üzenetére


erdoke
titán

Nálam mindig van zsebhálózat. :K

A legjobb aláírás a héten

(#5159) Noxy válasza Süvi (#5157) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt csak az árra írtam. Kb 5-7 $-ból kihozzák.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5160) focvis válasza Süvi (#5152) üzenetére


focvis
veterán

A nagyszüleimnek innen az apróról vettem hozzá 32Gb-os microsd-t, de ráfáztam, mert hamis a kártya, csak 8 GB-os.
3 nap garanciát adott rá az eladó, 5. nap derült ki, buktam 9.500 Ft-ot (2 db)

Írjál egy hardverapródnak, ők első körben felszólítják, hogy rendezze, másodjára véglegesen kitiltják. Nem tréfa. [link]

Az előző hsz-emben az Opendottos összehasonlításon röhögtem, nem ezen a részen.

[ Szerkesztve ]

(#5161) Süvi válasza Noxy (#5159) üzenetére


Süvi
őstag

Én pedig mar örültem ,hogy az is megoldás lehet 😃

Focvis:köszönöm , jelentettem a hirdetést.

[ Szerkesztve ]

(#5162) silmatauki válasza ImpersonatoR (#5154) üzenetére


silmatauki
őstag

Nincs, csak a régi kompozitból van kínai koppintás, és az is csak JB'elt gépeken megy, Resupported-del. Semmilyen másik videokábelből/adapterből nincs.

(#5163) Wlac


Wlac
Ármester

Egyébként ha vennék ilyen HDMI adaptert, akkor az iPad (Mini 2) képe 1:1-ben tükröződne a tévén?

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5164) oba


oba
addikt

nálatok is szokott olyan lenni hogy csak úgy magától nem működnek a multitasking kézmozdulatok, mint a 4 ujjas oldal swipe az alkalmazások közötti váltáshoz vagy az összecsippentés app kilépés? beállításokban ha ki/be kapcsolom utána jó lesz de random idő után megint ugyanaz lesz, megint off/on kell rá... 8.1.1 ipad 4
ezmiez?

[ Szerkesztve ]

(#5165) vadászcsiga válasza oba (#5164) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Rendszeresen

(#5166) erdoke válasza oba (#5164) üzenetére


erdoke
titán

Ez még néha nálam is elő szokott fordulni. Ezek szerint nem a régi mentés görgetése okozza.

A legjobb aláírás a héten

(#5167) silmatauki válasza Wlac (#5163) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem natív felbontásban, hanem ál-1080p-ben.

(Azért "ál", mert az effektív felbontás csak 900p lesz, ezt skálázza fel az adapter 1080p-re. Igazi 1080p-s output csak videók natív, hardveres lejátszásánál van, minden más esetben kicsit alacsonyabb a használt felbontás. Ez minden Lightning-os adapterre igaz – szemben a régi 30-tűsekkel, amik A5-ös gépeken igazi 1080p-t nyomtak ki magukból minden esetben. Sajnos az alacsony vezetékszám miatt ebben a tekintetben (is) kifejezett visszalépés a Lightning mind minőségben, mind lagben, ami 80ms. (Meg másban is, pl. a kompozit / komponens analóg videojelek teljes hiánya.))

[ Szerkesztve ]

(#5168) Wlac válasza silmatauki (#5167) üzenetére


Wlac
Ármester

Számomra így is megfelel, kösz!

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5169) mrkorooo válasza ImpersonatoR (#5147) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Nézz rá a roocase-re,nekem nagyon bejött ,ajánlom

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#5170) focvis válasza oba (#5164) üzenetére


focvis
veterán

Nálam ezek a mozdulatok hibátlanul működnek (szinte) mindig. Egyes weblapok (pl. Napi.hu) nem komázzák a visszát, azaz a képernyő bal oldalától befelé irányuló egyujjas mozdulatot.

[ Szerkesztve ]

(#5171) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Az Apple fórumban még mindig jelentkeznek új emberek a furcsa pattogással kapcsolatban iPad Air 2 esetében. Valószínűleg hangszóró probléma lehet. Jelentkezhet gépelés közben, lezáráskor, szövegdobozba való belépéskor, értesítési hang előtt stb. De teljesen véletlenszerűen, és általában magasabb töltöttségi szinten.

Kérem, aki csak egyszer is hallott hangos pattogást a gépéből, cseréltesse a gépét (Apple Store-okban is ezt kérik), és írjon ide. Tuti, hogy itthon is vannak érintett gépek, mivel én is találkoztam már nem egy hibás darabbal. Ez hiba, és nem egy normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5172) Süvi válasza focvis (#5160) üzenetére


Süvi
őstag

Felhívott a srác, rendes, becsületes.
Őt is becsapták, elnézést kért, bántja, hogy rossz terméket adott el.
Megsajnáltam én is.

A pénzt vissza fogja utalni, de mondtam, hogy a postaköltségeket és társait ne adja vissza, így kevesebbet kértem vissza, nekem fontosabb hogy kibékültünk és le tudtuk zárni nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#5173) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Mivel beszéltük, hogy a lightning to VGA és a lightning to HDMI arany árban van és nem is lehet kapni utángyártottat stb, szerintetek ezt nem lehetne megoldani 2 csatival:
lightning to 30 pin adapter és utána 30 pin adapter to HDMI vagy 30 pin adapter to VGA.
?
Köszönöm

Most látom:
NOT compatible with IOS8!
Rafkósok.

De ha esetleg valakinek vannak ilyen eszközei és ki tudja próbálni, akkor örülnénk :)

[ Szerkesztve ]

(#5174) erdoke válasza Süvi (#5173) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van ezekből kettő (Lightning-30 & 30-HDMI), de nem tudom, mikor tudnám kipróbálni.

A legjobb aláírás a héten

(#5175) silmatauki válasza Süvi (#5173) üzenetére


silmatauki
őstag

Sajna nem lehet. Nekem minden lehetséges Apple kábel + adapter megvan, azaz mindkét 30-pines HDMI csati, valamint a Lightning-os is, meg persze a Lightning-30pin konverter. Kipróbáltam egy 8.1.2-es iPad3-mal (30-pin) és iPad Air 2-vel (Lightning). A konverter egyik 30-pines HDMI csatival sem ment.

Amúgy ugyanez volt a helyzet iOS6 (akkor még persze “csak” az iPhone5-tel és társaival) és iOS7 alatt is, azaz ez nem csak iOS8-specifikus probléma.

(#5176) silmatauki válasza erdoke (#5174) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem fog menni. Többször, több OS főverzió alatt, több Lightning-os géppel próbáltam, mindkét (1. & 2. generációs) 30-pines HDMI csatival.

(#5177) Süvi válasza silmatauki (#5175) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm Nektek. Ki van ez találva :)

(#5178) silmatauki válasza Süvi (#5177) üzenetére


silmatauki
őstag

Amúgy látom, egy koppintás-30pin-HDMI adaptert linkeltél az eBay-ről.

Sajna, ahogy alább írtam, a video adapterek azok, amiket garantáltan nem szabad megvenni, ha koppintások (egyetlen kivétel a kompozit 30-pin kábel, ha JB'elsz). Ezért írták oda nagybetűvel, hogy iOS8-cal nem kompatibilis az adapter. Ha gyári lenne, kompatibilis lenne (ahogy írtam, épp az imént próbáltam 8.1.2 alatt a két gyárimat). Semmi szín alatt ne rendelj semmi ilyen kábelt / adaptert az eBay-ről, mert megszívod – alig olcsóbban kapsz egy nem működő vackot. (Egyetlen kivétel, ahogy írtam, a kompozit 30-pin kábel-koppintás, amit mindenképp érdemes preferálni a gyárihoz képest – ha jailbreakelsz és használod a Resupported-et, tizedáron lesz outputod).

(#5179) erdoke válasza silmatauki (#5176) üzenetére


erdoke
titán

Elhiszem. Az SD kártya olvasása viszont működik átalakító és 30 pines CCK segítségével.

A legjobb aláírás a héten

(#5180) silmatauki válasza erdoke (#5179) üzenetére


silmatauki
őstag

Igen, úgyszintén egyes USB stickek olvasása.

(#5181) Süvi válasza silmatauki (#5180) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.

Akkor marad a vadászás egy akciós eredeti lightning to HDMI csatira.
Ha vga projektorhoz kell, akkor pedig még ezt meg tudom toldani egy hdmi vga átalakítóval.

(#5182) korpicschess


korpicschess
veterán

Ha már itt tartunk, van nekem egy lightning - usb otg adapterem, de sosem tudtam működésre bírni. Van olyan tweak, amivel lehet használni 8.1.1 alatt (JB esetén) nem origi tartozékokat? Mivel tudnám kipróbálni, hogy működik-e? Bár gyanúsan a kábel rossz, mert anno volt fent valami ilyesmi tweak, de az is lehet, hogy az nem működött (7.1 alatt).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5183) silmatauki válasza Süvi (#5181) üzenetére


silmatauki
őstag

Lehet, a HDMI -> VGA átalakító helyett egyszerűbb lenne, ha kapásból Lightning-VGA-sat vennél (vagy azt is). Ezek az átalakítók ui., mivel digi -> analóg átalakításról van szó, aktívak (nekem is van egy), és emiatt

1, nem annyira olcsók (20-30$+)
2, általában külön tápot igényelnek,
3, plusz csökkentik a képminőséget.

(#5184) silmatauki válasza korpicschess (#5182) üzenetére


silmatauki
őstag

Konkrétan mit is akarsz csinálni? USB bill eddig is ment JB nélkül is, Lightning-en is (a 30-csatis adapterrel is), a CCK-t használva.

JB'elt gépen meg USB stickeket be lehetett mountolni iOS7.1 előtt iFile-lal a fájlrendszerbe. (7.1+-ban is, de most már csak asszem Mac FS fájlrendszert használókat, azaz semmilyen FAT-et nem lehet már.) Azaz azokat már nem csak a Photos importere éri el, hanem bármilyen, akár AppStore-os program.

(#5185) weinmaker válasza korpicschess (#5182) üzenetére


weinmaker
őstag

Sajnos 8-tól kizárólag a gyári kabelek mennek. Én is cseszhettem az ebayes olcsó kabelt, és vennem kellett gyárit, bar lehet, hogy mar 7.1.2-től is, mar nem emlékszem.
Az biztos, hogy most már csak a gyári kábelek mennek, és jailbreak alatt sem megy a sima ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#5186) Wlac válasza weinmaker (#5185) üzenetére


Wlac
Ármester

Tudtommal már az iOS 7-tel bejött ez a kábeles dolog.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#5187) weinmaker válasza Wlac (#5186) üzenetére


weinmaker
őstag

Igen, írtam is, hogy már lehet, hogy ott bejött ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#5188) Ragnar95 válasza weinmaker (#5185) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lightning kábelből bizonyos típusok mennek iOS8 alatt is, de nagy a szórás, h melyik megy, melyik nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#5189) SoldierL


SoldierL
senior tag

Vissza tudom állítani az IPad Retinámat valahogy 7.1.2-re? Most 8.1.2-es van rajta. Találtam a neten egy részletes leírást, Itunes-n belül kell megcsinálni, de kiírta, hogy sikertelen. Tovább olvastam és akkor látom, hogy kb. lamaradtam erről a módszerről, mert az apple már nem írja alá a 7.1.2-őt. Nem lehet semmilyen módon visszaállítani? JB-elni nem akarom.

(#5190) Tibee86 válasza SoldierL (#5189) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem.

(#5191) Szabikaa20 válasza SoldierL (#5189) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Már párszor volt róla szó,de nem lehet! :( Én is szívesen visszatenném!Nagyon bánom,hogy frissítettem! :W

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#5192) SoldierL


SoldierL
senior tag

Értem. Akkor bízzunk a frissítésben. Várható mostanában? Hol lehet ezt megnézni? Köszi a választ

(#5193) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Találkoztatok már olyannal hogy a kijelző magától csinál dolgokat?
Tehát nem nyúlok hozzá, és lehúzza az értesítő sávot és egyebek.. Ez jb hiba lehet vagy hw hiba?

(#5194) legiaap válasza _Csaba_ (#5193) üzenetére


legiaap
nagyúr

Még nem tapasztaltam ilyet.
Előfordulhat, bár én még iPad-et nem JB-ztem.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5195) _Csaba_ válasza legiaap (#5194) üzenetére


_Csaba_
senior tag

De a JB-től lehet ilyen?

(#5196) Noxy válasza Szabikaa20 (#5191) üzenetére


Noxy
veterán

Én egy hete használok egy iPad 3-t 8.1.2-l.
A szafari akadozik, de ezen kívül normálisan használható. ( Tudom, az iOS 6-l lenne az igazi.)
Az iPad mini-t az utolsó nap még sikerült vissza raknom a 7.1.2-re, és marad is azon.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5197) Noxy válasza _Csaba_ (#5195) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet sztm.
WinterBoard fent van, a Cydia-ból?
Ez tud érdekes dolgokat produkálni, ha egypár témát hozzá adsz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5198) _Csaba_ válasza Noxy (#5197) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Nincs fenn. Restorolom este és megnézzük.

(#5199) Szabikaa20 válasza Noxy (#5196) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én sokáig 7.1.2-öt használtam! Már csak 8.1.2-mikor kint volt akkor frissítettem! :/

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#5200) Noxy válasza Szabikaa20 (#5199) üzenetére


Noxy
veterán

Figyelni kell, hogy mikor adják ki, mert kb 2 hétig még vissza lehet lépni, ha nem tetszik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.