Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1201) DM43 válasza Spark86 (#1199) üzenetére


DM43
Topikgazda

Néhány országban tilos a sebességmérő kamera adatbázis használata és ezt állítólag néha ellenőrzik is. A pánik gomb az adatbázis eltüntetésére (átmeneti, vagy végleges) illetve esetleges visszaállítására szolgál.

(#1202) taschner


taschner
aktív tag

Kérdésem az eszter féle hangnál nem lehet valahogyan szebbre varázsolni ,hogy ne csipje le a szavak végét. Primo 1.1 es 1.12 gurjon skin van fent.Érdemes feltenni a 2.13-ast?

A motorozás egy élmény!!!

(#1203) plajos válasza Spark86 (#1199) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem áttekintés hanem Madártávlat az. Az aláírásomban szereplő weblapon találsz egy Primo nyelvi fájlt, amely több skinhez is használható tedd fel, szerintem jobban megérted a madártávlat beállításait (is).

(#1204) m.jeno válasza taschner (#1202) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. Szólj az NNG-nek, hogy Eszterke pösze, raccsol, meg szelypít. stb. - ezt sajnos ilyenre alkották meg.
2. Igen

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1205) m.jeno válasza DM43 (#1201) üzenetére


m.jeno
senior tag

Szerinted a pánik gomb befoyásolhatja azt, hogy a speedcam adatbázis minden indításnál visszaáll alapállásba, vagyis az általam a risztási pont kezelésével kitörölt hülye helyeket minden egyes indításután visszateszi, vagyis hiába töröltem újra ott vannak, ha nem, akkor mi okozhatja ezt, ez a jelenség az 1.1-esnél jött elő.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1206) DM43 válasza m.jeno (#1205) üzenetére


DM43
Topikgazda

Szerintem ehhez a pánik gombnak semmi köze (ugyanis az csak scripteket hív meg, amik a könyvtárban levő file-okat piszkálják függetlenül azok tartalmától).

A másik kérdésedre: passz. Esetleg keresd meg a kérdéses pontokat a txt-ben, töröld ki onnan és konvertáld be újra.

(#1207) m.jeno válasza DM43 (#1206) üzenetére


m.jeno
senior tag

Kösz a javaslatot :DDD ! Tudod hány bejegyzés van az 1,5 Mb-s txt fájlban :O

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1208) DM43 válasza m.jeno (#1207) üzenetére


DM43
Topikgazda

Nem is mondtam teljesen komolyan (bár azért megoldható: létezik olyan program, amivel típusok szerint szét lehet válogatni az adatbázist és a koordináták szerint sorba lehet rendezni - utána már csak a törölni kívánt pont koordinátáit kell megnézni).

Viszont van még egy lehetőség: használd PLajos barátunk adatbázisát (riks.fw.hu), ami állítólag nem tartalmaz fals adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#1209) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Sziasztok! Nagyon tetszik az oldal,sok mindent megtudtam a primoról.Problémám a tmc vevőmmel,illetve azzal van,hogy a petőfire azt írja fizetős! Honnan tudnék licencet szerezni?

(#1210) m.jeno válasza gulyatoma (#1209) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha lesz liszensz fájlod, akkor is azt fogja írni, hogy Fizetős!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1211) Spark86 válasza plajos (#1203) üzenetére


Spark86
csendes tag

PLajos, köszi a tippet, valóban sokkal érthetőbbek a fordítások az általad javasolt nyelvi file-ban.
DM43 köszi az infot a pánik gombról, de annyit még árulj el nekem kérlek, hogy ha bekapcsolom, akkor hol tudok én ehhez a gombhoz hozzáférni.
A program nyomogatása során megint találtam valamit, amit nem tudok hova tenni: Amikor a status bar látszik, hosszan nyomva egy piros kör jelenik meg/tűnik el a hangerő ikonja mellett, na az vajon mit jelent?

(#1212) DM43 válasza Spark86 (#1211) üzenetére


DM43
Topikgazda

Emlékképeim szerint a pánikgomb helye a képernyő bal felső sarka hossza nyomva

(#1213) Spark86 válasza DM43 (#1212) üzenetére


Spark86
csendes tag

Na egyből ki is próbáltam, és a jobb felső sarok, vagyis a gyorsmenü hosszan nyomva tartva. Köszi!

(#1214) DM43 válasza Spark86 (#1213) üzenetére


DM43
Topikgazda

Akkor rosszul emlékeztem, sorry. Lényeg, hogy sikerült :C

(#1215) gulyatoma válasza m.jeno (#1210) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Köszi! Igazából tök mindegy minek nevezi,a gond az hogy maost nem dolgozik! Ja és Eszti is sztrájkol,csak zsusza megy . Tudnál segíteni?

(#1216) gulyatoma válasza m.jeno (#1210) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Köszi! Igazából tök mindegy minek nevezi,a gond az hogy maost nem dolgozik! Ja és Eszti is sztrájkol,csak zsusza megy . Tudnál segíteni?

(#1217) m.jeno válasza gulyatoma (#1216) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha mindent nem mondasz kétszer nem mondasz kétszer, akkor megkérdezném, hogy hol szeretnél TMC adaást venni, no nem a szobára vagy udvarra gondoltam, hanem helyileg hol, mert Bp-n kívül nagyon bizonytalan a vétel.
Esztike egy hisztis c....va, több ökból kifolyólag nem beszél,
1. nem minden wince-val müxik!
2. megfelelő mennyiségű memot igényel
3. a hangfájlon kívül kell még hozzá egypár fájl - #401-es hozzászólás szerint.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1218) aimer7


aimer7
csendes tag

Sziasztok! :)

Hát nem értek a navikhoz ezért nézzétek el nekem ha hülyeséget kérdezek.
A térképeket hogyan kezeli a program?
Kell neki valami elérési utat beírni és akkor lehet a gépre és a memóriára is vegyesen tenni,vagy csak valami könyvtárnév pl.:MAP alá kell betenni a térképeket és akkor látja őket?

Köszönöm! :R

(#1219) Mawerik


Mawerik
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan lehetne megjeleníteni az iránytűt valamejik Gurjon Skin-en?

Előre is köszi!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1220) m.jeno válasza aimer7 (#1218) üzenetére


m.jeno
senior tag

A térképeket a content\map mappa alá kell bemásolni, illetve csak az itt lévőket látja, a contenet mappa lehet a gépen is és lehet az SD kártyán is, az elérsi utat a sys.txt-ben ennek megfelelően kell beálítani.
pl.:
[folders]
content="SDMMC\content"

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1221) m.jeno válasza Mawerik (#1219) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. Egyebek - Beállítások - GJ Skin beállítások -Műszerfal beállítások - Iránytű klátható a térképen
2. Egyebek - Beállítások - GJ Skin beállítások -Műszerfal beállítások - Iránytű a gyorsmenü gombon - Forgó nyíl vagy forgó égtájbetűk vagy Égtáj kezdőbetű

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1222) Mawerik válasza m.jeno (#1221) üzenetére


Mawerik
tag

Köszönöm!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1223) BullZeye


BullZeye
veterán

1) Az 1.1-es Primo tud olyat, hogy beírok 50 címet egyszerre, és azokat ideális sorba rakja, hogy milyen útvonalon járjam be?

2) Primonál QWERTY vagy ABCDE a billentyűzet? Mert tegnap Amigoval szenvedtem, és billentyűzet után ABCDE pain in the ass.

3) Lehetséges, hogy google maps-ben összeállítok egy útvonalat, azt betöltsem valahogy Igo Primo-ba? Vagy akármilyen külső program ehhez, hogy gyorsabban be tudjam gépelni az akár 130 címet is? :)

(#1224) Wolfskin válasza BullZeye (#1223) üzenetére


Wolfskin
őstag

1.) Olvasd el a (#156) - (#159) hozzászólásokat
2.) alul középen "Egyebek" gomb
3.) talán segít [link]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1225) BullZeye válasza Wolfskin (#1224) üzenetére


BullZeye
veterán

1) köszönöm, sokat fog ez segíteni ^^
2) szuper, már megijedtem :P
3) sajnos a POI nem az igazi, ha 130 címet kell kivinnem, ahogy olvasom több macera van vele, mintha tényleg vakon beírom a címeket köztes címként, és rendezem :)

[ Szerkesztve ]

(#1226) Wolfskin válasza BullZeye (#1225) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintem gyorsan be lehet vinni, pláne ha qwertz billentyűzetre váltasz. ráadásul mindig feldobja a a lehetséges következő betűt.
a várost meg beviheted irányítószámmal is, ha az gyorsabb.

az ékezetes betűkre szerintem nincs is nagy szükség, de ha mégis kell itt egy kis info (idézett):
-------------------------------------------------------
Egy kis nyomozás után további adalékok a kis betű - nagy betű problémához:
A data.zip fájl következő fájljaiban:

ui_igo9\480_272\ui\address_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\common_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\coord_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\extras_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\favorite_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\poi_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\tmc_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\travel_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\truck_480_272.ui

ki kell cserélni a CAPITALIZE=3 szöveget CAPITALIZE=2 szövegre.
Ekkor csak az első betű lesz nagy a többi kicsivel íródik (legtöbbször erre van szükség).

Ha szöveg közben nagy betűre vagy ékezetes karakterre van szükség akkor a már magyarított lang fájl keyboard.ini-jét lehet (kell) módosítani a következő kiegészítéssel:

[panel]
name= "Magyar kis (qwertz)"
layer= "ui_kbd_10_10_9_7"
keys= "0123456789qwertzuiopasdfghjklyxcvbnm"
shiftkeys= "0123456789QWERTZUIOPASDFGHJKLYXCVBNM"
altkeys= "-'&+!%/=()áÁéÉíÍóÓöÖőŐúÚüÜűŰ@:;*.,?_"
altlabel= "éáű"
type=3
family=1

[panel]
name= "Magyar nagy (QWERTZ)"
layer= "ui_kbd_10_10_9_7"
keys= "0123456789qwertzuiopasdfghjklyxcvbnm"
shiftkeys= "0123456789QWERTZUIOPASDFGHJKLYXCVBNM"
altkeys= "0123456789QWERTZUIOPASDFGHJKLYXCVBNM"
altlabel= "ABC"
type=3
family=1
---------------------------------------------------------------------------------

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1227) Wolfskin válasza plajos (#1197) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, működik!

viszont továbbra is csak abban a nézetben jelenik meg a gombja, ha rákattintok (a kereső nézet, vagy nem tudom mi a neve, amikor lehet zoomolni, meg forgatni)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1228) gulyatoma válasza m.jeno (#1217) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Bocs a duplázásért,nem volt szándékos.Leginkább Bp--en használnám a tmc-t,illetve Bp-Balaton vonalon.A #401-est megnézem köszönöm.

(#1229) m.jeno válasza gulyatoma (#1228) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha megnézed a beállítások - Információ alatta a Tartalomban a TMC alatt mutatja, hogy van liszensz fájlod?
Mert, ha itt nincs, akkor rossz helyre töltötted fel.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1231) g.gergo válasza denver6772 (#1230) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ezt most nagyon gyorsan töröltesd egy moderátorral, még maguktól észre nem veszik. Ebben a fórumban TILOS a warez, ill. az ezirányban történő linkelgetés.

(#1232) denver6772 válasza g.gergo (#1231) üzenetére


denver6772
tag

És azt hogy kel?

(#1233) g.gergo válasza denver6772 (#1232) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ide beírod, h töröljék az előző hozzászólásodat.

[ Szerkesztve ]

(#1234) g0302


g0302
csendes tag

Igen itt tilos a warez!
Ehhez a témához van hozzászólásom.Egy "ismerősöm" tesztelte a legálisan megszerzett új TM 2010 Q2 térképeket.Valóban 12 ország + poi van benne a 20-ból.Az IgoWiew állítólag nem ismeri fel.És állítólag sávinfo és táblák vannak benne.Truck nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1235) Wolfskin válasza g0302 (#1234) üzenetére


Wolfskin
őstag

az én egyik ismerősöm is tesztelte, és azt mondta, hogy az új poi nem megy együtt az általad feltöltött branding.zip-el. vagyis a benzinkutak ikonjai mennek, de a boltok, egyéb márkák nem. mit mondjak neki?

update:

aztán visszatette a régit, de már azzal sem ment... egy poi fájl csere felülírja a poi_visiblities.txt fájl tartalmát?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1236) g0302


g0302
csendes tag

DA sincs.Legalább is szimulációban,ezért gondolom,hogy nincs.

(#1237) Wolfskin válasza Wolfskin (#1235) üzenetére


Wolfskin
őstag

megoldotta. a poi fájl csere felülírta a poi_visiblities.txt-t visszatéve az eredetit újra előjöttek az ikonok

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1238) g0302 válasza Wolfskin (#1235) üzenetére


g0302
csendes tag

Nálam megy a bolt is. Lehet,hogy szerencse? Nem tudom. Én is csak térképet + poi-t cseréltem.

(#1239) Wolfskin válasza g0302 (#1238) üzenetére


Wolfskin
őstag

a poi (vagy térkép?) fájl cseréje úgy látszik újraírta a poi_visiblities.txt-t, a mérete is lement 600-ról 40 kb-ra.
aztán visszamásoltam, a beállításokat újfent megejtettem, és már lát megint mindent.
igaz, a poi_visiblities.txt újra 40 KB :F

a lényeg, hogy műkszik

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1240) g0302 válasza Wolfskin (#1239) üzenetére


g0302
csendes tag

Hát igen.Ezért jó elmenteni a 633 kb-os poi_visiblities.txt-t. Minden nagyobb buhera után érdemes átnézni.

(#1241) Wolfskin válasza g0302 (#1240) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen. valszeg azért csökkent újra 40-re, mert egy csomó mindent kikapcsoltam. már csak az LPG kutakat nem jelöli logoval, pedig korábban benne volt

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1242) vincent75


vincent75
csendes tag

Navon 560 sikerült elindítani a TMC-t. Mutat mindent, bár továbbra is azt írja ki, hogy fizetős :)) Az alap sys-ért köszönet m.jeno :R

[ Szerkesztve ]

(#1243) wayteqx820


wayteqx820
csendes tag

iGO Primonál a sys.txt-ben a körforgalom javítása nem működik sajna
[roundaboutcam]
enabled=0
centery=20

van valakinek ötlete mit kellene beirni a sys.txt-be? :F

(#1244) Mawerik válasza wayteqx820 (#1243) üzenetére


Mawerik
tag

Mit lehetne vele javítani?

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1245) kiskabo


kiskabo
csendes tag

Aziasztok!
Segítséget kérek. Felraktam a Gurjon sint, de nem tudom sehogy elővarázsolni. Próbáltam mindent úgyan úgy csinálni ahogy itt at előzményekben le van írva. Az előző Primo verziónál simán ment minden, most meg 2 napja kínlódok és nem tudom mi a baj. A sys-be beírtam amit kell, vagy nem tudom, már bizonytalan vagyok! A készülékem WayteQ X820. A beállítások, kijelző, nappali felület témája, alapértelmezett, és utána csak a Picto látszik a Gurjont nem látom. Ötlet? Vagy nagyon láma vagyok? :W

(#1246) g0302 válasza kiskabo (#1245) üzenetére


g0302
csendes tag

1.Save törlés
2.A skin mappába beteszed gjon day,gjon night.
3.Beállítások - kijelző - Nappali felület témája,Éjszakai felület témája - gjon day,gjon night kiválasztod.
4.Újraindítás
Ennyi :C

[ Szerkesztve ]

(#1247) Hippo válasza wayteqx820 (#1243) üzenetére


Hippo
aktív tag

[camera.roundabout]
enabled=0

[camera.intersection_zoom]
enabled=1

(#1248) m.jeno válasza g0302 (#1246) üzenetére


m.jeno
senior tag

Save mappa törlése nem szükségeltetik!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1249) wayteqx820


wayteqx820
csendes tag

Köszönöm a beirtam a sys.txt-be most szupi :C :R

(#1250) g0302 válasza m.jeno (#1248) üzenetére


g0302
csendes tag

Ok. Köszi,én mindig megtettem ezek szerint csak plusz melót csináltam magamnak.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.