Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#601) enzimke


enzimke
tag

Egy olyan kérdésem lenne IGO-val kapcsolatban,ha útvonalat tevezek, olyan lehetőségem nincs hogy ne városközpontot és ne címet adjak meg hanem csak magát a város?

Értem ezalatt ha tervezek egy útvonalat és pld szeretném, hogy Pesten át menjen,de nem akarom hogy címre vagy városközponton keresztűl menjen,akkor hogy lehet azt megadni neki?

MErt köztespontnál csak várost töltöm ki ugy nem enged tovább ha beirom, hogy városközpont akkor meg bevisz :(
Közbe nekem az M0 is jó lenne.

(#602) plajos válasza hakos1987 (#598) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha szimulációban sem beszél Esztike akkor annak a következő oka lehet:

- hiányzik valamilyen TTS-fájl
- WindowsCE 4.2 az op.rendszered. TTS hangokhoz min. WinCE 5 op.rendszer kell.
- a TTS hangokhoz +7MB memória szükségeltetik. 64MB-os gépeknél előfordul hogy ez a plusz memória nem áll rendelkezésre (túl sok POI, túl nagy SpeedCam adatbázis, 3D épületek miatt)

(#603) hakos1987 válasza plajos (#602) üzenetére


hakos1987
őstag

win ce 4.2 van rajt!! akkor ez lehet a gond? :Y
hogy lehet rá vajon wince 5-öt tenni:F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#604) hakos1987


hakos1987
őstag

esetleg privibe írjon, aki tud segíteni wince 5.0, 6.0 telepítésében :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#605) DM43 válasza hakos1987 (#604) üzenetére


DM43
Topikgazda

A PNA-kon levő WinCE nem igazán olyan, mint a PC-s Windows. Ezt nem lehet telepíteni, a tartalom a rom-ba van égetve és elég sok gépspecifikus dolgot tartalmaz.

(#606) hakos1987 válasza DM43 (#605) üzenetére


hakos1987
őstag

akkor semmilyen módon nem lehet megoldani? :Y

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#607) hakos1987 válasza plajos (#602) üzenetére


hakos1987
őstag

teljesen biztos, hogy a tts nem működik wince 4.2 alatt?? :U

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#608) m.jeno válasza enzimke (#601) üzenetére


m.jeno
senior tag

Akkor keresés térképen módban tegyél egy köztes pontot az M0-ra.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#609) DM43 válasza hakos1987 (#607) üzenetére


DM43
Topikgazda

Teljesen

(#610) hakos1987 válasza DM43 (#609) üzenetére


hakos1987
őstag

és várható, hogy később megoldódik ez a gond és jó lesz 4.2 alatt a tts, vagy más megoldást kell találjak (pl. gps csere)?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#611) g.gergo válasza hakos1987 (#610) üzenetére


g.gergo
senior tag

Más megoldás ...

(#612) Aimer415 válasza potkem (#140) üzenetére


Aimer415
csendes tag

Szia potkem!

Nekem is ilyen Primom van úgy 2hete,és Én is azon az adok-veszek oldalon vettem számlával és 1év garival. :) Thunder gps-ed van?
Ha igen melyik?
Elégedett vagy vele?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#613) Aimer415 válasza hakos1987 (#607) üzenetére


Aimer415
csendes tag

Szia!

Sajnos nekem se beszél az Eszter TTS hasonló okok miatt.. :(
Hasznos nagyon ez a fórum,végig olvastam. :)
2hete vettem a gps-t de még ebben az évben lecserélem de nem túl drágára..de jobbra az már biztos.
Személyes véleményem hogy igazán jó a Primo,gyorsan talál müholdakat még menet közben a kocsiban is,1percen belül,1x nem jelzett egy vasúti lámpás! átjárót Sárvár után,csak a térképen látszódott az úttal merölegesen a vasúti sín...de gondolom ez a térkép hibája..
ill.1x egy mező közepére akart terelni a Balcsitól 30km-re..

Köszönöm mindenkinek a sok-sok hasznos hsz.-át sokat tanultam és okultam belölük..
:R :R :R

Azt nem tudjátok véletlenül hogy mitől van az hogy már 3x kikapcsolt magától a gps mintha lemerült volna...miközben az aksija kb.80%-on volt?

(#614) Aimer415


Aimer415
csendes tag

Gps-em adatai:

Processzor:400MHz
Memória 64Mb
Operációs rendszere Widows CE 5.0
Akkumulátor:1500mAH

Tudom hogy gyenge a Ram és a proci....

Ötlet hogy majd milyet vegyek helyette? :)

Köszönöm! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#615) DM43 válasza hakos1987 (#610) üzenetére


DM43
Topikgazda

Tudomásul kell venni, hogy a 4.2 felett eljárt az idő (lassan itt a WinCE7 ...). Vagy beletörődsz, hogy nem megy a TTS, vagy keresel egy, a pénztárcádnak megfelelő új eszközt.

(#616) Jaki2000 válasza Tonyk (#588) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Bocs rájöttem. Ez a Gurjon v1.12-ben van benne. De jó!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#617) dzson1


dzson1
tag

Hali
Tud valaki okosat írni,hogy hogyan lehet az ikonokat cserélni mint az IGO8-ban,meg hogyan lehet hozzárendelni ikont a saját kedvenc helyeimhez mert ugye az IGO8 -ban ezt is lehetett
előre is köszi !

Ki korán kel ,egész nap álmos .

(#618) Aimer415


Aimer415
csendes tag

Sziasztok!

Wayteq x920BT-et szerintetek érdemes meg venni? :)

(#619) csiki52 válasza Aimer415 (#618) üzenetére


csiki52
tag

igen
nálam tökéletesen müködik FM transmitter. blutooth, zenelejátszó kihangositással egyidejü használatnál is navigácioval. TMC vevőt külön kell venni hozzá az is jol müködik nálam.
Navigácio közben automatikusan lehalkitja a zenét hangbemondásnál majd visszahangositja pl.

(#620) m.jeno válasza csiki52 (#619) üzenetére


m.jeno
senior tag

De azért jegyezzük, meg szerényen, hogy hivatalosan a Primo, aminek a topikjában eme kérdést feltetted nem működhet rajta!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#621) seger


seger
addikt

Bocsi a hülye kérdésért, de új vagyok e-téren. Mi a TTS?

(#622) csiki52 válasza m.jeno (#620) üzenetére


csiki52
tag

igen igazad van, de a Wayteq x920bt vásárlásárol szolt a kérdés, ami nekem valoban jol müködik, nem neveztem meg szoftvert , a topik szerint lehet erre gondolni, ha megsértettem valamit bocsánatot kérek.

(#623) m.jeno válasza seger (#621) üzenetére


m.jeno
senior tag

Itt olvashatsz róla.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#624) nacant


nacant
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Ha több fajta térképet akarok használni (TM, Navteq), Akkor azt hogy kell eltárolni? Ömlesztve a maps mappába vagy külön almappákba?

(#625) g.gergo válasza nacant (#624) üzenetére


g.gergo
senior tag

Mármint hogyan akarsz több mappát? Országonként több mappát? Mert az nem fog menni. Ha pedig nem, akkor persze, egybe mehet az egész.

(#626) m.jeno válasza nacant (#624) üzenetére


m.jeno
senior tag

Attól függ, hogy mit szeretnél a többfajta térképpel:
1. Országonként eltérő térképet akarsz használni, pl.: Magyarország TM, Ausztria TA, Szlovénia NTQ, mindezt a map mappába téve megteheted, csak a NTQ-es térképek nem teljesen kompatibilisek a MT és TA térképekkel, ezért a határokon való átlépést nem biztos, hogy jól tervezi a program, lehetnek kissebb nagyok kerülők emiatt, a TA és TM 100%-ban összeér.
2. Egy-egy országról többféle térképet szeretnél használni:
- egy mappába téve nincs értele, mert amelyik országnak van TM térképe az élvez preferenciát és csak azt látja a program, a TA és NTQ között pedig a frissebebt fogja használni.
- a gurjon skin alatt lehetséges térképváltás, ott pontosan le van írva, hogy milyen mappákat kell létrehozni és, hogy hogyan működik, természetesen a létrehozott térképcsoportokat tudod váltani egyszerre, egy csoporton belül viszont lehet TM-es és TA-as térkép is, hiszen nincs minden országra TM-es térkép.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#627) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Az enyémen iGO primo van tökéletesen működik,de a női hang amelyik bemondja az utcaneveket is az nekem nagyon halk. A férfi hang az hangos de az nem mondja az utca nevét. Pedig max-ra van állítva a hangerő.Nem tudom mitől lehet ez?
Navigálás közben meglehet nézni,hogy mennyi műholdat fogott be? Ha igen akkor hogyan?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#628) m.jeno válasza blt.62 (#627) üzenetére


m.jeno
senior tag

Azért elolvashattad volna a választ a másik topikban ue.feltett kérdésedre.
De itt megismétlem:

Használj gurjon skin-t és az folyamatosan kijelzi, ha beállítod.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#629) blt.62 válasza m.jeno (#628) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,köszi!
Kár,hogy alapból nem lehet megnézni mint az iGO8-nál.
És a halk női hang?

MegtorloXp

(#630) m.jeno válasza blt.62 (#629) üzenetére


m.jeno
senior tag

Olvasd el a #78 hsz-t

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#633) poki73 válasza neotix (#518) üzenetére


poki73
csendes tag

Nekem van átküldöm priviben csak teszteld le hogy müködnek e magasság plusz a suly és a többi.

(#634) Buki61 válasza hakos1987 (#600) üzenetére


Buki61
csendes tag

Hello hakos 1987, 3 napos böngészés után végre itt a lényeg, vágyunk a jó hírre, nem tudnál írni valami bővebbet a TMC begerjesztő 4 említett fájl () elérhetőségéről???

(#635) blt.62 válasza m.jeno (#630) üzenetére


blt.62
őstag

Oké elolvastam,de nem vagyok nagy szám.gép fan. Kihez forduljak ezzel,hogy beállítsa nekem?

MegtorloXp

(#636) DM43 válasza blt.62 (#635) üzenetére


DM43
Topikgazda

Amit abban a hsz-ben láttál, azt másold bele a sys.txt file-ba (pl. a totalcommander F4 funkciójával)
Ettől - [dynamiccompressor]
Eddig - gain=12

(#637) Aimer415 válasza csiki52 (#619) üzenetére


Aimer415
csendes tag

Szia csiki52!

Köszönöm a választ! :R :R :R

Szia m.jeno!

Igen tudom hogy hivatalosan Igo Primo nem lehet rajta. :)
Elég jó áron lehet kapni a gyári cuccokkal. :)

(#638) luciferike


luciferike
csendes tag

.A problémám a következö lenne a gps készülékemen igo primo van és menet közben semmi féle fajta traffipaxot nem jelez pedig be van állitva minden jelzésre.segitsetek kérlek hogy hova kell betenni ha letöltöm valahonnan és ha még vannak hasznos progik szivesen használnám csak még nem vagyok jártas de ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!!!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv Laca

(#639) Aimer415


Aimer415
csendes tag

Sziasztok!

Mindenki véleménye érdekel. :)

A következő problémám van a gps-el amit néhány hete vettem,és hogy korábban is írtam Primo 8.5.9.142948 van rajta.

Tegnap óta(az első 2hét alatt "csak"3x) többször kikapcsolt ill.lefagyott navigálás közben ill.amikor 1-2dolgot állítottam rajta akkor is... :(
Aksi minden alkalommal min.80%-on volt...

Tehát megállt a navi és nem reagált semmire,de tényleg semmire.
Még kikapcsolni se tudtam,csak úgy hogy a reset-et benyomtam,majd újra indult.
A kikapcsolás utoljára úgy 2órája történt,menet közben ill.navigálás közben....mintha lemerült volna az aksija,sötét kijelző stb.pedig autós töltőn volt.

Szerintetek mit lehet vele csinálni???? :F

Különben nagyon pontosan navigál,méter pontosan,és nem beszél hülyeségeket. :)

Különben szerintem pontosságban a Gábor hang a legjobb.
Legalább is leteszteltem mind a hármat és nem egyformák navigálás közben....minimális különbség van,rossz irányba egyik se akart küldeni.

Szerintetek a térkép hibája hogy már a 2.vasúti lámpás! átjárót nem mutatja ill.jelzi hanggal??? :F

Beállítottam előtte mindent amit kell...még szerencse hogy elég figyelmes és óvatos vezető vagyok...

Pedig Szhelyen belül az egyik legnagyobb vasúti átjáró(Csaba út végén)csak azt mutatta hogy az úton keresztben van egy vasúti sín...
Ja és már sok éve ott van az a vasúti lámpás átjáró,és a gépen a Magyaországi térkép
TM 2009.12 havi.

Köszönöm!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#640) Aimer415


Aimer415
csendes tag

Ja és igaz hogy a TMC csak Nyugat-Európában müködik?
Több helyen ezt olvastam...
Köszönöm! :)

(#641) m.jeno válasza luciferike (#638) üzenetére


m.jeno
senior tag

Néha nem árt ha visszaolvas az ember gyermeke, Te is tedd ezt, mondjuk a #594 hsz-t.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#642) m.jeno válasza Aimer415 (#640) üzenetére


m.jeno
senior tag

Neked is ajánlom a visszaolvasást, jelen esetben a #122 hsz-t.

Mielőtt lodorongolnátok, hogy ennyit nem lehet visszaolvasni, közllöm, hogy nem is kell, csak a keresőbe írjátok be a bűvös szavakat, mint TMC vagy speedcam vsgy ... és megjelennek azok a hozzászólások amikben előfordulnak az általad leírt betűk.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#643) m.jeno válasza Aimer415 (#639) üzenetére


m.jeno
senior tag

A lefagyások egyik oka lehet, hogy túl sok mindent szeretnél, amit a hsz-ed második része is igazol, viszont nem rendelkezik a készüléked ennyi aggyal, ezért vegyél vissza a kívánsagidból és a memo méretét vedd figyelembe -3D épület,stb.

A vasuti átjárókat legjobb tudomásom szerint csak akkor jelzi, ha szerepel a speedcam adatbázisban, keress másik speedcam.txt fájt, akkár itt is találsz, és nem tartalmaz mindenféle hülyeséget.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#648) Aimer415 válasza m.jeno (#643) üzenetére


Aimer415
csendes tag

Szia !

Köszönöm a gyors választ! :) :R
A TMC nekem nem fontos csak rákérdeztem...

"készüléked ennyi aggyal"

A Ram -ra gondolsz?

Mert sajnos az tényleg kevés rajta. :(
Hát nem véletlenül szeretnék másik készüléket venni....

Bocsi a hülye kérdésekért! :B

Köszönöm a speedcam.txt fáj ötletet is! :) :R

Látom Te sokaknak segítettél már...Én is szoktam csak másban...

(#650) m.jeno válasza Aimer415 (#648) üzenetére


m.jeno
senior tag

Igen a ram-ra gondoltam.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.