Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1151) Wolfskin válasza Wolfskin (#1149) üzenetére


Wolfskin
őstag

annyi kiegészítés, hogy be kell másolni a hozzá adott poi_visiblities.txt-t, anélkül nem működik. utána lehet állítgatni, hogy mi látszódjon, mi ne.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1152) taschner


taschner
aktív tag

A Gurjon skin -be kinek milyen beállításai vannak?
Arra gondolok kinek mi jött be és tökéletes számára.

A motorozás egy élmény!!!

(#1153) sensor060 válasza taschner (#1152) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia !

A világitás részletes beállitása az számomra felbecsülhetetlen ( a sok éjszakai vezetés miatt), és nem értem, hogy ez miért nem elérhetö alapból ...

-s-

(#1154) denver6772


denver6772
tag

Jó reggelt mindenkinek, azt szeretném kérdezni, hogy nekem a lakot terület kezdetét jelző kis ikonocskák a települések,városok közepén láthatók, esetleg erre valami megoldás, hogy ne ott legyenek?

[ Szerkesztve ]

(#1155) Hunyu


Hunyu
csendes tag

Sziasztok!
Kerestem ebben a témában a Primo-hoz a riks skin-t, de sajnos nem találtam.
Az érdekelne, hogy létezik-e Primo-hoz riks skin, vagy várható-e egyáltalán.
Az iGO8 alatt riks-et használtam, és az után a Primo elég fapadosnak tűnik, gondoltam a Primo felszínét is fel lehetne turbózni hasonlóan.
Előre is kösz a válaszokat.

(#1156) denver6772 válasza Hunyu (#1155) üzenetére


denver6772
tag

Szerintem, a gurjon megoldaná a problémádat. (no fapad)

(#1157) plajos válasza denver6772 (#1154) üzenetére


plajos
aktív tag

Már egy másik fórumon válaszoltam neked idézem:

Ha egy és ugyanazon adatbázisra gondolunk (speedcam_HU_lakott terulet.txt) akkor az nem a lakott terület kezdetét jelzi hanem általában a lakott terület központját. Azért általában mert néha sikerült eltalálnia a központot az adatbázis létrehozójának, néha meg nem.
Sok munkát belefektetett az adatbázis létrehozója a nagy semmiért
Szerintem felejtsd el ezt az adatbázist.

(#1158) denver6772 válasza plajos (#1157) üzenetére


denver6772
tag

Köszi , már láttam a másikon is.

(#1159) Hippo


Hippo
aktív tag

Sziasztok!

Gurjon skinhez (Primo 1.1) van valamiféle magyar nyelv a beállításaihoz?

(#1160) aswna válasza Hippo (#1159) üzenetére


aswna
csendes tag

Ezt felraktad már?
Lang_Hungarian 1.12.zip
Lang_Hungarian 1.12_P1.1.zip

Vagy magyar gurjon-os menü kellene?

[ Szerkesztve ]

(#1161) Hunyu válasza denver6772 (#1156) üzenetére


Hunyu
csendes tag

Köszi, letöltöttem hozzá a gurjont. Jobb, mint a primo alap felszíne, de a riks lenne az igazi, kényelmes felszín.
Lehet tudni a riks-ről, hogy a primohoz lesz-e?

(#1162) TRob1


TRob1
veterán

Arra tud-e vki vmilyen megoldást, hogy van 1 neten vásárolt (ha minden igaz, carrera450 nevű, de m40 és ip433 néven is láttam) gps-em, de primo-ban nem tudok pl. fényerőt állítani (nem reagál 1általán), magán a gps szoftverén persze lehet, ill. a telefon és bluetooth funkciókra se reagál a primon belül. Hogy lehetne kideríteni a megfelelő beállításokat neki? (Gurjon skinnel se tudom állítgatni)

¤ R'n'R ¤

(#1163) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Primo 1.1-ben amikor egy listát már nemtudok tovább görgetni akkor a nyíl megbökésekor nem jön semmilyen tiltó hang. Korábbi verziókban nem így volt.

Vagy csak nálam nem ad ki hangot ?

(#1164) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Felakartam rakni a gurjon skin-t Primo 1.1-re,de miután kiválasztom és újraindítom az igo-t.Fatal error hibával leáll:Failed to open ui_igo9\800x480 hibára hivatkozik.Esetleg valaki tudna segíteni mi lehet?Köszi

(#1165) Hippo válasza aswna (#1160) üzenetére


Hippo
aktív tag

Igen, a Gurjon menühöz, konkrétan a beállításai kellenének nekem magyarul :)

Ezt amit belinkeltél hova kellene másolnom?

(#1166) Hippo


Hippo
aktív tag

Köszönöm, közben rájöttem, és mostmár frankón magyar minden! :)

(#1167) Wolfskin válasza Csocsesz75 (#1163) üzenetére


Wolfskin
őstag

én is észrevettem. volt egy jellegzetes listavég hangja, amiből fülre is tudni lehetett, hogy a végére ért. az hasznos volt.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1168) Csocsesz75 válasza Wolfskin (#1167) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Az az érdekes hogy egy-kétszer az elején mikor még felraktam az 1.1-et volt ilyen hang, aztán azóta kuss van.

A másik amit meg akartam kérdezni hogy pénteken mentem az M1-esen és vagy 3-4 helyen ezt a pirossal bekeretezett 1-es számot mutatta mellette ha jól emlékszem sebességmérő kamera ikonnal (ez nem az én gépem csak szemléltetésnek raktam be).

Ez nem 100-as szeretett volna lenni csak valamiért hibás?

(#1169) Wolfskin válasza taschner (#1152) üzenetére


Wolfskin
őstag

én azokat az ikonokat teszem láthatóvá, amelyik vezetés közben jól jöhetnek. gyors megállás, szükségletek kielégítése: tankolás, parkolás, evés,

benzinkút, élelmiszerboltok (hiperek, bevásárlóközpontok, nem minden márkabolt, mert akkor olyan tumultus lenne a térképen, hogy nem látszanának az utak), gyorsétteremek, patikák.

sajnos a Gurjon skinben sem lehet teljesen testre szabottan válogatni közülük, ezért érdemes megnyitni a save/poi_visiblities.txt fájlt és rákeresni az adott bolt/márka nevére (többször is előfordul) és ott átírni a láthatóságot távolsággal (pl. 500m):

Shopping�Shop�Other�Cora|shopping.shop.other.cora|500|0

a fentebb belinkelt branding zipben benne vannak a márkák logoi.

amit nem tudok, hogy áttetszővé hogyan tehetném őket: a cora logoja átlátszó, de a többi nem

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1170) m.jeno válasza Csocsesz75 (#1168) üzenetére


m.jeno
senior tag

Sajnos nem elírás, hanem az a hülye aki beküldte és feltetette az adatbázisba rosszul adta meg a sebességhatárt, sok ilyen van sajnos benne.
Ha szánsz rá időt, akkor ki tudod javítani a saját adatbázisodat GJ skin alatt.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1171) Tcm


Tcm
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Lehet már kérdezték, én próbálkoztam a keresővel, nem találtam. Szóval:

Adott egy X850-es készülék, 8.5.11.154123 verziószámú primoval. Semmi egyéb skinezés, alap program, térképekkel.

Miért fagyhat? X850-es és X950-esekről is érkeznek panaszok. Miért csinálhatja ezt?

Köszönöm a válaszokat.

(#1172) papsoka


papsoka
aktív tag

Hogy lehet a térképet úgy beállítani hogy madártávlatban ne forgassa?

(#1173) dancsuri válasza leonaprofi (#1164) üzenetére


dancsuri
veterán

Azt irja, hogy a fájlt nem tudja megnyitni. biztos ez a felbontás kell? ha igen szedd le ujra

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1174) m.jeno válasza leonaprofi (#1164) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egy előző hozzászólásodra emlékezve a te kijelződ 480x272-es, szerezz be egy olyan data.zip-et amiben ez a képenyőfelbontás szerepel.

papsoka

Jelenleg sehogy!

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1175) BullZeye válasza Tcm (#1171) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak egy tipp : mert nem eredeti Primo-t használsz, és esetleg van benne kisebb/nagyobb hiba, esetleg exploit, tán még kártékony is, és ezért fagy :)

(#1176) zol6690


zol6690
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám, a primo a a kütyün nem mutatja a műholdakat (amúgy tökéletesen navigál, mert van jel), pedig talál jelet, mert a navi alapmenüjébe látszik, hogy működik, ez akkor tűnt fel nekem amikor feltettem a Gurjon 1.12-s siknt és az alsó sorba 0-0-t mutat, bár néha úgy tűnik mint ha mutatná a műholdakat aztán megint semmi, lehet, hogy valami beállítási probléma? Ötlet?

(#1177) m.jeno válasza zol6690 (#1176) üzenetére


m.jeno
senior tag

Érdekes egy szerkezet lehet, az amelyik navigál műholdak nélkül?
Na most olyan nincs, hogy a navigáció normálisan műxik, műholdak meg nincsenek, vagyis, GJ skin ha az alsó soron 0-0 -t mutat, akkor biztos, hogy nem fog navigálni.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1178) zol6690 válasza m.jeno (#1177) üzenetére


zol6690
csendes tag

Pedig igen, a kütyü wayteQ x950-s! Én nap mint nap használom a navigációt, és zömével ez a helyzet!

(#1179) Tcm válasza zol6690 (#1178) üzenetére


Tcm
tag

Igen, legtöbb x850, x950 esetében ez a helyzet. Mintha a Primo nem ismerné az új GPS chipeket... Ettől függetlenül navigálnak. Bár a legújabb Primo verzió már ezeken is mutatja a műholdakat ;-)

(#1180) diszp


diszp
csendes tag

Megjelent a GJA 2.13 for primo 1.1

(#1181) Mawerik válasza diszp (#1180) üzenetére


Mawerik
tag

Hol lehet megtekinteni?
Esetleg hozzájutni?

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1182) m.jeno válasza Mawerik (#1181) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mondjuk a Gurjon oldaláról:
http://www.gurjon.com/

Nyelvi fájl még nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1183) m.jeno


m.jeno
senior tag

Bocs, de kifutottam, a szerkesztés lehetőségéből.
Gurjon oldalán a zippyshare gombra kattintva töltsétek le, legalább is nekem a Gurjonról csak részben jött le.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1184) roobe válasza m.jeno (#1183) üzenetére


roobe
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tegnap vettem egy vadi zsír Mio Moov M400-as GPS-t MioMap van rajta (Mio explore more) pontosan MioMap v1.0 Build 2.5.631133 és teljesen új vagyok ebben a témában vettem hozzá egy teljesen üres 2 Gb-os sd kártyát és a gépen van egy mio magyarország térkép de fogalmam sincsen h h telepítsem rá az IGO Primo-t :S felmásolom a kártyára semmi se mtörténik ugyan ugy bejön a mio progi és semmi letörlöm a gépről az össze adatot (persze lementettem ami rajta volt) és oda másolom rá akkor meg géphez való csatlakozást mutat szóval teljesen megvagyok lőve mindenhol csak annyit irnak h: A primo könyvtárat másold be a ResidentFlash vagy az SDMMC gyökerébe, majd az igo.exe-t tallózd be a készülék "navi program választása" menüjében. Ha a programból való kilépéskor reboot-ol a készülék, akkor helyezz egy SD kártyát a készülékbe akkor is, ha nem azon van maga a program. Ebből nem igaz h mindenki tudja h h telepítse :( Pls valaki segítsen nagyon megköszönném!! Akár msn-en vagy skype-on is mehet...

Üdv.: RoOb3!

(#1185) plajos válasza m.jeno (#1182) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha valaki szeretne hozzá egy nyelvi fájlt, ami használható több más skinnel is (Picpic, Bidru,Sbertaud) keressen meg magánban.
Egyébként a skin főbb újdonságai:
- TMC-vevő átkapcsolható kézi vagy automata keresésre
- Betűszínek választhatók a feliratokhoz
- Zenelejátszó gombjainak (előző-/következő szám, állj, indulj) kirakása a vezetés képernyőre
(kiírja az éppen játszott szám címét is)

(#1186) Wolfskin válasza plajos (#1185) üzenetére


Wolfskin
őstag

azt nem lehet, hogy az eredeti zenelejátszót vezérelje? nekem az a primos beépített nagyon nem jön be...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1187) zol6690 válasza Tcm (#1179) üzenetére


zol6690
csendes tag

Nekem 8.5.11.154123-s verzióm van, de nem mutatja!

(#1188) Wolfskin válasza plajos (#1185) üzenetére


Wolfskin
őstag

a betűszín érdekes, de nem tudom, hogy a gyakorlatban bejön-e. a zenelejátszó vezérlő az praktikus...

...lenne.

csak ilyen SZ@R programot, aki ezt írta... lehet előadónként lejátszani, albumonként vagy az összes zenét.

aki ezt írta nem halott még válogatásokról??? (csak a klasszikusoknál maradva: lassú zenék, buli zenék, tánc, dugós, meditálós, best of '60 stb., de lehet autós, vad vezetéshez, éjszakai vezetéshez, stoppos egyetemista csajhoz, stoppos rocker csajhoz). :K

egy-egy könyvtárba tematikusan összeválaszolgatva. úgy látszik a navitel programozói még nem léptek túl a bakelit korszakon (itt értelemszerűen nem a hangminőségre gondolok, hanem a kötöttségre: egy lemez egy program, A oldal, B oldal ugyanaz a sorrend mindörökre.)

továbbra is csak a beépített eredeti zenelejátszó tud könyváranként betölteni zenéket.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1189) Hexenking válasza m.jeno (#1182) üzenetére


Hexenking
csendes tag

Sziasztok!!

Hungarian language file for Primo v1.1 & GJA v2.13 skin:
http://www.multiupload.com/YY0R4CN769

(#1190) potkem válasza Hexenking (#1189) üzenetére


potkem
aktív tag

Már lent is van. :DDD

(#1191) Tonyk válasza Hexenking (#1189) üzenetére


Tonyk
veterán

Esetleg a legkézenfekvőbb helyen: ? :)
http://www.gurjon.com/download/index.php?dir=PRIMO/LANGUAGE/

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1192) Mawerik


Mawerik
tag

Jól látom, hogy az új gurjon nem támogatja még a 320x240-es felbontást?
Talán csak MÉG?

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1193) plajos válasza Mawerik (#1192) üzenetére


plajos
aktív tag

Nemcsak a Gurjon-nak a Primo-nak sincs (NNG által gyártott) ilyen felbontása, szerintem nem is lesz.
Lehet találni mindenféle házilag barkácsolt data.zip-et erre a felbontásra, de sok gond van velük.

(#1194) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Sziasztok!
Primo 1.1 és Gurjon skint használok. Tudna valaki segíteni, hogy nálam miért kék keretes táblában mutatja a sebesség korlátozási táblákat? Itt láttam belinkelt képet valakitől, ott piros szegélyű tábla volt. A másik, hogy más is tapasztalta-e, hogy a 8.5.11.154123 verziónál, a szkin beállítása után a főmenüből eltűnik a bluetoot ikon, valamint térképcsere után néha teljesen kikapcsol a navi. Az 1.0-ásnál nem volt ilyen. :(((
Ha tudja valaki a megoldásokat, kérem jelezze!

Zsolt (Wayteq X950)

(#1195) plajos válasza BeregiZs (#1194) üzenetére


plajos
aktív tag

Azért mert a térkép azon az útszakaszon nem tartalmaz sebességkorlátozást.
A bluetooth ikont a térképen keresd, akár navigáció közben is.

[ Szerkesztve ]

(#1196) Wolfskin válasza plajos (#1195) üzenetére


Wolfskin
őstag

az új 2.13-as skinnel (+nyelvi fájl) nekem sem megy a Bluetooth. az ikon csak akkor jön elő, amikor a térképre bökök és átvált kereső nézetre. de akkor sem a régi, áttetsző, hanem olyan, mint a térképcserélő és a helye is megváltozott (fent, az iránytűtől jobbra).

de nem indítja a Bluetooth-t (Windows belső) pedig eddig működött.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1197) plajos válasza Wolfskin (#1196) üzenetére


plajos
aktív tag

Állítsd külsőre az útvonalat a sys.txt-ben adhatod meg, például így:

[bluetooth]
btappl="\ResidentFlash2\YFAPP\BlueTooth\BluetoothV4.exe"

A windows belső csak akkor működik ha ezen az útvonalon van a BT:

/Windows/BlueTooth.exe

[ Szerkesztve ]

(#1198) BeregiZs válasza plajos (#1195) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi, de most, hogy váltogattam a térképeket, azt tapasztaltam, hogy a sebesség korlátozást jelző táblák keretszíne a TA-s, TM-os térképeknél piros, az NQ-nál pedig kék (mindegyik magyarországi). Úgy látszik az NQ készítői szerint nálunk ilyen közekedési táblák vannak! :Y

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1199) Spark86


Spark86
csendes tag

Sziasztok!

Sokadjára próbáltam rájönni, hogy mire jók a "pánik gomb", "pánik visszaállítás", és "pánik - újraindítás áthelyezés/törlés után", de sajnos még mindig nem sikerült. Tudna ebben valaki segíteni?
Van még egy dolog, az áttekintés beállításai között az első 3 opciót sem értem, hogy mit jelentenek. (Útvonal mód (úttal), útvonal és gyors mód, gyors mód (út nélkül))
Kapcsolgattam őket, és csak annyi változást vettem észre, hogy ha az első nincs kipipálva, akkor nem vált át madártávlatba.

(#1200) Hippo válasza Spark86 (#1199) üzenetére


Hippo
aktív tag

Ezek engem is érdekelnének!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.