Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#951) Csocsesz75 válasza plajos (#950) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Az nem és a Wolfskin által módosított sem.

(#952) m.jeno


m.jeno
senior tag

Wolfskin utólagos engdlemével, az Ő szinmodosításával újratöltve innen vehető le egy az új nappali sheme.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#953) nat válasza m.jeno (#941) üzenetére


nat
senior tag

:R

(#954) Wolfskin


Wolfskin
őstag

na, összebarkácsoltam egy végleges topográfiai színsémát, és beletettem az eredeti topográfiaiba. így már NAGYON topográfiai lett! letölthető innen

a diszkrét színek (nem fokozatmentes átmenet, hanem lépcsőzetes) eredménye, hogy jól elkülönülő szintvonalak lettek. ezek plusz a klasszikus térképszínek (a magasság emelkedésével arányosan változó tónusok és árnyalatok) meg az eredeti árnyékolás elég realisztikus 3D felületet adnak (különösen 2D nézetben :) )

Jenő: nyugodtan építsd bele, csak cseréld ki erre, mert most vettem észre, hogy van benne egy 6 pixeles fehér folt. annyira nem zavaró, csak a Mátra magasságában (meg az Alpokban jön elő), bár épp lehet úgy is nézni, hogy ott esett a hó... nekem az a sok sárga nem annyira jött be, (bár így olyan térkép szerűbb) ezért is szöszmötöltem még vele. most kicsit olyan lett mint a google earth.

Plajos: nálam is fagy vele. próbáltam újracsomagolni, de akkor is

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#955) m.jeno válasza Wolfskin (#954) üzenetére


m.jeno
senior tag

Frissítve az új színpalettával, innen letölthető.
Az előzők letölthetőségét megszüntettem.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#956) otto30


otto30
csendes tag

légyszi segitsetek!
480X234 felbontású a navim és nem tudom elinditani rajta a primot
data.zip vagy sys.txt kellene azt hiszem
de nem vagyok benne biztos
segitségeteket előre is köszönöm

06-30/553-4910

(#957) -dp-


-dp-
csendes tag

Üdv! Tudja valaki hogyan lehet kikapcsolni a navigálás közben a képernyőn megjelenő kis fényképezőgépet? Nincs szükségem képernyőképekre, idegesít.
Köszi!

Okos pilóta nem katapultál alagútban!

(#958) Csocsesz75 válasza -dp- (#957) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Főmenüben a "Térkép" alatt rákattintasz a kémcső ikonra, majd ott a "Képernyő mentés" -nél kiveszed a pipát.

(#959) Wolfskin


Wolfskin
őstag

azt tudja valaki, hogy azt a funkciót miért hagyták ki, ami az Igo8-ban benne volt: a keresésben a címmegadása után felajánlotta, hogy
a/ tervezz útvonalat oda
b/ mutasd
ez utóbbi esetén odaugrott, és a környéken lehetett nézelődni, keresgélni.

a Primo esetén ez csak úgy lehetséges, ha lekicsinyítem a képernyőt, nagyjából odanavigálok ahol sejtem, ott ránagyítok és bízom benne, hogy megtalálom az adott címet.

a Primo csak azt a helyet képes mutatni, ahol épp van (vagy utoljára volt). olyan, mintha csak arra tervezték volna, hogy innen elnavigáljon valahová. az Igo 8-t ezzel szemben többek közt címkeresésre is lehetett használni (pl. busszal megyek, de előre meg akarom nézni, hogy egy cím hol található, milyen poi van a közelében, esetleg le is mentsem azt a képernyőt... ). ebből a szempontból nekem rettentő primitívnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#960) bakterka válasza m.jeno (#955) üzenetére


bakterka
tag

Fel tudnád tenni mégegyszer valahová?Firefox azt írja a J-W day.zip nem található a megadott helyen.Köszi!

(#961) potkem válasza bakterka (#960) üzenetére


potkem
aktív tag

Nálam is ez a helyzet.

(#962) Csocsesz75 válasza potkem (#961) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Opera letölt, de csak egy 345 bájtos html-t.

(#963) m.jeno válasza Csocsesz75 (#962) üzenetére


m.jeno
senior tag

Csak ez a link műxik, a többit töröltem!

Eddig 22 letöltés van.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#964) Jaki2000 válasza m.jeno (#963) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

"File nem található!"

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#965) bzoley válasza m.jeno (#963) üzenetére


bzoley
veterán

Csak a statisztika kedvéért: 404

(#966) m.jeno válasza Jaki2000 (#964) üzenetére


m.jeno
senior tag

Úgy veszem észre az addat.hu nem akar rendesen működni :W , ha valakinek megvan tegye fel más oldalra, ha nincs és fel tudja tölteni e-mailban átküldöm.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#967) m.jeno


m.jeno
senior tag

Egyébként meg tudja valaki mondani, hogy a GJ1.1 skin-ből az extra beállításoknál miért hiányzik a riasztási pont hozzáadás, vagy, hogy hova lett? :Y

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#968) Jaki2000 válasza m.jeno (#966) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Javaslat: data.hu
Vagy: rapidshare.com

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#969) plajos


plajos
aktív tag

Sziasztok!

Kijavítottam a tegnapi Primo színséma hibát, így lett belőle 3 :DD
Egy téli, egy tavaszi és egy nyári Primo színséma.
Letölthető [innen]

[ Szerkesztve ]

(#970) diszp


diszp
csendes tag

Sziasztok !

Most találtam erre az oldalra !
A kérdésem a következő lenne .
Én a primó 1,1 használom és egy idő után a fényerő autómatikusan csökken !
Eddig nem találtam meg hogyan lehetne ezt a funkciót kikapcsolni.
Az általatok készített kiegészítéseket használom és működnek,
Nagyon köszönöm a munkátokat :R

(#971) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e esetleg ötlete valakinek, hogy az alábbi hibajelenség miért jelentkezik:

TTS Eszter hangutasításai alapvetően tökéletesen működik egy ideig, de pár újratervezés után (általában 2-3) valami miatt már nem "szól hozzám". Primo újraindítása megoldja a problémát, de ha ismételten újratervez pár alkalommal, akkor megint eltűnik.

Köszi előre is!

(#972) Wolfskin válasza Wolfskin (#954) üzenetére


Wolfskin
őstag

feltettem még egyzser (a rapidon nem elérhető), ha valakit érdekel topográfiai színekben de rétegvonalakat is mutató térkép színséma.

[link]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#973) 33as


33as
senior tag

Sziasztok nem teljesen idevágó kérdésem lenne! :B

Külföldre Navteq vagy a TeleAtlas térképeit ajánljátok? :F
Köszi előre is! ;)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#974) g.gergo válasza 33as (#973) üzenetére


g.gergo
senior tag

Általánosságban:

Közép és Kelet EU: TopMap ill. régiós
Nyugat-Eu: TeleAtlas
USA: Navteq

Navteq térképügyileg kevésbé jó eu-ban, viszont sok jó kiegészítő adatbázissal rendelkezik, TeleAtlas meg sebességhatároknál jobb, mint a másik kettő.

(#975) 33as válasza g.gergo (#974) üzenetére


33as
senior tag

OK. köszi!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#976) denver6772 válasza m.jeno (#967) üzenetére


denver6772
tag

Üdv mindenkinek, nekem rajta van a ( riasztási pont hozzáadása ) arra gondolsz , hogy te magad adsz hozzá vasúti, gyalogos ..stb. riasztási pontot.

(#977) gmhgak


gmhgak
csendes tag

sziasztok,
Kaphatnék egy kis segítséget? Primoban eltűnt az "idő a következő manöverig" kijelzése. A beállításokban be van kapcsolva, de mégsincs ott a kijelzőn. mindezt úgy, hogy semmi módosítás nem történt. Esetleg valakinek van ötlete? Például a sys-ben ezt be lehet állítani?

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#978) m.jeno válasza denver6772 (#976) üzenetére


m.jeno
senior tag

Igen, nekem sehol nem jelenik meg az 1.1-skinnél - a lombik vagy vmi sem jelenik megy a menünél az alsó soron, a régin rajta volt az extra beállításokban, de most sehol nem találom.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#979) denver6772 válasza m.jeno (#978) üzenetére


denver6772
tag

Igaz az extráknál nem néztem, de a kijelző alsó sarkát érintve beugrik, igaz én is voltam úgy az ezelőttivel, hogy ott meg csak az extráknál jött be.

(#980) g0302


g0302
csendes tag

Üdv!
Megkérdezem minden lehetséges helyen,hogy a "histspeed" mire való Primoban? Eddig valahogy átsiklottam rajta.

(#981) otto30


otto30
csendes tag

légyszi segitsetek!
480X234be el lehet valahogy inditani vagy nem?

06-30/553-4910

(#982) dancsuri válasza otto30 (#981) üzenetére


dancsuri
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#983) sensor060 válasza otto30 (#981) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

A sys.txt-be ha ezt igy beirod akkor nem lesz jó ? :

[Interface]
resolution_dir="480_272"

[Rawdisplay]
screen_x=480
screen_y=234
stretch=1

Próba!

-s-

(#984) dancsuri válasza sensor060 (#983) üzenetére


dancsuri
veterán

Ha a data.zip nem tartalmazza a felbontást akkor nem

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#985) g0302 válasza denver6772 (#976) üzenetére


g0302
csendes tag

Helló!
Igen az 1.1 skinben nekem sincs az extráknál hozzáadás lehetőség.Új riasztási pontot lehet hozzáadni az oké,de ha változtatom pl. sárga vasút ikonra,a következő bekapcsolásnál v. újraindításnál már megint a régi ikonnal jelöli a pontot.Nálam legalább is így működik.Én már visszaálltam az előző 8.5.9.153032-e többek közt ezért meg a macerás HNR miatt is.Ez az "öreg,rozsdás" verzió legalább nem olyan kényes.De azért figyelek hátha jön a Primo 1.2. :D :DD :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#986) dany27


dany27
őstag

hali

Primohoz mennyi hely kell?
Mert szerintem ha rápakolom a full EU-t+buildingek akkor már nem fér rá a belső memójára. Vagy ráfér? Buildingekkel együtt!
Ezért szeretném azt megkérdezni hogy azt lehet hogy használom a belső memót meg veszek bele egy kártyát?(Mondjuk mapek a külsőn egyéb sallangok meg a belsőn...)
Mondjuk ha tudnám használni mind a 2giga belsőt akkor elég lenne még egy 2gigás microSD. Most szeretném rendelni egy wayteq x950 és akkor kérnék mellé kártyát is.. Csak nem tudom mekkorát kéne.

Előre is kössz a válaszokat!

(#987) plajos válasza dany27 (#986) üzenetére


plajos
aktív tag

És miért kell full Európa? Írországba, Norvégiába, Gibraltárra mikor fogsz autóval menni? Ha vélhetőleg soha akkor szerintem felesleges a teljes eu térkép. Ezzel csak feleslegesen leterheled a gépedet, és ezzel együtt lelassul az iGO képi megjelenítése. (gyorsabb gépet kell ilyenkor venni)

(#988) dany27 válasza plajos (#987) üzenetére


dany27
őstag

jó de akkor ráférek vele a belső memóra(2GB)?? Ha ezeket kiszedem?

(#989) ppopey


ppopey
csendes tag

SEGITSETEK LÉGYSZI
Nem értek a programokhoz,gk vezető vagyok(buszos),most kaptam meg a primo-t. Mivel magass járművel járok kiprobáltam a magasságkorlátozós helyeken,de semmi ugyan úgy tervezi,pedig megadtam a magasságot is és mégis bevisz oda ahol tuti beszorúlnék.
És van mégegy problémám ha a kamionos modba van nem enged be sokk helyre Pesten.
Mért van ez?
Tudtok segiteni?
Légyszi.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#990) Tonyk válasza dany27 (#986) üzenetére


Tonyk
veterán

Én azt mondom 4GB-nál ne add lejjebb (mert ugye _megveszed_ a mindenféle térképeket (TA, NQ, TM,stb) ), de 8 lenne az igazi. :)

A primo egyébként olyan 140MB körül van, a térképek attól függően, hogy FullEU vagy csak KeletEu ~400 - ~1.2GB + building + poi . Azaz elfér elvileg a 2GB-os belső memórián.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#991) plajos válasza dany27 (#988) üzenetére


plajos
aktív tag

A Skandináv országokat, Angliát, Írországot szedd ki akkor ráfér.

(#992) dany27 válasza Tonyk (#990) üzenetére


dany27
őstag

De ennek már tényleg nem látom értelmét hogy ennyiféle térkép gyártó térképeit mért rakjam rá?? Szerintem Nyugat TeleAtlas, Közép és KeletEU meg TopMap... Én is úgy számolgattam hogy elkell férnie a full eu-nak csak nem tudom hogy a buildingek meg az egyéb finomságok mennyit dobnak rá....
Mert akkor EU map 1,2-1,3GB+ Primo 0,2GB=1,5GB szóval elvileg rákell férnie de kitudja.
Mind1 rendelem most csak a készüléket majd ha nem lesz elég a hely akkor veszek hozzá egy karit is!

(#993) Tonyk válasza dany27 (#992) üzenetére


Tonyk
veterán

A :) jel mond valamit? :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#994) dany27 válasza Tonyk (#993) üzenetére


dany27
őstag

Mond, meg is rendeltem csak a készüléket remélem meghozzák már kedden.....
De azt megtudom csinálni hogy két helyen legyen content mappám?(ha mégis kéne pár száz mega pluszba... :) )

(#995) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy én a terepet csak 2d-ben látom? a térkép fájlokon múlik, vagy valamit állítanom kell
IgoPrimo verzio:8.5.9.152948
magyar térkép:topmap2009.12

[ Szerkesztve ]

(#996) dany27


dany27
őstag

Az lemaradt hogy melyik primot ajánljátok használatra? Az 1.1-es verziót vagy a régebbit?

Köszi a válaszokat!

(#997) Tonyk válasza dany27 (#994) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt hogy a térképet pl belső memóriából a buildinget meg sd-ről vegye, azt nem fogod tudni megoldani. Az viszont megoldható, hogy pl az igo8 és a primo közös térképkészletet használjon, de, hogy úgy vadászgassa össze, én úgy tudom nem kivitelezhető.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#998) dany27 válasza Tonyk (#997) üzenetére


dany27
őstag

Háth olyan nem hiszem hogy valamikor is lesz hogy két navui szoftom lenne.
Am melyik primo verziót érdemes használni? Az újat (1.1) vagy a régebbit?
Majd ami nekem fontos azt rátuszkolom a gépre és hamár tényleg égetően fontos hogy rajta legyen még valami akkor veszek bele egy 4gigás karit.
Am mi a vizválasztó melyik országtól érdemes Top mapot illetve tele atlast használni?
Vagy úgy jó hogy ha TeleAtlas NY EU csomag meg TopMap Kelet EU csomag?

[ Szerkesztve ]

(#999) Opeltarcsa


Opeltarcsa
csendes tag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy GYALOGOS módban csak az éttermek poi-k jellenek meg? Ha visszaállítom SZEMÉLYAUTÓ módba akkor meg az amit én állítottam be a hasznos helyek menüben. Nagyon bosszantó, minden Primo verziót kipróbáltam.

(#1000) seger


seger
addikt

ÚÚÚÚRISTEN. Van aki gyalogos módban használ navigációt. JÁJ!!
Ennél már csak az gáz, amikor mobiltelefonról bömből a zene séta közben.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.