Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1301) BullZeye válasza m.jeno (#1292) üzenetére


BullZeye
veterán

TopMap, méghozzá a legfrissebb, 2010 q2 :\

(#1302) nacant válasza m.jeno (#1295) üzenetére


nacant
csendes tag

Köszi!

(#1304) tam@s


tam@s
tag

M.Jeno!

Esetleg nincs ötleted a problémámra a készenléti állapotot illetően? Látom, ugyanolyan készülékünk van...
#1284
Köszi előre is...

(#1305) m.jeno válasza tam@s (#1304) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. Sok ötletem nincs, de, ha megszüntetetd a töltését. akkor felajánlja, hogy kikapcsolhatod, és akkor alvó módba megy, vagyis a készüléket elaltatja, de maga a program visszakapcsoláskor készen áll a navigálásra, hogy ugyanezt bármikor hogyan lehet elérni sajnos nem tudom.

2. Kamionos módban csak, akkor navigál valamilyen szinten normálisan, ha minden beállásod, illetve térképed és a hozzá való koloncok megvannak. CSAK Navteq térképekkel müxik.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1309) Viktor77


Viktor77
titán

G0302 maga kérte a hsz-e törlését, így a sértő megjegyzéseket ez esetben sürgősen felejtsétek el. Töröltem az ehhez kapcsolodó hsz-eket.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1310) tam@s


tam@s
tag

Köszönöm!

(#1311) Hippo


Hippo
aktív tag

Valaki TMC-vel kapcsolatban tudna nekem segíteni?

Wayteq x920 navim van.. kérdésem az lenne, hogy hogyan működik ez a TMC? Még életemben nem láttam, azt se tudom mit hova kell összedugni.. :O

Nah ebben kérném valami türelmes ember segítségét! :)

(#1312) m.jeno válasza Hippo (#1311) üzenetére


m.jeno
senior tag

Milyen TMC vevőd van?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1313) Hippo


Hippo
aktív tag

Még nem vásároltam meg, de a hozzászólásokat olvasva elméletileg ez jó hozzá: Royaltek RTA-3000

(#1314) m.jeno válasza Hippo (#1313) üzenetére


m.jeno
senior tag

Igen az teljesen kompatibilis a készülékkel, az összeszerelése nagyon egyszerű a készülék és a töltő közé kell beiktatni, az egyik végén mini usb dugó a másik végén mini usb foglalat van, elhibázni sem lehet, az antennája meg értelemszerűen a vevő testbe dugandó.
Foylamatos energiaellátást igényel ezért csak töltés közben működik, ha nincs áram alatt, akkor nem működik hiába van a készülékbe bedugva.
A sys.txt-t a #37-es hsz alapján kell módosítani, valamint kell hozzá TMC liszenszfájl, amit a content\TMC mappa alá kell betenni.

Azért annyit még meg kell jegyezni, hogyha nem Bp-n akarod használni, akkor jelenleg Mo.-n sok értelme nincs.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1315) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Omnia i900-on szeretném kipróbálni a Primo-t. Van egy változat, sajnos most nem tudom, hogy melyik, de azt hiszem, hogy az utolsó előtti, ami az Omnia felbontásában működik (ha jól tudom csak fekvő módban).
De látom, hogy már van: IGO Primo 8.5.11.155811, ami újabb, mint az Omnia változat.

1) Azt meg tudom tenni, hogy az Omnia verzióból átmentem a data.zip fájlt az legfrissebb verzióba? Vagy ez így nem működik.
2) van egy change log valahol, hogy mi változott?
3) ha jól tévedek, Omnia felbontására még nincs Gurjon skin (Primo-hoz)? Még nem is használtam a Gurjon skint IGO 8-on sem, érdemes? Ha igen, akkor mivel tud többet, miért jó?

Lenne még egy kérdésem (illetve több) térképekkel kapcsolatosan is:

Térképeknél továbbra is a legfrissebb Top Map ajánlott Magyarországra?

És melyik térképek a legjobbak
- Németország
- Ausztria
- Szerbia
- Horvátország
- Szlovénia
- Szlovákia
- Csehország
- Franciaország

Tudom, hogy hirtelen sok kérdés, de remélem másnak is hasznos lehet a válasz.

Ha beválik a Primo, nézek egy külön navigációs kütyüt is az Omnia helyett, de előtte szeretném kipróbálni az Omnián)

Köszönöm előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1316) gpsr


gpsr
csendes tag

A tápellátás megszünésekor kapott üzenetet és a visszaszámlálás utáni kikapcsolást nem lehet megakadályozni?
Nagyon idegesítő, hogy ha nem tud időben rányomni az ember akkor kikapcsol.
v1558111 + GjS2.14. A tápellátás megszünése emlékeztető nincs bepipálva a beállításokban.

(#1317) dancsuri


dancsuri
veterán

Omnia 2-n nekem nem megy a Gurjon skin (egyik verziója sem) :O

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1318) m.jeno válasza gurabli (#1315) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. Legálisan még nem adtak ki tudtammal omniára primot- de lehet, hogy tévedek, ezért a neten található data.zip-ek ügyes emberek által mókoltak, nem biztos, hogy tökéletesen müxenek, a data.zip-et nem értem, hogy honnan akarod átteni, a 8 alól, az biztosan nem fog működni.
2. Gurjon oldalán láttam eddig csak log fájlt, de az csak a skin változtatásit írja le.
3. Gurjon skin már készült ehhez a felbontáshoz is, sokkal több információ és beállítási lehetőséget tudsz vele végrehajtani, mint az alap verzióval.
4. Mo-ra továbbra is TM a legjobb.
5. Térképek:
- Németország TA
- Ausztria TA
- Szerbia TM
- Horvátország TM
- Szlovénia TM
- Szlovákia TM
- Csehország TM
- Franciaország TA

Én először megnézném ismerősnél, hogy hogy működik, mert aomián nem biztos, hogy minden normálisan működik.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1319) BullZeye válasza gpsr (#1316) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez engem is érdekelne, mert rendkívül idegesítő, főleg ha csak fél percre áll meg az ember ....

(#1320) gurabli válasza m.jeno (#1318) üzenetére


gurabli
senior tag

m.jeno, köszönöm szépen a részletes és gyors választ! :R

Majd megírom, hogy pontosan melyik verzió az, ami támogatja az Omnia felbontását (de valószínű ezt csak holnap tudom majd megtenni). És ki is próbálom, hogy működik-e.

Arra gondoltam, hogy ha az Omniá Primo működik, akkor annak a verziónak a data.zip-jét átmásolom a legújabb verzió mellé. Majd kipróbálom.

Gurjon skint majd kipróbálom, főleg a 8-as IGO-val.

Térképeknél nem gond, ha a térképek különbözőek, értem ez alatt, hogy nem mind TA vagy TM, ettől még pl. gond nélkül megtervezi a Magyarország-Németország útvonalat?

Üdv és köszönöm még egyszer!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1321) Leslie-48


Leslie-48
csendes tag

Sziasztok!

A Primóm tökéletesen működik Gurjon 1.12 skin-nel. Amikor átváltanék 2.14-re, akkor az újraindítás után elkezd betölteni, de az alábbi hibaüzenettel leáll:
Failed to open file: ui_igo9\480_272\ui\ui\green_480_272.ui exiting application
Azt elhiszem, hogy nem tudja megnyitni, mert a skin-en belül nem is található meg nálam ez a fájl.
Tudna nekem segíteni valaki, mit rontottam el?
Előre is köszönöm!

(#1322) dancsuri válasza Leslie-48 (#1321) üzenetére


dancsuri
veterán

Kicsit feljebb pont ilyen problémával érdeklődtem, és közben megoldottam :DD
A data.zip-et lecseréltem és jó lett

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1323) DM43 válasza Leslie-48 (#1321) üzenetére


DM43
Topikgazda

Az 1.xx-es skin a Primo 1.0-hoz, a 2.xx-es pedig a Primo 1.1-hez való

(#1324) m.jeno válasza gurabli (#1320) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az eggyel utánnad következő hozzászólás a nem megfelelő data.zip miatt keletkezett, sajnos nem lehet össze-vissza cserélgetni őket, de azért ne add fel, próbálkozz. :C

A TM és TA-s téeképek teljesen kompatibilisek, minden gond nélkül terveznek normálsi útvonalat hátárokon át is, a Navteq és a TM vagy TA térkép párosítás esetében előfordulhat, hogy a határátlépés kerülővel történi.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1325) BeregiZs válasza gpsr (#1316) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Írd be a sys-be

[interface]
shutdown_time=0

Ekkor a töltés elvételekor kiírja, hogy akkuról üzemel tovább, és nem áll le.

Zsolt (Wayteq X950)

(#1326) drotifuti


drotifuti
aktív tag

Sziasztok. mio p350-ben tudok segíteni. jelenleg primo1,1 320*240 beállításal működik, tudok sys-ben is segíteni :P

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1327) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

:C Remek! Rendesen megy a "2D észak fent" :C

Más:
A gurjon skinnel beállítható a "háttér világítás részletes beáll."
Lesz 5 csúszka:
Nappal táp - Nappal akku - Este táp - Este akku - Alagút
Nekem csak a nappal tápos müxik. Ha átállítom éjszakaira akkor is.
És az éjszakai színszűrő sem működik. Vannak lehetőségek a sys.txt-ben. Már többet próbáltam. Eredménytelenül.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1328) Hippo válasza m.jeno (#1314) üzenetére


Hippo
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ! :)

(#1329) Mawerik válasza drotifuti (#1326) üzenetére


Mawerik
tag

Minő skin-t használsz?

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1330) sensor060 válasza Jaki2000 (#1327) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Jaki2000 !

Hogyan birtad müködésre a 2D északot ? Érdekelne...

A világitás problémám nekem is hasonló jellegü, tehát hiába állitom át éjszakaira, attól még a nappali világitás lesz az aktiv. Viszont amikor tényleg este van, és automatikusan átvált az éjszakai üzemmódra, akkor viszont már az éjszakai világitás csuszkája lesz az aktiv.

-s-

(#1331) vac-gabor válasza g0302 (#906) üzenetére


vac-gabor
csendes tag

most jutottam odáig hogy primót használok.
de valahogy se 3d épület se terep kiemelést nem találok rajta akár hogy állítgatom.vagy lehet esetleg külön feltölteni?
tisztelettel.vigh gábor

[ Szerkesztve ]

(#1332) sensor060 válasza vac-gabor (#1331) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

a 3D-s épületekhez kellenek a .3dl .3dc file-ok a content/building mappába.

-s-

(#1333) TRob1 válasza vac-gabor (#1331) üzenetére


TRob1
veterán

A terephez meg a content/dem mappába kell 1 dem fájl.

¤ R'n'R ¤

(#1334) Jaki2000 válasza sensor060 (#1330) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Hali!
Nyilván 2.14-es GJ skin.
Beállítások > GJA skin beállítások > Áttekintés beállítások > Áttekintő térkép mód > 2D Észak fent (itten lehet kapcsolgatni 3 mód közül!)
Amit még szeretnék:
Az áttekintés nagyítás max értéke 10000. Nekem jól esne egy 2x ekkora is.
De már így is sirály :))
Nézem azt a a világítást.
De ha kézzel kapcsolom át nem müxik. Majd eset megnézem. Lehet, hogy az autómata máshogyan kezeli?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1335) sensor060 válasza Jaki2000 (#1334) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Megtaláltam a 2D beállitást, köszi !

A világitásra meg azt mondom, hogy igen, igen, tehát az automata beállitásnál áll csak át ténylegesen az éjszakai fénybeállitásra is, ha kézzel nyomogatod át, akkor csak magát a szinsémát cseréli.
Ez máshogyan volt iGO8-on, ez ilyen sajna.....

-s-

(#1336) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Próbálta már valaki külföldön a TMC-t működik?

(#1337) sensor060 válasza Jaki2000 (#1334) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Bekapcsoltam a 2D fent módot, de nekem továbbra is tekergeti. Mit kellene még bekapcsolnom, vagy esetleg kellhet-e valami plusz, hogy nem forgassa....

-s-

(#1338) Jaki2000 válasza sensor060 (#1337) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nincs ötletem. Én felraktam a 2.14 GJ skint, bekapcsoltam, és müxik.
Biztos passzol az Primo és a skin verziója?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1339) gpsr


gpsr
csendes tag

Gurjon skin változások, funkciók:
http://www.gurjon.com/gjp_log/

A gurjon skint használva hosszan nyomva ay alsó infósort a hangszóró mellett megjelenik/eltünik egy kis piros pötty. Az mit jelent?

(#1340) gpsr válasza BeregiZs (#1325) üzenetére


gpsr
csendes tag

Működik, hálás köszönet!

(#1341) aswna válasza gpsr (#1339) üzenetére


aswna
csendes tag

Ezt találtam. Viszont, ha megnézem a menün keresztül, nekem nem állítja át (nem kapcsolja be) az "útvonalfigyelést" (útvonaladat-figyelő vagy adatok gyűjtése). Szóval kétségeim vannak, hogy tényleg azt csinálja-e. Valaki?

A "másik" piros pöttyre, amit eddig nem tudtam, a gurjon log-ban találtam választ (GJmpp 1.11 - 2010.07.10, 2. pont). Az "érkezési idő nyomonkövetése" bekapcsolásakor azt figyeli, hogy késésben van-e az ember az útvonal létrehozásakor számított menetidőhöz képest.

(#1342) gpsr válasza aswna (#1341) üzenetére


gpsr
csendes tag

Nem olvastam végig a logot :(((
De most megnéztem és köszi az utánajárást. :R
Tehát az előre kalkulált időhöz képest a késés piros pötty,a hamarabbi érkezés zöld pötty.

Az érkezés utáni útinfó ablak pár másodperc után eltűnik, be lehet állítani, hogy csak érintésre tűnjön el?

Illetve ha eljutna a fejlesztőkhöz, hogy az útvonalon országonként lehessen állítani a útvonaltervezési paramétereket, legalábbis az autópálya használatot.

(#1343) m.jeno válasza TRob1 (#1333) üzenetére


m.jeno
senior tag

A 3D terephez nem mindegy, hogy milyen a dem fájl, vagy NASA vagy TA kell, aminek a mérete 257 Mb körül van, a sima 70-80 Mb-oy fájlok nem jók !

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1344) m.jeno válasza SzlobiG (#1336) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha van liszenszfájlod, vagy előfizetsz, akkor fog működni.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1345) m.jeno válasza gpsr (#1339) üzenetére


m.jeno
senior tag

Majdnem mindent sikerült megint kétszer leírnom.Majdnem mindent sikerült megint kétszer leírnom.
:R

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1346) formasu


formasu
tag

Üdv!
Az IGO 8-ból úgy szoktam kilépni, hogy: Menü/ kikapcsolás
A Primo-ban nincs ez a lehetőség, vagy el van dugva, és nem találom? Most, amikor kikapcsolom a gépet, a ki-bekapcsoló gombot nyomom, és úgy kapcsolom ki. Ezzel a módszerrel is kilép rendesen a Primo-ból, vagy másképpen kell, illik kikapcsolni?
Gurjon 2.14-es Skin van rajta, nem tudom, ez számít-e? Primo 1.1.155811 van a Wayteq 950-en.
Köszönöm.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1347) Jaki2000 válasza formasu (#1346) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Van a skinben egy olyan funkció, hogy ki tudod választani, hogy ha a menü gombot hosszan nyomod mit csináljon. Felfüggeszt, így ott jön vissza ahol volt, vagy kikapcsol, vagy kilép a programból. Én az elsőt használom.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1348) formasu válasza Jaki2000 (#1347) üzenetére


formasu
tag

Köszi, de légy szíves mond meg, hol találom ezt a kiválasztási lehetőséget?
Már a MENÜ gombot sem tudom elővarázsolni!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1349) formasu válasza formasu (#1348) üzenetére


formasu
tag

A kikapcsolót megtaláltam, köszi.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1350) Jaki2000 válasza formasu (#1348) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Beállítások > GJA skin beállítások > Rendszerbeállítások > A menü gomb nyomvatartása - Itten nyomogatni!
Lehetőségek:
Kilépés, Alvó mód rákérdez, Kilépés rákérdez, Készenlét, Kis méret
Azt tanácsolom (mindenkinek), át kell nézni a teljes menürendszert néhányszor, biztosan emlékezetes lesz.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.