Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1501) AMD Power válasza snowdog (#1500) üzenetére


AMD Power
titán

Megnézem köszönöm!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1502) qantum válasza snowdog (#1500) üzenetére


qantum
senior tag

és 8.0 -hoz van egyáltalán 2010 térkép ?
igazából lehet nem is az kellene , 8.3 sokkal nagyobb a hardver igénye? :)

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1503) AMD Power válasza AMD Power (#1501) üzenetére


AMD Power
titán

Jó lett. Minden rendben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1504) Feri_1 válasza nacant (#1498) üzenetére


Feri_1
csendes tag

Supair!

Köszönöm

(#1505) formasu válasza qantum (#1502) üzenetére


formasu
tag

A 8.0-hoz én nem találtam 2010-es térképet. A friss térképek már mind 8.3-hoz vannak!
Tehát, ha friss térképeket szeretnél feltenni, cserélni kell a 8.0-ás IGO-t a 8.3-ra!

A 8.3-as is megy azzal a hardverrel, amivel a 8.0-ás ment.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1506) Keresztapper válasza AMD Power (#1499) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Snowdog válaszát kiegészíteném annyival, hogy a teleatlas és topmap térképek kombinálhatóak, sőt, van olyan nav'n'go térképcsomag is, amiben az előbbi két térképgyártó térképei találhatók.

Ha tévedek, elnézést, de szerintem igazam van, mert én is így használom... :)

http://palscoffeetech.com/

(#1507) AMD Power válasza Keresztapper (#1506) üzenetére


AMD Power
titán

Az király.

IGO 2010.03 az utolsó frissítés ugye?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1508) Spark86 válasza AMD Power (#1507) üzenetére


Spark86
csendes tag

Topmap térképből van már júliusi is (2010.07)

formasu!
Tudtommal az iGO8 és a Primo térképei nem kompatibilisek, de a 8-ra is vannak friss térképek. 2010.03-as biztosan, 2010.07-et még nem láttam, de szerintem kell lennie.
Túl sok iGO9 van használatbana hhoz, hogy arra ne adjanak ki friss térképeket.

[ Szerkesztve ]

(#1509) Spark86 válasza Spark86 (#1508) üzenetére


Spark86
csendes tag

Bocs, elírtam, iGO8 akart lenni... csak kifutottam a szerkesztési időből.

(#1510) AMD Power válasza Spark86 (#1508) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem most a 2010.03 van fent, de nézni fogom ezt a 7-ik havit is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1511) wayteqx820


wayteqx820
csendes tag

Újra működik a gurjon oldal
http://www.gurjon.com/download/
:C :C :C :C :C :C :C :C :C

(#1512) kisspista válasza AMD Power (#1507) üzenetére


kisspista
senior tag

Hungary_83_TM_2010.07_100812.fbl

Ez a legfrissebb Magyarország térkép az iGO8-hoz (8.3x és Primo, Amigo), amit a legprofibb térkép készítő csapat, a TopMap készített!

(#1513) AMD Power válasza wayteqx820 (#1511) üzenetére


AMD Power
titán

És ez miért is olyan jó nekünk?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1514) DM43 válasza Spark86 (#1508) üzenetére


DM43
Topikgazda

Tudtommal az iGO8 és a Primo térképei nem kompatibilisek

Ezt bizony rosszul tudod - a Primo is a 8.3-as térképeket használja (mint térkép, az egyéb dolgok az már más - de ez csak Navteq-éknál van)

(#1515) formasu válasza Spark86 (#1508) üzenetére


formasu
tag

Bocs, ha nem helyesen tudom, de én azokat a térképeket tettem a Primo-ra, amiket az IGO 8.3-ra, és mennek ott is.
Az IGO 8.3-ra nem jók az IGO 8.0-ás térképei!!!!!!!!
Amikor kijöttek a 8.3-as térképek, ahhoz, hogy azokat lássa az IGO, az IGO programot is frissíteni kellett IGO 8.3-ra! Fordítva: A 8.3-as térképeket meg az IGO 8.0-ás nem látja.

Most a 2010.07-es térkép van a gépemen, ez 2010.08.12-i, és TM-es.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1516) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

A Primo Gurjon skin-hez, a letöltésnél található egy "source", amiben az ui_igo9 mappához vannak állományok. Ezt írják róla: A "Source" mappájába másolt Primo letöltés nem csomagolt, hogy a bőr keret forráskódjának GJA. Forrás kisebb méretű, mint a bőr, mert a duplázó éjszakai bitképeket data.zip nem szükséges ebben az esetben. Nem kell telepíteni, csak kicsomagolni "ui_igo9" mappát a Primo a gyökér-és elindítani az alkalmazást. GJA automatikusan bekapcsol, mint "hiba" és a "Default Night" program. (google fordítás) Kérdésem, hogy ezt most érdemes használni, vagy nem?

Egyébként jó lassú lett a letöltési sebesség, vagy csak nálam?!

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1517) aswna válasza BeregiZs (#1516) üzenetére


aswna
csendes tag

nem kell félned jó lesz
Hol írják? Mi az eredeti szöveg? Mert ez így... :Y

(#1518) BeregiZs válasza aswna (#1517) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Gurjon oldal, "log"

http://www.gurjon.com/gjp_log/

Zsolt (Wayteq X950)

(#1519) aswna válasza BeregiZs (#1518) üzenetére


aswna
csendes tag

Ha jól értem, akkor a lényeg az, hogy a primo ui_igo9 mappáját lecserélve az ott találhatóval a gurjon skin az "Alapértelmezett"- és "Alapértelmezett éjszakai"-ként aktivizálódik. Bocs, de most nem tudom kipróbálni. Javítsatok ki, ha másként van.

(#1520) BeregiZs válasza aswna (#1519) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Háááát, valószínű. Azért én jobban örülnék, ha inkább úgy csinálta volna meg, ami nem jár változtatással az alap primóban, és úgy kezelné a skin-t, hogy ne okozzon ilyen hibákat. Az elődöknél nem volt ilyen probléma. Persze, én még ilyet sem tudnék!!! :U

Zsolt (Wayteq X950)

(#1521) DM43 válasza BeregiZs (#1520) üzenetére


DM43
Topikgazda

Szerintem ha nem használod ezt a bizonyos "source" dolgot, akkor minden olyan, mint a régivel.

[ Szerkesztve ]

(#1522) BeregiZs válasza DM43 (#1521) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Igen, ez így is van, most ugyan úgy működik. Szerintem én nem fogom egyelőre bojgatni az alap primo-t. Esetleg, ha valaki kipróbálja, számoljon be a tapasztalatairól.
Köszi

Zsolt (Wayteq X950)

(#1523) m.jeno válasza qantum (#1502) üzenetére


m.jeno
senior tag

Van még 8.0-as térképfrissítés 2010.03 havi.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1524) snowdog válasza formasu (#1505) üzenetére


snowdog
veterán

A 8.0-hoz én nem találtam 2010-es térképet. A friss térképek már mind 8.3-hoz vannak!
Tehát, ha friss térképeket szeretnél feltenni, cserélni kell a 8.0-ás IGO-t a 8.3-ra!

Azért mert nem találtál, az még nem jelenti azt, hogy nincs is.

Bizonyára Bently meg Porche sincs, mert neked az sincs (gondolom, de javíts ki ha tévedek). :D

(#1525) qantum


qantum
senior tag

na megoldottam egy huszárvágással, cseréltem 8.3 ra , élesben még nem teszteltem, de meglepő, hogy a 6 éves készüléken is működik ! ennyit a rohamos fejlődésről ?! :D
köszi nektek az infókat, tanácsokat !!!! :R

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1526) aswna válasza BeregiZs (#1522) üzenetére


aswna
csendes tag

Szerintem aki gurjon-t használ így is "bolygatja" az "alap primo"-t.

Egyébként kipróbáltam, úgy van ahogy fentebb írtam.
Szerintem így egyszerűbb a bőr verzió követése/frissítése, majd mindig csak felülírja az ember ezt a mappát, és nem kell a menüben váltogatni, újraindítani a progit.

(#1527) m.jeno válasza aswna (#1526) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az "alapokat" a skinek nem változtatják, ha leveszed a skint vissza ál minden az eredeti állapotra egy save mappa törlése után, viszont ez az új módosítás valóban megváltoztatja magát az alapverziót.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1528) kisspista


kisspista
senior tag

Nem kell a Primo alaphelyzetéhez nyúlni, mert egy esetleges "újratöltésnél" már a szkinezett - s egyben lehet hibás - verzió kerül vissza. Elegendő a megfelelő felbontású Gurjon szkin beállítása az Egyebek\Beállítások\Kijelző menüpont alatt! A szkin csak akkor jelenik meg, ha megfelelő magyar nyelvi fájl is frissítésre kerül, mert fordítás hiányában a gyári Primo bőr jelenik meg!

(#1529) m.jeno válasza kisspista (#1528) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem kell a Primo alaphelyzetéhez nyúlni, mert egy esetleges "újratöltésnél" már a szkinezett - s egyben lehet hibás - verzió kerül vissza.
Az új változtatás lényege, hogy magát a data.zip-et kell módosítani és az kijavítja az éjszakai mód hibáját, tehát nem a a hibás verzió kerül vissza hanem a javított.

Elegendő a megfelelő felbontású Gurjon szkin beállítása az Egyebek\Beállítások\Kijelző menüpont alatt!
Ez igaz is, ha nem akarod a fent említet hibát javítani.

A szkin csak akkor jelenik meg, ha megfelelő magyar nyelvi fájl is frissítésre kerül, mert fordítás hiányában a gyári Primo bőr jelenik meg!
Tévedés, nem a "gyári" skin jelenik meg, hanem a kiválasztott, csak a menü egy része - a skin-é biztosan - nem magyarul, hanem angolul kerül kiírásra.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1530) kisspista


kisspista
senior tag

Mivel fizetőssé tették a www.speedcams.hu oldal - eddig ingyenes - adatbázisának letöltését, így aki tag, megoszthatná a legfrissebb adatbázist!

Sajnos a speedcamok, ami eddig iGO8-al tökéletesen ment, most Primoval nem működik zavartalanul: valamit lehet konvertálni kéne, mert teljesen más a .tx fájl szerkezete! A felolvasás is csak a külső hangokkal működik - nálam - eddig, TTS miért nem mondja be a kamerák helyét?

(#1531) aswna válasza m.jeno (#1529) üzenetére


aswna
csendes tag

"Az új változtatás lényege, hogy magát a data.zip-et kell módosítani"
Ez egy nagy tévedés.

Csak be kell másolni a primo gyökérbe a fenti mappát, ha nem tetszik törlöd. Szerintem így egyszerűbb a bőrt felrakni, és nem nagyobb módosítás, mint a zip-eket bemásolgatni, verzióváltáskor cserélni, stb.
És tényleg javítja az éjszakai (menü háttér szemcséződéses) hibát.

(#1532) stancy válasza qantum (#1502) üzenetére


stancy
tag

Rosszul tudjátok, van az igo 8.0 R1-hez 2010-es térkép. Az utolsó hungary 2010.03. (100601). Tartalmazza az M6 is.

(#1533) Sanyi1972


Sanyi1972
csendes tag

Sziasztok!

Az ui_igo9_2.15_800×480 rart kicsomagolva,vagy így kell betenni a Primo gyökerébe?
Köszi:S.

(#1534) kisspista válasza Sanyi1972 (#1533) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem kell kicsomagolni, zip formában kell a content\skin mappába másolni. A program tudja már kezelni a többit....
Fontos, hogy Gurjon 2.15-ös szkint töltsd le 800x480-as felbontásra, mert ez a javított kiadás!

(#1535) formasu válasza snowdog (#1524) üzenetére


formasu
tag

Azért mert nem találtál, az még nem jelenti azt, hogy nincs is.

Köszi a kiigazítást! Igazad van. Akkor nem szükséges cserélni IGO 8.3-ra a régi 8,0-ást, de ha nem akarsz mindig keresgetni új térképeket a régihez, akkor célszerű frissíteni.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1536) plajos válasza kisspista (#1530) üzenetére


plajos
aktív tag

[link] Itt találsz egy kamera adatbázist.

[ Szerkesztve ]

(#1537) kisspista válasza plajos (#1536) üzenetére


kisspista
senior tag

Az a baj, hogy az adatbázis elavult! :( Már azóta van újabb is, de én sajna nem tudok hozzáférni, ezért is kértem segítséget a letöltéséhez!
Nekem a Primoban a TTS hang továbbra sem olvassa be a sebességmérő kamerák alatt való elhaladást, még csak nem is figyelmeztet. A sys.txt rendben van, látom is a térképen őket, de nem figyelmeztet, mi lehet a hiba?

(#1538) m.jeno válasza stancy (#1532) üzenetére


m.jeno
senior tag

A #1523-ban, mintha ilyet írtam volna én is.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1539) m.jeno válasza Sanyi1972 (#1533) üzenetére


m.jeno
senior tag

Igen a rar-t kicsomagova a zip fájlt kell bemásolni!

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1540) plajos válasza kisspista (#1537) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha elavult keress másikat. Egyébként az "elavultban" le van írva mit kell beírni a sys.txt-be, hogy Eszterke bemondja a kamerákat.

(#1541) kisspista válasza plajos (#1540) üzenetére


kisspista
senior tag

Az "ingyenesség" teljes szakaszában, legalább 2 hetente mindig letöltöttem a friss adatbázist, s frissítettem a készüléken. Az oldaladon fent lévő az 2010.07.28.-i, ami azt jelenti, hogy azóta már min. 2 újabbat is kiadtak.
Primoba egészen máshogy van a speedcam, mivel iGO8-ban sokkal több volt a traffi mérőhelyek, most iGO9-ben (Primo) lecsökkent ennek száma, s azt is eléggé tévesen tárolja a rendszer. Ez nem a Te hibád hangsúlyozom, ez egy észrevétel, lehet valami gáz van vele!

Sajna Eszterke még a leírás ellenére sem akarja kimondani a trafikat! :( Tovább kell keresgélnem, mit ronthattam el. Köszi a segítséget!

(#1542) kisspista válasza plajos (#1540) üzenetére


kisspista
senior tag

Bocs, én voltam a hülye:

"Figyelem! Szimulációban a sebességmérő kamerák nem működnek."

De a kamerák kevéssége még mindig kérdéses számomra!

(#1543) DM43 válasza kisspista (#1542) üzenetére


DM43
Topikgazda

Neked mi a jobb? A kevés, de valós (azaz jó helyen, jó értéket mutató), vagy a sok, de annak a fele a mezőn van?

(#1544) kisspista válasza DM43 (#1543) üzenetére


kisspista
senior tag

Nekem az a bajom többek között, hogy pl. Balatonszárszón a Kosszuth L. u 20.nál fix trafi van, nagyon rég óta, de még sincs bent a speedcam fájlban. Ez egy alap lenne, a többi fix mellett!

(#1545) DM43 válasza kisspista (#1544) üzenetére


DM43
Topikgazda

Az általad ismert, de PLajos adatbázisában nem szereplő kamerák adatait küldd el neki. Biztos vagyok benne, hogy frissíteni fogja az adatbázist.

Szerk.:

Amúgy ezt kéri is az anyagban levő pdf file-ban:

"Ha hibát találsz az adatbázisban (pl. nem jelzi a kamerát, vagy a vasúti átjárót, vagy épp ellenkezőleg akkor is jelzi, ha nem szintbeli a vasúti kereszteződés (felüljáró), vagy rossz helyen jelzi a kamerát) kérlek jelezd a plajos@freemail.hu címen, hogy tökéletesíteni tudjam az adatbázisomat.
Ha már 1-2 hibát is jelzel, azt is szívesen veszem.
Vasúti átjárónál elég ha a település nevét és utcát jelzed, a többinél pontos kordinátát kérek"

[ Szerkesztve ]

(#1546) plajos válasza kisspista (#1544) üzenetére


plajos
aktív tag

Az általam javasolt "elavult" adatbázisban benne van ez a kamera. Lásd "Hol vannak a kamerák" mappa HU_fix.txt, Nemcsak a Szárszói, hanem Balatonföldvári, a kőröshegyi, a Kaposvári, a Diósdi, az M0-ás M1-es stb. fix kamerák. Na meg több mint 650 mobil kamerahely, több mint 2000 vasúti átjáró, sulizebrák, buszsávot figyelő kamerák, EU fix kamerák is.

(#1547) m.jeno válasza plajos (#1546) üzenetére


m.jeno
senior tag

Bocs plajos, de mégegyszer megkérdezem, hogy van-é olyan adatbázisod, amiből hiányzik a vasuti átkelőhely, vagy hogy tudom kiszűrni a meglévőből.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1548) plajos válasza m.jeno (#1547) üzenetére


plajos
aktív tag

Van csak nem publikus. Mi a bajod a vasúti átjárókkal? Korlátozott látási viszonyok közt életet menthet. Mondjuk napsütésben is volt aki átment a tilos jelzésen, több alkalma sajna nem lesz neki..
Egy speedcam szétválogató programot valahol láttam, talán DM43 írta, vagy belinkelte csak már nem tudom.

(#1549) DM43 válasza plajos (#1548) üzenetére


DM43
Topikgazda

Egy speedcam szétválogató programot valahol láttam, talán DM43 írta, vagy belinkelte csak már nem tudom.

Ahogy mondod, én írtam :) Viszont a Primo-ban bevezetett kamerákat (egyelőre) még nem kezeli.

Innen tölthető le

(#1550) m.jeno válasza plajos (#1548) üzenetére


m.jeno
senior tag

Végül is a vasuti átjárókkal semmi bajom, csak nem kellene, hogy kijelezze,mert van amikor sárgába borul az égbolt a sok jeltől és közben egyetlen egyen sem megyek át.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.