Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2001) m.jeno válasza kisspista (#2000) üzenetére


m.jeno
senior tag

Tegyél próbát hívd a 06 07 74 52 41-es telefonszámot

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2002) kisspista válasza m.jeno (#2001) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszi, kihagyom :)

(#2003) lalabay


lalabay
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a képen kék nyillal jelzett fehér sáv áttetszősségét (szeretném áttetszőbbé tenni) hogyan lehet megváltoztatni? Skint nem használok.

köszi!

(#2004) kisspista válasza lalabay (#2003) üzenetére


kisspista
senior tag

Skinnel egyszerű, de alapból nem hiszem hogy meg tudod csinálni..

(#2005) m.jeno válasza lalabay (#2003) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ne haragudj már, de ez olyan kérdés, minhta az NNG tesztelné, hogy a hazai skin fejlesztés hogy áll, mert erre a kérdésre csak az tud válaszolni, aki már szétszedte a data fájlt és minden részét ismeri a-tól z-ig. :U

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2006) axelbox válasza kisspista (#1997) üzenetére


axelbox
tag

A Quick GPS-t minden indítás előtt frissítem,de ez sem segít :((

(#2007) kisspista válasza axelbox (#2006) üzenetére


kisspista
senior tag

Akkor ellenőrizd a port számát és a kapcsolat sebességét! Illetve menj szabad térre, ne lakásból próbáld!

(#2008) axelbox válasza kisspista (#2007) üzenetére


axelbox
tag

A port és csatorna szám stimmel sőt a system.ini-be is be vannak irva.Szabadtéren próbáltam.Viszont ha egyből a próba után elindítom az Igo8-at ugyanezen a készüléken pár másodperc után már fel is csatlakozott.

(#2009) axelbox válasza axelbox (#2008) üzenetére


axelbox
tag

Nevetséges de úgy tudom megoldani,hogy amikor működik akkor a save könyvtárat elmentem máshová és amikor gond van vele visszamásolom és újraindítom a primot és egyből jó lesz....

(#2010) kisspista válasza axelbox (#2009) üzenetére


kisspista
senior tag

Én a helyedben újratenném a készülékre, és a sys.txt-t újraírnám s ellenőrizném a beállításokat! Ott lehet a gond!

(#2011) axelbox válasza kisspista (#2010) üzenetére


axelbox
tag

Újratettem ezen már túl vagyok azt hogy van-e probléma sys-ben abban már nem vagyok biztos.

(#2012) BullZeye válasza nzoli2 (#1993) üzenetére


BullZeye
veterán

Előfordul, ha az ember nem tudja mit keres :DD

(#2013) hojos válasza nzoli2 (#1998) üzenetére


hojos
aktív tag

(#2014) m.jeno válasza axelbox (#2011) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ments el mindenedet, töröld a save mappát és sys.txt-ből a bejegyzést, önállóan össze kell hoznia a kapcsolatot, de nézd meg, hogy a 8 alatt mit ír be a save mappába a system alá, egyezni kell a kettőnek, egyébként nekem is hosszabb időt vesz igénybe a primo-nál a műholdak megtatálása :F
de még mindig megtalálta, a sys.txt-ben nincs semmi bejegyzésem

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2015) nzoli2 válasza m.jeno (#2014) üzenetére


nzoli2
tag

Ne használjatok egyszerre 8-ast és Primót.
Vagy ha mégis akkor vedd a fáradtságot és a használaton kívülit nevezd át amíg nem lesz rá szükséged. PL: IZÉ-re. Hiába a sys.text bejegyzés a Primo keresi és megis találja a iGO8 mappát és használja is ebből vannak a gondok.
Mióta így csinálom semmi gondom a P-vel.
Villám gyorsan talál holdat még a szobában is!!!!
A sys-t átírtam picit: [link]
Így teljesen hibátlanul hasít GJ 2.17-el is. / a friss nyelvi fájl feljebb található /
:DD

Üdv Zoltán

(#2016) kisspista válasza nzoli2 (#2015) üzenetére


kisspista
senior tag

Már jeleztem Plajos-nak, mert van egy hiba a GJA 2.17 szópár fordításban! Folyamatban...

(#2017) kisspista válasza lalabay (#2003) üzenetére


kisspista
senior tag

Te figyu, hogyhogy megjelennek neked a térképen a VIGYÁZZ GYEREKEK! tábla és egy STOP tábla?
Milyen kiegészítőket használsz, hogy ez látszik?

(#2018) m.jeno válasza kisspista (#2017) üzenetére


m.jeno
senior tag

Navteq térképet használ a hozzá tartozó koloncokkal (fda,ftr fájlok)

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2019) kisspista válasza m.jeno (#2018) üzenetére


kisspista
senior tag

És amúgy TopMap térképpel is működnek ezen fda,ftr fájlok? Van ehhez nincs is ilyen egyáltalán?

(#2020) TRob1 válasza kisspista (#2019) üzenetére


TRob1
veterán

Csak Navteq. TMhez nem jó, nincs is hozzá, de állítólag már foglalkoznak vele.

¤ R'n'R ¤

(#2021) kisspista válasza TRob1 (#2020) üzenetére


kisspista
senior tag

Értem!

(#2022) BullZeye


BullZeye
veterán

Primohoz a Gurjon Skinnél lehetőség van térkép cserélő és bluetooth ikonok kitételére a főmenübe. Esetleg valaki megtudná mondani, hogy mit kéne beleírnom, vagy melyik fájlban találom ezeket, hogy belerakhassak egy FM transmitteres ikont is?

(#2023) TRob1 válasza BullZeye (#2022) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld ki hogy hosszan nyomod a bt ikont. Nem jön elő a transmitter?

¤ R'n'R ¤

(#2024) BullZeye válasza TRob1 (#2023) üzenetére


BullZeye
veterán

Valóban! Köszönöm, még mindig meglepődök az ilyeneken, pedig már majdnem mindent nyomtan hosszan is :D Problem Solved ^^

(#2025) kisspista válasza BullZeye (#2022) üzenetére


kisspista
senior tag

Én speciel nem szeretem ezeket az "integrált" programokat, egyiket sem tettem bele, mert ez az autórádió dolga, nem a GPS-é :) Mellesleg ne használja feleslegesen a memóriát! :)

(#2026) plajos válasza kisspista (#2016) üzenetére


plajos
aktív tag

A javított szópár fájl már letölthető.

(#2027) kisspista válasza plajos (#2026) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszi Plajos, örök hála!

(#2028) axelbox válasza m.jeno (#2014) üzenetére


axelbox
tag

Most utaztam 168 km-t a primo jelenlétében. :) Rájöttem mi okozta a problémát,leírom talán segít ha más is beleesne ebbe a hibába.Szóval már mindent összehasonlítottam a save mappában a működő és nem működő verzióban.A különbség csupán annyi volt,hogy a nem működő verzióban volt egy Route.dat file ami ugye a mentett utvonalakkal lapcsolatos dolgokat tárolja.Szóval a probléma az volt az IGO8-ból az egész Routes könyvtárat áttettem a primóba ( ami ugye a mentett útvonalakat tartalmazza )és örültem,hogy minden korábbi mentett útvonalam átkerült,viszont pont ez okozta a problémát.Azóta mióta töröltem teljesen jól működik minden.Ezek szerint ez sem kompatibilis teljesen...Jó tanulság volt.

(#2029) axelbox válasza nzoli2 (#2015) üzenetére


axelbox
tag

nyugodtan lehet használni,nálam mindkettő fut immár tökéletesen,persze oda kell figyelni pár dologra.Nekem legalább is ez a tapasztalatom.

(#2030) axelbox


axelbox
tag

A primóban az otthon,munkahely gombokhoz hogyan lehet címeket hozzárendelni?

(#2031) BeregiZs válasza axelbox (#2030) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Azt a bizonyos címet mentsd el a kedvencek közé. Csak annyit kell írnod a kedvenc nevének, hogy OTTHON, vagy MUNKAHELY. A betűknél figyelj, hogy ugyan úgy írjad, ahogy a sys-ben szerepel, ugyanis oda pedig ezt kell beírni.

[Homework]
home="OTTHON"
work="MUNKAHELY"

Zsolt (Wayteq X950)

(#2032) snowdog válasza axelbox (#2030) üzenetére


snowdog
veterán

A sys.txt-be kell beírni:

[homework]
home="WORK"
work="HOME"
village="VILLAGE"

Majd a Kedvencekben ugyan ilyen néven menteni. A név kisbetű/nagybetű érzékeny!
Az idézőjelben látható nevek megváltoztathatók, de akkor a Kedvencekben ugyan azokat kell megadni!

[ Szerkesztve ]

(#2033) axelbox válasza BeregiZs (#2031) üzenetére


axelbox
tag

köszi az infót! :C

(#2034) m.jeno


m.jeno
senior tag

Kicsit durva: nézd meg!

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2035) mataszitu


mataszitu
csendes tag

Sziasztok!
Két napja vásárorlam egy wayteq 950bt-t feltettem a primot és nem mutatja a magassásot mindíg csak 0 az érték. 920 bt nem volt ilyen problémám. Ha valaki esetleg tudna megoldást megköszönném.

(#2036) TRob1 válasza m.jeno (#2034) üzenetére


TRob1
veterán

Áh, nem tudja egyenesben tartani az autót, hehe, meg a forgalmat se mutatja, ez x@r :DD :)) :DD

¤ R'n'R ¤

(#2037) axelbox válasza m.jeno (#2034) üzenetére


axelbox
tag

kicsit nagyon durva :)

(#2038) nzoli2 válasza m.jeno (#2034) üzenetére


nzoli2
tag

Nem kell sok időnek eltelnie és a játékipar összefonódik a navigációval.
A következő vavim PSP 4 vagy 5 lesz :K

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#2039) formasu


formasu
tag

Nem jövök rá, hogyan kell csinálni!
Bp-ről tervezek utat mondjuk Hermagor-Nassfeld-be. Egyik problémám, hogy ezt a Nassfeldet nem ismeri. Maradt Hermagor. Megtervez Szlovénián keresztül, de én nem arra akarok menni!
Nem találom, hogyan változtathatom meg az útvonalat, pl: menjen itthon a 8-ason?
A legfrissebb Ausztria térkép nem ismeri Nassfeldet, akkor mit csináljak?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2040) snowdog válasza m.jeno (#2034) üzenetére


snowdog
veterán

Olyan mintha vegyi támadás érte volna a várost. Sehol egy kocsi, sehol egy ember, sehol egy háziállat. Milyen város az ilyen? :D

(#2041) snowdog válasza formasu (#2039) üzenetére


snowdog
veterán

Az egyik ok az lehet, hogy nem illeszkednek a térképeid. Ha másfelé akarod terveztetni, akkor tegyél be köztes pontot.

Nekem adott találatot Nassfeld-re a Primo (NAS-ig beírva):

A Google is csak Nassfeld - Hermagor néven ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#2042) m.jeno válasza formasu (#2039) üzenetére


m.jeno
senior tag

Tegyél köztes pontot mondjuk a Rábafüzesi hatrátkelőre, akkor a 8-ason fog a határig elvinni, az biztos.
Hermagornak Nassfeld nem csak egy városrésze, mert ilyen nálunk is van, hogy a várossal összenött településrészt nem kezeli önállóan.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2043) m.jeno válasza snowdog (#2040) üzenetére


m.jeno
senior tag

Erre nem is gondoltam, csak arra, hogy a Juliska bizos pihen, mert nem integet a harmadik emeleti ablakból. :DD

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2044) formasu válasza snowdog (#2041) üzenetére


formasu
tag

Köszönöm, megpróbálom úgy.
Nekem nem jön elő ez a kép! Amikor csak NA van beírva, nem adja ki a találatoknál NAssfeldet. A NA után hogyan tudom írni a következő betűt, amit nálam nem találok?

Más: Nálam a betűk fölött nincsenek ott a számok sem.
Amikor meg Hermagort írom be, nem ajánlja fel Nassfeldet.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2045) dlaj


dlaj
őstag

Mesterek!
Nem tudja valamelyikőtök, hogy be lehet-e állítani a Gurjon-on azt, hogy a tápcsatlakozó (szivargyújtó) kihúzásával a pna (Wayteq 950BT) készenléti üzemmódba kapcsoljon???
Köszönettel...

[ Szerkesztve ]

(#2046) snowdog válasza formasu (#2044) üzenetére


snowdog
veterán

Amikor csak NA van beírva, nem adja ki a találatoknál NAssfeldet.
Én is ezt írtam az előbb: (NAS-ig beírva)

Az hogy milyen billentyűzet jelenik meg attól függ mi van a programban beállítva, illetve milyen új billenytűzetet tettél bele.

dlaj
Nem hiszem hogy ez gépfüggő lenne (bár lehet), és biztos hogy nem skinfüggő, a Primo-ban ha nem piszkáltad a sys.txt-t, akkor az az alaphelyzet, hogy a táp elvételekor ki fog kapcsolni. Pontosan akkor kell beavatkozni, ha azt akarod, hogy NE kapcsoljon ki a gép. Nézd át a sys.txt-det, ha nem kapcsol ki a gép, akkor nyilván le van tíltva ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#2047) formasu válasza snowdog (#2046) üzenetére


formasu
tag

Köszönöm!
A gond az volt, hogy ez a térkép volt a gépen: Austria_83_NQ_2010.Q2_100812.fbl
Ez a térkép nem ismerte Nassfeldet!!!!!!!!!
Átcseréltem erre: Austria_83_TA_2010.06_100716.fbl, és mindjárt megjelent Nassfeld is.

Mit ajánlotok? A Q-s térképeket ezek szerint ne használjam más országokban sem, mert hiányoznak róla települések?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2048) snowdog válasza formasu (#2047) üzenetére


snowdog
veterán

Fordítva is találnál rá példát. Azt használd, ami beválik.

Tapasztalatom szerint a Navteq térképen több a kistelepülés, földes út, míg ezek adott esetben a Teleatlas-on meg nincsenek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2049) dlaj válasza snowdog (#2046) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, ennek örülök :DD, holnap megnézem.

(#2050) mataszitu


mataszitu
csendes tag

Sziasztok!
Vásárorlam egy wayteq 950bt-t feltettem a primot (8.5.11.155811) és nem mutatja a magasságot mindíg csak 0 az érték. 920 bt nem volt ilyen problémám. Ha valaki esetleg tudna megoldást megköszönném.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.