Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1551) m.jeno válasza DM43 (#1549) üzenetére


m.jeno
senior tag

:R
Ha igaz akkor sikerült levállogatnom mind a 2135 vasuti átjárót és maradt "csak" 23 fix és 663 mobil kamera:

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1552) DM43 válasza m.jeno (#1551) üzenetére


DM43
Topikgazda

:C :)) :DD

(#1553) Jaki2000 válasza m.jeno (#1550) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Én ezért töröltem a speedcaot!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1554) plajos válasza m.jeno (#1550) üzenetére


plajos
aktív tag

Ezt próbáld beírni a sys.txt-be:

[3d]
max_pois=10
max_pois_on_horizont=3
max_speedcam=10
max_speedcam_on_horizont=3
max_camera=10
max_camera_on_horizont=3

(#1555) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sziasztok ! Szerintem ez is használhato adatbázis legalábbis én ezt használom már rég.
Ingyenes és mindig frissül.
http://www.poiplaza.com/index.php?p=se

(#1556) m.jeno válasza Hexenking (#1555) üzenetére


m.jeno
senior tag

A mindig frissül bizonyára igaz lesz, de az ingyenes már most sem igaz, egyébként meg tele van hülyeséggel.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1557) m.jeno válasza plajos (#1554) üzenetére


m.jeno
senior tag

:R
Kipróbálom.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1558) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Hát nem tudom , én innen szoktam letölteni és nem vagyok reg.......
Nekem eddig még nem volt velle gondom,söt elég csak a mobilt letölteni ,abban bene van a fix is meg a lámpás.

(#1559) kisspista válasza Hexenking (#1558) üzenetére


kisspista
senior tag

Az a helyzet, hogy a PoiPlaza az jobban a külföldi POI-ra orientálódott, ezért sok hülyeség van benne, mivel Magyarországon olyan üzletláncokat is megjelenít, ami nincs is. Másrészt pl. az ingyenes parkoló jelölés.... na ez az... szintén "csak" a nagyobb helyeken mutat 1-2-öt!

A POI-k itt Magyarországon is elég szegényes, és nincs jól kidolgozva; van mit még fejlődni.
A speedcamról: hiányzik a hivatalos oldal, mivel ott szabadon, bárki letölthette a mindig friss adatbázist, most pedig csak akkor, ha havonta fizetsz 2.000 Ft-ot! :(

(#1560) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Nekem eddig még nem volt problémám a poi lázával.
Most is onnan töltöttem le a speedcam.txt és tökéletessen müködik.A poi pontokrol nem tudok mit irni mert azt nem szoktam használni.

(#1561) kisspista


kisspista
senior tag

iGO Primo v1.1 (8.5.11.155811) -t teszteltem! Az az észrevételem, hogy a TMC jelet nem akarja engedélyezni!
A korábbi verziónál bevált Hungary-TrafficNav.tmc fájl nem dolgozik együtt a szoftverrel, és kiírja, hogy Fizetős, s Nem elérhető! Helyette egy bizonyos CLEAR... amerikai csatornán keresi a jelet, de ugyebár zen pedig nem fog a license miatt találni.
Hogy lehetne megoldani, összehozni a dolgot, hogy jó legyen? Valakinek ötlete esetleg?

(#1562) plajos válasza Hexenking (#1560) üzenetére


plajos
aktív tag

Átnéztem ezt a poi plázás fix kamerás adatbázist (22 db-ot tartalmaz), és az alábbi hibákat találtam:

M7-en jelez 2 fix kamerát, a valóságban egy sincs. Illetve van az M1-M7 közös szakaszán az üzlezközpontoknál.
Fix kamerát jelez 30-as sebességgel Kaposváron a Bajcsy Mező Imre u. kereszteződésben. Ott 50 a megengedett sebesség és ott nincs fix kamera. Ellenben van Kaposvár-Toponáron az egyetemnél, azt nem jelzi.
Fix kamerát jelez Hévizen, többször jártam ott (24 km-re lakom) nincs fix kamera ott.
Nem jelzi a kőröshegyi 2 db, a Balatonszárszói, a Balatonföldvári fix kamerákat. Aki idegenként nyaralni megy arra könnyen beléjük szaladhat. Ja és Diósdon is van 4 fix kamera (az ötödiket nemrég leszerelték) ezeket sem jelzi.

(#1563) kisspista válasza plajos (#1562) üzenetére


kisspista
senior tag

Plajos!
Tényleg nagyot tévedtem, mikor azt mondtam, hogy alig van kamera a te általad kiadott adatbázisban. Én is tüzetesen átnéztem, és valóban (!) ezen a fix trafik, amik ma is működnek, úgyhogy bocsi még egyszer bocsi a korábbiakért!
A PoiPlaza valóban pontatlan, én is tapasztaltam már többször is!

Nem tudsz nekem segíteni az 1 poszttal fentebb lévő problémámra?

(#1564) plajos válasza kisspista (#1563) üzenetére


plajos
aktív tag

Sajna nem.

Mindegyik speedcam adatbázis pontatlan, csak a poi plaza, ahova bárki bármit feltölthet szerintem pontatlanabb a kelleténél. Fix kamera adatbázisában 22 kamerát jelez, ehhez képest 13 hibát találtam, ami szerintem sok.

[ Szerkesztve ]

(#1565) kisspista válasza plajos (#1564) üzenetére


kisspista
senior tag

Speedcams.hu volt egy igen jó adatbázis letölthetőségi oldal. De ott nagyon sok "lehetséges mérőhely" is fel volt tüntetve, kellett neki egy szűrés, hogy használható legyen!
Az M1 vonalon elég sok a kamera, de a mivel fix trafik, ezért ki is kell táblázni őket! Ezek ki is vannak! De ezt sem tudják sokan...

(#1566) plajos válasza kisspista (#1565) üzenetére


plajos
aktív tag

Ráadásul ezeken a fix helyeken radaros mérés van, a lézerblokkoló nem sokat ér.

(#1567) kisspista válasza plajos (#1566) üzenetére


kisspista
senior tag

Az M1-esen lévő kamerák új technikával dolgoznak, nem bocsájtanak ki radar jeleket: az autókról visszaverődő fény, ahogy a dobozba jut, az alapján méri a sebességet! Nekem van radar- és lézer detektorom, de ezeket sohasem jelezte nekem!

(#1568) BeregiZs válasza plajos (#1564) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Én a Te bázisodat használom. Úgy emlékszem, szívesen fogadod a traffi jelzők frissítése érdekében a visszajelzéseket. Egyet én is szeretnék jelezni. Budapesten, a Dózsa György út Puskás Ferenc stadion mellett haladó útszakaszt az 50-ről megemelték 60-ra, ezért mindig rikácsol, hogy túl gyorsan megyek. Esetleg majd ezt is korrigálhatod a következő kiadásodban.

Köszi:

Zsolt (Wayteq X950)

(#1569) Feri_1 válasza Spark86 (#1372) üzenetére


Feri_1
csendes tag

1.0:
http://data.hu/get/2977706/bankokesatm10.zip
http://data.hu/get/2969918/aruhaz10.zip

1.1:
http://data.hu/get/2977705/bankokesatm11.zip
http://data.hu/get/2970361/aruhaz11.zip

Telepítési útmutató

1. A data.zip-ben az "ui_igo9\icons\poi\kmlpoi.icon" fájlt töröld ki.
1. A letöltött zip állományt csomagold ki.
2. A userdata könyvtárat másold be a Primo 1.0 "\content" alkönyvtárába.
3. A Primo 1.0 elindítása után az "Egyebek/Beállítások/Térképbeállítások/Hasznos helyek a térképen/H-KML" mappát engedélyezd (pipa be).

A sys.txt-be be kell írni:
[folders]
kmlpoi="userdata\poi" ;"content\userdata\poi"

Köszönet Snowdog-nak :)

(#1570) plajos válasza BeregiZs (#1568) üzenetére


plajos
aktív tag

Köszi, javítom!

(#1571) BeregiZs válasza plajos (#1570) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Van amit ezen kívül még javítasz? Mikor kereshetem az oldaladon a letöltéseknél?

Zsolt (Wayteq X950)

(#1572) plajos válasza BeregiZs (#1571) üzenetére


plajos
aktív tag

Természetesen több javítás lesz benne, 1 javításáért kár lenne újabb verziót kiadni.
Jövő hét közepe felé nézz az oldalamra.

[ Szerkesztve ]

(#1573) BeregiZs válasza plajos (#1572) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Oké, amúgy is szoktam nézegetni, hogy milyen csemegék vannak!

Zsolt (Wayteq X950)

(#1574) qantum válasza plajos (#1572) üzenetére


qantum
senior tag

na majd nézegetjük :)

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1575) Spark86 válasza Feri_1 (#1569) üzenetére


Spark86
csendes tag

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni!

m.jeno, a vasúti átkelőhelyekkel mi a helyzet? Szerintem többünket is érdekelne az eredmény.

(#1576) m.jeno válasza Spark86 (#1575) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az #1551 -ben ragáltam már rá, a #1554 hsz viszont teljesen korrekté teszi a lufierdőt.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1577) gpsr


gpsr
csendes tag

Most használtam sötétben a Primo 1.1+GJ 2.14.

1. A sebesség túllépésénél a piros szám és háttér egy maszlag volt nem lehet csak 20 cm-ről elolvasni. Jobb lenne elütőbb, kontrasztosabb színeket választani. A sötétben, meg azóta sem néztem, hogy a színbeállításoknál lehet-e változtatni?

2. Piros pötty ami zöldre vált ha az előre kikalkulált érkezési időhöz képest előbb érkeznénk. Nos ez örökre piros maradt, pedig több, mint fél órával előbb érkeztem. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#1578) kisspista válasza BeregiZs (#1571) üzenetére


kisspista
senior tag

Na ez engem is érdekelne :)

(#1579) paroczi válasza gpsr (#1577) üzenetére


paroczi
csendes tag

Az a piros pötty szerintem az útvonal rögzítését jelzi. #1435 .Én magam ezt a funkciót még nem használta, így megerősíteni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#1580) kisspista válasza paroczi (#1579) üzenetére


kisspista
senior tag

Én az útvonalinfót kikapcsoltam, mert semmi értelme, így nem jelzi ki az út idejét! Engem idegesített!

(#1581) m.jeno válasza paroczi (#1579) üzenetére


m.jeno
senior tag

Amiről Te írsz az a hangszóró mellett van, ez meg az érkezési időnél. kettő piros pötty van, alakul lassan a bárányhimlő! :Y :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1582) plajos


plajos
aktív tag

Újabb sebességmérő kamera adatbázis tölthető le innen: [link]

(#1583) TRob1 válasza plajos (#1582) üzenetére


TRob1
veterán

Köszönjük :R

¤ R'n'R ¤

(#1584) gpsr


gpsr
csendes tag

gurjon oldalán:

My account was suspended for unknown reasons to me.
Hosting provider did not answer to my questions why the site was closed.
We suspect... maybe... one unmet manufacturer behind this ...
Sorry, but the work of this project is stopped.
Therefore, thank you to all who helped and been together.

gurjon & TEAM

-----------
Rájuk szálltak és beleunhattak!? Ennyi volt!? Kár lenne....

(#1585) m.jeno


m.jeno
senior tag

Google fordításban:

Fiókomat felfüggesztették ismeretlen okból nekem.
Tárhely szolgáltató nem választ a kérdésekre , hogy miért a telek volt zárva .
Úgy gondoljuk, hogy ... talán ... Egy kielégítetlen gyártó mögött ...
Sajnáljuk , de a munka a projekt leáll .
Ezért , köszönöm mindenkinek, aki segített , és már együtt .

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1586) paroczi válasza m.jeno (#1581) üzenetére


paroczi
csendes tag

Hupsz! figyelmetlen voltam amikor a hsz-t olvastam. :W De a lényeg, hogy elnavigáljon A-ból B-be, pontokkal vagy pontok nélkül mindegy. :))

Csabi

(#1587) Spark86 válasza gpsr (#1584) üzenetére


Spark86
csendes tag

Hát ez rendkívül szomorú... Lehet, hogy Nav'n'go-éknál kiverte a biztosítékot az, hogy a legújabb verzió már az alapproramot akarta módosítgatni...?

Szerintem igen kevesen vannak, akik pusztán a kinézet miatt használták a gurjont. A többség nyilván a rengeteg funkció miatt, amiket az alapprogram is tud, de nem használható, viszont a skin előhozza őket.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül lenne szükség a gurjonra, ha az alapprogram is "tudna" mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1588) Jaki2000 válasza Spark86 (#1587) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Hát igen! Merész húzás, hogy az alapértelmezett felületet módosították.
Nngo-nál gondolhatják: nehogy a név is változzon Igo > Gjgo :D
Reméljük megoldódik, és lesz kompromisszum.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1589) BeregiZs válasza plajos (#1582) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Ez gyors volt! Még egy pár hozzászólással feljebb az írtad nekem, hogy a jövő héten nézzek rá. Ebben bizonyára az is javítva van, amit én jeleztem, mert akkor már tőttöm is lefele!!!
Kösz :DD

Zsolt (Wayteq X950)

(#1590) gpsr válasza Jaki2000 (#1588) üzenetére


gpsr
csendes tag

Az iGot, Primot úgy tervezték, úgy írták meg, hogy lehessen skineket (másik kinézetet) használni, hogy a nagy megrendelőket ki tudják szolgálni.
Egy alapmag de, mint ha más program lenne egy laikus számára.
A gurjon is egy ilyen skiny készitett, ami több erőforrást igénylet a sok megjelenitett ifo miatt, mint az alap. Az a jobbik eset ha tényleg felvásárolták és sok jó ötletet átemelnek belőle az alapba. De hát vannak még skinek...és biztos lesznek is még.

(#1591) kisspista válasza gpsr (#1590) üzenetére


kisspista
senior tag

Itt az a legnagyobb baj, hogy az alapprogramot módosították és egy sokkal jobb, rengeteg extrával felszerelt bőrt hoztak létre, ami kicsit már túlszárnyalta a primo készítők "szerkesztői" világát! Tuti emiatt nem lehet a tevékenységet folytatni.

(#1592) gpsr válasza kisspista (#1591) üzenetére


gpsr
csendes tag

Az alapprogram az az exe, ahhoz nem nyúltak.

(#1593) kisspista válasza gpsr (#1592) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem az exe-re értettem, hanem az program kinézetének formaisága az, ami szerintem a gondot jelentette!
Gurjon skin nagyon profi és ma is ezt használom, és nagyon szuper! De azért jöhet a primo 1.2 :)

(#1594) Mawerik válasza plajos (#1582) üzenetére


Mawerik
tag

Köszönet!
Remek munka!!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1595) kisspista


kisspista
senior tag

Érdemes gurjon skinjeit eltenni, menteni, amíg még nem késő ... Sokat köszönhetünk nekik!

(#1596) keszo


keszo
őstag

hali mindenki
Segítséget és vagy felvilágosítást szeretnék kérni tőletek
adott a primo a pna készüléken, vásároltam hozzá egy tmc vevőt összecsatlakoztatom őket
és egyszer a neo fm-et (100.8MHz) hozza fel máskor a petőfit (94.8MHz)
melyik a jobb?
és belehet-e állítani csak az egyiket (IGO8-nál van olyan lehetőség hogy kilehet tiltani rádióadókat)
valamint mit jelent az hogy fizetős, amikor behozza az összes forgalmi helyzetet akár kategóriánként is

[ Szerkesztve ]

Attila

(#1597) pillo


pillo
csendes tag

Sziasztok !

Letöltöttem plajos speedcam adatbázisát, 1000 köszönet érte ! :R
A pdf-ben az olvasható, hogy 2 db. piros lámpán áthaladást rögzítő kamera is van az adatbázisban. A HU_fix+HU_vasut/SpeedCamText.txt-ben kerestem ezt a két kamerát. A Szükséges_sys.txt_módosítás leírásban az szerepel, hogy a piros lámpán áthaladás a 4-es tipus, viszont ilyen tipus (TYPE) egyáltalán nincs egyik SpeedCam-ben sem. Viszont találtam benne helyette 2 db. TYPE 3-as kódot, lehet hogy ez akar lenni a piros lámpás kamera ?

Köszi a választ előre is !

(#1598) beller


beller
aktív tag

Sziasztok! Lecseréltem az IGO 8-at primora kártyán. A 8-as, a GPS ikonra 2x kattintva indult, a Primot sajnos nem tudom csak CE-ből indítani. Beállítások (ikon)-Explorer-MyDevice-SCMMC kártya-IGO Plus. Segítsetek, hogyan lehetne a GPS ikonnál kijelölni az utat, hogy a kártyán elindítsa a Primot. Előre is köszi.

(#1599) beller


beller
aktív tag

Oh bocsánat!
WayteQ 950-em van

(#1600) m.jeno válasza keszo (#1596) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem lehet ráállítani egy adóra, vagy kitiltani bármelyik adót is, folyamatos keresésben van, és ha összeakad az M2-vel, akkor kapsz infót.
A fizetős anyit jelent, hogy fizetős, csak Te rendelkezel TMC liszensz fájllal, és az lehetővé teszi, hogy ne csak vegyen jelet, hanem, azt meg is mutassa neked, egyébként meg a NNG fizeti helyetted a vétel lehetőségét.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.