Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1401) snowdog válasza qantum (#1396) üzenetére


snowdog
veterán

A branding. zip egy olyan állomány, melynek segítségével a felhasználó módosítani tudja a program alapvető megjelenését, működését (pl. az üzemanyagtöltő állomások ikonjait, és hasonlókat).

Tulajdonképpen ezt a data.zip-pel is meglehet csinálni, csak az sokkal veszélyesebb.

u.i. nem akart frissülni, ezért háromszor is rányomtam.

[ Szerkesztve ]

(#1402) snowdog válasza BullZeye (#1398) üzenetére


snowdog
veterán

A lap alján középen van egy ilyen: "Hozzászólások megtekintése: "

Két lehetőség közül választhatsz.
1. Újak előre
2. Régebbiek előre

Megjegyzem nekem itt is úgy van beállitva, hogy mindig az újak vannak elöl.

(#1403) BullZeye válasza snowdog (#1402) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezt minden alkalommal be kéne állítani? Mert beállítom, de ha mást nézek máris vissza áll arra, hogy új legyen elöl, nekem új legyen hátul. :(((

(#1404) lalabay válasza snowdog (#1371) üzenetére


lalabay
csendes tag

Ezeket az ikonokat én is letöltöttem, az útmutató szerint feltettem (bár az útmutatóban az nem szerepel, hogy hogyan kell a 4 félét egyszerre feltenni) . Szépek az ikonok, csak az eddigiek pl. egy autós számára a legfontosabb a BENZINKÚT ikonok - még, ha azok általános ikonok is voltak - eltűntek. Most a hasznos helyeknél csak ezt a négyféle csoportot lehet megjeleníteni, ami letölthető.

(#1405) gpsr válasza snowdog (#1383) üzenetére


gpsr
csendes tag

Én szedtem le onnan Poikat, Amigora, és azokra lehet is keresni a POI között a Primoban.

(#1406) qantum válasza snowdog (#1401) üzenetére


qantum
senior tag

tehát ha csinosítani akarok akkor mindkettő kell, a skin és branding is ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1407) aimer7 válasza lalabay (#1404) üzenetére


aimer7
csendes tag

Szia lalabay!

Melyik Primo-ra töltötted?
Mert én 1.1-re és nálam is ugyanez a helyzet. :(((
Rengeteg poi eltűnt és tényleg csak azt a 4csoportot lehet megjeleníteni,ami letölthető.

(#1408) lalabay válasza aimer7 (#1407) üzenetére


lalabay
csendes tag

Én az 1.0 változathoz töltöttem le, de hát sajnos ez így nagyon korlátozottan használható. Vissza is állítottam a régit, nekem a benzinkút ikonok kellenek, még ha azok nem iskonkrét cégeket jelölnek, csak áltatlánosak.
Én már nagyon várom azt a brandingot, ami olyan mint az IGO 8 -é. Az itt olvasottak szerint Nanuka dolgozik rajta.

Köszi a visszajelzést, sajna ez van.

(#1409) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv, primo 1.1 ben cím keresésénél akadt egy kis gondom..pl. Kossuth tér lenne a cím..bevitelnél az o betüre kattintva rögtön az ö betüre kezs keresni..azaz nem ko..hanem kö..pedig az o betűt nyomo isten biz. valaki tudja mi lenne a megoldás?
köszi

(#1410) TRob1 válasza lalabay (#1408) üzenetére


TRob1
veterán

Én ezt használom primo 1.1 - en és mutatja a benzinkutak saját ikonjait (mol-t is). Eddig mind1ik poi-val ment, csak felül kell írni az itt lévő poi_visiblities.txt - vel a save mappában lévőt mindig, ha poi-t cserélsz. színes ikonok primora

¤ R'n'R ¤

(#1411) snowdog válasza TRob1 (#1410) üzenetére


snowdog
veterán

Az a gond, hogy a Primo-k nem úgy kezelik a poi fájlokat, mint az iGO8. Pontosabban megváltoztatták (a gyártó) az új poi fájlok szerkezetét, és a Primo ezeket nem úgy kezeli, mint az iGO8.

Ebből következik, hogy azok a brandig.zip módosítások, amik az ikonok (pl. benzínkutak) cseréjéhez eddig működtek (iGO8-nál), azok abban a formában a Primo-nál nem működnek. Ahhoz, hogy mégiscsak megjelenjenek az egyéni ikonok, mindenki más módszert alkalmaz, de eddig még EGYIK SEM TÖKÉLETES!

A poi_visiblities.txt variálásával is érnek el eredményt, de ezt a Primo időnként felülírja, és ilyenkor a változtatások elvesznek. Ezért javasolt ilyen esetekben a módosított poi_visiblities.txt fájlt ismét bemásolni. Bár gyanítom, hogy egy újabb kml csoport bevitele ismét felül fogja írni a poi_visiblities.txt fájlt. Ez a fájl alapvetően nem arra szolgál, hogy birizgálják, hanem a program ide menti a beállításait. Ezért is van a SAVE mappában.

Amíg ez a probléma meg nem oldódik (a Primo-ban), addig maradnak ezek a félmegoldások. De egyet vegyetek figyelembe. Erről sem én, sem más módosítással foglalkozó felhasználó nem tehet, és a problémát mi nem is tudjuk megoldani.

Akinek ez gondot okoz, az vegye fel a kapcsolatot a NavNgo-val, és kérje meg őket, hogy oldják meg a problémát! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1412) aimer7 válasza lalabay (#1408) üzenetére


aimer7
csendes tag

Szia lalabay!

Én mindkettő primora feltöltöttem.
Az 1,1-re még úgy se működik mind az 1,0-ra,legalábbis nekem nem..de még dolgozunk rajta...
1,0-nál több benzinkút ikont mutat,de pld.a Meki és a nagyobb áruházak ikonját a térképen abszolút nem mutatja,élesben és szimulációban se. :(((

Hát igen Igo8-nál ez már nem gond...én is nagyon várom azt a brandingot primo-ra, ami olyan mint az IGO 8 -é,vagy legalábbis nagyon hasonlít. :)

Az egyik Primo 8.5.11.154123 aug.1

(#1413) snowdog válasza aimer7 (#1412) üzenetére


snowdog
veterán

Éppen most mondtam, hogy hiába várod. Majd ha megjelenik egy újabb Primo verzió, és abban megoldják ezt a hibát, na akkor majd várhatod.

(#1414) TRob1 válasza snowdog (#1411) üzenetére


TRob1
veterán

Felülírja, az tény (mégpedig az alapján hogy mit engedélyezek és mit nem), de nem tűnik el később sem. Idézet rszp-től, aki a Nanuka féle Primo branding-et módosította: "Mielőtt hozzákezdesz, csinálj mentést a régi állományaidról. Ezek a branding.zip
és a save\poi_visiblities.txt.

Cseréld le a 2 állományt. Indítsd újra a Primot. Indítás után a Térkép
Beállításoknál szedd ki a láthatóságot arról, ami nem kell.

Fontos, hogy ez legyen az első lépés. Ezután már használhatsz bármit, amelyik
poi-nak ekkor van ikonja az a későbbiekben is megmarad.

Ha cserélgeted a poi könyvtár tartalmát a telepítést szinte biztosan meg kell
ismételned, mivel a Primo a váltáskor véletlenszerűen beletöröl a poi
állományoktól függően.

Ha saját bejegyzéseid vannak a régi poi_visiblities.txt –ben, akkor még a csere
előtt írd be!"

¤ R'n'R ¤

(#1415) TRob1 válasza aimer7 (#1412) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem mutatja az összes benzinkutat, a mekit is, spar-t, lidl-t, patikákat, tesco-t, bankokat, cba-t, egészségügyet, diego-t ... és még sorolhatnám

¤ R'n'R ¤

(#1416) snowdog válasza TRob1 (#1414) üzenetére


snowdog
veterán

Ez csak addig igaz, amig ugyan azt a poi állományt használod. Szerepel az idézetedben is. Ugyanis átnézi az összes poi-t, és beírja a poi_visiblities.txt-be.

De ha beteszel egy új poi csoportot, pl. a PoiPlaza-ról, vagy amiket én készítek, akkor máris új poi-k jelennek meg, és e miatt kilépéskor át fogja írni a poi_visiblities.txt-t. Aztán hogy a régiek közül pontosan mit változtat meg, azt keresse meg az, aki nagyon ráér. :)

Meg aztán itt a többség csak úgy általában ír a Primo-ról, pedig a Primo 1.0 és a Primo 1.1 is sok tekintetben másképpen működik. Tehát nem ártana pontosan beírni, hogy ki melyik verzióról beszél. Akkor tisztulna a kép. Vagy nem. :((

[ Szerkesztve ]

(#1417) TRob1 válasza snowdog (#1416) üzenetére


TRob1
veterán

Ebben igazad lehet, ezt nem tudom, nem tettem bele külön poi-t vagy csoportot. De cseréltem már full poi-t TA-t TM-re, aztán újabb TM-re, és azokkal működik. (csak felülírtam mindig a poi_visiblities.txt - t, és újra beállítottam amik nekem kellenek)

¤ R'n'R ¤

(#1418) aswna


aswna
csendes tag

Valaki tudja, hogy a piros pötty a bal alsó sarokban micsoda? Én nem jutottam eredményre. Próbáltam volna a save mappákat is összehasonlítani, de nem igazán látok semmi érdemit. Megjegyzem: a piros pötty iGO újraindítás után eltűnik.

(#1419) lalabay válasza TRob1 (#1410) üzenetére


lalabay
csendes tag

TRob1!

A szines ikonok primora (#1410 hozzászólás) nagyon jók! Végre vannak benzinkút ikonjaim!!!

(#1420) TRob1 válasza lalabay (#1419) üzenetére


TRob1
veterán

Örülök hogy müxik, és tetszik. :)

Ezúton is nagy köszönet Nanukának és rszp-nek, reméljük nem hagy alább a lelkesedésük, és folytatják hogy még jobban örülhessünk (akik használják). :R

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1421) aimer7 válasza snowdog (#1413) üzenetére


aimer7
csendes tag

Szia snowdog!

Értem én :) csak előbb írtam a hozászolást mind Te,igaz a tiéd hamarabb jelent meg az oldalon...és különben sokat segítettél. :K

Köszönöm! :R :R :R

Majdnem 100%-an működik most már,és a 1.1-re is. :)
Minden benzinkút ikon(még a Mol is)Tescó,Praktiker,Diegó stb.az összes autó márkaszerviz ikonja,gyors éttermek stb.

Köszönöm! :R :R :R :C

(#1422) aimer7 válasza TRob1 (#1410) üzenetére


aimer7
csendes tag

TRob1!

Neked is köszönöm! :R :R :R :C

(#1423) seger


seger
addikt

Miért nem tudok utvonaltervezéshez beállítani házszámot??

(#1424) aimer7 válasza aswna (#1418) üzenetére


aimer7
csendes tag

Na ez jó kérdés...engem is érdekel hogy mi is az a piros pötty.
Tényleg kell a gurjon skin a Primo-ra....hasznos. :)

(#1425) aimer7 válasza seger (#1423) üzenetére


aimer7
csendes tag

Ha már beírtad az utca nevét és a házszámot nem tudod beírni az egyebek alatt választ ki a ABC-ét és akkor engedi...
Az előző vasamnál volt ilyen gond..

(#1426) m.jeno válasza aimer7 (#1424) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mondjuk ha néha-néha visszaolvasnátok, vagy figyelnétek a topikot, akkor a #1341 hsz-ben megtaláltátok volna a választ.
Ez vonatkozik aswna -ra is.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1427) aimer7 válasza seger (#1423) üzenetére


aimer7
csendes tag

Azt nem tudom hogy miért kell kiválasztani...nálam okosabbak majd leírják ide. :K

(#1428) m.jeno válasza seger (#1423) üzenetére


m.jeno
senior tag

Cserélj lang fájlt!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1429) aimer7 válasza m.jeno (#1426) üzenetére


aimer7
csendes tag

Igazad van m.jeno de sajnos nem mindenkinek van ideje vissza olvasni...

(#1430) m.jeno válasza aimer7 (#1429) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az viszont elég hülyén nézne ki, ha minden ötvenes oldalaon ismétlődne minden újra feltett kérdésre a válasz.
A képernyő jobb felső felén van egy kereső, ha beírja valaki a megfelelő szavakat - jelen esetben piros pötty -, akkor az oldalon megjelenik az összes hozzászólás ami a topikban azzal kapcsolatosan leírásra került.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1431) qantum


qantum
senior tag

egy olyan régi digiwalkeren mint a mio169
spec. :

Processzor: Intel PXA-255 400 MHz
Operációs rendszer: Microsoft Pocket PC 2003 2nd edition
Kijelző: 3.5´ Color Transflective LCD, LED Backlight
Felbontás: 320 x 240, 65K colors, QVGA resolution, Landscape
ROM: 32MB Strata Flash RAM
RAM: 64MB SDRAM
Memória bővítés: Security Digital slot, amely kompatibilis az MMC kártyával. Support: SDIO
Kommunkiáció: SiRF GPS module built-in

elmenne az igo 8.0 ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1432) snowdog válasza qantum (#1431) üzenetére


snowdog
veterán

Igen, a 168-on is működik, ami régebbi.

(#1433) qantum válasza snowdog (#1432) üzenetére


qantum
senior tag

köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1434) aswna válasza m.jeno (#1430) üzenetére


aswna
csendes tag

Természetesen "visszaolvastam" - én írtam - az 1341-et.
Akkor úgy kérdezem, hogy miből látszik, hogy tényleg bekapcsolja az "útvonalfigyelést"?
Előre is köszi!

(#1435) m.jeno válasza aswna (#1434) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ameddig a piros pötty kint van addig rögzíti az útvonalat.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1436) formasu


formasu
tag

Wayteq 950, Primo 1.1, Gurjon 2.14-es skin.

A fényerővel bajlódok. Ha automatára teszem, szürkületben, és sötétben OK, de napsütésben nem látszik. Ha kiveszem automatából, és max-ra állítom, nappal, ha nem süt rá a nap, látszik valami, de szürkületben, és este meg nagyon világos, akkor meg vissza kellene tenni automatára.
Mikor süt a nap, alig látni valamit, és az automata fényérzékelőre sem reagál, hiába takarom el, vagy teszem a fény felé, a kép nem lesz láthatóbb.
Ráadásul, mikor nagyon világos-, vagy sötét, ki kell lépni, és a készülék alap beállításában kell állítani, majd visszakapcsolni!
Ti hogyan oldjátok ezt meg?
Köszönöm.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1437) gpsr válasza qantum (#1431) üzenetére


gpsr
csendes tag

Azt hiszem el, csak az opendszerbe nem vok biztos.
400MHz CPU, 64M RAM elég neki, még a Primonak is ha WinCE-ből van indítva.

De ki kell próbálni, abból baj nem lehet :)

(#1438) kisspista


kisspista
senior tag

Mikorra várható a Primo 1.2???
Nekem Primo 1.1-el az a bajom, hogy nem jelzi ki az aktuális akku állapotát navi közben, így csak találomra lehet tudni a töltöttséget, esetlege kikapcsol idő előtt, s ez kissé zavaró!

(#1439) aimer7 válasza m.jeno (#1430) üzenetére


aimer7
csendes tag

Szia!

Igazad van.A mai naptól használom is a keresőt. :K

(#1440) TRob1 válasza kisspista (#1438) üzenetére


TRob1
veterán

Tegyél fel pl. Gurjon skin-t, és akkor navi közben is látod

¤ R'n'R ¤

(#1441) aimer7 válasza formasu (#1436) üzenetére


aimer7
csendes tag

Szia formasu!

Ha nagyon süt a nap:

Napellenző[link]

Próbáltam,nekem megfelel..

Az egyik vasam x920BT de rajta tűrhetően működik az automata fényérzékelő,bár igazán erős napsütésben használom a napellenzőt,de csak akkor;még soha nem adtam rá a max.fényerőt,nem kellett.

(#1442) Jaki2000 válasza TRob1 (#1410) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Jó-Jó!!! Nagyon jó! :C

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1443) lalabay


lalabay
csendes tag

Szeretném megkérdezni, hogy Primoban a "map" mappában mi az a "Basemap.fbl" ? Mi a szerepe és hány darabnak kell lennie ebben a mappában, mert most nekem 4 db is van. Nem sok ez?

Köszi a válaszokat!

(#1444) snowdog válasza lalabay (#1443) üzenetére


snowdog
veterán

De bizony sok, csak egynek kell lenni (vagy egynek se). A határokat és egyéb alap adatokat tartalmazza, mint a neve is utal rá.

Azonban úgy gondolom ha több van belőle az sem egy tragédia, akkor a program úgy kezeli, mint a térképeket, vagyis csak a legújabb verzióval foglalkozik, a többit figyelmen kívül hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#1445) TRob1


TRob1
veterán

Új gurjon skin jelent meg: Primo 1.1hez 2.15 (ill.1.0hoz 1.15

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1446) formasu válasza TRob1 (#1445) üzenetére


formasu
tag

Köszi!
Nem találok hozzá magyar nyelvi fájlt! Ez azt jelentheti, hogy jó hozzá az előzőé, a 2.14-es nyelvi fájl?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1447) TRob1 válasza formasu (#1446) üzenetére


TRob1
veterán

Én ezt használom: primo hun

PLajos engedelmével :R

Csak a keyboard.ini - be beleírtam ezt:
[panel]
name= "Magyar (QWERTZ)"
layer= "ui_kbd_10_10_9_7"
keys= "áéíóöőúüű-qwertzuiopasdfghjklyxcvbnm"
shiftkeys= "ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ-QWERTZUIOPASDFGHJKLYXCVBNM"
altkeys= "0123456789'&+!%/=()@:;*.,?_$€Ł#~§\[]"
shiftlabel= "123"
altlabel= "QWE"
type=3
family=1

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1448) Jaki2000 válasza formasu (#1446) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A régivel és a gyárival is müxik, csak max újabb funkciókat angolul írja ki.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1449) aimer7


aimer7
csendes tag

Sziasztok! :)

Segítséget kérnék.

Az IGO Primo 8.5.11.155811(aug.13) mivel tud többet,
mint az elődje a 8.5.11.154123(aug.1) ?

Érdemes lecserélni?

Köszönöm!

(#1450) m.jeno válasza formasu (#1446) üzenetére


m.jeno
senior tag

Általában két nappal később jelenik meg a lang fájl a gurjon oldalán.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.