Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#851) m.jeno


m.jeno
senior tag

Most hisztizhetek én is egy kicsit, hogy a #804-es hsz-emre sz@arik mindenki, írjátok már le, hogy nektek az első vagy a második színpaletta jelenik meg alapértelmezett nappali szín esetén. :R

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#852) ocso26


ocso26
csendes tag

Egyébként erre gondolok http://tinyurl.com/334noyw

(#853) F@Bika válasza g0302 (#841) üzenetére


F@Bika
csendes tag

kedves kollega, ha visszaolvasol, nem fikáztam és a programot nem én vettem, csak rám bízták, hogy próbálkozzak vele én is.
A másik, én nem WABERERS-es parkolói nagy dumás vagyok, nem ittam a vizet Iraqban tevenyomból ... csak érdeklődök. Esetleg, ha van hozzáértő, te is profitálhatsz abból, amit esetleg kiderítek, a problémáiról és segítséget nyújt, hogy megvedd e, vagy ne. Ugyanis ha JÓL működik és azt teszi ami a dolga lenne, nagyon komoly segítség lehetne pl egy 4-8 felrakós gyűjtőfuvarnál vagy terítésnél. Így viszont egy jól POI-zott, skin-elt iGO8 még mindig klasszisokkal többet ér, mint ez. Sajnos.
Volt itt más hirtelen válaszolgató, aki a hardver képességeit feszegette. Ok, tudja a multimédiát, rendben, de azt ne a navi programból érje el. Minek? de legyen mindenki privát problémája mivel trükközik, engem, még mindig a, feljebb írt hiba érdekel és annak a megoldása.

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#854) F@Bika válasza m.jeno (#848) üzenetére


F@Bika
csendes tag

úgy emlékszek, írtam, meg lett véve és nem volt olcsó. szerencsére nem én követtem el a baklövést, csak ....

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#855) F@Bika válasza m.jeno (#850) üzenetére


F@Bika
csendes tag

köszönöm a tájékoztatást, minden adott a teherautós navigáláshoz, minden file a helyén van.
a probléma, az,hogy a korlátozásokat kezeli, de nem különbözteti meg a cél, engedélyköteles .... be illetve kihajtást, ami természetesen szabályos

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#856) m.jeno válasza F@Bika (#854) üzenetére


m.jeno
senior tag

Végigolvastam újra az első hsz-ed, amit hiányolsz ez sajnos térképhiba lesz, mert csak tiltásokra vonatkozó adatokat tartalmazza, a kivételeket nem, hogy ezen ki tudna segíteni nem tudom, de a térképgyártók javíthatnak majd rajta, ha netán a TM is hajlandó lesz olyan térképet kiadni, ami nektek is jó.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#857) F@Bika válasza m.jeno (#856) üzenetére


F@Bika
csendes tag

gondolom egyszer az adatbázisnak kell tartalmaznia, utána pedig a szoftvernek, kezelni (pl. szóljon, hogy a cél csak így v. úgy megközelíthető) de ne legyen teljes elutasítás

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#858) m.jeno válasza F@Bika (#857) üzenetére


m.jeno
senior tag

igen, csak azt a térképnek kell tartalmaznia,hogy mit lehet és mit nem, ha próbáltad akkor láttad, hogy a figyelmeztető táblákat is csak a hatályosságukig mutatja a képernyőn, tehát azokat is valahol be kell jegyezni, hogy meddig érvényesek.
Azt hiszem, még nincs ez igazán kiforrva.

.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#859) F@Bika válasza m.jeno (#858) üzenetére


F@Bika
csendes tag

ez pontosan így van. de sajnos a le, felrakóink zöme még mindig kivételes helyen vannak, mint Ausztriában a telephelyünk. A vicc, hogy se oda be, se onnan ki nem visz és a tervezést is elutasítja. Viszont van egy gyors lehetőség, ami döbbenetes; gyalogos módba vált és közli, az út engedélyköteles és mehetsz rajt. :D
A buktatója viszont az, ha véletlenül felhív a fuvarszervező, mikor érek az pl.: 120 távolságra lévő felrakóra mit mondok neki, mikor azt írja nekem, hogy 60 óra?
Igen, amióta vettem GPS-t én is a rabja lettem és ez hozta magával, hogy lassan nem tudok számolni időket nélküle. Ezzel a problémával biztos nem vagyok egyedül.

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#860) g0302 válasza F@Bika (#857) üzenetére


g0302
csendes tag

Ha csak a programot fikáznád az nem baj.De vannak itt tényleg olyan emberek akik sokat tesznek,hogy a félkész dologból jó legyen.Észre vehetted,hogy ha normálisan beszélünk egymással,mindjárt akad aki próbál valamit kitalálni.Hidd el,keresik a megoldást.És a skinezés is fontos mert abból is sokat lehet kihozni,ami nem csak arra jó,mint a "Barbie ruhája".Néhány hete?jelent meg a Primo és szerintem már 2 x annyit tud(a fórumok és nem a gyártók jóvoltából).Ezért mondom,hogy nem e programot védem.De hagyjuk az előzményeket.Tudom,hogy milyen gondról beszélsz,azt mondom nézz be többször felváltva a fórumokba.Lehet,hogy még más jó dolgot is találsz.

(#861) sensor060 válasza m.jeno (#851) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia M.Jenö !

Nekem a második szinpaletta van 1.1-es Primo-nál alapértelmezett szinnél.

-s-

(#862) F@Bika válasza g0302 (#860) üzenetére


F@Bika
csendes tag

jaj, akkor mégis megtiportam valaki lelkét, de meg kell nyugtassalak, én is gurjon skin-t használok iGO8-al és ezzel a Primoval is. Tisztában vagyok a többletfunkciókkal és nem fikázom azokat a usereket, akik 3-5 éves PNA, PDA-kra akarják felcipőkanalazni és azokat sem bántom akik 500-adjára kérdezik meg ugyanazt.
Viszont, mint említettem valamikor, a program az innovációs díját nem az egyszerű navi programokból való kimagasodása miatt, hanem a teherautós képességei miatt kapta.
Én, véleményem szerint a program, vagy az adatbázisa döbbenetes hibájára keresem a megoldást. Ezzel szemben egyszerű "úrsofőrökkel" találkozok minden fórumon, ahol nem tudnak a gondról, vagy csak átsiklanak rajt.

Mint azt is írtam, vannak célhardverek, én is vettem egy nagyon olcsó rádiótransmittert, bár a navimban van és azt használom menet közben.
Tapasztalatból írtam, a 128Mb ramos PNA-m MP3 kódolás és navigálás egyszerre, totál fagyás, akadás. Erről fórumot nem is vagyok nyitni, mert mindenki a pénztárcájához méri a lehetőségeit, de nekem ez 2750HUF-omba került, távirányítóval, amit szerintem semmilyen PNA, PDA-hoz nem mellékelnek.
Na ezt übereld

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#863) Wolfskin válasza F@Bika (#853) üzenetére


Wolfskin
őstag

"kedves kollega, ha visszaolvasol..."

Volt itt más hirtelen válaszolgató, aki a hardver képességeit feszegette.

én nem hirtelen válaszolgattam (jeleztem is, hogy nem tudom a választ), hanem figyelmeztettelek, hogy bizonyos társalgási normákat be kellene tartani

és hardver képességeit is te kezdted fikázni, mondván, hogy ne használjam multimédiára, mert nem bírja. én csak ezt kérdőjeleztem meg. tapasztalatból.

Ok, tudja a multimédiát, rendben, de azt ne a navi programból érje el.

Miért ne? Had érjem el. Lécci...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#864) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Szerintem mindenkinek van igaza. Kinek a kamionos, kinek a multimédia, kinek a buhera. De jó volna mellőzni a nagy körmondatokat, mert a valóságos kérdések a múlt homályába vesznek, minden téren!!!! :(

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#865) F@Bika válasza Wolfskin (#863) üzenetére


F@Bika
csendes tag

tedd azt, neked biztos jól bírja a hardvered, az enyém 27000-ért nem. gondolj bele egy 20X-ára kicserélt branding.rar-ra és folytathatnám a sokszorosára növelt háttéradatbázist .....

amúgy nem értem, mi nem fér el a hozzászólásaimban a társalgási normákba. azt, ami nem férne bele szvsz. még példának se írom le, mert tényleg nem férne bele

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#866) Wolfskin válasza F@Bika (#862) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem is volt szivargyújtós transzmitterem, de már rég kidobtam. a pna is kábellel van összekötve az erősítű RCA bemenetével. egyébként simán megy a zene, meg két navi szoftver egyszerre (autós és túra) akadás nélkül.

"Ezzel szemben egyszerű "úrsofőrökkel" találkozok minden fórumon, ahol nem tudnak a gondról, vagy csak átsiklanak rajt."

bármilyen meglepő, az emberiség nagy része nem kamionsofőr annak ellenére, hogy te leginkább azokkal találkozol (statisztikában ezt torz mintának hívják).

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#867) F@Bika válasza Wolfskin (#866) üzenetére


F@Bika
csendes tag

juj, ez vitának néz ki, nem megyek bele. lassan vissza kell mennem pár hétre (megkönnyebülhettek)
idézgethetném magam, de javaslom, nézd meg a hivatalos weblapot és nézd meg a teszteket; ez a program TEHERAUTÓRÓL szól, azzal NYERT, ezt NEKÜNK, KAMIONOSOKNAK fejlesztették , igen ennek a RÉTEGNEK, ennek a TORZ STATISZTIKÁNAK
talán tényleg velem lehet a baj, de el kell ismernem, aki iGO Amigo-zott eddig térdeljen le a Primo előtt, aki viszont egy jól felépített iGO8-at használt eddig sikítófrászt kap tőle, ha az innovációs díj okát ki szeretné használni

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#868) m.jeno válasza F@Bika (#867) üzenetére


m.jeno
senior tag

Bocsánat ha beleszólok, de az NNG, ha kimondottan kamionra fejlesztette ki, akkor miért felejtette el a térképgyártó cégével (TM) közöni, hogy szerkesszen hozzá megfelelő térképeket, mert anélkül sz@rt se ér, majdnem elfelejtettem, hogy a Navteq térképpel is.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#869) F@Bika válasza m.jeno (#868) üzenetére


F@Bika
csendes tag

mert biztos hitt a Navteq-ben ;)
bocs, de a kérdést a megfelelő embernek tedd fel

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#870) Wolfskin


Wolfskin
őstag

szóval... nem tudja valaki, hogy lehet eltüntetni/kikapcsolni a beépített mp3 lejátszó ikonját (a gramofon a bluetooth gomb mellett)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#871) csiki52


csiki52
tag

szoval ez is mint minden, olyan mint az ország....a 4 es metro stb...valaki csinál egy programot valaki más egy térképet....ami pl a NT q1 sz....t sem ér, csak pl azt nem tudja tökéletesen amit kell....kamion sulykorlátozás stb ...az uj fda fájlal sem tudja normálisan megjeleniteni a veszélyt jelző táblákat és sorolható...tehát nem azzal kéne foglalkozni milyen készülékkel nem mehet éppen hivatalosan...hiszen mind tudjuk hogy win5-6 rendszerrel megy akár tetszik akár nem. majd ha gyártó cég valamennyi készülékre lehetővé teszi külön és tökéletes térképpel maximális funkciokkal külön szoftverként a megvásárlását, mint az igo 8 nem lesz ez vitatéma....

(#872) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Meg lehet oldani azt, hogy egy pda-n egyszerre legyen fent a Primo es a 8?

(#873) F@Bika válasza Hauptmann (#872) üzenetére


F@Bika
csendes tag

természetesen meg

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#874) Hauptmann válasza F@Bika (#873) üzenetére


Hauptmann
addikt

És mi a menete, leírnád? :)

(#875) Bog válasza Hauptmann (#874) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

PDA-ra nincs Primo, tehát NEM.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#876) F@Bika válasza Bog (#875) üzenetére


F@Bika
csendes tag

hmm, miért nem lehet egy win ce5-6 ra feltenni?

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#877) kaller1 válasza F@Bika (#876) üzenetére


kaller1
veterán

Bog nem a technikai részére írta ami írt, hanem arra, hogy nem szeretne warez tartalmat látni/elemezni az oldalon.

.::> <::.

(#878) F@Bika válasza kaller1 (#877) üzenetére


F@Bika
csendes tag

értem

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#879) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sziasztok .Szeretnék kérni egy kis segítséget a térképváltohoz. A térképváltó elindul, újra is indul a gép hangja is van ,de a térképek ugyan azok. Esetleg ha valaki használ egy BP Slim készüléket segitség lenne egy sys. Szerintem a könyvtár elérés nem jó. Sajnos a http://www.gurjon.com/ oldalon semilyen leirást nem találtam a sys-röl mit és hogyan kell használni a térképcserélöt. A Segitséget elöre is köszönöm.

(#880) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sikerult beüzemelnem a térképcserélöt. Viszont a poikkal lenne egy kis gondom mikor kiszeretném választani hogy melyik látszodjon a térképpen, vannak olyanok amiböl 2 van pl, mol,MOl és csak a kisbetüvel irt müködik. kérdésem hol lehet ezeket törölni hogy csak a kisbetűs látszódjon a listában.

(#881) Tonyk válasza Hexenking (#880) üzenetére


Tonyk
veterán

a poi-kat is ugyanúgy kell elpakolni mint a térképeket: Poi_nt, Poi_ot, Poi_ta
mapchanger.ini-ben swpoi=1

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#882) m.jeno válasza Hexenking (#880) üzenetére


m.jeno
senior tag

Minden térképhez a saját poi-kat illik hozzáadni, ellenkező esetben így rárhatsz, hogy össze vissza jelez mindent.
A sys.txt-ben a sorok végét is írd át nulláról egyre.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#883) PaFec válasza Bog (#875) üzenetére


PaFec
aktív tag

Közben tovább olvastam. :)

[ Szerkesztve ]

PaFec

(#884) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Köszönöm kiprobáltam most már müködik rendessen, de nekem a sys ben nincs semmi beirás a térképcserélönek.Vált rendessen mindent de a topmap os poiknál nincs szines icon csak a gyári.

(#885) www.gabesz


www.gabesz
csendes tag

Sziasztok.Az lehetséges,hogy nem lehet kisbetűket írni a primóba kereséskor?Vagy valamit nem látok?
Köszi

(#886) g0302 válasza www.gabesz (#885) üzenetére


g0302
csendes tag

Itt nézz körül :http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=11&t=27&sid=29de7002c47592dba600f2180c0ea927&start=1460

(#887) m.jeno válasza g0302 (#886) üzenetére


m.jeno
senior tag

A leírás alapjám végig molyoltam mindent, a kisbetük megjelentek, de a magyar ékezetes betük nem jönnek elő, legalábbis nekem.

A a #804-es hsz-emre még mindig várom,hogy nektek az első vagy a második színpaletta jelenik meg alapértelmezett nappali szín esetén. :R
Esetleg valakinek valami ötlete, én már az összes color.ini fájlt végig böngésztem, de eddig nem találtam eltérést a kettő verzió között.

sensor060: :R :R

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#888) Jaki2000 válasza m.jeno (#887) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Billentyűzetnél>Egyebek>Magyar kis - majd 123 billentyű
Keresésnél nincs jelentősége, de pl kedvencek beírásánál már hungarisabb.
Csak azt nem értem, hogy egy magyar szoftverben ez miért maradt ki.
Lehet, hogy ezt a rész Kenyában programozták, vagy csak kicsit északabbra tőlünk, hogy csak poénból kiiktassák az ékezeteinket.
Amúgy tök jó!
Meg lehet bele tenni más karaktereket is talán.

Ja az alapértelmezett nappali, meg inkább a 2-ra hasonlít az 1.1-ben
De ez miért fontos?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#889) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Továbbra is korábbi kérdés:
A 2D áttekintő nézetben hogyan lehet megoldani, hogy ne forgassa a térképet. Már a save könyvtár inijét is kiveséztem, meg a datát, meg a netet is.
[eredmény]
bármi=0

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#890) www.gabesz válasza g0302 (#886) üzenetére


www.gabesz
csendes tag

Kössz a linket,de ez nekem naggyon kínai :F

[ Szerkesztve ]

(#891) m.jeno válasza Jaki2000 (#888) üzenetére


m.jeno
senior tag

Müxik nekem rendesen a kis és nagy betű, én csak az ékezetes részt hiányoltam, illetve benne van az, csak nem érhető el, mert alt nincs a shift-nek meg az 123 felel meg, de maj mág átnézem, hogy hogyan lehetne átrendezni.

A színt, csak azért kérdezem, mert engen az a semmit mondó libafos zöld idegesít - mint mást a csúszka kilengése, az engem pl. abszolut nem érdekel, meg se néztem. Normális domborzati felületet nem látsz vele, akkor meg minek?

A 2D-ből szerintem egyenlőre kimaradt az északi tájolás lehetősége vezetés közben, már próbáltam én is mindent de nem marad meg.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#892) Jaki2000 válasza m.jeno (#891) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A keyboard.ini-be mindkét [panel] utasítást sort be kell írni. Erre mondtam, hogy így lehet csinálni bármilyen karakterkészletet.
A Billentyűzetnél gyomod alul "Egyebek"
Majd: kiválasztod a másik karakterkészletet > "Magyar kis" (mert alapban ekkor a a "Magyar nagy" karakterkészlet van beállítva, hogy mitől azt nem értem)
Majd ott az 123 billentyű. Ekkor megjelenik az ékezetes kis és nagybetű sor. :DD
Tehát váltogatni kell a karakterkészletet.
Nekem müxik :))

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#893) m.jeno válasza Jaki2000 (#892) üzenetére


m.jeno
senior tag

Sok mindenre gondoltam, sőt, ki is próbáltam, de erre magamtól valószínűleg még egy pár évig nem jöttem volna rá. :R
Minden van ebben csak logika nincs :W

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#894) bakterka válasza m.jeno (#891) üzenetére


bakterka
tag

Ezt próbáltad már?Nekem bejön.http://ul.to/nbst8y/GJM_primo_schemes.rar
Az 1.1-el használom.

[ Szerkesztve ]

(#895) m.jeno válasza bakterka (#894) üzenetére


m.jeno
senior tag

:R
Most már próbáltam. a domborzati színek nagyon jók, de a települések bilikék színei nem tetszenek, most már döntöttem, hogy készítek az én színvilágomnak megfefelőt. :K

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#896) bakterka válasza m.jeno (#895) üzenetére


bakterka
tag

Nekem is azért tetszik.A domborzat nagyon el van találva.

(#897) paroczi válasza bakterka (#894) üzenetére


paroczi
csendes tag

Szia!

Ez tényleg jó színösszeállítás. Persze ízlések és pofonok.

Üdv.:

Csabi

(#898) m.jeno válasza bakterka (#896) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ezt mondom én is, hogy a domborzat színei nagyon ott vannak, a többit meg majd átfestem.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#899) Jaki2000 válasza m.jeno (#895) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Azt néztem, hogy némely más nappali színben is zöld a mező, ami csaknem ua árnyalat, mint az alapértelmezettben. Gondolom, a készítője az alapokhoz nem nyúlt hozzá, csak átszínezte a környezetet és az útvonalakt. Ebből arra következtethetek, hogy az 1.1 valamiért picit máshogyan kezeli a színeket. Ezért lesz a v.zöld kicsi libafos színű. Ez halványulás biztosan a többi színre is igaz, csak nem szembetűnő.
Gondolom....

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#900) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Az a 2D áttekintő nézet meg azért idegsít egy cseppet. Nekem a térkép alap helyzetben É-D irányú, és így követhető számomra a haladás iránya. Meg tök hülyén néz ki amikor egy jókora S kanyarban körbe mászik a képernyőn az előttem lévő város.
Az igo8-ban a skinnel volt egy ilyen kapcsoló: Térkép forgatás.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.