Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#151) m.jeno válasza nacant (#150) üzenetére


m.jeno
senior tag

Első alkalommal nekem is nehezen talált, de menj ki a szabad ég alé, és bökj rá a bal felső sarokban a műhold ikonra és akkor látod, hogy mikor mennyi találat van, ha van, vagy nincs, ha nincs.
Ja, és légy türelmes :W

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#152) nacant válasza m.jeno (#151) üzenetére


nacant
csendes tag

Próbálkoztam vele, majd egy fél napot kint volt az autóban, de meg se nyikkant. Néztem én is a műhold ikont de tök üres volt még fél nap után is. Amigonál ez hideg indításnál max. 30 s vett igénybe...

(#155) m.jeno válasza nacant (#152) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ne, tényleg ne. Primo és Amigo nem lehet egy gépen egyszerre, mindketten tudjuk, satöbbi. - Bog

[ Módosította: Bog ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#156) Wolfskin válasza paroczi (#142) üzenetére


Wolfskin
őstag

Útvonaltervezést az alapverzió is tudja:

menü/útvonal/útvonal létrehozása
ott alapból a "jelenlegi GPS-pozíció"-val indít
kattints a mellette lévő zászlóra: "kezdőpont megadása" vagy "mégsem"

a kezdőpont megadásával választhatsz a szokásos keresés menüben: címet, poi-t vagy keresést a térképen.

pl. keresés a térképen, megjelenik a térkép, ráböksz egy pontra (lehet nagyítani, görgetni), és jobb alsó sarok: "legyen kezdőpont"

utána a kép bal ldalán lévő "+" -ra kattintva ugyanígy megadhatod a többi pontot/pontokat.

a kuka ikonra kattintva bármelyiket törölheted, az egyebekben tudsz variálni a sorrenden (átrendezés)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#157) Wolfskin válasza Wolfskin (#156) üzenetére


Wolfskin
őstag

tervezéskor, ha két meglévő pont közti "+"-ra kattintasz, akkor beszúrhatsz közéjük új köztes pontot, ha az utolsó utánira, akkor az utolsó pontot (ulticél) adod meg

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#158) Wolfskin


Wolfskin
őstag

mondjuk azt nem tudom, hogy olyat tud-e, hogy ha van 10 köztes pontod, de mindegy a sorrendjük (pl. 10 levelet kell elvinned 10 címre), tervez -e optimális (pl. legrövidebb) útvonalat?

egyelőre azt sikerült elérnem, hogy kézzel szerkeszthetem a sorrendet, ilyenkor mindig újratervez, de tíz célpontnál ez már túl sok kombináció. ragaszkodik a megadott sorrendhez...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#159) Wolfskin válasza Wolfskin (#158) üzenetére


Wolfskin
őstag

egész jól elbeszélgetek itt magammal...

szóval sikerült kiderítenem: tudja.

szerkesztettem egy útvonalat, a jelenlegi pozíció --> 3 különböző cím --> vissza a jelenlegibe.
pl. BP(gps) -->Szeged-->Győr-->Kecskemét-->BP

ha a sorrend nem optimális, akkor az egyebek menüpontban az átrendezés mellett aktiválódik két újabb menüpont is:

Útv.pontok optimalizálása: ez a kezdő és végpontot meghagyja és a köztes pontokat rakja optimális sorrendbe = BP(gps)-->Kmét-->Szeged-->Győr-->Bp)

Útvonal optimalizálása: tulajdonképp annyi a különbség, hogy az utolsó címet, amit célként jelöltem ki (vissza a kiindulási helyre) belekeveri a többi útpont közé = Bp(gps) --> Kmét--> Szeged--> Bp-->Győr)

*a példa nem valós, csak az érthetőség kedvéért.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#160) Kelvin válasza Wolfskin (#159) üzenetére


Kelvin
őstag

Jó, hogy megosztottad velünk mert engem is érdekelt (láttam kiszürkítve az egyebek között) de lusta voltam kipróbálni még:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#161) Atom Maki válasza nacant (#152) üzenetére


Atom Maki
tag

Ha ez a hibaüzenet a térkép megnyitásánál: "Nem talál gps vevőt", akkor meg kell neki adni a port és a baud értékét a sys.txt [gps] szekciójában.
DE NEM CSAK ott, hanem a "save" mappában lévő system.ini fájlban is!!!

Valami ilyesmi van annak a legelején:

[gps]
last_gps_date="2010.05.27"
last_gps_time="12:33:51.000"
port="7"
baud="57600"

gpstime="1274962866"

Ha nincs benne a vastag betűs rész, akkor ki kell egészíteni azzal, természetesen az adott kütyüre vonatkozó paraméterekkel. (IGO8 megmondja amúgy a port és a baud értékét :) )

Ha ez megvan, akkor már talál műhódat a primó. :D

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#162) Wolfskin válasza Atom Maki (#161) üzenetére


Wolfskin
őstag

nálam a save/system.ini-ben
port="1"
baud="57600"

a sys.txt-ben pedig
;port=1
;baud=38400

ez gond? néha előfordul, hogy nehezen talál jelet. pl. amikor lakásból viszem ki és sleep-ből ébresztem fel. volt már, úgy, hogy újra kell indítani

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#163) Atom Maki válasza Wolfskin (#162) üzenetére


Atom Maki
tag

Lehet, ki kell próbálni. Írd át mindegyiket ugyanarra a baud értékre, aztán valamelyikkel csak műxik. :)

Egyébként szvsz a system.ini-ben lévő adatokat látom mérvadónak a működés szempontjából, mert a sys.txt-ben alig van valami, de ez csak amolyan laikus megközelítés.

[ Szerkesztve ]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#164) Atom Maki


Atom Maki
tag

Még azt is furcsállom a sys.txt-ben, hogy a legtöbb bejegyzés előtt ott van a pontosvessző ";" ami arra utalhat, hogy az csak egy comment jellegű bejegyzés, és nem veszi figyelembe a program. Nekem pl. ilyen is van benne:

[interface]
show_exit=1
resolution_dir="480_272"
vga=0
extra_settings=1

;[rawdisplay]
;highres=0
;screen_x=480
;screen_y=272
;stretch=1

Szerintem csak az [interface] szekcióban lévő utasításokat hajtja végre a program, a többit nem, mert előtte ott virít a ";".

De lehet, hogy nincs igazam.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#165) Tonyk válasza Atom Maki (#164) üzenetére


Tonyk
veterán

de, igazad van

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#166) m.jeno válasza Tonyk (#165) üzenetére


m.jeno
senior tag

A sys.txt-ben megadott beállítások mindent felül írnak !

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#169) nacant


nacant
csendes tag

Nem kellett semmit sem átírni sem a sys.txt-ben, sem a save mappában. Az volt a gyanús mikor először indult, hogy egyből betöltött mindent minden előzetes dolog nélkül, pl. nyelv, hang, időzóna, stb. Gondoltam csinálok egy alapbeállítást, újraindult és azóta ketyeg...

(#170) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Ez a junction view magától kapcsol be? És csak bizonyos helyeken? Vagy mindenhol működik? Feltettem, és semmi beállítást nem találtam :/

(#172) Tonyk válasza m.jeno (#166) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezt senki sem vitatta, de mivel ki vannak kommentelve ( a ; kezdetű sorok), ezért azok nem futnak le!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#173) DM43 válasza Rottenbiller (#171) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ép? Miért, bántják egymást?

(#174) m.jeno válasza Tonyk (#172) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egyébként szvsz a system.ini-ben lévő adatokat látom mérvadónak a működés szempontjából, mert a sys.txt-ben alig van valami, de ez csak amolyan laikus megközelítés
Én csak erre írtam, de mindegy :W

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#178) nacant


nacant
csendes tag

Addig nyomkorásztam a primot míg a "kezdő" ablaka el nem tűnt és helyette a menü gomb megnyomásával csak egy sáv jelenik meg alól (keresés, útvonal, egyebek). Hogyan lehetne ezt vissza állítani?

(#179) Atom Maki válasza nacant (#178) üzenetére


Atom Maki
tag

Beállítások > Alapértékek visszaállítása.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#180) m.jeno válasza nacant (#178) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ne állíts vissza alapra !!!! - nyomd meg a kék + jelet - majd beállítások - GJmpp skin beállítások - extra beállítások - és a navigációs menü kihagyásból vedd ki a pipát, mert attól a pipától nem látsz! :K

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#181) nacant válasza m.jeno (#180) üzenetére


nacant
csendes tag

Eljutottam a beállításokig, de ott nem találom az extra beállításokat, csak ilyenek vannak, hogy:
-Hangok és figyelmeztetések
-Gyorsmenü testreszabása
-Kamion
-Forgalom
-Útvonal-beállítások
-Térképbeállítások
-Képi navigáció beállításai
-Kijelző
-Területi beállítások
-Útvonaladat figyelő
-Konfigurációs varázsló
-Alapértékek visszaállítása
Nálad szerepel még ezenkívűl más menüpont is?

(#182) nacant


nacant
csendes tag

Alapbeállítások visszaállításával sikerült visszahozni a menüt. Kösz a segítséget :R

(#183) m.jeno válasza nacant (#181) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ezek szerint Te nem használod a Gurjon skint, mert az alapban vannak csak ezek a beállítások.
Jelen esetben te akkor amikor volt még Navigációs menüd, akkor a kikapcsolás gomb mellett lévő ikonra (mitha lombikm vagy nem is tudom mi lehet az) klikkeltél és abban az első menüsor a Navigációs menü kihagyása-t kipipáltad, ezzel egyidőben a menüd az alsó soron jelent meg ( Bezásárs, keresés, utvonal, egyebek).
Innen visszatérni úgy tudtál volna, hogy a bezárás gombot megnyomod majd a menü gombot hosszan nyomod, és amikor megjelenikújra a menüablak, akkor a kikapcsolás melletti gombra klikkelve a feljövő menüből az első menüpontnból a Navigációs menü kihagyása-ból kiveszed a pipát.
Az alaphelyzetbe állítással kezdheted újra az összes beállítást. :))

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#184) nacant válasza m.jeno (#183) üzenetére


nacant
csendes tag

Igen újra kellet állígatnom az egészet de sebaj, már túl vagyok rajta. De mindjárt ráteszem a skint... :R

(#185) nacant


nacant
csendes tag

...megvan a skin, de nem jelenik meg! Csináltam a content mappába egy skin mappát, abba belehelyeztem. A beállításokban a kijelzőnél kiválasztottam a nappalit és az éjszakai felület témát, de semmi nem változott. Mit csináltam rosszul?

(#186) bakterka válasza nacant (#185) üzenetére


bakterka
tag

Indítsd újra!

(#187) m.jeno válasza nacant (#185) üzenetére


m.jeno
senior tag

Így igaz :K minden skin telepítése után , ha nem indul újra önállóan, akkor ki kell lépni a programból és újra kell indítani.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#188) nacant válasza m.jeno (#187) üzenetére


nacant
csendes tag

Nem volt elég a program újra indítása, hanem le kellett resetelni a gps-t és mostmár megy.Köszi!

(#190) g.gergo válasza mikromano (#189) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csak az iGO-n belül ilyen, vagy a készülék saját alkalmazásain belül vagy a menüjében is ilyen?

(#191) mikromano


mikromano
csendes tag

Hali! Csak az igo-n belül, más minden oké vele.

(#198) mikromano válasza mikromano (#195) üzenetére


mikromano
csendes tag

Másfél perc alatt állt a rendszer, megy mint a karikacsapás!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.