Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#801) m.jeno válasza tomkranich (#796) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem vagy elég kitartó a keresésben, van már ilyen felbontás.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#802) denver6772


denver6772
tag

Üdv, itt van a gurjon az 1.1 Primóhoz http://data.hu/get/2859651/Primo_GJmpp_ ... L.rar.html
és egyéb hozzávalók.

(#803) PaFec


PaFec
aktív tag

Sziasztok.

Felakartam tenni egy yakumo pda-ra az 1.1-et, de fatal error-al lehal. a betöltés legvégén.

"fatal error occurred in main thread"

8.5.9.0 volt rajta, és ment is hiba nélkül.

Segitséget kérnék.

Köszi előre.
Üdv:

[ Szerkesztve ]

PaFec

(#804) m.jeno


m.jeno
senior tag

No erről beszéltem.
Az alap primo alapértelmezett nappali szinnel ilyen volt:

az 1.1-es ilyen lett:

semmi nem változott.
Tud valaki rá ésszerű magyarázatot? :F

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#805) -Solt- válasza m.jeno (#804) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy van neked ennyi info a kijelzőn? Nekem a töredéke sincs... :S

www.smart-bus.hu

(#806) g.gergo válasza -Solt- (#805) üzenetére


g.gergo
senior tag

Skin-nel.

(#807) m.jeno válasza g.gergo (#806) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mind a kettőn GJmpp1.12-es skin van.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#808) -Solt- válasza g.gergo (#806) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi...

www.smart-bus.hu

(#809) sensor060


sensor060
aktív tag

Sziasztok !

Ugyan nem teljesen Primo-s kérdés, lehet hogy ez inkább a skin problémája, ha igy van elöre is bocsi, de szeretném a tapasztalatokat megosztani/kérdezni :
szóval a "régebbi" Primo-ban alapból nem lehetett állitani a háttérvilágitást normálisan (külön nappali, éjszakai), de a Gurjon Skin-ben volt egy opció, ami a "Háttérvilágitás részletes beállitása" opció volt. Ezt bekapcsolva már lehetett állitani a világitást, söt külön be lehetett állitani a tápolt/aksis üzemmódot is, és volt alagutas háttérvilágitás is külön, ez is nagyon-nagyon jó dolog volt.
Most, hogy van 1.1-es Primo (8.5.11.154123) ehhez van 1.12-es skin is (1.12_v1.1), de nem lehet állitgatni a háttérvilágitásokat, mint régebben.

Szóval az a kérdésem, hogy valamelyikötöknél ez gond, találkozott-e vele, tudja-e esetleg a megoldást, vagy várni kell, és talán az 1.13-as skin-ben ezt megoldják.

köszike !
-s-

(#810) m.jeno válasza sensor060 (#809) üzenetére


m.jeno
senior tag

Bent van ebben is csak, a beállítások - GJ skin beállítások - Extra beállítások-ban a Háttérvilágítás részleteket pipáld ki, és akkor a Kijelző alatt, ahogy régebben is megjelenik a beállítás lehetősége!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#811) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Lehetséges az, hogy a Primo minden extrával (3D, épületek stb.) annyi procit eszik, hogy ha leküldöm a tálcára, már a zenelejátszó sem indul el? (nincs elég erőforrás szabadítson fel erőforrást..." (500 mhz proci, 128 mb ram)

Egyébként a Gurjon skinben (vagy valamiben) nincs még olyan lehetőség, hogy a zenelejátszó gombját megjelenítse a képernyőn?

A Primo 1.1 v8.5.11 miben tud többet mint a 8.5.9.14 (azaz az elsőnél)?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#812) csiki52 válasza Wolfskin (#811) üzenetére


csiki52
tag

ezt töltsd le innen ebben van amit kérsz /zenelejátszó, bluetoth/

http://data.hu/get/2859651/Primo_GJmpp_%20...%20L.rar.html

az öko utvonal számitásban tud többet a primo 1.1 /kiszámitja a fogyasztás kiirja co kibocsátást, az utvonalon, ha megadod az auto fogyasztását motor tipusát..stb/

a leirt adatokkal /500mhz proc, 128mb ram/ fullon menie kell minden gond nélkül.
nálam megy gj skinnel max beállitásokkal 3d, zenelejátszo folyamatosan, bluetoth telefon kihangositással FM transmitterrel az autorádiora...legalábbis wayteq x920bt-n
ebben ugyanugy 500mhz proc és 128mb ram van.
igy is marad még szabad erőforrás.
nálad más gond lehet ha nem megy.

(#813) Wolfskin válasza csiki52 (#812) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, de ez az új verzióhoz való skin. majd kipróbálom mindenképp, ha úgy adódik... viszont amiket írtál, azok alapján érdekesnek tűnik.

ezt a (túl)terhelést akkor csinálja, amikor a Primot leküldöm a tálcára (be lehet állítani, hogy a menü gomb nyomva tartásával minimalizálja) és az SI-ből próbálok indítani valamit (zene, játék stb.)

egyébként szerintem félreolvastad a gpsed nevét, azon ugyanis nem futhat ez... majd máskor legyél figyelmesebb...! ;)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#814) tomkranich válasza m.jeno (#801) üzenetére


tomkranich
tag

Szia!

Azt tudom, hogy felbontas van ilyen, hiszen nekem is primo van fent.De nekem skin kene! pld gurjonnak nincs 320 240-re:(

(#815) morla


morla
csendes tag

Sziasztok

Nekem az 1.1-el nem akar Eszter hangjára átváltani a többi jó

[ Szerkesztve ]

(#816) m.jeno válasza tomkranich (#814) üzenetére


m.jeno
senior tag

Jelenleg nincs, csak 480x272 és 800x480 van.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#817) m.jeno válasza morla (#815) üzenetére


m.jeno
senior tag

Olvass vissza #401 hsz.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#818) Jaki2000 válasza m.jeno (#800) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Köszi!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#819) csiki52 válasza morla (#815) üzenetére


csiki52
tag

nem hianyzik valami mappa vagy fájl? pl TTS_nua_v5 mappa, melyen belül még két mappa van a common és huh...valamint a vautov5 fájl?
vagy a készüléked nem birja.... win CE 5 verzio felett megy amugy meg sem jelenik mert nem tudja kezelni a TTS hangokat,
64mb ram is általában kevés neki

(#820) seger


seger
addikt

sziasztok!

A 320*240 skin engem is érdekelne. Miért van az, ha TTS hangod állítok be Esztert, akkor is egy férfi hang beszél, és pl 2 jobra forduláskor csak annyit mond "fordulj jobra, majd fordulj" .

(#821) PaFec


PaFec
aktív tag

Miért nem rakja ki az asztalra az indítót mint a Igo 8?

PaFec

(#822) sensor060 válasza m.jeno (#810) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia M Jenö !

Köszi a segitséget, de ezt a részletes háttérvilágitás opciót természetesen kipipáltam, lehet is részletesen állitani a csuszkákat, de nem reagál rá semmit sem. Gurjon nélkül ugyebár csak 1 csuszka van, de arra sem csinál semmit sem. Az 1.0-ás Primo ott is müködött, tehát biztosan kavartak rajta valamit, jelentem sikerült. Gondolom a Navon navikon müxik :)

Ha valamelyikötöknek ugyanilyen jellegü világitás problémája van, és esetleg megoldotta valahogyan, az kérem irja le ide, megköszönném!

-s-

(#823) tomkranich válasza m.jeno (#816) üzenetére


tomkranich
tag

Szia!

Oh:( kar!:( lealdozoban lenne a 320x240-es kijelzoknek?:(

Udv.Gabor

(#824) plajos válasza sensor060 (#822) üzenetére


plajos
aktív tag

Ahhoz hogy reagáljon a csúszkákra kell lenni a sys.txt fájlban kitöltött [power] szekciónak. Ha volt ilyen az iGO8-ban, másold át.

(#825) morla válasza csiki52 (#819) üzenetére


morla
csendes tag

Igazad van hiányzik a tts mapa, amugy BP Slim 500 Win 6 os

[ Szerkesztve ]

(#826) m.jeno válasza sensor060 (#822) üzenetére


m.jeno
senior tag

#698 #710 hsz-t nézd meg.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#827) m.jeno válasza tomkranich (#823) üzenetére


m.jeno
senior tag

Olvass pv-t!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#828) m.jeno válasza PaFec (#821) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mert nem telepítő programból telepítetted gondolom :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#829) ocso26


ocso26
csendes tag

Sziasztok!

El tudná nekem valami küldeni privibe eszter hangját, mert semelyik link nem él már. :O
Köszönöm!

(#830) Wolfskin


Wolfskin
őstag

A Gurjon skinbe nem lehet valahogy lecserélni az mp3 lejátszót? Az lenne az igazi, ha úgy lehetne, ahogy az Igo8 alatt volt, hogy megjeleníti a gombját, és azt a progit tallózom be alá, amelyiket akarom. (Tja, régi szép idők... :U )

A primo beépített lejátszója egy vicc. Aki ezt tervezte valszeg eddig csak bakelitet hallgatott gramofonon. El nem tudom képzelni, mire gondot közben, pl. nem lehet rákeresni a zenékre, betallózni, majd a program átnézi a 8gb kártyát, ha van időd kivárni. Aztán választhatsz albumonként, előadónként (ha rendesen ki van töltve az id3) és meghallgathatod az adathordozókon lévő összes hangfájlt is, beleértve a rendszerhangokat. :W

Az egyetlen normális, átgondoltan megtervezett lejátszó szerintem a WayteQ beépített lejátszója. Az tud mappánként betölteni számokat és nem csak ID3 alapján.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#831) Wolfskin válasza ocso26 (#829) üzenetére


Wolfskin
őstag

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#832) Jaki2000 válasza m.jeno (#826) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A világítással nekem is van problémám. Csak a gép aktuális beállításaival müxik. Próbáltam a megadott hsz-ekben lévőket. Semmi. A GJ skinben lévő színszűrő sem müxik.

Korábban kérdés, volt, hogy 2D áttekintő nézetben hogyan lehet megoldani, hogy ne forgassa a térképet. Két utasítást próbáltam, eredménytelenül.
[map]
rotation="0"
stop_rotate_on_map_move=1

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#833) F@Bika


F@Bika
csendes tag

Hello
Segíthetne valaki. Kamionos vagyok és kaptam kipróbálásra egy Primot. Nálam többszöri nekifutásra is megbukott. Ha ezt a hibát nem tudom orvosolni, pl a segítségetekkel, a program nem ér semmit, legalábbis a teherautósok részére.
A probléma a következő: beállítottam a progit a teherautó méreteire 40 tonna, 17m hossz, 4m magas .... és a gondok elkezdődtek; a fel-lerakók kb 4/5-e engedélyköteles vagy csak célforgalomban megközelíthetők. A program nem tervez oda (a cél nem elérhető területen fekszik) és ha már bementem, nem tervez onnan ki (nincs út a kiindulási pont körül).
Ha ennek kiküszöbölésére van valakinek ötlete (a más járműre váltás, map csere nem megoldás!!!) akkor talán van létjogosultsága, azoknál is, akiknek szánták. Mert ha nekem nincs teherautóval dolgom, meg sem fordulna a fejemben ezt a buta, primitív, hiányos (nincs POI mentés, kedvencekbe nem lehet csoportosítani, ...)körülményesen használható programot felcserélni a jó öreg iGO8-al.
Ha tudtok, segítsetek.

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#834) Wolfskin válasza Wolfskin (#830) üzenetére


Wolfskin
őstag

na, csináltam egy házi barkács megoldást:

1. a Primoban be lehet állítani, hogy GJmpp skinbeállítások/rendszer beállítások/menü gomb nyomva tartása = kis méret. Ezzel le lehet küldeni "tálcára".

2. mivel az SI-bnen lévő ikon sajnos nem hozza vissza a primot ilyenkor, ezért csináltam a tcm-ben egy könyvtárat, és abba másoltam a primo ikonját négyszer (primo1.lnk, primo2.lnk...), hogy később újjal is biztosan el lehessen találni.

3. e mellé másoltam az mp3 lejátszó linkjét szintén 4x (mp3_1.lnk, mp3_2.lnk...)

így már gyorsan, pár klikkből és újjal is lehet váltogatni a navi és az mp3 közt.

az egyetlen macera, hogy indulás előtt el kell indítani a tcm-et és megnyitni benne ezt a könyvtárat. viszont utána már nem is kell visszamenni az SI-ba, mert innen is indítható mindkét program.

a több ikon helyett azt is lehet, hogy a tcm nézetet átállítom "nagy ikonok"-ra, akkor elég egy ikon is, azt is el lehet találni újjal

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#835) sensor060 válasza m.jeno (#826) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello M.Jenö !

Elöször is köszi a segitséget, megnéztem mindkét hozzászólást, meg is próbáltam mindkettöt, de nem vezetett eredményre. a #698-asban levöt én is használom, igy müködött eddig Primo1.0, meg a 8-as iGO-k is. A #710-esben levök konkrétan a nappali/éjszakai háttérvilágitásokat állitják, tehát aki nem használ skin-t annak ez nagyon jó dolog lehet. A problémám azonban továbbra is fennállt, a fura az volt, hogy még a nappali villanyt sem tudtam állitani. Csuszka ment jobbra-balra, de a fényerö mindig ugyanaz volt.
Belenéztem a data.zip-be, és a config/devices-en beül már sok-sok készülék .ini-je megtalálható, szemben az 1.0-áséval ahol csak a NAVON-ok. Az enyém egy RAMAR6027-es (wayteq n710). (show_device_type)
van egy !aliases.ini file, amiben ezt találtam többek között :

RAMAR 6027=ALIAS_RAMAR

emiatt ezt irtam a sys.txt-be:

[device]
type="alias_ramar"

szóval igy müködik. Ebben az alias_ramar.ini-ben pont ugyanaz van, amint ami a #698-as hozzászólásban is, amit eddig is használtam a sys.txt-ben, de erre most immunis volt. Hogy miért azt nemtudom, valszeg kicsit átturták ezt a részt is...

Köszönöm a segitséget mindkettötöknek (M.Jenö és PLajos) !!
-s-

(#836) Wolfskin


Wolfskin
őstag

tudja valaki, hogy lehet eltüntetni/kikapcsolni a beépített mp3 lejátszó ikonját (a gramofon a bluetooth gomb mellett)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#837) F@Bika


F@Bika
csendes tag

Köszi a kimerítő segítséget, látom mindenki a szir-szar skin-nel van elfoglalva, a program valódi hibái pedig senkit nem érdekelnek. Sajnálom, hogy csak addig terjed majdnem mindenki érdeklődése hogy néz ki és milyen "fasza". Hát azt kell mondanom a "faszára", épp azt nem tudja, amivel megnyerték az innovációs díjat.
Eddig büszkén néztem, hogy majd minden kamionos kollégám iGO8-t használ, most viszont azt látom, hogy ezt a "fasza", de amúgy semmirevaló programozási csőd nem kell senkinek és messze elutasítják.
Hát hétköznapi lúzerek, kik csak a szomszéd faluba mentek, nektek jó. Használjátok egészséggel, skin-étek hülyére...

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#838) Wolfskin válasza F@Bika (#837) üzenetére


Wolfskin
őstag

kicsit visszavehetnél... ha megnézed, a kérdésed óta ketten szóltak (-tunk) hozzá (szombat van ember!).

részemről se kamionom, se kamionos licenszem, úgyhogy fingom nincs a problémádról. (ha úgy jobban tetszik, nem terjed ki odáig az érdeklődésem). talán ezért nem is válaszoltam. ez eszedbe sem jutott?

a skin egyébként nem csak dizájn, sokkal inkább funkció (nem is kevés). lehet, hogy neked is sok problémádat megoldaná. nekem spec a zenehallgatás nagyobb fejtörés okozott, mint az engedélyköteles utak.

attól meg, hogy csak a szomszéd faluba (illetve városba, ami nálunk épp Budapest) járok a legtöbbet, még nem érzem magam hétköznapi lúzernek.

úgyhogy türelem.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#839) F@Bika válasza Wolfskin (#838) üzenetére


F@Bika
csendes tag

bocs, ha beletiportam valakinek a lelkivilágába, de ezt a progit alapban a Sygic Truck, a Tom Tom és az egyéb ipari szoftverek ellen hozták, mint költséghatékony megoldást.
Sry, de a navi szoftver nem zenehalgátasra, videozásra ... hanem tájékozódásra való. Erre a célra vannak célhardverek fillérekért, amikkel nem kell 500 oldalon fórumozni. Amúgy egy átlagos 128mega ram-os PNA-t ki is nyújt ha egyszerre kódoltatsz vele mp3-at és navigálsz....
Jó tanácsként megemlítem, ha menet közben videózol, vagy akár babrálod a navit (ez még velem is előfordul) és mondjuk megállít a rendőr, bizony nagyon komolyan megmér. Az angol még le is csukhat....kilométert fojtathatnám.
Amúgy igen, baszogatás volt, mert elmerültetek a részletekben, nekem, pontosabban a munkatársamnak azért van meg a Primo Truck licenc-el, mert hitt a hirdetésekben, a reklámokban. Mivel nem bírt vele, nekem is odaadta, hátha rájövök, mit lehet tenni vele. Hát nem ment nekem se, ezért érdeklődök fórumokon, de mindenhol csak műkedvelőkbe botlok, igazi felhasználókra nem.

Esetleg még ami tudna segíteni, nekünk, kamionosoknak, ha valaki adna egy hivatalos linket, ahol erre és az ilyen komoly hibákra rá tudnánk érdeklődni, mert a program nem filléres és a fentebb írt hiba miatt a célzott közönség nem tudja használni.
Üdv.

Az ENTERT ütni kell, vagy beírni?

(#840) Wolfskin válasza F@Bika (#839) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tiportál, csak szóltam, hogy itt hisztivel, meg fikázással nem biztos, hogy előrébb jutsz. adott esetben lehet, hogy még azok se segítenek, akik tudnának.

a navi szoftver nem, de a hardvere alkalmas arra, hogy több filléres célhardvert helyettesítsen. a teljesítménye bőven elegendő rá. így elég eggyel bajlódni. videózni tényleg felesleges menet közben, de az mp3 lejátszóját nem bonyolultabb kezelni, mint a beépített autórádiót. (sőt épp az ilyen fórumokon lehet ellesni azokat a praktikákat, amikkel még egyszerűbb lehet).

a másik oldalról meg hobbi is, hogy egy adott kütyüből minél több funkciót varázsoljon elő az ember, amit a gonosz marketingesek letiltottak/eltitkoltak.

továbbra is azt tudom tanácsolni, várj türelemmel, amíg valami guru benéz ide (lehet, hogy csak hétfőn lesz), vagy dob fel a kérdéseid itt (is): [link]

küldtem egy pü-t

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#841) g0302 válasza F@Bika (#839) üzenetére


g0302
csendes tag

Tisztelt Hozzászóló! Én azok közé a 40 tonnás"hétköznapi lúzerek"közé tartozom aki havonta 14-15 ezer km-t vezetnek munkájuk során. A 7 év alatt bejártam Európát,Angliát(azt hiszem úgy hívják azt a szigetet).Először térképpel.Te tudod,hogy mi az vagy azok közé a "menő hétköznapi lúzerek közé tartozol aki beült a nagyautóba,meséli a hihetetlen történeteket a doveri kompon,beüti a gps-be a címet,és bosszúsan káromkodik,hogy 500 méterrel odébb van a cég.Most Igo Primo harmadik változatát használom,előtte az Igo sok verzióját,nem mérgelődőm,nem bunkózok le senkit. Ugyanis a programot NEM VÁSÁROLTAM MEG!!! Ezért hát várok,olvasom a fórumokat ezzel kapcsolatban.Eddig még mindenre volt megoldás. Többet kellene ezeket a fórumokat látogatni (és nem csak beesni ide a problémáddal)akkor tudnád,hogy mennyit dolgoznak itt a hozzáértők,hogy a max-ot hozzák ki egy dologból. Csak annyit mondhatok,hogy várj türelemmel,ez nem csak a te problémád.

(#842) Tonyk


Tonyk
veterán

Meg mondjuk azt is leírhatta volna a tisztelt kamionos "kolléga", hogy milyen térképet használ.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#843) sensor060 válasza g0302 (#841) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ez szép hozzászólás volt, tetszett.....komolyan !

Én is szeretnék szólni : van egy ismerösöm, aki szerintem egy darab köre is iGO-t telepit, mindent tud a navikról, hihetetlen a csávó, de mikor azt mondtam neki, hogy a Primo-ban gond a kamionos dolog, nemtud POI-t szerkeszteni, nem lehet jeölöt rakni, és az alagutban kivilágitja a szemem a navi, ö csak bámult, mert ezeket a problémákat ö nem ismeri, mivel nem kell annyit mennie, és Magyarországon nincsen komoly alagut, ahol sötét is van, söt éjszaka sem megy, tehát nem érdekli a háttérvilágitás probléma sem. Szal ahány ember annyi féle kérdés, kérés, beállitás, gond. Egy biztos : az az okos, aki itt is ott is tapogatozik, próbál okosságokat ellesni, és levonja a tanulságot : kell-e nekem navigáció, és ha kell melyik, és erre mennyi pénzem van.....

-s-

(#844) ocso26


ocso26
csendes tag

Sziasztok! Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a következő kanyart mutató nyíl alatt balra fent mit jelent az a kis óra, ami össze-vissza perceket mutat? (remélem érthető volt:)

(#845) Wolfskin válasza ocso26 (#844) üzenetére


Wolfskin
őstag

esetleg a következő kanyarig hátralévő időt?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#846) g0302 válasza ocso26 (#844) üzenetére


g0302
csendes tag

Az valószínüleg az"idő a következő manőverig" amire gondolsz és azért számol össze-vissza mert a sebességedhez igazítja a hátralevő időt a következő manőverig.

(#847) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Van olyan energiatakarékos mód, mint az iGO8-ban, hogy alapban nincs háttérvilágítás, de ha jön valami forduló, akkor bekapcsol? A sys txt-be beírtam a powermgm_state=1-et, de akkor is állandóan megy a háttérfény.

Ha jól látom, nincs olyan board computer, mint 8-ban, legalábbis én nem találom. Az a valós idejű sebességmérő tetszett. :)

(#848) m.jeno válasza F@Bika (#839) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egy apró megjegyzés ez fórum és nem chat.
Ha már vettél kamionos liszenszet akkor gondolom van hozzá megfeleő térképed is, mert az egyész kamionos dolog csak a Navteq térképekkel működik, csak azok a térképek tartalmaznal megfeleő adatokat.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#849) ocso26 válasza g0302 (#846) üzenetére


ocso26
csendes tag

Hát ezt nem figyeltem... de majd most.

(#850) m.jeno válasza m.jeno (#848) üzenetére


m.jeno
senior tag

Most már a gép mellet vagyok , akár chat-elhetünk is.
A kamionos térképekhez a Navteq kiadott még egypár fájt, úgy, minrt figyelmezető jelzéseket tartalmazó fda kiterjesztésű fájlok, kmionos információs ftr kiterjesztésű fájlok, pontszerű címek (erről fogalmam sincs, hogy mit takar) fpa kiterjesztésű fájlok.
No, ha mindezzel rendelkezel a kamionos liszenszen kívül, akkor jó esélyed van arra, hogy olyan útvonalat tervezzen neked a primo, amin már Te is tudsz közlekedni.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.