Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#3001) plajos válasza Wolfskin (#2998) üzenetére


plajos
aktív tag

Az összes kérdésedre egy mondattal tudok válaszolni, ne a dafunk, hanem a sima verziót rakd fel, és az összes tábla visszaáll a régi megszokott alakra. A Dafunk verzió egyik jellegzetessége a 3D tábla, meg a kék háttér.
Mindennek lehet az átlátszóságát állítani, nézz szét a Gurjon átlátszósági beállítások között.

[ Szerkesztve ]

(#3002) soldi3r válasza aswna (#3000) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, 320x240, azt a részét már megoldottam, mert a mio p360-on elindul ebben a felbontásban

E30 (oo=[][]=oo)

(#3003) hovajk


hovajk
tag

Az uj TM magyarország térképpel megszünik az előfeldolgozott úthálózattal a kompatibilitás.

(#3004) Wolfskin válasza plajos (#3001) üzenetére


Wolfskin
őstag

azt akartam, ezek szerint összekevertem... :U akkor bocs!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3005) Wolfskin válasza TRob1 (#2999) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem néztem még tüzetesen, csak ma láttam az egyik mellékutcában egy fura figurát (már a képernyőn), és közelről olyan volt, mint egy fényképező rendőr. (lehet, hogy egy fényképező japán turistát jelzett? :D ).
vezetés közben annyira nem láttam pontosan. az biztos, hogy nem a markát tartó animációval keverem

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3006) kisspista válasza hovajk (#3003) üzenetére


kisspista
senior tag

Megnyugtatlak: nekem az előfeldolgozott úthálózat a TM-nél korábban sem jött be... De ezzel az újabb térképpel főleg nem! Használj NQ térképeket!

(#3007) hovajk válasza kisspista (#3006) üzenetére


hovajk
tag

Nálam a korábbi TM térképekkel működött , a NQ-val pedig voltak gondjaim , ezért ha nem muszáj itthon inkább maradok a TM-nél .

(#3008) kisspista válasza hovajk (#3007) üzenetére


kisspista
senior tag

Nekem is voltak korábbak gondjaim vele, de kiderült, hogy ezek az új NQ térképek nagyon pontosak és sebességhatárokat jobban ismeri lakott területen is, mint a TM. Ők is rajta vannak már az ügyön, de idő kell nekik.
Mellesleg én is TM párti vagyok, de NQ-t használok jelenleg!

(#3009) TRob1 válasza kisspista (#3008) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg azért használok TM-et, hogy ne fogyjon el alólam az út (pl. nq MÉG MINDIG NEM ismeri az M6-ost ha jól tudom, és ha nem ismer egy ilyen kicsit nagyobbacska "utcát", akkor ki tudja mivan a többivel), a sebességkorlátokat meg látom az út széli táblákon. :D

¤ R'n'R ¤

(#3010) hovajk válasza kisspista (#3008) üzenetére


hovajk
tag

Própaképpen nézd meg Sukorón a Moha út kereszteződéseit TM , TA , NQ térképekkel és meg fogsz lepődni , valamelyikkel nem fogsz odatalálni a megadott címre!!! (Én a múltkor így jártam , még jó hogy tudtam térképet váltani). A közlekedési táblákat , és a sebességhhatárokat az út mentén szoktam nézni. Nekem a navigációs programtól az az elvárásom hogy a megadott címre mutassa az utat korrektül .

(#3011) kisspista


kisspista
senior tag

Nem tud valaki normális NYÍL pozíciójelzőt, mert a gyári kék GJA skinben eléggé gagyi, lapos és széles a navi kijelzőn! Kisautót is próbáltam, de nem tetszik,.... 3D nyíl féleség, vagy valami normálisabb kéne. Beállításokat is probáltam értékekkel változtatni, de így is rossz alakja van...

[ Szerkesztve ]

(#3012) snowdog válasza hovajk (#3010) üzenetére


snowdog
veterán

Sukoró még mindig rajta van a térképeken? :DD

(#3013) Wolfskin válasza plajos (#3001) üzenetére


Wolfskin
őstag

megnéztem, tényleg összecseréltem a kettőt.

még annyit, hogy a 2D nézetben nem lehet áttetszőre venni az ikonokat, úgy, mint 3D-ben?
és az ikonok méretét mi határozza meg? a bmp-n lévő kép nagysága, vagy egy ini-ben van definiálva?

szívesen buherálnám a magam örömére (és felelősségére)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3014) TRob1 válasza Wolfskin (#3013) üzenetére


TRob1
veterán

A béempé képek mérete (márha a poi ikonoklat kérded) :D

¤ R'n'R ¤

(#3015) Wolfskin válasza TRob1 (#3014) üzenetére


Wolfskin
őstag

inkább az ilyen kamera, meg trafi ikonokat gondolom. azok egy csíkon vannak, rózsaszín háttérrel. abból hogyan választja ki? sorszám, vagy pozíció alapján?
ha egyszerűen kisebbre veszem a szalagon, kisebb lesz a képernyőn is?
és a 3D nézet áttetszősségét hogyan állítja be?
lehet azt a 2D-re adaptálni?
és van élet a halál után? :D

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3016) K55tamas


K55tamas
csendes tag

Tisztelt felhasználók, egy kérdésem lenne.
Az iGO Primo-ban a képernyőn lévő fényképezőgp ikonnal ha készítek egy pillanatfelvételt, megoldható-e az, hogy a készülék erre a pontra a fotó felhasználásával visszavigyen?

(#3017) Wolfskin válasza Wolfskin (#3015) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát nem. az ikon mérete a képernyőn adott. kisebbre vettem a szalagon, akkor berakta a szélére a hátteret :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3018) geoffrey


geoffrey
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki mikor lesz elérhető a igo primo 1.2 tts pro?
Üdv.
geoffrey

(#3019) kisspista válasza geoffrey (#3018) üzenetére


kisspista
senior tag

A Primo v1.2 TTS Pro egyelőre csak a navigációs készülékeket gyártó cégek (Branedek) számára elérhető. Végfelhasználóknál még nincs jelenleg.....

(#3020) kisspista válasza K55tamas (#3016) üzenetére


kisspista
senior tag

Bocsi a fogalmazásért, de "ennek semmi értelme!" A fényképező ikon: a pillanatfelvétel készítését végzi el, amit később dokumentálhatsz, kielemezhetsz, vagy megoszthatod "élményeid", tapasztalatod akár itt a fórumban.
GPS koordinátákat használj arra a célra, amit kérdeztél!

(#3021) dentib


dentib
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy BluePanther Rubin PNA készüléket és feltelepítettem rá az iGO PRIMO 8.5.11.155811-es verziót. A program tökéletesen elindul és működőképes, azonban a gps nem látja a műholdakat, illetve a traffic forgalmi információt. A készüléken lévő próbaverziós NDrive tökéletesen kezelte mindkettőt ezelőtt...
Kérem szépen a segítségeteket, hogy mit kell tennem (vagy írnom a Sys.txt fájlba)!!??

Örök hála! Üdv, T.

[ Szerkesztve ]

(#3022) geoffrey válasza kisspista (#3019) üzenetére


geoffrey
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

(#3023) kisspista válasza geoffrey (#3022) üzenetére


kisspista
senior tag

Nincs mit, elvégre ez egy fórum, ezért vagyunk itt: hogy segítsünk! :)

(#3024) drotifuti válasza dentib (#3021) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Egy két jó tanács (olvas!warez dologról itt ne írj..legalább is nyiltan)
De a kérdésre: használtad a programot ezzel a géppel,és egyszercsak nem talál holdat? vagy nem jól érte?
Ha a sys nem ehez a géphez van optimalizálva akkor a gps portot, pl:
;[gps]
;set_messages="0"
;port=1
;baud=38400
átt kell írni a tiédre vagy egyszerüen kitörölni,a mostani gépek nem mindegyikének kell megadni ezt...meg persze ne hasonlitsd a régihez, ez lehet nem a szoba közepén talál holdat!

[ Szerkesztve ]

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#3025) hovajk válasza dentib (#3021) üzenetére


hovajk
tag

A Rubin készüléken a Primo alatt jelenlegi ismereteim szerint nem működik a TMC , de a gps-nek működnie kellene , ha csak nincs valami rosszul beállítva . Nálam nincs Sys.txt mégis működik a navigáció . Javasolni tudnám , hogy rakd át egy tartalék könyvtárba a Sys.txt-t valamint a save könyvtárban lévő file-okat , majd inditsd el ujra a Primo-t hogy saját maga megkeresse a helyes gps beállításokat .

(#3026) kisspista válasza hovajk (#3025) üzenetére


kisspista
senior tag

Egy kicsit érdekes, amit írtál......

"Nálam nincs Sys.txt mégis működik a navigáció"
Akkor neked nem Primo-d van. Primo nem működik sys.txt nélkül, hiszen e fájl tartalmazza a beállításokat, konfigurációkat; s ha Te nem rendelkezel ilyen fájlal, a Primo nem fog műholdat találni, mivel nincs beépített műholdkeresője. Ha nem adod meg a GPS portot, akkor NEM MŰKÖDHET a navigáció!

[ Szerkesztve ]

(#3027) aswna válasza kisspista (#3020) üzenetére


aswna
csendes tag

Én nem mondanám, hogy semmi értelme. A szoftver akár tudhatná geotag-gelni is a képernyőmentést (GPS vétel esetén). Akkor azok alapján is lehetne keresni. Talán nem lenne teljesen haszontalan.

(#3028) aswna válasza kisspista (#3026) üzenetére


aswna
csendes tag

Gondolom működhet, ha a save/system.ini-ben már jól van beállítva. (Másrészt vannak alapértékek is.)

(#3029) kisspista válasza aswna (#3027) üzenetére


kisspista
senior tag

Erre van szoftver: GeoTag
De tulajdonképpen már ebben meg van a funkció, mely szerint a GPS koordináták a fotóra kerülnek. Ez egy nagyon jó dolog, így az ember visszakeresheti, hol is készült a felvétel, viszont a fényképek szerinti keresést nem hinném, hogy érdemes lenne beleépíteni a Primo-ba. Google próbálkozott fényképes navigálással (jelenleg is van neki), másrészt a Panoramio oldal ilyen, ahol fényképeket lehet a térképre helyezni, de ezzel sem lehet keresni, csak megtekinteni!

Egyik fórumon olvastam, hogy a navigáció kamerájának segítségével felvételt kéne készíteni, majd a megtervezett útvonallal összehasonlítást végezni. Erre törekedik a gyártó, de ehhez elég komoly hardware szükséges, s egyes PNA-k sajnos kiesnének a sorból!

(#3030) DM43 válasza kisspista (#3026) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ha nem adod meg a GPS portot, akkor NEM MŰKÖDHET a navigáció!
Pedig MŰKÖDIK!

(#3031) kisspista válasza aswna (#3028) üzenetére


kisspista
senior tag

Köztudott, hogy egy frissen rakott Primoban nincs Save mappa. Nos ilyenkor sys.txt-t kell beállítani, de ha ez a fájl nincs, akkor mi alapján konfigurál a készülék?

DM43: Primo működik, csak nincs GPS-jel! :) Nem mindegy! :)

[ Szerkesztve ]

(#3032) DM43 válasza kisspista (#3031) üzenetére


DM43
Topikgazda

Hidd el, működik a GPS is, fog jelet - csak ki kell várni :DD De ha egyszer megtalálta és beírta a system.ini-be, akkor utána már gyors lesz. (ja, és device bejegyzés sincs)

[ Szerkesztve ]

(#3033) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha van valakinek ötlete, hogy (szigorúan elméleti síkon) hogyan lehet működésre bírni egy Wayteq 950BT készüléken lévő IGO Primo-val a TMC-t az privátban elmesélhetné... :)

(#3034) kisspista válasza DM43 (#3032) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez azért érdekes, mert én is próbáltam, de nekem sys.tx nélkül nem működött a gps-jel vétele. Save mappa sem volt, illetve device fájl sem.....

[ Szerkesztve ]

(#3035) hovajk válasza kisspista (#3026) üzenetére


hovajk
tag

Nekem ez van a Primo gyökérben.

(#3036) TRob1 válasza kisspista (#3034) üzenetére


TRob1
veterán

Márpedig mindenképp hidd el hogy működik, nekem sincs beírva sysbe, és soha nem is volt. Ennyi volt a sys.txt-m mikor megkaptam a kütyüt (save mappa meg nem is volt):
[Interface]
show_exit =1
resolution_dir ="480_272"
extra_settings=1

[Rawdisplay]
HighRes =0
screen_x =480
screen_y =272

class ="landscape"

¤ R'n'R ¤

(#3037) kisspista válasza hovajk (#3035) üzenetére


kisspista
senior tag

gfx-re miért van szükség gyökérmappában?
Gondolom a SignalQ_v3 gondolom olyan "mellékprogram", mint nálam a QuickGPS, ami a gyors pozicionálást eredményezi!

(#3038) kisspista válasza TRob1 (#3036) üzenetére


kisspista
senior tag

Jó rendben, elhiszem, csak ezek az infók nekem nagyon újak, s mivel én tapasztatam a szóban forgó állapotot, ezért merem hangsúlyozni, de akkor ezek szerint mégis csak van más megoldás e témában.... De akkor lehet ez készülékfüggő is (pl. külső / beépített gps port megadása navigáció platform alatt op. rendszerben)

(#3039) hovajk válasza kisspista (#3037) üzenetére


hovajk
tag

Idönként próbálgatok különböző branding-ot , és volt amelyik igényelte a gfx-et , a SignalQ_v3 egy TMC tesztelő program .

(#3040) snowdog válasza kisspista (#3020) üzenetére


snowdog
veterán

Bocsi a fogalmazásért, de "ennek semmi értelme!" A fényképező ikon: a pillanatfelvétel készítését végzi el, amit később dokumentálhatsz, kielemezhetsz, vagy megoszthatod "élményeid", tapasztalatod akár itt a fórumban.
GPS koordinátákat használj arra a célra, amit kérdeztél!

Pedig van értelme, és a Primo képes is olyan képre navigálni, ami GPS koordinátákat tartalmaz. Az már más kérdés, hogy amit ő maga hoz létre a fényképezéssel, az nem olyan kép! :D

Jó rendben, elhiszem, csak ezek az infók nekem nagyon újak, s mivel én tapasztatam a szóban forgó állapotot, ezért merem hangsúlyozni, de akkor ezek szerint mégis csak van más megoldás e témában.... De akkor lehet ez készülékfüggő is (pl. külső / beépített gps port megadása navigáció platform alatt op. rendszerben)

Jól is teszed, ha elhiszed. Ugyanis a data.zip tartalmazza a megfelelő beállításokat, természetesen a hivatalosan támogatott gépek esetében. A sys.txt beállításokra akkor van szükség, ha olyan gépen akarják használni, ami eredetileg nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#3041) kisspista válasza hovajk (#3039) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez a SignalQ_v3 ez jó lehet, kipróbálom én is! :)

[ Szerkesztve ]

(#3042) TRob1 válasza snowdog (#3040) üzenetére


TRob1
veterán

Viszont mellé tesz mindig egy szöveges fájlt (illetve egy ini-t) is ami tartalmazza a koordinátákat (legalábbis nálam biztos)

Másik: Akkor viszont én nemértem a dolgot, mivel az enyém nincs a támogatottak között :F (és ennek ellenére nem kell a sys-be)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3043) kisspista válasza TRob1 (#3042) üzenetére


kisspista
senior tag

crash.txt-re gondolsz?

(#3044) snowdog válasza kisspista (#3037) üzenetére


snowdog
veterán

gfx-re miért van szükség gyökérmappában?

Gondolom valamilyen bővítményt tettek bele. A módosításoknak több lehetséges változata van:
1. az új anyagot beteszik az eredeti GFX mappába (data.zip, ez illegális),
2. az új anyagot beteszik egy branding.zip GFX mappába (branding.zip függő lesz),
3. az új anyagot beteszik a gyökérbe a GFX mappába (ez nem illegális, és nem branding.zip függő).

(#3045) TRob1 válasza kisspista (#3043) üzenetére


TRob1
veterán

Dehogy. Ahány kép, annyi ini fájl. Pl: camera_00001.ini, ... stb. A szám a végén mindig a kép számával egyezik meg. Tartalmuk, pl:
[camera]
gcx=152816822
gcy=386199411
zoom=75.000000
tilt=7700
rotation=0
engine=2

¤ R'n'R ¤

(#3046) snowdog válasza TRob1 (#3042) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor mégegyszer: olyan jpg képre (EXIF) tud navigálni, ami tartalmazza a koordinátákat, és nem egy mellé rakott ini-ben. Ez két különböző dolog. Nyilván ezzel is meglehett volna oldani, de ezek szerint nem is akarták.

Ha a Primo úgy ismeri fel, mint egy támogatottat, akkor is működik.

(#3047) snowdog válasza TRob1 (#3045) üzenetére


snowdog
veterán

Csak ezzel az a baj, hogy nem tartalmazza az aktuális pont koordinátáit. A kép akár léptékfüggő is lehet, szerintem az ini-ben erről vannak adatok. :)

Próbáld ki, készíts egy képet, de előtte nézd meg a kurzor koordinátáját, majd azt keresd meg az ini-ben. Nem lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#3048) kisspista válasza TRob1 (#3045) üzenetére


kisspista
senior tag

Na igen, ebből nem egyértelmű, hogy hol is készült a fotó, a koordináták nem találhatóak meg a camera leírásából!

(#3049) TRob1 válasza snowdog (#3046) üzenetére


TRob1
veterán

Értem én ezt az egészet, csak azért írtam, mert így akár tudhatna is navigálni (és gondolom nem lenne bonyolult nekik kivitelezni).

#3047: Igazad lehet, most hogy jobban megnézem. (De akkor is pofon egyszerű lenne neki odaírni az aktuális pontot, és utána oda visszanavigálni ha szükséges. Talán majd egyszer ezt is tudni fogja)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3050) snowdog válasza TRob1 (#3049) üzenetére


snowdog
veterán

Tudhatna, és nem lenne bonyolult. Sok olyan dolog van, ami kézenfekvő lenne, és mégsem oldják meg. Az NNG már csak ilyen. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.