Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1901) formasu válasza axelbox (#1900) üzenetére


formasu
tag

Nálam ugyanez történt, amit az 1869-esben le is írtam:
Helló!
Mi történhetett? Mitől "hülyült" meg a készülék? Este beállítottam a Jenő féle Scheme-ket a Gurjon 2.15 Skin alá. Már mentem vagy 1-2 km-t, amikor a műholdakat felismerte. Állandóan bemondta, hogy megszakadt a kapcsolat, nem talál műholdat, állandóan újratervezett, nem is ott mutatott, ahol voltam, nem jó utcába akart befordítani, utána már helyes pozíciót adott, mutatta az utat, de megszűnt a hang.
Visszafelé meg nem tervezett újból, ....jó volt végig, hamar talált holdat is!

Utána mentem vele még egyszer, és akkor már jó volt, nem jöttek elő ezek.
Én nem tudom a magyarázatot!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1902) axelbox válasza formasu (#1901) üzenetére


axelbox
tag

azt hiszem rájöttem.A TMC kavart be,most hogy kikapcsoltam megszünt a probléma.

(#1903) formasu válasza axelbox (#1902) üzenetére


formasu
tag

Nálam nincs TMC, de újboli bekapcsoláskor ma már jó volt.

Visszagondolva, egy-két napja szintén volt olyan, hogy bekapcsoltam, és elég nehezen talált holdat, de amikor már talált, még mindig csak keresett...., tehát ugyanaz, mint nálad! A "sárga" holdak forogtak, és soká állt át. Csak itthon voltam ekkor, nem mentem sehová. Remélem, nem a majdnem új készülékemmel / Wayteq 950 / történhetett máris valami!

Csak újból bekapcsoltam, semmi máshoz nem nyúltam, és már hamar ott voltak a holdak, és jó lett!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1904) BullZeye válasza plajos (#1897) üzenetére


BullZeye
veterán

20 éve horgászik :) vagy 30 botja van és vagy 10 orsója :) úgyhogy erősen kétlem, hogy az lenne a célja, tekintve, hogy az esetek 90%ában visszadobja a halakat, és éves díjat fizet :) szeret horgászni, gondolom ez nem bűn. Nem megélhetőségi horgász, csupán hobbi szinten, de a Balaton közepén horgászni nem egyszerű, ha nem tudod, hogy előtte hol etettél be, és erre kell neki. Kétlem, hogy több száz ezer forintot költött volna 20 év alatt botokra, ha hálóval akarja aztán befogni őket. :\

Ez azért nem járja, hogy rögtön a lehető legrosszabbat feltételezed az emberekről. Kicsit olyan mintha rögtön ráfognád arra akinek van jogsija, hogy biztos ittasan vezet, és gyorsan hajt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1905) Spark86


Spark86
csendes tag

Ma nyomogattam a kütyüt, és azt fedeztem fel, hogyha navigálás közben rányomok a felső sorra (következő utca) akkor azonnal bemondja a következő manővert (x méter után menjtovább/fordulj erre-arra)
Lehet, hogy sokaknak nem mondtam újat, de nekem az volt :)

(#1906) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék venni valami egyszerűen kezelhető GPS-t IGO Primoval. Sosem használtak még GPS-t. Madaraséknál egész jó áron láttam Navon N480-ast Primoval. Kérdésem az lenne, hogy a hozzá adott magyar nyelvű használati utasítás tartalmazza a Primo részletes leírását is? Vagy ha ez nem akkor tudtok ajánlani olyan GPS-t amihez mellékelik?

(#1907) formasu válasza chatran (#1906) üzenetére


formasu
tag

Ennél a készüléknél sokkal többet tud, és a legújabbak között van a Wayteq 950.
Primo leírást találsz a Neten. Ja, azt nem a Primoval szállítják, de meg lehet venni térkép nélkül is! Jó az Ár/ Érték aránya!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1908) chatran válasza formasu (#1907) üzenetére


chatran
őstag

Ez igaz, de a Wayteq-re nem lehet jelenleg legálisan feltenni a Primo-t. Nekem meg eredetiben kellene mert számlára fogom venni. A neten csak IGO 8.3-hoz találtam magyar nyelvű használati utasítást. Primo-hoz is van?

(#1909) BeregiZs válasza formasu (#1903) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, akiknek rapszódikus a műholdjel vétele. Nekem is vadi új X950-es van, és gyakorlatilag ugyanilyen hibajelenségeket produkál. Pedig a sys-be beírtam a port és baud értékeket. Ez azon segített, hogy legalább a gurjon-ban megjelennek az elérhető holdak számai. :O

Zsolt (Wayteq X950)

(#1910) DM43 válasza chatran (#1908) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ment egy PM :)

Amúgy szerintem a Navonhoz kapsz Primo használati utasítást is.

(#1911) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

m.jeno sztár lett: [link]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1912) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Gratulálunk!!! :C

Zsolt (Wayteq X950)

(#1913) drotifuti válasza Luissimo (#1849) üzenetére


drotifuti
aktív tag

heló, a felbontás a többi menűpontba jó és navigáláskor is tökéletes máshol nem lóg ki, csak az említett menüpontokban...de ha tudna valaki egy jól működő data.zip-et 1.1-1.2 höz zöld útvonalast azt megköszönném!

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1914) Mawerik


Mawerik
tag

Gratulálok !! :C :C

Több ilyen hasznos dolgot!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1915) m.jeno válasza drotifuti (#1913) üzenetére


m.jeno
senior tag

A képenyő jobb oldalán található opciók alatti menüket szoktad nézegetni?

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1916) TRob1 válasza m.jeno (#1915) üzenetére


TRob1
veterán

hehe :) gondolom nem ezekre gondolsz: RIOS gépház, aktív témák, aktív tagok
de talán mégcsak nem is a súgóra hihi :))

¤ R'n'R ¤

(#1917) drotifuti válasza m.jeno (#1915) üzenetére


drotifuti
aktív tag

100* hála !!

[ Szerkesztve ]

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1918) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!

Primo 1.1 (155811) esetében Wayteq x820-on tapasztalt már valaki olyt, hogy egy idő után (ez lehet pár perc, vagy akár 1 óra is) drasztikusan belassul a program?

Mi okozhatja?

Előre is köszi!

http://palscoffeetech.com/

(#1919) formasu válasza BeregiZs (#1909) üzenetére


formasu
tag

Nálam régebben ez volt, és ezzel nem vettem észre a hibát!:

[gps]
port=1
baud=57600

Amikor a Jenő féle Scheme-t tettem fel, akkor írtam át erre:

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 38400

Nem tudom, hogy ezek közül bármelyik is okozhatta-e, hogy lassan talált holdat, és szakadozott is, de újraindítás után már jó volt! Amikor ezeket átírtam, a Save mappához nem nyúltam, nem töröltem onnan ki semmit. Nem lehet, hogy ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1920) axelbox


axelbox
tag

Sziasztok.A primón belül egy külső program haszálatához mire van szükség?A sys file-ban beállítottam a program elérési útvonalát és meg is jelenik a menüben,de nem indul el.Mi lehet a probléma?

(#1921) snowdog válasza axelbox (#1920) üzenetére


snowdog
veterán

Erre igen nehéz válaszolni. A program egyébként működött már ezen a gépen?

Én próba képpen csak a TotalCommanert indítottam el, de az rendben működött.

[ Szerkesztve ]

(#1922) Hipermang


Hipermang
csendes tag

Sziasztok! Egy CNS ZEN-re raktam fel Primo 1.1-et. Nagyon nyögvenyelősen megy. Angliából egy hazavezető út kiszámolásába már bele is döglik. Van valami ötletetek, vagy felejtsem el a Primot?

(#1923) m.jeno válasza Hipermang (#1922) üzenetére


m.jeno
senior tag

Vagy a gépet, vagy a primót felejtsd el, vagy tervezz két részletben.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1924) Jaki2000 válasza Hipermang (#1922) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A kütyüdnek 64M RAM-ja van. Ezért nyel nyögöt. Az olcsóbb gépeknek is van már 128.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1925) axelbox válasza snowdog (#1921) üzenetére


axelbox
tag

A primo is működik illetve a segédprogramok is működnek primon kivűl,csak a kettőt együtt nem tudom összehozni.A primo külső programok listájában megjelennek a gyorsindító ikonok de a programot nem indítják el.

(#1926) Hipermang


Hipermang
csendes tag

A kártyáról nem lehet átirányítani valahogy egy kis memoriát???

(#1927) m.jeno válasza Hipermang (#1926) üzenetére


m.jeno
senior tag

Próbálkozz vele, ha sikerül, akkor tedd közkincsé, mert ez szerintem itt a fórumon mindenkit érdekelne! :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1928) gpsr válasza Hipermang (#1926) üzenetére


gpsr
csendes tag

NEM.
A kettő nem uaz a "memóriatipus".

(#1929) gpsr válasza axelbox (#1925) üzenetére


gpsr
csendes tag

Sys.txt-be

nálam igy működik

[extprograms]
;------1 program---------- ; 1 - 10
name1=Power OFF ; Program name
path1=\ResidentFlash2\YFAP30\PowerOff.exe ; Program path
;param1= ; Optional, if parameter needed
icon1=12 ; Icon number 0-29 from "gjm_ico_extprg.bmp"
;------2 program---------- ; 1 - 10
name2=Taskbar (Tálca) ; Program name
path2=\ResidentFlash\Talca.exe ; Program path
;param2= ; Optional, if parameter needed
icon2=0 ; Icon number 0-29 from "gjm_ico_extprg.bmp"

;------3 program---------- ; 1 - 10
name3=Backlight (hátérvilágítás) ; Program name
path3=\ResidentFlash2\YFAP30\backlight.exe ; Program path
;param3= ; Optional, if parameter needed
icon3=27 ; Icon number 0-29 from "gjm_ico_extprg.bmp"

(#1930) snowdog válasza Hipermang (#1926) üzenetére


snowdog
veterán

Annyira nem lehet, hogy ha a gép belső memóriájában van háttértár, azt sem használhatod operatív memóriaként.

(#1931) Hipermang


Hipermang
csendes tag

Ez nem jó hír, de köszi! :O

(#1932) axelbox válasza gpsr (#1929) üzenetére


axelbox
tag

Milyen készüléked van?Az enyém egy PDA HTC TOUCH PRO 2.

(#1933) Hipermang


Hipermang
csendes tag

CNS ZEN ha tölem kérdezted.

(#1934) Hipermang


Hipermang
csendes tag

Sziasztok!
Itt is megkérdezem, bár máshol feltettem ezt a kérdést már:
Primo 1.1 GJA_v2.17N skin mellett szeretném müködtetni a térképcserélőt. Fel tudna tenni valaki egy szájbarágós csomagot, amely tartalmazza a progikat és az érthető leírást?

[ Szerkesztve ]

(#1935) Jaki2000 válasza snowdog (#1865) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Bocsi! Most jöttem rá, hogy ezt a regisztrációs mizériát már egyszer lefutottuk. Majd megpróbálok nem harapni arra a fórumra. :Y

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1936) BullZeye válasza BullZeye (#1904) üzenetére


BullZeye
veterán

Primon egyszerűen nem tudom mit kéne beállítani, hogy a Balatonon belül tudjanak 3-4 koordináta közötti útvonalat készíteni. Minden áron ki akar vinni a partra és szárazföldön vitorlással elég nehéz közlekedni :D ötlet?

(#1937) Jaki2000 válasza m.jeno (#1927) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ha nagyon nem szabályosan lépek ki, vagy nem tudom mikor, néha bejön egy ablak indításkor (igo8-nál is találkoztam vele, de ott nem történt semmi)

Program Memory is Low ____________OK__ X
Program memory is very low. You must select one task to close, or increase the amount of program memory, if available.

O Convet some Storage Memory to Program Memory (You can use the System control panel to adjust memory later)

Nyomok OK-ot és müxik tovább.
A later opcióval csak az a baj, hogy nics conrol panel
Most akkor használja az SD-t, vagy mi van?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1938) Jaki2000 válasza BullZeye (#1936) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

p.lajos pár hsz-szel ezelőtt adott tippet, hogy van skin az igo8-ra amivel megoldható. Illetve korábban volt téma, hogyan lehet együtt futtani az igo8-at és a primót közös content mappával (de akár külön is elfér az igo8 csak Mo. térképpel). Ha nem tudja kütyü kezelni a két navit, kell valami script, vagy telepíthető filekezelő.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1939) BullZeye válasza Jaki2000 (#1938) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval Primoval ezek szerint ez sehogysem oldható meg? :\

(#1940) plajos válasza BullZeye (#1936) üzenetére


plajos
aktív tag

Próbálj iGO8-at egy jó skinnel.

(#1941) Jaki2000 válasza BullZeye (#1939) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Bocsi! Nem tudom. De ha több 100 ezres pecája van valakinek, akár lehet egy spéci külön navija erre a célra, akár pár 10e-ért. A szomszédom nagy horgász. Nála csak a halkaja kerül ennyibe egy alkalommal. Meg van pár cucca is, amivel még a halakt is megszámolja a víz alatt. Amúgy simpsonnal jár pecázni a marhája.
A jó szakembernek jó szerszám kell. Egy svájci bicska csak farigcsálni jó. :))
Most nem primot akartam le svájcibicskázni, mert az egy spéci filézőkés. Amivel nem lehet halat fogni.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1942) plajos válasza Jaki2000 (#1937) üzenetére


plajos
aktív tag

Túl kevés a memóriád. Ha mindenképpen Primot akarsz használni akkor:
- kapcsold ki a 3D objektumok megjelenítését
- csökkentsd a POI adatbázisod méretét
- a lehető legkisebb speedcam adatbázist használd (nem kell full eu!)
- ne használj skint
- ha nem szükséges ne használj domborzatot
-Eszterke helyett válassz más hangot (pl.Borit).

Ezek közül mindet nem kell alkalmaznod, amennyi szükséges a Primo stabil futtatásához annyit alkalmazol. És legvégül veszel egy 128 MB-os PNA-t, vagy maradsz az iGO8-nál. Sajnos a 64 MB-os régebbi PNA-kon csak megszorításokkal futtatható a Primo!

Az angol szöveg azt mondja, hogy a "Control Panel" Memory részében picit megnövelheted a Program memória méretét a Storage memória kárára ha WinCE5-ös géped van, a WinCE6 automatikusan kiosztja nem lehet állítani. Ez nem az SD-t használja, hanem a meglévő 64 KB-os memóriát másként osztja fel. Túl sokat ne várj tőle, kb. 1 MB-al lehet növelni a programmemóriát.

[ Szerkesztve ]

(#1943) Jaki2000 válasza plajos (#1942) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A gép 128 Mb-os CE6-os és simán megyen a primo. Csak mint mondtam néha bejön az az ablak és OK után megy tovább. De nagyon néha.(mármint nem a megy, hanem az ablak)
Én a korábbi memória problémákra írtam le a tapasztalatomat.
De köszönöm amit a memória kiosztással kapcsolatban leírtál. :R

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1944) Hipermang


Hipermang
csendes tag

Köszönöm plajos! Én is a csökkentésre jutottam, csak nálam az a gond hogy Angliából ingázom oda-vissza.

(#1945) axelbox válasza Jaki2000 (#1941) üzenetére


axelbox
tag

Egyetértek! Mint nagy horgász és mint primo tulajdonos egyaránt ! :DD

(#1946) TRob1 válasza Hipermang (#1944) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem semmit nem veszítesz azzal ha kikapcsolod az épületeket, meg kitörlöd a domborzati fájlt (*.dem), ezek nélkül mégiscsak gyorsabb, ill. amit javasoltak is, 2 részletben tervezel ha egészben nem megy.

¤ R'n'R ¤

(#1947) gpsr válasza Jaki2000 (#1943) üzenetére


gpsr
csendes tag

Nekem ki kellett iktatnom a Navi gyári loader programját, mert nekem is dobálta ezeket az alakokat néha. Ok után ment tovább, de volt olyan, hogy pont rányomtam a képernyőre de abban a pillanatban jött ez a rendszer ablak és azon pont arra böktem, hogy mindent bezár. :O :W

A loader kiiktatás után a WinCE indul és onnan inditom kézzel a programot, igy már elég a memoria. a Loader is csak kb 1.5Mát foglalt le, de a WINCE explorer meg csak 70K, és ugy látszik ez az kicsit több, mint 1MB plusz elég a stabil futáshoz. De 128MB-on ilyen gond nem lehet, tutti a 128M ??

(#1948) TRob1


TRob1
veterán

Nekem egy 64megás kínai kütyüm van. Most próbáltam egy hosszab utat tervezni (pécs-türkiye) és "simán" (kb.1,5perc alatt) megtervezte (kb.2500km). Azért nem angliát próbáltam mert most nincs rajta angol térkép, de akkor oda is megtervezné gondolom.

¤ R'n'R ¤

(#1949) BullZeye válasza plajos (#1940) üzenetére


BullZeye
veterán

A Te skined lesz Primora valamikor a közeljövőben?

Ismerősömet meg rávettem akkor, hogy vegyen egy természetállóbb GPS-t a vízre igo8-al.

(#1950) snowdog válasza Jaki2000 (#1935) üzenetére


snowdog
veterán

Az Admin és a Modi is csak ember. Ha rajtuk kívülálló okok miatt nem tudják szűrni a regisztrálásokat, akkor szigorítanak ahol tudnak. Mert a spamrobotok ellen meg védekezni kell.

Az hogy valaki regisztrál-e egy fórumra, vagy sem, az az illető magánügye. Ha megéri neki, akkor megkeresi a módját hogy regisztrálhasson, ha nem éri meg neki, akkor meg nem regisztrál. Jelenleg a fórumon 3352 regisztrált felhasználó van. Úgy tűnik nekik megérte regisztrálni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.