Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1751) gpsr


gpsr
csendes tag

Az országokhoz tartozó megengedett sebességek hol tárolódnak? A térképfájlokban?
Át lehetne írni?
Mondjuk a magyart: Országút 100, lakott 60.
Akkor talán a valósághoz közelibb érkezési időt adna meg már induláskor. Néha zavaró, hogy valójában fél órával előbb odaér az ember, mint a "gép megmondja" ;)

(#1752) snowdog válasza gpsr (#1751) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ez nem ilyen egyszerű. Hiába írnád át ezeket az értékeket, nem mennél vele semmire, mert a program nem ezek alapján számol.

Van egy sys.txt érték, aminek megadásával (amit persze most fejből nem tudok)megjeleníthetők azok az útra szabott értékek, melyeket a program tervezésnél figyelembe vesz.

Ha még jól emlékszem ez két részből áll: az útra engedélyezett max. sebesség, és a tervezéshez figyelembe vett sebesség. Ez általában nem azonos. Ezeket az értékeket a térkép fájl tartalmazza. Azt viszont nem tudod átírni.

Csak mellékesen jegyzem meg (bár egyáltalán nem mellékes), hogy tapasztalatom szerint 6-700 km-es utakat nekem 5-10 perces pontossággal szokott hozni. Úgy hogy közben a megállások miatt többször is újratervez. Azért ez nem olyan rossz.

A fél óra az már nagyon sok, szerintem ott valamilyen beállítási, vagy egyéb hibának kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1753) dancsuri válasza snowdog (#1752) üzenetére


dancsuri
veterán

Ez így van, indulás elött a kresz szabályainak megfelelően kalkulál az idővel, de amint megteszünk néhány kilómétert már a valódi "rutinunkat" is figyelembe veszi

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1754) Mawerik


Mawerik
tag

Én azt vettem észre, hogy a PRIMO, vagy az iGO8 által mutatott GPS sebesség mintegy 7 km/h-val kevesebb a sebességmérőn megjelenő adat.
Mások is tapasztalták?
Lehet, hogy ez a "titok" nyitja (korábbi érkezésnek). :F

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1755) formasu válasza Mawerik (#1754) üzenetére


formasu
tag

Én is ezt vettem észre! Akkor melyik sebesség az igazi? Az autó sebmérőn olvasom: 140 Km/h, és a GPS-en 130 Km/h. Engem ez inkább az esetleges "bemérés, fénykép" miatt érdekel!

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1756) bajnokpityu válasza Mawerik (#1754) üzenetére


bajnokpityu
félisten

minden jármű sebességműrője csal.gyártónak ez a kötelessége,szándéka.sosem annyival mégy,mint amit mutat az auto műszere.ez nektek tényleg meglepő? :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1757) Jaki2000 válasza formasu (#1755) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nekem pont fordítva: a GPS kb 10 km/h-val többet mutat. De a 8-as is ilyen volt. Tehát én nem tapasztaltam különbséget a primo és 8 között. És ha az autó sebességmérőjére hagyatkozom van 10 km/h sanszom.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1758) TRob1 válasza Mawerik (#1754) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem is kb. ilyen különbség van (7-8km)

¤ R'n'R ¤

(#1759) snowdog válasza Mawerik (#1754) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs semmiféle titok. :D

Az az érték áll közelebb a valósághoz, amit a GPS vevő számol. A gépkocsigyártók szándékosan úgy kalibrálják a sebességmérőket, hogy a valóságosnál többet mutassanak.

Ennek több oka van:
- nem szeretnék, ha gyorshajtás esetén beperelnék őket,
- több olyan tényező van, ami befolyásolja a mért/számolt sebesség értéket, mint pl. a kerék/gumi átmérője.

Jaki2000
Szerintem hibás a kocsid sebességmérője. :K

Egy stopperrel, meg néhány kilóméterkővel le tudod ellenőrízni.

[ Szerkesztve ]

(#1760) dancsuri válasza Mawerik (#1754) üzenetére


dancsuri
veterán

Ha van lehetőséged hasonlitsd össze egy telepített közuti sebességmérővel, ami mutatja mennyivel mész, és meglátod egyeznek az Igoval

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1761) gpsr


gpsr
csendes tag

Általában előbb érkezem, mint a tervezett, mert gyorsabban haladok, mint "kellene".
Számol 2 órát, ott vagyok 1,5 alatt.
Tehát az érkezési idő folyamatosan csökken/esik az út során. Tehát nem veszi számításba a rutinom', ezért gondoltam átírni azokat a sebességeket amivel számol. Bár nem tudom azzal mit csinál amikor van egy kanyargós hegyi szakasz, ahol amúgy nincs korlátozás azaz 90 a megengedett, de nem lehet csak 40-70el menni :(.

Szóval nem a számtalan előfordulást kellene módisítani, hanem két/három értéket (Autópálya, országút, lakott terület), amit gondolom használ a program, ha nincs megadva az útszakaszra sebesség.

A GPS a pontos ahogy írták itt többen a felsorolt okok miatt. Akinek nagyon eltér a km/h-tól annak nagyon nem a gyári kerék/gumi mérete van, vagy tényleg rossz a mérőóra a kocsiban.

(#1762) Wolfskin válasza snowdog (#1759) üzenetére


Wolfskin
őstag

plusz jobban fogyaszt az autód... ;)

nálam a sebességmérő 10%-al mutat többet, mint a gps, a megtett út számláló csak kb. 3%-al, pedig gyári méretű kerekek vannak fent.

az autó fogyasztását így érdemesebb a beépített km számláló alapján kalkulálni. sőt viszonylag kis pénzből még ennél is jelentősebben lehet javítani az átlagfogyasztást: két teli tank közt rátankolsz pár ezer forintér és nem számolod bele. sokkal olcsóbb módszer, mint nagyon drágán nagyon takarékos új autót venni és kb. ugyanazt az eredményt produkálja... :D :DD :DDD

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1763) tisvol válasza snowdog (#1759) üzenetére


tisvol
aktív tag

Nincs semmiféle titok.
Az az érték áll közelebb a valósághoz, amit a GPS vevő számol. A gépkocsigyártók szándékosan úgy kalibrálják a sebességmérőket, hogy a valóságosnál többet mutassanak.
Ennek több oka van:
- nem szeretnék, ha gyorshajtás esetén beperelnék őket,
- több olyan tényező van, ami befolyásolja a mért/számolt sebesség értéket, mint pl. a kerék/gumi átmérője.

Hát szerintem ez egy érdekes dolog. Mi a helyzet pl. az olyan autókkal amikben van gyári beépített GPS. Ott is csal a km óra? Lehet, bár értelmét annak nem látom. Akinek ilyen autója van (egyrészt: jó neki), másrészt mondja már el, hogy ott mi a helyzet. Régóta érdekelne :D

Üdv:T.

(#1764) dancsuri válasza tisvol (#1763) üzenetére


dancsuri
veterán

[link]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1765) snowdog válasza tisvol (#1763) üzenetére


snowdog
veterán

Mi a helyzet pl. az olyan autókkal amikben van gyári beépített GPS. Ott is csal a km óra?

Mint az előbbi linken látható, ott is többet mutat a sebességmérő óra (pedig az egy BMW). :K

(#1766) Luissimo válasza tisvol (#1763) üzenetére


Luissimo
veterán

IGEN, Képzeld el , hogy ott is csal !!
Minden kilométer óra csal, többetmutat , mint a valóságos sebességed !!

szarügy, de ezvan.

(#1767) formasu válasza dancsuri (#1764) üzenetére


formasu
tag

Ha jól láttam, az analóg óra itt is többet mutatott, mint a digitális, ami viszont megegyezett a GPS sebességgel.

Tehát: a kocsikban lévő sebességmérő órák tényleg csalnak felfelé! Minél gyorsabban megyünk, relatíve annál többet.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1768) potkem válasza m.jeno (#1720) üzenetére


potkem
aktív tag

Én is THX :R

(#1769) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Tudna nekem valaki linkelni magyar poi csomagot? Elore is koszonom.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#1770) dancsuri válasza syler (#1769) üzenetére


dancsuri
veterán

PoiPlaza

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1771) Tonyk


Tonyk
veterán

Segítséget kérnék.

Van ugye ez a két háttér, trollkodok itt már vagy 2 órája, de nem jövök rá hogy a fenébe kéne belepakolni, hogy látszódjon is. Olvastam már barnding.zip -ről, data.zip-ről, gfx mappáról. De nem akarja az igazságot.
1x már hónapokkal ezelőtt megcsináltam, de elfelejtettem hogyan...

ötlet?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1772) m.jeno válasza Tonyk (#1771) üzenetére


m.jeno
senior tag

Használsz scheme-t?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1773) Tonyk válasza m.jeno (#1772) üzenetére


Tonyk
veterán

ja, a tiéd :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1774) m.jeno válasza Tonyk (#1773) üzenetére


m.jeno
senior tag

Kösz!
Akkor vagy a scheme-ben lévő color.ini-ben módosítod a következőt a Te képednek megfelelő elérési útra:

[other]
texture="gfx/day/texture.spr"
sun="gfx/day/sun.spr"
sky="gfx/day/sky.spr"
heightcolormap="dayheightcolormap.bmp"

background_picture_0="$sky0.bmp" - ennek a helyére beíros a Te nappali képed elérési útját
background_picture_1=""
background_picture_2=""
background_picture_3=""

background_picture_4="" - ide beírod az éjszakai képed elérési útját
sun_picture_0=""
sun_picture_1=""
sun_picture_2=""
sun_picture_3=""

vagy a sys.txt-be beírod a fentiből csak a két módosítandó sort:

[other]
background_picture_0="$sky0.bmp" - ennek a helyére beíros a Te nappali képed elérési útját
background_picture_4="" - ide beírod az éjszakai képed elérési útját

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1775) Tonyk válasza m.jeno (#1774) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönöm, kipróbálom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1776) rboyy


rboyy
csendes tag

Szia m.jenő!

Bocs hogy zavarlak, de aszthiszem tudsz nekem segíteni.
Elég hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz de van egy navon n560-asom amigoval sd kártyán.
Van primo-m és igo8-am is sd kártyán.
Hogy tudom használni őket a géppel, mert ha beteszem ezeket a kártyákat csak a navon kezelőfelület jön be a képnézővel stb.... és ha a navigációra katintok nem történik semmi.

Elméletileg a sys és data filokat kellene átalaítanom és utána futnának a gépen, de ezekhez tényleg hülye vok.
Segítségedet előre is köszönöm. Üdv.: rboyy

(#1777) Bog válasza rboyy (#1776) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ez nem legális dolog, nem várj itt segítséget

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#1778) Luissimo


Luissimo
veterán

Sőtmitöbb, IRGUM-BURGUM !! :))
Mitkeres ez a dolog a topicban, mértnemvan a navon topicban benne ???

[ Szerkesztve ]

(#1779) rboyy válasza Bog (#1777) üzenetére


rboyy
csendes tag

Oké rendben nem legális, megértettem!

Akkor a következőben segítsetek: hogy lehet megoldani azt hogy a navon n560 alapmenüben található kicsi piros autóval szimbolizált navigáció gomb lenyomásával induljon el a készülékhez csomagban vett amigo?
Illetve hogy, kell beállítani az órát mert nekem minden bekapcsolás után be kell állítani a dátumot, időt, függetlenül attól, hogy mennyi van az aksin.
Megoldotta már ezeket valaki?

Kösz a segítséget!

Bocsi Luissimo de topicban is újonc vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#1780) axelbox válasza m.jeno (#1720) üzenetére


axelbox
tag

Szia.
Letöltöttem a skint és elvileg a txt-ben lévő dolgokat végigcsináltam,viszont nem jelenik meg a menüben a skin,hogy kiválaszthassam.Mi lehet a probléma?

üdv.

(#1781) m.jeno válasza rboyy (#1779) üzenetére


m.jeno
senior tag

Elég érdekes készüléked lehet, amin a gyári progi nem indul :F nem piszkáltál bele kicsit nagyon :Y
Az órával kapcsolatos problémádat a navon már megoldotta, olyan formában, hogy akkor lesz majd pontos időd, ha felcsatlakozol a műholdakra, majd azok adnak neked megfelelő óra jelet, legfeljebb a beállításokban az időzónát kell megadnod.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1782) m.jeno válasza axelbox (#1780) üzenetére


m.jeno
senior tag

A zip fájlt másoltad be a content\scheme mappa alá remélem :))

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1783) formasu válasza m.jeno (#1720) üzenetére


formasu
tag

Szia!
Valamit nagyon nem csinálok jól, mert miután megcsinálok mindent / szerintem! / , ami a letöltött fájlban lévő "olvass el.txt"-ben van, nem tudok választani a scheme-k közül, sem nappalit, sem éjszakait, a Tieidet sem! Miután kitörlöm ezeket, és a gfx mappát is, és a sys bejegyzést, már tudok választani. Gurjon 215-öst használok, de megpróbáltam alapértelmezettel is, akkor sem jön választási lehetőség a scheme-k között, csak egy. Mit csinálok rosszul?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1784) m.jeno válasza formasu (#1783) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egyenlőre logikus magyarázatot nem tudok rá, több mint 150 letöltés volt eddig, és csak ma jeleztétek, hogy van ilyen.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1785) axelbox válasza m.jeno (#1782) üzenetére


axelbox
tag

igen a content\scheme mappába másoltam a zip file-t illetve a sys-t kiegészítettem a txt-ben lévő sorokkal,majd a gfx-et beraktam a program főkönyvtárába.

üdv.

(#1786) axelbox válasza formasu (#1783) üzenetére


axelbox
tag

nálam is pont ugyanez a helyzet. :((

(#1787) axelbox


axelbox
tag

Próbáltam visszaolvasni a fórumban,ugyanis szeretném megtudni,hogy van-e lehetőség arra,hogy 3D-ben a haladás iránya mindig aluról fölfelé legyen,vagyis ne forgassa a képernyőt a haladási iránytól függően.

(#1788) Luissimo válasza axelbox (#1787) üzenetére


Luissimo
veterán

hogynelenne, nyomkodjad a 3D ikon gombocskát és akkor eccercsak találsz olyan módot is.

(#1789) Luissimo válasza rboyy (#1779) üzenetére


Luissimo
veterán

annak kutyakötelessége a navigomb megnyomása után navigácios programmal indulnia.
hacsak...
Egyébként a PNA-k elfelejtik az órát ha kikapcsolják őket , de sebaj, amint talál a kütyü műholdakatm, rögvest beszinkronizálja magát neked majd.
Nefáradj a beállítgatással.

(#1790) axelbox válasza Luissimo (#1788) üzenetére


axelbox
tag

igazad van tényleg van,közben én is rájöttem :)

(#1791) bakterka válasza m.jeno (#1784) üzenetére


bakterka
tag

Én is így jártam!Kivettem minden sémát csak a tiedet hagytam benne meg a gfx-et és választásnál o séma jelent meg.

(#1792) DM43 válasza Luissimo (#1789) üzenetére


DM43
Topikgazda

Egyébként a PNA-k elfelejtik az órát ha kikapcsolják őket

Ne általánosítsunk kérem! :)
Mondjuk úgy, hogy a PNA-k egy része (azt nem mondom, hogy a gyengébbek) elfelejti az órát kikapcsoláskor, de nagyon sok típus nem ilyen. :))

(#1793) rboyy válasza Luissimo (#1789) üzenetére


rboyy
csendes tag

Hát az én készülékemen úgy működik (piszkálgatás nélkül): benne a gyári kártya, bekapcs, amigo elindul, gép menüpontjai nem elérhetők, programbóll kilépni csak kikapcsolással lehet. Ha úgy indítok hogy nincs benne kártya akkor gép alapmenüi jönek be, kártya berak navigomb nyomás nem csinál semmit. Most akkor a gép rossz?

(#1794) m.jeno válasza rboyy (#1793) üzenetére


m.jeno
senior tag

A kártya utólagos betétele a gond, indításkor bent kell lenni a kártyának, a beállításokban állítsd át, hogy ne autómatikusan induljon a program, akkor a menü fog bejönni.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1795) kopez


kopez
tag

Helló Mindenki!

Sajnos primora próbáltam kis betüket varázsolni,de nem sikerült.Minden beraktam a helyére,kiválasztom az kis magyar betüket,és mégis nagyot ir.
Mi lehet a problematika?

köszi

(#1796) Spark86 válasza kopez (#1795) üzenetére


Spark86
csendes tag

Nekem ezt a problémát Wolfskin leírása oldotta meg:
#1226

Bár tény, hogy itt nincs értelme használni a shift-et, mert ha belegebedsz is, csak a szó első betűjét fogja naggyal írni, a többit kicsivel, de ez engem nem zavar, mivel az esetek 99%-ában erre van szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#1797) formasu válasza m.jeno (#1784) üzenetére


formasu
tag

Egyenlőre logikus magyarázatot nem tudok rá, több mint 150 letöltés volt eddig, és csak ma jeleztétek, hogy van ilyen.

Lehet, hogy csak mi ketten csináljuk hibásan? Bemásoltam mindent, ahogyan leírtad ismét, és MINDEN MÁST! letílt! 0/0-t ír ki, nincs választás a Scheme-kben, de a Skinek között tudok! Utána csak annyit teszek, hogy kitörlöm ezt a három / gfx, sys.txt-ből, és a Scheme-ből / új elemet, és visszaáll bekapcsolás után minden. Tudom már a Scheme-ket változtatni / PLajos féléket is! / , Skineket is, mindent! Lehet, hogy valamit, ami Neked természetes, ezért nem írtad oda, nem jól csinálok?

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1798) dancsuri válasza formasu (#1797) üzenetére


dancsuri
veterán

Nálamse megy

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1799) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok ! Érdemes lenne TMC vevőt venni , vagy nincs túl nagy haszna ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1800) formasu válasza qantum (#1799) üzenetére


formasu
tag

Talán néhány településen van TMC. Nézz utána, hogy ahol használnád, ott van-e?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.