Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1701) BeregiZs válasza dancsuri (#1699) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

A legfrissebb 1.1-es primo van a gépen. Esetleg tudnál segíteni, mit írjak a sys-be? Nincs teletömve semmivel, mindössze a indítási útvonal, tts hangoknak szóló bejegyzés, és a gurjon "otthon-munkahely" adatai szerepelnek benne.

Zsolt (Wayteq X950)

(#1702) dancsuri válasza BeregiZs (#1701) üzenetére


dancsuri
veterán

Neked egy olyan sys.txt kell ami egy jól működő, ugyanolyan tipusu készülékröl való mint a tied. (nekem O2 van)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1703) dancsuri válasza BeregiZs (#1701) üzenetére


dancsuri
veterán

Közbe találtam neked egy linket: [WayteQ X950 és a primo]

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1704) BeregiZs válasza dancsuri (#1703) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi a segítséget, át fogom nézni. Majd referálok az eredményről.

Zsolt (Wayteq X950)

(#1705) gpsr válasza gulyatoma (#1700) üzenetére


gpsr
csendes tag

Jól odacsaphattak nekik.

Ezentúl nem publikálják az oldalon az új verziókat, mert nincs joguk hozzá és ne is írj nekik ezért emailt!
A skinek majd fórumokon biztos megtalálhatóak lesznek.
Ha támogatni szeretnéd őket, akkor vegyél jogtiszta navigációs szoftvert.

Szóval a jó hír, hogy egyenlőre fejlesztik tovább, viszont vadászni kell majd rá..

(#1706) tisvol válasza dancsuri (#1698) üzenetére


tisvol
aktív tag

Milyen ROM van neked most fent?
A Primo-t csak próbaképpen tettem fel, megvan az eredeti jogtitszta IGO is, én meg vagyok vele elégedve, egészen idáig azt használtam.
Esetleg a a saját SYS.txt-et privátban elküldenéd? Persze ha nem titkos. :-) Csak kíváncsiságképpen
Neked tényleg akadás nélkül mozgatja a térképet 2D nézetben, ha van domborzat? Nekem várni kell mindig egy kicsit, hogy "felépüljün", ha elmozgatom a térképet.

Üdv:T.

(#1707) Berzerker


Berzerker
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mio C720-ra feltettem a Primo-t (v1.1 (8.5.11.154123)). A kütyü konzoljához van egy TMC antenna, viszont a forgalomadatok menüben csak az első két checkbox aktív. Az utána lévő 3 menüpont, köztük a tmc-szolgáltató listája inaktív. Hogyan tudnék életet lehelni a TMC-be?

Előre is köszönöm!

(#1708) BeregiZs válasza dancsuri (#1703) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi Dancsuri! Sikerült megoldani, és működik! :C Ezt kellett beírni a sys-be:

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 38400

Zsolt (Wayteq X950)

(#1709) m.jeno válasza Berzerker (#1707) üzenetére


m.jeno
senior tag

Lehet azért, mert az NNG nem támogatja a Mio készülékekekt. legalább is én nem tudok róla. De, ha mondjuk a jobb felső sarokba a kersőbe beírod, hogy TMC, akkor a topik mind az 58 ezzel kapcsolatos hsz-t átnézheted, és kapsz magyarázatot a jelenségre és biztos vagyok benne.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1710) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Valakinek van valami sejtése az új gurjonban megjelent gyorsgombra? "village" fordításban falu, község. Ezt hogyan kell értelmezi? Ha netán több lakóhelyem van??? Vagy mit kellene ide beállítani? :F

Zsolt (Wayteq X950)

(#1711) dancsuri válasza tisvol (#1706) üzenetére


dancsuri
veterán

PÜ ment

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1712) tisvol válasza dancsuri (#1711) üzenetére


tisvol
aktív tag

Koszonom...ki fogom probalni.
Viszont elesben is mentem egy kort a Primoval. Haaaaat.....nem tudom. Egy biztos, hogy grafikaja jobb mint az igo8-e. Legalabb is domborzat megjelenítése. Ez nagyon tetszik. Viszont a terkep mozgatasa navigalaskor lassabb. Valamint a 2D/3D megjenítese, a kameraszogek nem az igaziak. Az igo8-ben ezek a dolgok nagyon gyorsan egy kattintasssal valtoztathatok. Nekem pl navigalaskor van olyan, hogy a nyíl nem menetirányba mutat, hanem mondjuk keresztbe. Aztan visszaall menetiranyba. Ez zavaro.
Lehet hogy keveset nyomkodtam es tanulmanyoztam (azert nem olyan keveset), de azt mondom hogy kezelhetosege az igo8-nek legalabb is szamomra jobb, egszerubb, kellemsebb. A tervezesi algoritmus is erdekes dolgokat tud produkalni. Igazabol az igo8-ban nekem altalaban a Jol kovetheto beallitas volt a nyero. Ahogy probalgattam itt ennek a megfeleloje az a green routing. Stb. stb... Notbookon irok, szinte kin a gepeles :DDDDD
Szoval ennyit innen. Szívesen olvasnek tapasztalatokat, nem csak technikai kerdes valaszt :-)

Üdv:T.

(#1713) snowdog válasza BeregiZs (#1710) üzenetére


snowdog
veterán

Eddig volt az otthon és a munkahely. Ezt én például nyaralónak (vagy a tél közeledtével telelőnek), vagy valami hasonlónak fordítanám. :D

Egyébként meg azt teszel oda, amit csak akarsz. A lényeg, hogy a kedvencekben megfelelő néven legyen elmentve. És ha jól sejtem a sys.txt-be is be kell írni, úgy mint az előző kettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#1714) BeregiZs válasza snowdog (#1713) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Na, mivel nincs nyaralóm, majd kitalálok valamit erre a gombra! (pl. a barátnőmét, hogy mindig odataláljak)! :DD

Zsolt (Wayteq X950)

(#1715) charlie333


charlie333
csendes tag

Lehetek őszinte?
Hónapok óta olvasom a topicot, de semmi olyan dologra nem találtam, ami számomra hasznos lett volna (hála a moderációnak). Szerencsére vannak olyan oldalak, ahol találok skineket, beállításokat, frissítéseket, térképeket, jó tanácsokat stb. Köszönjük szépen a mod-nak és az nng-nek, hogy tönkretette ezt az oldalt. :(((

(#1716) snowdog válasza charlie333 (#1715) üzenetére


snowdog
veterán

Ha egyszer majd írsz egy olyan programot, amit az egész világon elismernek, rengetegen fogják használni, de lesznek fórumok, meg egyéb internetes helyek, akik aktívan közreműködnek abban, hogy egy fillért se kapj a munkádért, akkor azt kinek fogod megköszönni? :D

Szóval komolyan mondon, időnként megáll az eszem. Van az iGO, valakik rengeteg energiát, pénzt fektetnek az előállításába, fejlesztésébe, és vannak akik ingyen használják (ne menjünk bele hogyan és miért). És azok, akik ingyen használják a helyett hogy ennek örülnének, azon bosszankodnak, hogy milyen szemét modik meg cégek vannak, akik nem partnerek a warez anyagok terjesztésében.

Végig gondoltad mit is írtál? :W

(#1717) charlie333 válasza snowdog (#1716) üzenetére


charlie333
csendes tag

Sajnos nem fogalmaztam egyértelműen. Nem azokat akartam megbántani, akik segítő szándékkal írtak ide! Tudom, hogy a warez törvényellenes, de sajnos ebben a topicban a moderátor már a gondolatot is bünteti. Lehet azért sikeredett ilyen ízűre a gondolatom, mert nem szoktam feleslegesen írogatni, és csak a végső véleményemet rögzítettem. Bocsánatot kérek mindenkitől, akik építő szándékkal, és segítő jelleggel publikáltak ezen a fórumon. Végül is igaz az, hogy erről a fórumról jutottam el olyan helyekre, ahonnan érdemleges és mély információkat kaptam. Köszönet érte a fórum aktív tagjainak (DM43, Luisssimo, Snowdog, Vacsa)

(#1718) snowdog válasza charlie333 (#1717) üzenetére


snowdog
veterán

Remélem a jövőben is találsz rengeteg olyan hasznos információt, és letölthető anyagot, amiért majd úgy fogod érezni, hogy mégiscsak érdemes ezt a fórumot is látogatni.

A korábbi hozzászólásodban többek között a skineket hiányoltad. A skinek közzététele, terjesztése, készítése, módosítása nem ütközik jogszabályba. Ezért skinekkel akár itt is fogsz találkozni. Amibe a skin készítők és terjesztők belefutottak, az a skinhez (is) kapcsolódó nyelvi fájl volt. Azt ugyanis tilos módosítani, terjeszteni. Aki erre figyel, azt nem érheti különösebb meglepetés.

Az utóbbi időben a térképeken kívül a nyelvi fájlokra is rászállt az NNG, mindenhonnan töröltetik a linkeket, és ennek következtében figyel oda minden legalitásra ügyelő fórumüzemeltető, és moderátor. De ezért szerintem nem érdemes egyikre sem haragudni.

(#1719) charlie333 válasza snowdog (#1718) üzenetére


charlie333
csendes tag

Nem haragszom én senkire, csak a nagytőkés, mindenkit uraló hatalomra, aki megmondják azt is, hogy mit mondhatunk.

(#1720) m.jeno


m.jeno
senior tag

Ha valaki szeretné, hogy a kis szürke kockák színesebbek legyenek 3D-ben:
.

.

.
akkor innen letöldheted a hozzávalókat.
Alapértelmezett nappali úthálózat, megfelelő domborzati színekkel került kiegészítésre az épületek homlokzati képének megváltoztatásával.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1721) Mawerik válasza m.jeno (#1720) üzenetére


Mawerik
tag

Köszönet érte!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1722) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

M.jenő ! :C :R Köszi

(#1723) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni,vásároltam egy carrera 430i gps-t egy népszerű internetes árveréses oldalon,rajta az Igo 8 egész Európa térképpel.
Nem vagyok egy nagy szakértő,ma sikerült valamit úgy elállítanom,hogy a főmenü ,és egyéb menük,illetve szövegek egyik fele magyarul van kiírva,a másik fele meg más nyelven.
Esetleg ha tudtok segíteni azt megköszönném,hogy visszatudjam állítani az egészet magyarra.
Tehát nem a beszédet állítottam el,hanem a menüben lépkedve az "utasításokat"

Köszi szépen!

Üdv.:tecsa74

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#1724) tecsa74 válasza m.jeno (#1720) üzenetére


tecsa74
tag

Szia!
Letöltöttem,és innen hogyan tovább?
Bocs hogy ilyen amatőr szinten kérdezem,gondolom valamelyik mappába kéne betennem,s ott kibontani,de melyikbe?

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#1725) m.jeno válasza tecsa74 (#1724) üzenetére


m.jeno
senior tag

Bontsd ki a rar fájlt és olvasd el az olvasd el-t!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1726) snowdog válasza tecsa74 (#1723) üzenetére


snowdog
veterán

Javasolom ezt [link] olvasd el, biztosan hasznodra válik. Rengeteg (még fel sem tett) kérdésedre választ kapsz.

(#1727) tecsa74 válasza snowdog (#1726) üzenetére


tecsa74
tag

Szia!
Köszönöm!

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#1728) bakterka válasza m.jeno (#1725) üzenetére


bakterka
tag

Bocs,hogy beleszólok.A TE sémád primora jó a kollega meg IGO8-at vett,nem?

(#1729) Jaki2000 válasza bakterka (#1728) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A Jenő nem válaszként tette fel a színsémát.
A kolléga meg nézze meg a topic címét.
Itten van az igo8

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1730) tecsa74 válasza bakterka (#1728) üzenetére


tecsa74
tag

Igen,IGO 8-al vettem,az tökéletesen is működik.
Annál csak az a problémám amit tegnap írtam,hogy a menü egyik fele magyar,a másik fele meg angol.
Elolvastam a linket amit kaptam,ott le is van írva a beállítás,de akkor is fele magyar,fele menü meg nem magyar.

Viszont most az Igo Primot szeretném tesztelgetni,de bekapcsolás után a következő hibaüzenetet kapom: "Failed to open file:igo/480/272/loading.bmp exiting application.

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#1731) Hexenking válasza m.jeno (#1720) üzenetére


Hexenking
csendes tag

Szia fantasztikus ez a scheme. Megcsinálnál egy esti változatott is ,ha lehetne kérnem. :)

(#1732) dancsuri válasza tecsa74 (#1730) üzenetére


dancsuri
veterán

Nálad valami nem kerek, főleg ha eredeti az Igo-d. A hibaüzenet meg azt jelenti, hogy azt a bizonyos fájlt nem tudja megnyitni.
Lehet, hogy mindkét Igo a memkártyán van? mert az nem jó!

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1733) Badboys válasza m.jeno (#1725) üzenetére


Badboys
őstag

Köszi a sémát nagyon tetszik.

(#1734) m.jeno válasza bakterka (#1728) üzenetére


m.jeno
senior tag

Én a #1724 hszre válaszoltam, azt nem is figyeltem, hogy előtte 8-ról volt szó. :F :W

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1735) m.jeno válasza Hexenking (#1731) üzenetére


m.jeno
senior tag

Előreláthatóan holnap estére kész!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1736) Jaki2000 válasza m.jeno (#1734) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ne offoljuk már a 8-cal. :(
Még ez is megzavarta az érzékeket.
És így is oldalakon keresztül van néha zagyvaság.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1737) Hexenking válasza m.jeno (#1735) üzenetére


Hexenking
csendes tag

Istencsászár vagy !! :R :R :)

(#1738) Mawerik válasza m.jeno (#1735) üzenetére


Mawerik
tag

Nagyon rendes Tőled!! :C

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1739) Jaki2000 válasza m.jeno (#1720) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Végre sikerült megnéznem. Remekmű :C :C :C
Csaknem a kapucsengő felirata hiányzik a házakról :DD
Még az emeletek is majdnem stimmelenk :D
De honnan jott ez a sys bejegyzés, meg a gfx? Van valami varázsládád?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1740) m.jeno válasza Jaki2000 (#1739) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha az ember fia figyelmesen böngészi a volt elvtársi oldalakat, akkor talál ezt, azt, és utánna már csak a megfelelő helyre kell tenni a cuccot és már kész is egy új felület.

Egyébként igérkezik még egy-két érdekes dolog, erről ki mit hallott, vagy látott

PRIMO GOCRUISE NAVIGÁCIÓ -1.1

holnap többet tudok róla már, mert csak akkor tudom átnézni.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1741) bakterka válasza m.jeno (#1734) üzenetére


bakterka
tag

Bocs!A kollegának kellett volna címeznem és csak azért nehogy próbálgassa utána meg írja,hogy nem műkxik.GOcruise:még nem volt időm próbálni,de azt írják nem egy nagy durrintás.

[ Szerkesztve ]

(#1742) paroczi válasza gulyatoma (#1700) üzenetére


paroczi
csendes tag

Véletlen.

[ Szerkesztve ]

Csabi

(#1743) Hippo


Hippo
aktív tag

Srácok!

Milyen sys-es konfiggal tudom manuálisam megadni hogy navigálás közben milyen szögben legyen döntve a térkép milyen magasságban legyen stb.. nem tudom olyan opció van-e, hogy milyen távol lehessen ellátni..

(#1744) BeregiZs válasza Hippo (#1743) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Nem használsz Gurjon skint? Mert abban menüből lehet állítgatni, és nem kell a sys-be írkálni. :F

Zsolt (Wayteq X950)

(#1745) Hippo válasza BeregiZs (#1744) üzenetére


Hippo
aktív tag

De használok, megnézem! Köszönöm!

(#1746) m.jeno


m.jeno
senior tag

Itt van az éjszakai scheme zöld

és kék útvonal vezetéseel.

letölteni innen lehet.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1747) keszo válasza m.jeno (#1746) üzenetére


keszo
őstag

:C :C :R :R :R :R

Attila

(#1748) Jaki2000 válasza m.jeno (#1746) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Szóval a nappaliról a kapucsengő hiányzott, erről meg a denevérek :DD
A többi rendben is van :C

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1749) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Köszi ! :C :R :R

(#1750) Mawerik válasza m.jeno (#1746) üzenetére


Mawerik
tag

Nagyon köszi! :C

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.