Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#451) m.jeno válasza szobiocsi (#450) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mert warez témáról itt nem illik beszélni, örülj, hogy nem lettél kitiltva

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#452) sensor060 válasza jagada (#449) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello Jagada !

a sys.txt-ben az alábbiakat tedd bele, vagy szerkezd az értéketet hogy akkora legyen a nyil, vagy az autó ikon, amekkorát szeretnél :

[map]
3dcarsizemin = 4000
3dcarsizemax = 6000
3dcarsizemul = 5000

-s-

(#453) szobiocsi válasza m.jeno (#451) üzenetére


szobiocsi
csendes tag

Rendben.
Köszönöm,majd jobban odafigyelek.

(#454) Bendeguz75


Bendeguz75
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem a primo tökéletesen működik, csak 1 bökkenő van! A TMC részét nem tudom használni! Kérlek bennetek segítsetek!!
Üdv. Bendeguz

(#455) m.jeno válasza Bendeguz75 (#454) üzenetére


m.jeno
senior tag

Olvasd el a #37 hsz-t.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#456) Bendeguz75 válasza m.jeno (#455) üzenetére


Bendeguz75
csendes tag

ISTEN vagy m.jeno!!! :R :R :R Láss csodát, egyből működik a ketyere! Most hogy működik, szeretném tudni hogy mit jelent a "Traf_Nav" felirat mellett a Fizetős szócska??!
Előre is köszi Bendeguz

(#457) jagada válasza sensor060 (#452) üzenetére


jagada
őstag

Köszi, ez az!!!!

nekem mind a 3 érték 3000-re volt állítva!

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#458) Tonyk válasza jagada (#457) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez az az eset, amikor szedetvedett sys.txt-ket használtok. Jószerivel azt se tudják, mi mire való, de valahol láttam, beleírtam...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#459) m.jeno válasza Bendeguz75 (#456) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem beszélni magyar?
Fizetni kellene érte! - de az NNG egyenlőre fizeti helyetted Mo-n. ezért adja mellé a TMC liszensz fájt!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#460) Bendeguz75 válasza m.jeno (#459) üzenetére


Bendeguz75
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséged! Lehet hogy "hülyén" tettem fel a kérdést, de te érteted mire voltam kíváncsi! Lényeg a lényeg hogy így simán tudom használni! :C Még 1x köszönöm
Üdv. Bendeguz

(#461) g.gergo


g.gergo
senior tag

iGO Primo-val kapcsolatban lenne kérdésem, de lehet, h az iGO8-at is érinti, m lehet, h ott is hallottam már ezt. 13 éve van jogosítványom, de ezt a mondatot nem nagyon tudom értelmezni:

" X méter után fordulj balra a körforgalomban, hajts ki a harmadik kijáraton"

Mégis, a körforgalomban Mo.-on, ha nem az első kijáraton akarsz kimenni, akkor vajon hova a pics@ba lehetne fordulni balon kívül?! Bár az sem fordulás, hanem ilyen az úttest vonalvezetése. Teljesen megtévesztő. Vagy ez most mire vonatkozik? A primo budapesti demójában is ez van.

:DD

[ Szerkesztve ]

(#462) m.jeno válasza g.gergo (#461) üzenetére


m.jeno
senior tag

De ugye ezt nem az Andrea modta?
Az új hangokhoz írt szövegek borzasztóak, nem csak az általad említett, ezért én még mindig Andreával navigálok, még akkor is, ha nem tudja az utcaneveket, de lagalább jó a hangja és értelmes a szöveg amit mond.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#463) blueye válasza g.gergo (#461) üzenetére


blueye
veterán

Vannak 5-6 kihajtós körforgalmak is, persze félreérthető a jelenség de ott segíthet.

(#464) g.gergo válasza m.jeno (#462) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ezt a hülyeséget mondja Moha bá, Bori és Gábor is. Eszter nem, neki a hanglejtése nem tetszik. Andreáról nem tudok nyilatkozni. :)

(#465) g.gergo válasza blueye (#463) üzenetére


g.gergo
senior tag

És akkor mivan ha 28 kihajtó van, akkor sem mondok olyat, h fordulj balra a körforgalomba, m ez nem fordulás. :) Ilyen az úttest vonalvezetése és kész. Mondja azt, h maradj a körforgalomban, és hajts ki x helyen. Mész az autópályán van benne egy 2 fokos ív, ott sem kell mondani, hogy fordulj balra agy jobbra.

Ráadásul amikor jön egy körforgalom, akkor ugye azt mondja, amit az előbb idéztem is. De amikor már ott vagyok a körforgalom úgymond torkában, akkor meg még nagyobb baromságot mond:

"A körforgalmat követően fordulj balra, harmadik kijárat."

Én ezt józan paraszti ésszel úgy értelmezném, h elhagyom a körforgalmat, aztán lefordulok balra. Mert ugye azt mondja, h a körforgalmat követően, és ugye addig a körforgalomban vagyok, még el nem hagyom azt.

[ Szerkesztve ]

(#466) Jaki2000 válasza g.gergo (#465) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ezt hol tapasztaltad, és milyen térképpel? Talán kipróbálhatjuk.
Mert nekem még nem beszélt össze vissza. Dupla, sőt spirális körforgalmat is lenavigálja.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#467) g.gergo válasza Jaki2000 (#466) üzenetére


g.gergo
senior tag

Primo alatt, TM térképpel (Hungary8.3TM_2010.03_100520). Legegyszerűbb ha elindítod a Primo budapesti demó útvonalát, m az pont átvezet egy körforgalmon.

Nem az a gond, h én nem értem, h mit akar, m én vágom már így 3 év távlatából a GPS témát, hanem pl. faterom, aki amúgy sem egy stabil vezető, akinek Mohá báá behányna egy ilyet, h fordulj balra, még képes ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#468) blueye válasza g.gergo (#465) üzenetére


blueye
veterán

Pedig a gyakorlatban nem jon rosszul, ez az en tapasztalatom.

(#469) Avicularia válasza g.gergo (#465) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez logikai értelmezés kérdése.Itt pld.aki behajt egy körforgalomba,és a 3. kijáraton akar kimenni(feltételezve,hogy 4 kijárat van),az kirakja balra az indexét.
Ha kétsávos körforgalom van,már a behajtásnál úgy van a felfestés,hogy a külsőben jobbra és egyenesen mutat a nyíl,a belsőben pedig egyenesen és balra.Ezen logikán haladva pld.simán lehet mondani,hogy fordulj balra a körforgalomban.
Ja az itt az Svédország.

(#470) g.gergo válasza Avicularia (#469) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, az ilyen forgalmi helyzet előfordul, viszont akkor sem jó a szöveg. Ok, forduljak balra, merthát a belső sávba kellene haladnom. Ebben az esetben a kijárat előtt átkellene navigálni a szélső sávba, h onnan hagyjam el a körforgalmat, m ugye te sem úgy hagyod el a körforgalmat, h a belsőből átrántod a gépkocsit a kijárat felé. :DD

Sokkal értelmesebb és érthetőbb lenne, h ha azt mondaná, h hajts be a körforgalomba, maradj a belső sávba, harmadik kijárat. Vagy vmi ilyesmi. :F

Viszont a te értelmezésed alapján ez akkor sem értelmes: "A körforgalmat követően fordulj balra, harmadik kijárat."

[ Szerkesztve ]

(#471) Avicularia válasza g.gergo (#470) üzenetére


Avicularia
veterán

Nos ez a dolog is remekül meg van oldva itt.Ha a belsőből indítasz,akkor olyan a felfestés,hogy sávváltás nélkül kivezet a harmadik kijáraton,tehát nem kell sehova rántanod a kormányt.
Ha a külsőből kezdesz,akkor a felfestés szerint csak az első vagy második kijáraton tudsz kimenni sávváltás nélkül.
Kicsit átgondoltabban vannak itt ezek a dolgok megoldva,otthon amúgy is kritikus a kétsávos körforgalom a közlekedési morál miatt szvsz.Lásd pld. érdi.

Ez gondolkodásbeli különbség és szerintem értelmes.Ha nem lenne körforgalom,akkor balra kellene menned.És ezzel az irányt is megadja,főleg hogy az igo mai napig nem tudja normálisan követni a körforgalmat,csak csúszik benne valahol a nyíl.

[ Szerkesztve ]

(#472) Avicularia


Avicularia
veterán

Itt egy kép,ebben a körforgalomban szinte naponta járok.

(#473) g.gergo válasza Avicularia (#472) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én értelek, és el is fogadom az érvelésed. De! Ez akkor sem fordulás, mert az más fogalom, sokkal inkább átsorolás a bal sávba. Nem fordulás a bal sávba. De lehet, h már én kukacoskodom itt a szavakon, csak úgy érzem, h ha mondd vmit egy sw, akkor mondja rendesen, vagy fogja be a pof@ját. Kezd a primo olyan lenni, mint a mutterom, akinek fogalma sincs a dolgokoról, de mindig ő volt a legokosabb a kocsiba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#474) Avicularia válasza g.gergo (#473) üzenetére


Avicularia
veterán

Neked is igazad van,mert ténylegesen nem történik balra fordulás szó szerinti értelmezésben. :)

(#475) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Szerintem ez az egész értelmetlen eszmecsere.
1. a gps nem tudja melyik sávban vagy, tehát mint mindenben előjezést kapsz a haladás optimális iránya felé. Teljesen mindegy, hogy jobbra kell fordulni, vagy a körforgalom második kijáratán kell kimenni, ezt már pár száz méterrel korában jelzi.
2. Tapasztalatom szerint nem különbözteti meg a körforgalmakat, bár ha elszaporodnak a többsávos körforgalmak a sáv besorolást biztosan fogja jelezni. De a szöveg szerintem ua. lesz.
Pl. szegeden most adtak át egy ilyen 3-4 sávos spirális körforgalmat. Én bejártam fél európát, de ilyet még nem láttam (Svéd országban nem jártam) :U .
A sok balkáni meg néz rendesen. Amúgy tényleg egyértelmű, csak figyelni kell a besorolásra. Szőke, román, kamionsofför (Ez nem csoportos jelző, felsorolás), szerinted melyik sávot választja? Majd teszek róla egy képet én is.
Szóval a félrebeszélést még mindig nem értem.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#476) Jaki2000 válasza Jaki2000 (#475) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Kipróbáltam. Nem csak a demót, a szimulációt is. Eddig észre sem vettem, de valóban ilyesmit mond, de nem ezt:
"A körforgalmat követően fordulj balra, harmadik kijárat."
Hanem ezt:
"A körforgalmat követve fordulj balra. Hajts ki a harmadik kijáraton"
Így már értelmesebb. Egészében nézi a kereszteződést.
Szerintem nem biztos, hogy hülyeség, már a szőkék szemszögéből nézve.
Nézd a térképet! Merre mész? Balra. Ez nem hangzott el eddig.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#477) linksbremse válasza plajos (#13) üzenetére


linksbremse
csendes tag

Halli!

Kérdésem lenne van egy wayteq x 820 as gps em felraktam rá a primot.... de vmiért nem látja a speedcam-okat :( miért? hogyan tudnám megoldani segítség....... előre is köszike tisztelettel: Horváth Ádám

(#478) g.gergo válasza linksbremse (#477) üzenetére


g.gergo
senior tag

Hú ez erősen warez. Wayteq & primo. Nem egy jó kombináció a moderátoroknál. :D Egyébként megvan ez a fájl a mappában? SpeedcamUpdates.spud

(#479) linksbremse válasza g.gergo (#478) üzenetére


linksbremse
csendes tag

halli
igen de 0 a mérete... ez baj? kszi

(#480) potkem válasza linksbremse (#479) üzenetére


potkem
aktív tag

Gondolom az baj!

[ Szerkesztve ]

(#481) m.jeno válasza linksbremse (#479) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem az nem baj, de nem is kell, sőt csak a speedcam.txt-t hagyd bennt a mappában a többit töröld ki, lépjél ki és indítsd el újra a programot.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#482) potkem válasza linksbremse (#479) üzenetére


potkem
aktív tag

Nekem 1.01 MB a mappa.
És 3 fájl van benne.

(#483) m.jeno válasza potkem (#482) üzenetére


m.jeno
senior tag

Csak a speedcam.txt kell a másik kettőt újra fogja generálni a program.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#484) Spark86


Spark86
csendes tag

Az érdi turbó

Elsőre ijesztő, de valójában egy rendkívül logikus körforgalom.
Szerintem Jaki2000 kolléga is ilyesmiről beszélt.

Azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen körforgalmat hogy vezényel le Eszter. Már persze ha a térképben már benne van. Ha valaki járt már arra, ossza meg a tapasztalatait!

[ Szerkesztve ]

(#485) m.jeno válasza Spark86 (#484) üzenetére


m.jeno
senior tag

Miért nem tervezteted meg az útvonalat és játszod le szimulációban.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#486) Jaki2000 válasza Spark86 (#484) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Szerintem nincs ebben semmi extra. Vannak lehajtó-felhajtó sávok, mint sok helyen.
Tarts jobbra, majd hajts rá az valamilyen útra.
Ha egyenesen, vagy balra akarsz menni, belemész egy egyébként hagyományos kétsávos körforgalomba.

Csak linket teszek be a szegedi körforgalomról. Zöld lámpa után az aszfaltba rejtett lámpasor jelzi az számodra kijelölt sávot. Igaz hogy 1-2 már most sem világít.
http://www.szeged.hu/hirek/fejlesztesek/5864-jol-vizsgazott-az-uj-lampas-koerforgalom.html
http://www.youtube.com/watch?v=dB9P5gRjigw&feature=related

De van ilyen máshol is
http://autozz.blog.hu/2010/06/29/tanulni_kell_meg_az_erdi_turbo_korforgalmat. Bár ez kisebb.

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#487) tomek8210


tomek8210
csendes tag

Probálta már valaki külföldön hogy müködik e Primoval a TMC szolgáltatás? Elsösorban Austria és Németország érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#488) dni válasza tomek8210 (#487) üzenetére


dni
őstag

Számomra még Olaszo. is érdekes lenne.

Valamint az iGO 8.3 hoz képest elég lassan tölti le a tmc adatokat, lehet ezen vhogy segíteni?

(#489) linksbremse válasza m.jeno (#481) üzenetére


linksbremse
csendes tag

halli!
köszönöm a választ...... de.... sajna nem müxik :( miért? sehol nem tom beállitai a beállitásban a cam okat hogy hogyna mit csijjon vele mit tudnék még tenni s nem csinálta meg a másik két file-t sajna :( ha csak a txt file volt benne
pááááááááááá

(#490) m.jeno válasza linksbremse (#489) üzenetére


m.jeno
senior tag

Használj gurjon skint, valamint töröld a save mappádat és indítsd újra a setupolást.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#491) m.jeno válasza dni (#488) üzenetére


m.jeno
senior tag

Külföldön a TMC csak akkor fogható ha ingyenes vagy van az adott országra érvényes TMC liszenszfájlod, osztrákokat nem tudom, de a németeknél és olaszoknál külön kell érte fizetni.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#492) Wolfskin válasza g.gergo (#473) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintem a gps navigáció logikája szétválasztja a kereszteződést és a körforgalmat.

a körforgalom egy objektum, arról annyit tud mondani, hogy melyik kijáraton kell kihajtanod (ugye logikusan ezt csak jobb kéz felé lehet megtenni.)

a kereszteződés más tészta. ha egy klasszikus kereszt alakú kereszteződésben balra kell tovább haladnod, az oké. azt mondja "fordulj balra". ha közben van egy objektum (legyen az híd, aluljáró, körforgalom) akkor "a(z) ... után fordulj balra".
tehát "a közlekedési objektum (körforgalom) után fordulj balra. hajtsd ki a harmadik kijáraton." "a körforgalom után menj tovább egyenesen, hajts ki a második kijáraton..." stb.

ez elég filozofikus értelmezési vita, de szerintem e szerint a logika szerint könnyen megtanulható, az embernek "rááll a füle"

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#493) linksbremse válasza m.jeno (#490) üzenetére


linksbremse
csendes tag

halli! azt meg hogyan kelll s hol? s milyen save mappát üritsek ki? s milyen setapolást kezdjek elöröl? kszi

(#494) m.jeno válasza linksbremse (#493) üzenetére


m.jeno
senior tag

A primo mappa alatt van a save mappa, azt töröld ki úgy ahogy van, ha kitörölted inditsd el újra a programot és automatikusan fogja magát setupoltatni, mert hiányozni fognak a beállítások.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#495) sjanek


sjanek
csendes tag

Sziasztok!
A primo alá hová tegyem fel a gurjon skint? Ha feltettem, hogyan tovább? Előre is köszi a segítséget!

(#496) Tonyk válasza sjanek (#495) üzenetére


Tonyk
veterán

A skint (a két zip fájlt) a content\skin-be tedd. Primo elindít: Egyebek - Beállítások - Kijelző - Nappali felület témája / Éjszakai felület témája.
A magyarítást pedig a (szintén zip file) content\lang mappába tedd. Az ott lévő Lang_Hungarian.zip -et nevezd át pl . Lang_Hungarian.OLDzip. A magyarítást pedig tedd ide Lang_Hungarian.zip néven.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#497) sjanek válasza Tonyk (#496) üzenetére


sjanek
csendes tag

Oké feltettem, és beállítottam. De semmi változást nem tapasztaltam. Mit kéne látnom? ( bocs a láma kérdésekért!!!)

(#498) Tonyk válasza sjanek (#497) üzenetére


Tonyk
veterán

hát ha nem látod elsőre pl a térképen, a beállítások menüben, akkor irány a szemészet. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#499) Wolfskin válasza Tonyk (#496) üzenetére


Wolfskin
őstag

sok újdonság tényleg nincs az 1.9-hez képest. egyet találtam: az alsó sort megnyomva előjön egy menüsor kis ikonokkal.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#500) sjanek válasza Tonyk (#498) üzenetére


sjanek
csendes tag

Hát kicsit balfék voltam :( . Az első újraindításnál nem volt semmi változás, majd kikapcsolás, aztán most ismét bekapcsoltam, és tényleg van egy alsó információs sáv sok + infóval.
Még egyszer köszi a segítséget!!! :R

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.