Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1251) mano59


mano59
csendes tag

Üdv! Kis segítséget kérek. Primó 1.1 Gurjon2.13 skin. TMC adó automata keresés le van tíltva, a sys.txt
[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="4"
auto_tuning="0"
saved_last_frequency="948"
saved_last_tuning_mode="0" ... mégis tovább keres.
9.48 ról (talál jelet) de tovább lép. Következő adónál (nincs jel) leragad.
Valami 5let?!! Köszi

(#1252) Hippo


Hippo
aktív tag

töröld ki a tmc bejegyzéseket a sys-ből, aztán próbáld meg úgy..

(#1253) m.jeno válasza mano59 (#1251) üzenetére


m.jeno
senior tag

A sys.txt-ből való törlés nem fogja megoldani a problémádat, mert TMC vevőt sem fog látni a szerkezet, állítsd vissza az eredeti beállításokat, oszt hagyd, hogy had dolgozzon. A folyamatos keresés nem érdekes, adataokat akkor vesz majd le amikor a megfelelő adón lesz, a 94.8 csak Bp és körnéykére jó csak, lásd #1 hsz.
Nekem tökéletesen müxik, úgyhogy tedd vissza az egyeseket a beállításban:

auto_tuning="1"
saved_last_tuning_mode="1"

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1254) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Terveztem egy útvonalat Pécsre. Létezik, hogy ez a térkép nem ismeri még az M6-os autópályát? Hungary_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712.fbl Szerintem ennél újabb nincs is. Végignéztem az útvonalat, még a a nyomvonalat sem látom, mindenképpen a 6-os útra tervez (a beállításokban az autópálya engedélyezve van).

Zsolt (Wayteq X950)

(#1255) g0302 válasza BeregiZs (#1254) üzenetére


g0302
csendes tag

Létezik.
Használj TopMap-ot az ismeri.

(#1256) BeregiZs válasza g0302 (#1255) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi, azt használom, csak gondoltam kipróbálom a "DA" funkció miatt. Azért mellékesen ez elég ciki, az ember többet várna egy napokban készült "friss" térképtől!!!

Zsolt (Wayteq X950)

(#1257) plajos válasza mano59 (#1251) üzenetére


plajos
aktív tag

A Gurjon 2.13-as skinben belül tiltsd le az automata hangolást, már ott is megteheted, sőt kézzel is hangolhatsz le és fel is. Ez a Gurjon skin egyik újítása. Ha a nyelvi fájlodban még ezen részek fordítása nem szerepel, az aláírásomban található weblapon találsz egy friss nyelvi fájlt Primohoz, bónuszként több skin fordítását is tartalmazza.

(#1258) laca29


laca29
csendes tag

320*240 primo 1.1 re keresek benzinkút ikonokat, honnan tudnám letölteni?

(#1259) kisspista


kisspista
senior tag

Primo 1.1-be nem tudom a speedcam helyeket felolvastatni Eszter TTS-el, mi lehet a hiba?
A speedcam fájl az alábbi oldalról szabadon letölthető:
http://www.freeweb.hu/riks/files/SpeedCam.rar

Primohoz van kialakítva, mégsem jó! :(
Illetve jó lenne ha tudnátok mondani egy oldalt, aki a speedcam-okkal foglalkozik, s mindig frissít, mert a www.speedcams.hu fizetős lett! :( Köszi!

(#1260) g0302 válasza BeregiZs (#1256) üzenetére


g0302
csendes tag

Főleg,hogy 8 térkép hiányzik.

(#1261) Tonyk


Tonyk
veterán

iGO Primo 8.5.11.155811 (Aug 13 2010)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1262) g0302 válasza Tonyk (#1261) üzenetére


g0302
csendes tag

Működik.

(#1263) Tonyk válasza g0302 (#1262) üzenetére


Tonyk
veterán

tudom

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1264) g0302 válasza Tonyk (#1263) üzenetére


g0302
csendes tag

Ok! :Y

[ Szerkesztve ]

(#1265) BeregiZs válasza plajos (#1257) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

A nyelvi file kicsomagolásakor hibát ír a tömörítőm: "Az arhívumnak nincsen vége". Ez miért van, már próbáltam többször is újra letölteni, de mindig ezt jelzi.

Zsolt (Wayteq X950)

(#1266) plajos válasza BeregiZs (#1265) üzenetére


plajos
aktív tag

Töltsd le újból hibás volt a feltöltött fájl. Bocs...

(#1267) BeregiZs válasza BeregiZs (#1265) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Most már OK! Köszi.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1268) m.jeno válasza plajos (#1266) üzenetére


m.jeno
senior tag

Szia!
Olyan összeállításod nincs a speedcam.txt-ből ahonnan a vasúti átjárók hiányoznak csak fix és mobil van?

Akinek kell augusztusi romániai sepeedcam.txt innen letölthető.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1269) zol6690


zol6690
csendes tag

Sziasztok!

Primonál Gurjon skint használok és az a problémám, hogy a megérkezésnél a kis ablak az adatokkal nem ugrik fel automatikusan illetve, ha megnyomom a megfelelő gombot mutatja a megérkezés ablakot, de tovább számolja az időt, ötlet? Azt tudom, hogy be lehet állítani azt, hogy készenlétbe, kikapcsoljon vagy semmit ne csináljon megérkezéskor.

(#1270) BeregiZs válasza zol6690 (#1269) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Nekem a megérkezés beálításainál alapértelmezettben van, és feldobja az ablakot, hogy a címnél vagyok-e? Nálad is ez a beállítás van?

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1271) lalabay


lalabay
csendes tag

Segítséget kérnék a következő problémában: Gurjon skin bal alsó sarkában a "Menü" gomb, az éppen aktuális sebességet mutatja. Van rá lehetőség, hogy ezt megváltoztassam? Pl. egy sima "Menü" feliratra. Az, hogy a sebességet mutatja kissé logikátlannak tűnik, mivel ilyen adat van a jobb oldalon is.

Köszönettel: lalabay

[ Szerkesztve ]

(#1272) Spark86 válasza lalabay (#1271) üzenetére


Spark86
csendes tag

Én ilyen beállítási lehetőségről nem tudok (hacsak nem "rajzolod" át a skinnek ezt az objektumot ábrázoló képét) viszont a jobb oldali menünél eltüntetheted a sebességet, és helyette egyéb hasznos infokat tudsz rátenni (pl. hátralevő idő, távolság, érkezés ideje, stb.)
Az átrajzolás valószínűleg nem lesz egyszerű, mert ugyan a képeket bmp-ként menti el a skin, mégis egy egyszerű bmp-nél több infot tartalmaz. (de javítsatok ki, ha tévedek)
Minden amit írtam, Gurjon skinre vonatkozik.

(#1273) plajos válasza lalabay (#1271) üzenetére


plajos
aktív tag

Valóban van (ha beállítod) jobb oldalon is, de ezzel a megoldással egy mező felszabadul a jobb oldalon, és más információt betehetsz (pl.: távolság, idő a célig, érkezési idő).
A baloldalon nagyobb betűmérettel, és színezéssel látható a sebesség. Szerintem így sokkal használhatóbb.
Meg lehet változtatni, a Gurjon skin navigatemap_480_272.ui fájlt kell ehhez tanulmányoznod, és a megfelelő részt átírni.

(#1274) m.jeno válasza Spark86 (#1272) üzenetére


m.jeno
senior tag

Azt elfelejtetted leírni, hogy tartsd hosszan nyomva a baloldali három infogomb bármelyikét, és akkor tudod kiválasztani a legyegyerübben, hogy mit szeretnél látni helyette.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1275) g0302


g0302
csendes tag

Üdv!
Szeretném kérdezni,hogy ha Primo-t kártyáról akarnám futtatni akkor mindenképpen kell a sys-be megadni elérési útvonalat vagy elég csak kártyára másolni mindent? Ha igen leírná valaki,mit kell beírni a sys-be pontosan? Az előző prog. Igo8.3.4 volt,könytár IGO néven,Igo exe navigation néven ment.
Nekem belső memón van a Primo,azt ismerem,ott nem kellett semmit írni. Kártyás telepítést nem ismerem.
Még egy kérdés: Az előző program törlése után maradt vissza üres mappa.Azt írja nem törölhető mert nem üres.Pedig nagyon is az.Miért?

[ Szerkesztve ]

(#1276) ocsikem válasza Tonyk (#1261) üzenetére


ocsikem
csendes tag

Honnan tudom letölteni?

(#1277) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma kipróbáltam jobban a szoftvert 440km-en és nagyon jól teljesített egyszer se kavarodott meg vagy veszítette volna el a fonalat (7. havi térkép) és a TMC is szépen működött jelezte az eseményeket ott ahol volt. Maradt is az igo 8-as helyett.:)

(#1278) m.jeno válasza ocsikem (#1276) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ilyet itt nem illik kérdezni ;] :(

g0302 ez rád is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1279) g0302 válasza m.jeno (#1278) üzenetére


g0302
csendes tag

:Y Uhhh! Igazad van.Felejtek. Egyetlen mentségem legyen,hogy gyorsan okosodni akartam.
De azért még mindíg szeretnék tanulni. Csak lenne rá valami mód. :R

(#1280) m.jeno válasza g0302 (#1279) üzenetére


m.jeno
senior tag

Akkor csak olvass szorgalmasan

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1281) Tonyk válasza ocsikem (#1276) üzenetére


Tonyk
veterán

Kapom itt a privátokat (érdekes és elgondolkodtató módon leginkább 0 hozzászólással rendelkező vatta új felhasználóktól), hogy honnét lehet letölteni. (Lehet paranioás vagyok???)
Naszóval, ez nem warez fórum. Valamint én csak egy verziószámot írtam, nem pedig azt, hogy tudom honnét lehet letölteni. Úgyhogy mindenki ehhez tartsa magát, még ha a munkája ez, hogy felderítse az illegális cuccokat. (Egyébként jó munkát hozzá!) Amennyiben valakinek illegalitásra van ingerenciája, úgy is tudja hová forduljon. Én nem 'tom.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1282) gpsr


gpsr
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy az a verziószám milyen esetleges újitásokat, hibajavításokat tartalmaz?

(#1283) Spark86


Spark86
csendes tag

Imáink meghallgattattak:
Gurjon x.14:
(...)
2. Added "2D North Up" map functionality to the "Overview Mode"

És már 4 napja megjelent, hogy nem vettem eddig észre? :)

(#1284) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!

Olvasgatok a fórumot, de a kérdésemre nincs egyértelmű válasz, hátha valaki tud segíteni...

1) Mit kell átírnom a primo esetében, hogy ha megnyomom a kikapcsológombot, akkor ne készenléti állapotba menjen, hanem rendesen kapcsoljon ki, mint az Igo myway 8.3 esetében? Most sajnos csak úgy tudom megoldani, hogykilépek a Primo-ból, aztán a készülék főmenüjéből már ki tudom rendesen kapcsolni.

2) Végül is van új fejlemény kamionos navigáció ügyében? Bécsben jártunk egy 20 tonnással, hiába állítottam be mindent, nem foglalkozott ez semmivel. Ez így gáz...

(#1285) -dp-


-dp-
csendes tag

A következő a gondom:
Budapesten a Budai alsó rakpart "elérhetetlen területen fekszik". Sokáig le volt zárva, de már nincs.
Térképfrissítéssel orvosolható, vagy van valahol beállítási lehetőség elkerülendő utakra. Pl most belevenni a Margit-hidat, vagy egyéb csodatúrásokat?

Köszi

Okos pilóta nem katapultál alagútban!

(#1286) Jaki2000 válasza Spark86 (#1283) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

:C Próbálom

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1287) Hippo válasza Spark86 (#1283) üzenetére


Hippo
aktív tag

És ez mi is akar lenni? :)

(#1288) Jaki2000 válasza Hippo (#1287) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Itten problémáztam én is ezen: 889, 832 hsz.
Nekem nem tetszik, hogy madártávlatban (2D átnézetben) nem lehet kikapcsolni a térkép forgatást. Ez a 8-ban skinnel egy pipa. Ha már van navi, szeretem látni kb. merre járok. És nálam az észak az fent van a többihez képest.
Mint korábban írtam: Elég hülyén néz ki egy "S" kanyarban, amikor a közeli város jobbról-balról-jobbra vándorol a képernyőn.
Remélem megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1289) Andrew002


Andrew002
csendes tag

Sziasztok!

Primo 1.1-et használok Gurjon 2.14 skinnel. A gondom, az, hogy az aktuális sebesség határt jelző táblát baloldalon lent hol bekapcsolja menet közben hol nem. Ez egy kék körben lévő sebesség jelző tábla. Ha átlépem a sebesség határt, akkor megjelenik a piros karikás tábla, addig amig nem csökkentem a sebességem a megengedettre.
Mivel én szerettem látni az aktuális sebesség határ táblát a korábbi veziókban, igy ez most hiányzik és nem értem, hogy miért van az, hogy időnként ott van időnként meg eltünik.

Tudtok nekem ebben segíteni?

Üdv,
Andrew

(#1290) BullZeye


BullZeye
veterán

Tegnap igo8-al futárkodtam picit, mert még nem jött ki a GPS ami nekem kell. Beírtam 50 címet, és megkértem, hogy rendezze sorba.
Életemben most másodszor használtam GPS-t, szóval érdeklődnék, hogy ez IGO8 sajátosság, vagy PRIMO-ban is az lesz, hogy 50 címet sorba rendez, és túlképp nem a legközelebbi célpontokhoz vitt. Ahelyett, hogy megkért volna, hogy a legközelebbi lehetőségnél forduljak meg, folyamatos jelleggel +1-2kmeket csináltatott meg velem a városokban, hogy nehogy meg kelljen fordulnom :\

Beállítottam a megfordulási szabályokban, hogy 100-100-100méter (nem tudom ez mit jelenthet, de 0-0-0 val is ilyen)
Beállítottam, hogy az útvonal tervezés rövid legyen

Viszont egymástól 200 méterre lévő, de más utcában lévő pontoknál mániája volt, hogy a 200 méter és 1 megfordulás helyett, ő minden áron előre akart menni, aztán a következő utcán balra megint balra megint balra majd egyenesen (és itt kb kilyukadtam 100 méter híján az előző ponthoz, és mentem 100 métert megint a 2. ponthoz ... de végérvényben 2km-es utat csináltatott velem.

Ez így IGO8 miatt van, és ezt a dolgot PRIMO-ban már javították, és van rá lehetőség, hogy kb 2km-es utat ne 4km-ben oldja meg?

Meg mondjuk a város főútján mentem be, ott volt egy lerakó pont, kb 2km-rel arrébb volt megint egy ugyanazon az úton. De a GPS elvitt a kis utcákba ami tele volt jobb kezes utcákkal, és kb 5x annyi ideig tartott oda érni :\

Itt egy random városban a példa, bár itt nincs jobb kezes utca, de tegyük fel A és B pont 2 lerakó hely, A-val kezdtem.

A logikus útvonal

Amit az IGO csináltatott velem

Megjegyzem itt végig parkolók voltak, ahova be kell állni, az út mentén pedig megállni tilos, szóval csak a parkolóba lehet megállni. Így tök mind1, hogy jobbra, vagy balra tolatok vissza

[ Szerkesztve ]

(#1291) m.jeno válasza Andrew002 (#1289) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egyebek - Beállítások - GJA skin beállítások . Kézi sebességhatárbeállítások - Kézi sebességhatár beállításból vedd ki a pipát.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1292) m.jeno válasza BullZeye (#1290) üzenetére


m.jeno
senior tag

Milyen térképet használtál?
Ez a tervezési mód a Navteq-re jellemző.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1293) nacant


nacant
csendes tag

Kipróbáltam a Primó 1.1-et. Azt tapasztaltam mintha lassabb lenne és akadozna egy kicsit. Mitől lehet ez. Korábban a májusi Primót, a legelsőt használtam azzal ilyet nem tapasztaltam. Ja és nem navigálás közben, hanem a menüben való lépkedéskor csinálja.

(#1294) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy az aug 13-i iGO Primo 8.5.11.155811 támogatja-e a 800x480-as felbontást, vagy valamilyen módosítással rá lehet-e erre venni (sys.txt mod, stb...)?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#1295) m.jeno válasza nacant (#1293) üzenetére


m.jeno
senior tag

Vedd ki az animációt a menüből a kijelző beállításoknál találod.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1296) m.jeno válasza Keresztapper (#1294) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az alap nem támogatja, csak akkor tudod használni ha van ilyen felbontással rendelkező data.zip fájlod, ha van, akkor természetesen a sys.txt-vben meg kell neki adni, hogy ilyen felbontással futtassa a programot.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1297) Spark86 válasza Keresztapper (#1294) üzenetére


Spark86
csendes tag

Gurjon skin támogatja
[link]

(#1298) Keresztapper válasza Spark86 (#1297) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Azt tudom, de ha maga az igo (data.zip) nem, akkor nem segít a skin... Vagy igen?

http://palscoffeetech.com/

(#1299) Spark86 válasza Keresztapper (#1298) üzenetére


Spark86
csendes tag

Valóban nem, m.jenonek van igaza, kell felbontás-specifikus Data.zip, és sys.txt is. Aztán jöhet a skin.

(#1300) g0302 válasza m.jeno (#1296) üzenetére


g0302
csendes tag

m.jeno !

Mindent köszönök!
Megy mindenkinek minden!!!!!!!!!!!!!!! :C :K :R

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.