Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1001) Opeltarcsa válasza seger (#1000) üzenetére


Opeltarcsa
csendes tag

Így bevisz a behajtani tilos táblával jelölt utcákba és az egyirányú utcákba is szembe forgalommal.
Szerintem kerózni a gyalogos mód a legjobb! Sok kilométert meg lehet spórolni vele ami biciklizésnél egyáltalán nem mindegy.
Csak a POIkat nem tudom jól beállítani (Már ha be lehet)
Te milyen módot ajánlasz biciklizéshez?

(#1002) Jaki2000 válasza seger (#1000) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C
Te vagy az 1000. hozzászóló! Garatulálunk!
Nyereményed egy: :))

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1003) m.jeno válasza ppopey (#989) üzenetére


m.jeno
senior tag

A kamionos módban csak akkor tervez neked "normálisabb" útvonalat, ha rendelkezel kamionos liszenszfájllal és Navteq-es térképekkel, a TM és TA térképek nem alkalmasak a kamionos útvonal tervezésre, illetve amint írod, hogy sok helyre nem enged be Budapesten, no az azért van mert ott teheratóval behajtani tilos tábla van, csak ezt ismeri a kamionos üzemmódból.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1004) m.jeno válasza sub71 (#995) üzenetére


m.jeno
senior tag

A domborzati fájloddal van gond, használd a nasa-tól származó dem fájlt. A térképek ettől függetlenül működnek.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1005) sub71 válasza m.jeno (#1004) üzenetére


sub71
aktív tag

m.jeno! köszönöm a segítséget!!!

(#1006) m.jeno válasza dany27 (#994) üzenetére


m.jeno
senior tag

Content mappád lehet több helyen is, sőt bármit bele is tölthetsz, de sajnos csak egyet használ a program - minden egyéb beállítás nélkül - primo\content, vagy, általad a sys.txt-ben megadott elérési útvonalon találhatót - pl.: SDMMC\content.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1007) j_gui


j_gui
csendes tag

Üdv!
Van (akár skinezett verzióban is) olyan lehetőség a Primo-ban, hogy bizonyos utakat/útkereszteződéseket, sávokat letiltsak (IGO8 Dimka skinnel van ilyen lehetőség)?

Előre is kösz a választ/válaszokat :R

(#1008) mattheus


mattheus
őstag

Erre esetleg valakinek van ötlete? :F [link]

Hétvégén tesztelve volt más Navigációs hanggal is (TTS opció nélküliek) és azok esetében 20-30 újratervezés után sem tűnik el a hang.?

Esetleg kevés lenne a memória? Kapcsoljak ki mondjuk valamilyen megjelenítési funkciót, pl. 3D megjelenítés?

Navi alapadatok:

Wayteq X850
4 GB RAM (külső - SDHC)
Primo 1.1

(#1009) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Hát nem oldódott meg ez a 2D átnézeti dolog. A térkép csak forog.
Most megyek sokat, sok felé. 8-as visszapattan. Ott frankón látom merre járok akár 50-100 km-es nézetben is.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1010) BullZeye válasza Jaki2000 (#1009) üzenetére


BullZeye
veterán

Lehet hülye kérdés, sőt 99%, de nincs valami lehetőség arra, hogy a TeleAtlas és a TopMap jó tulajdonságait egy harmadikban összegyúrjuk? Azaz TopMap térképpel, de TeleAtlas sebesség és egyéb tábláival?

(#1011) plajos válasza BullZeye (#1010) üzenetére


plajos
aktív tag

De van! Alapítasz egy térképgyártó céget (jó sok törzstőkével) .
Komolyra fordítva, a térképeket felhasználói szinten nem lehet megváltoztatni.

(#1012) plajos válasza mattheus (#1008) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem hinném hogy memória gond, többen panaszkodnak erre a jelenségre 128 MB memóriával is.
Szerintem Eszterke megharagszik hogy nem arra mész amerre ő mondja :DD
és durcáskodik.
Komolyra fordítva valószínűleg programhiba.
Milyen Primo verzióval próbálod? Próbáld újabb verzióval.

(#1013) plajos válasza j_gui (#1007) üzenetére


plajos
aktív tag

Gurjon skinben láttam ilyen funkciót.

(#1014) diszp


diszp
csendes tag

A primó 1,1 miért vesz le úgy kb 6 másodperc után a fényerőt?
Hol lehet ezt a funkciót kikapcsolni vagy miért veszi le a fényerőt.
A kijelző-háttérvilágítás közép állásába adja a legerősebb fényerőt,nem a maximunra fel húzva.
Találkozott valaki már ilyen jelenséggel?

(#1015) BullZeye válasza plajos (#1011) üzenetére


BullZeye
veterán

Jahm, remélem nem értettél félre, én konkrétan a térkép feltöréséről / visszafejtéséről beszélek ami egy picit illegális, de talán lehetne csinálni a 2ből egy jól használható térképet.

TeleAtlas-t nem éri meg használni csak az ilyen útjelző táblák pontossága miatt, igaz? TopMap mennyire pontatlan mostanában Magyarországon?

(#1016) plajos válasza diszp (#1014) üzenetére


plajos
aktív tag

A sys.txt-be töltsd ki a power szekciót, utána az "Extra beállításokban" engedélyezd a háttérvilágítás részletes állítgatását, utána oda állítod ahova akarod.

(#1017) plajos válasza BullZeye (#1015) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem picit illegális, nagyon. Ilyen szoftver szerintem nem létezik, ha neked szükséged van rá írj egyet.
Magyarországra a TopMap térkép a legjobb (szerintem). Vannak hibái, de jobbat nem találsz.

(#1018) tmega válasza j_gui (#1007) üzenetére


tmega
csendes tag

Ezt a funkciót már a sima (skin nélküli) 1.1-es verzió is tudja. Sávokat és kereszteződéseket nem hiszem, de útszakaszokat le lehet benne tiltani.

(#1019) tmega válasza g0302 (#980) üzenetére


tmega
csendes tag

itt az angol leírása
[link]

(#1020) g0302 válasza tmega (#1019) üzenetére


g0302
csendes tag

tmega!
Köszi,még átgondolom. Kérdés,hogy működik-e.
Ha valaki használja jelezhetné.

(#1021) PaFec válasza mattheus (#1008) üzenetére


PaFec
aktív tag

Régen mikor megjelent az igo 8 abban volt hasonló jelenség a nem vásárolt verzióban. Prog csere és jó lett. lehet itt is érzek egy kis warezt. :)

PaFec

(#1022) denver6772


denver6772
tag

Üdv mindenkinek, szeretném kérdezni, hogy a dem mappába belehet a Európa Nása_dem mellé rakni az Europa NV_dem stb.?
Továbbá még azt is szeretném kérdezni, hogy a kamionos license-ből elég e egy ha benne van? Mivel úgy látom hogy oda van írva Q2, én pedig találtam Q3-ast is.

[ Szerkesztve ]

(#1023) Spark86 válasza tmega (#1018) üzenetére


Spark86
csendes tag

Sziasztok!

A házunk közelében van egy fekvőrendőröktől hemzsegő útszakasz, amin rendszeresen keresztülvinne, én meg rendszeresen kikerülöm, az eredmény a sokszoros újratervezés. Be lehetne azt állítani, hogy egy adott útszakaszt ne csak egyszeri alkalommal, hanem véglegesen tiltson le, és ne kelljen minden útvonal beállításakor külön beállítani? Találtam már olyan menüpontot "alul középen", hogy configure rejected routes, de eddig mindig szürke volt, sosem tudtam rákattintani.

(#1024) guifater


guifater
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung i900 Omnia (kiválóan fut rajta az iGO8 v.8.3.4.142975) természetesen a kijelzőhöz 200_400-as data kell!
Gond! :F
Az igo Primo 1.1 sehogysem hajlando menni rajta, hiába probálgatom a klf. 200_400 datakat.
Adjon már linket vagy tegyen már fel valaki egy működő data-t, ami együtt fut a primo 1.1-l az Omnian. :R Már teljesen sí ideg vagyok! :W
Előre is köszönöm!

guifater (Galaxy S9 és SM-R825F)

(#1025) diszp válasza plajos (#1016) üzenetére


diszp
csendes tag

A sys.txt-be a power szekció kitöltve és tudom is állítgatni.
A háttérvilágítás 48 % nál a legerősebb. amennyibe oda állítom akkor kb 6-10 másodperc után lejebb veszi a fényerőt.Egy ki be kapcsolás után fel emeli a fényerőt 100 %-ra
ami ugye jóval gyengébb mint a 48% -os.

ez van a powerbe

[power]
powermgm_state="1"
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_sync_with_OS=0
backlight_slow_api=0
backlight_day=100
backlight_night=50
backlight_day_battery=100
backlight_night_battery=5

(#1026) mattheus válasza plajos (#1012) üzenetére


mattheus
őstag

szia!

Elméletileg a legfrissebbel volt próbálva.
Akkor egyenlőre szerintem hanyagolom Eszterkét. Remélem azért egyszer kibékülünk egymással. :)

(#1027) potkem


potkem
aktív tag

Üdv. Ezt a jelenséget szeretném elérni.

Egy kis nyalánkság, de nagyon tetszik.

(#1028) m.jeno válasza potkem (#1027) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ezt a jelenséget szeretném elérni
Mit? :F
Nem értem, ha már tudsz róla képernyőmentést mutatni, akkor mit is akarsz még elérni?Egy kicsit ha bővebben megtudhatnánk....

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1029) Spark86 válasza potkem (#1027) üzenetére


Spark86
csendes tag

A képek innen származnak:
Benzinkút ikonok
Ott leírás, és letölthető ikonkészlet is van hozzá... mi kellhet még?

[ Szerkesztve ]

(#1030) potkem válasza m.jeno (#1028) üzenetére


potkem
aktív tag

A kút ikonok. Nekem egy sablon van.

(#1031) potkem válasza Spark86 (#1029) üzenetére


potkem
aktív tag

Most már látom.
A képeket csak úgy találtam a neten.
THX

(#1032) m.jeno válasza potkem (#1030) üzenetére


m.jeno
senior tag

no, azt én is hiányolom, a Nanuka féle nagyon lassan készül, pedig már jöhetne!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1033) vincent75


vincent75
csendes tag

Sziasztok!

Navon 560 készülékem van és szeretnék PRIMO-t rátenni. Valaki nem tudná felrakni a sys

file-t hozzá? Órák óta keresem, de nem találom. :W

Előre is köszönöm!

(#1034) denver6772


denver6772
tag

Üdv mindenkinek, szeretném kérdezni, hogy a dem mappába belehet a Európa Nása_dem mellé rakni az Europa NV_dem stb.?
Továbbá még azt is szeretném kérdezni, hogy a kamionos license-ből elég e egy ha benne van? Mivel úgy látom hogy oda van írva Q2, én pedig találtam Q3-ast is.
Tovább ezek után amikor megnéztem a kereszteződés nézetben is megjelent egy mappa.

(#1035) denver6772


denver6772
tag

Pontosan az NNG jelent meg a kereszteződés nézetben.

(#1036) m.jeno válasza denver6772 (#1034) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. Bármit berakhatsz mellé, létezik külön kelet eu és nyugat eu-is dem fájlból- hogy mit fog ezekből használni azt nem tudom, de nem vesznek össze az biztos.
2. Szerintem nem mindegy, hogy milyen liszenszed van és milyen térképeid vannak, egy biztos ha nem azonos a kiadásszán Q1 Q2 aliszenszeddel, akkor a plusz szolgáltatások egy része nem müxik, - mint kamionos ibnfo, pontszerű helyek stb. - azt írja, hiogy nem rendekezel megfelelő térképpel.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1037) tmega válasza Spark86 (#1023) üzenetére


tmega
csendes tag

Sziasztok!

A következőképpen lehet útszakaszt letiltani, legalábbis én ezt a módszert találtam.

Előfeltétel: a főmenűben az UI labs-on belül (kémcső ikonnal indul) az "Út kizárása" funkció legyen bekapcsolva.

Beállítás: Főmenű > Keresés > Keresés a térképen > Útszakasz kijelölése kurzorral > Egyebek (alul középen) > Útszakasz elkerülése > Választás hogy csak egy alkalomra szóljon vagy állandóra (Permanently) > Tiltási időszakok beállítása > OK

Tiltott utak szerkesztése / törlése: Főmenű > Útvonal > Egyebek > Tiltott utak beállítása

Amennyiben az UI Labs-ban nincs "Út kizárása" funkció akkor a sys.txt-be kell ezeket beletenni (ha jól emlékszem..)
[interface]
extra_settings=1
[debug]
experimental_features=1

(#1038) dany27


dany27
őstag

hogy tudom megnézni primo-ban a "holdjaimat"?? mert csak addig tudom amíg keresi a jelet de miután fogott hogy tudom őket megnézni??

Előre is kössz!

(#1039) m.jeno válasza dany27 (#1038) üzenetére


m.jeno
senior tag

Majdnem kétszer küldtem el, vagy nem én voltam :F

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1040) m.jeno válasza dany27 (#1038) üzenetére


m.jeno
senior tag

Miért vagy rájuk kiváncsi?
Ha skint használsz, akkor az alsó soron folyamatosan mutatja, hogy hányat lát és abból hány aktív.

most éppen nem lát egyet sem

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1041) tmega válasza dany27 (#1038) üzenetére


tmega
csendes tag

Tedd be a gyorsmenűbe a "GPS-adatok" parancsot és ott térképnézetből indítva meg tudod nézni

(#1042) dany27 válasza m.jeno (#1039) üzenetére


dany27
őstag

nekem ugyan nem de skint még nem használok mivel még nem raktam rá fel a gurjont. Am kérdés jól frissítettem 1.0->1.1 úgy hogy ha azt csináltam h 1.0át felraktam majd a primo gyökerében lévő fileokat töröltem majd ráeresztettem a primo mappára az update packot....
Mert előtte csak ráeresztettem törlés nélkül s akkor nem akart holdakat találni... de így most talál
Köszi!

(#1043) vincent75


vincent75
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki Navon 560-hoz Primo sys-t feltenni?

Előre is nagyon köszönöm!

(#1044) m.jeno válasza vincent75 (#1043) üzenetére


m.jeno
senior tag

Amit tőlem kaptál, azzal mi a gond :F

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1045) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv, kérem valaki írja meg nekem mit kell tennem. Adott egy ASUS R300 PND primó fut rajta. Nincs TMC antennám.
Navigálás közben ezt üzeni : az ön sebessége alapján dugóba kerülhet..el akarja kerülni?

Hol tudom ezt véglegesen kiírtani?
köszi
üdv

(#1046) dany27


dany27
őstag

sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne hogy miért van az hogy esztike megmakacsolta magát és nem szeretne velem dolgozni?? Amikor rámegyek az ö hangjára akkor beszél de az istenért nem akarja elmenteni az igo h mostantól azt a hangot használnám....

Illetve még egy olyan kérdés hogy ha használom a gurjon skint akkor nem lehet szinsémát váltani?? Vagy ha lehet akkor külön szedjek le gurjon schemeket? Megmondom mért kérdem, azért mert próbáltam váltani de akkor a háttér(ami van a főmenü mögött) az szépen megborul(kicsit érdekes színei lesznek....)

Köszi előre is!

(#1047) m.jeno válasza dany27 (#1046) üzenetére


m.jeno
senior tag

Szerintem Eszterke haragszik ránk valamiért, ennek ellenére nekem a sys.txt-be az alábbi beállítással folyamatosan beszélt, csak én dobtam, mert nem tetszik a hangja és a szöveg sem, amit kitaláltak neki:

[tts]
tts_buffer=131072
announce_exit_directions=1
tts_logics=3
priority="HIGH"
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=2

A Sheme-val kapcsolatosan, ha egy kicsit visszaolvastál volna akkor láttad volna, hogy a #969 és a #972 hsz-ben van link a libafos zöld eltüntetésére.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1048) g0302 válasza dany27 (#1046) üzenetére


g0302
csendes tag

Helló!
Ez a "színkeveredett" háttér nálam is előfordul akkor ha save törlés - újraindítás után - gps jel keresés közben + (még éjszakai módban van a navi) állítom be a háttetret. Az újraindítás ilyenkor megoldotta ezt. Tipp: Indítás után Nappali színeknél állítsd amit akarsz. Nálam ez bevált. Hogy miért és mi okozza nen tudom. Lehet,hogy a 64Mb-m.

(#1049) szarvasx válasza diszp (#1025) üzenetére


szarvasx
csendes tag

Diszp!
Ha a gépeden van autobacklight ( vagy valami hasonló ) akkor azt kapcsold ki.
És a sys.txt-ben powermgm_state="0" legyen. Nálam ez segített.

(#1050) m.jeno


m.jeno
senior tag

Letöltötte valaki a branding.zip-et, ami állítólag a MOL kivételével mutatja a benzinkutak emblémáit?
Én igen!
Viszont a poi adatbátisom egy számmal frisssebb és nem cseréltem le, így nem is mutatja a benzinkutakat, illetve csak egy kútoszlop grafikát. :O

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.