Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1651) beller


beller
aktív tag

Remélhetőleg megnyugodtak a kedélyek, így ismét szeretném megkérdezni, vajon a sys file-ba kell írni valamit ahhoz, hogy a 3d-s domborzat működjön? Nekem a Content/dem mappában van egy 269 MB-os NASA file, de a domborzat nem látszik. Vagy lehet a beállításoknál nem kapcsoltam be valamit? GJ 2.15 van fent primoval.

(#1652) snowdog válasza beller (#1651) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem kell semmit engedélyezni, és nem kell sehova semmit beírni. Ha megfelelő a fájl, és jó helyen van, akkor 3D nézetben látszik a domborzat.

Nekem egy 257 Mb-os NASA fájl van a DEM könyvtárban.

[ Szerkesztve ]

(#1653) beller


beller
aktív tag

Köszönöm Neked a gyors választ. Lehet, hogy még nem hagytam el Bp-t ezért nem érzékelem. Minden esetre köszi.

(#1654) snowdog válasza beller (#1653) üzenetére


snowdog
veterán

Bökjél rá a térképre, húzd el a Dunakanyar környékére, döntsd meg a térképet, és ha minden rendben van, akkor látni fogod a domborzatot.

[ Szerkesztve ]

(#1655) lalabay


lalabay
csendes tag

Szeretném megkérdezni, hogy a map mappában a térképek (fbl) mellet, mi szerepe van fda fájloknak? Látom, hogy országonként van "fda".

köszi a segítséget!

(#1656) keszo válasza kisspista (#1608) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Ha még érdekel
-8.5.9.142948
-2010. may. 11

Attila

(#1657) Hunyu válasza lalabay (#1655) üzenetére


Hunyu
csendes tag

Hello!

map/*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat
map/*.fda : Figyelmeztető jelzések
map/*.ftr : Kamionos információk
map/*.fpa : Pontszerű címek
map/*.fbl : Térképek
histspeed/*.hsp : Intelligens útvonaladatok
phoneme/*.ph : Fonémák
tmc/*.tmc : TMC
speedcam/*spdb : Sebességmérő kamerák
building/*.3dl : 3D látványosságok
buildinf/*.3dc : 3D épületek
dem/*.dem : Domborzat

[ Szerkesztve ]

(#1658) Jaki2000 válasza Hunyu (#1657) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Eddig nem is nagyon érdekelt. De most szeget ütött a szemembe.
Mik is azok a Fonémák? :F
ezt fogom: Előfeldolgozott úthálózat
ezt nem annyira: Intelligens útvonaladatok (mitől más, mint amit a térkép tartalmaz?)

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1659) rolmillion válasza AndrewTdi (#1642) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Útvonalszerkesztés-egyebekben van a sorrend optimalizálása. Van még útvonal pontok opt. is. Az a végcélt is módosítja. Bár lehet, hogy fordítva van.

(#1660) Hunyu válasza Jaki2000 (#1658) üzenetére


Hunyu
csendes tag

Régebben olvastam ezt valahol, hogy mi ez a hsp:

- a legjobb útvonal kiválasztása nap, vagy napszak alapján,
- korábbi sebességadatok figyelembe vétele,
- forgalmi minták (Navteq), vagy sebességprofilok (TeleAtlas) figyelembe vétele

(#1661) kájé


kájé
csendes tag

Tudna nekem valaki segiteni.hogy Eszterke bemondja ,vasuti átjáro következik ,vagy sebesságmárő kamera következik köszönöm. kaje

(#1662) BeregiZs válasza kájé (#1661) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Gondolom, a speedcam mappában megvan a megfelelő txt file. Ha ez oké, a sys-be írd be a következőket.

[debug]
speedcam_enabled=1

[warning]
speedcam_warning=1
is_spoken=1

[speedcam_category:0]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, fix sebességmérö kamera."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:1]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, lehetséges mobil sebességmérés."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:4]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, tilos jelzésen áthaladást rögzítés."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:6]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Vasúti átjáró következik."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:7]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, buszsávot figyelö kamera."
overspeed_spoken_type=1

[speedcam_category:9]
activated_spoken_type=speech
activated_speech="Figyelem, gyermekek, lassíts."
overspeed_spoken_type=1

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1663) kájé


kájé
csendes tag

Köszönöm Zsolt megprobálom

(#1664) AndrewTdi válasza rolmillion (#1659) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köcsögöm széken!
:R

(#1665) rolmillion


rolmillion
csendes tag

Hello PLAJOS!

A weboldaladról letöltöttem a Primo Eng-Hun fordító filet. Hova kell másolni? Lang mappába? Sbertaud skint használok, ahogy az infoban olvastam jó hozzá is. A te Lang filedet használom, de nem mindent fordított le a skinből.
Branding.zip-es skin, nem a kijelzőnél kell átállítani a skint.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1666) plajos válasza rolmillion (#1665) üzenetére


plajos
aktív tag

Össze kell másolni a nyelvi fájllal. Bontsd ki a nyelvi fájlt a zip-ből, másold a végére a szószedetemet, majd a dictionary.lang-ot másold vissza a zip-be. Azért ez a bonyolult megoldás, mert a nyelvi fájlt nem enged publikálni a Nav N Go.

(#1667) snowdog válasza plajos (#1666) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom mostantól kezdve ezt majd minden héten megkérdezi valaki. :D

(#1668) rolmillion válasza plajos (#1666) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Köszi, összefésültem a dictionary.lang-gal, de egy sor a skin beállításánál angol maradt, pedig benne van az új skins.dict-ben.

(#1669) plajos válasza snowdog (#1667) üzenetére


plajos
aktív tag

Tudsz jobb megoldást?

(#1670) snowdog válasza rolmillion (#1668) üzenetére


snowdog
veterán

Ennek az lehet az oka, hogy az eredeti és a fordított szöveg nem teljesen azonos.

Ez alatt azt kell érteni, hogy vagy egy kisbetű-nagybetű eltérés, vagy egy pont vagy vessző hiánya, vagy többlete okozza a hibát. Az eredeti és a fordított szöveg szerkezetének teljesen azonosnak kell lenni.

(#1671) snowdog válasza plajos (#1669) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom mennyire járható út, de mi lenne, ha amit most itt leírtál, azt beletennéd a csomagodba. :F

Ugyanis az én értelmezésem szerint csak az eredeti nyelvi fájl módosítása, és annak közzététele illegális. Az hogy valaki készít egy angol-magyar (vagy bármilyen) fordítást, vagy szótárat (kinek hogyan tetszik), majd ahhoz mellékel egy saját leírást, az mitől lenne jogszerűtlen? A jogsértést az fogja elkövetni, aki a módosítást majd végrehajtja.

Ha nem felszólító módba teszed a mondatot, tehát hogy "a módosítást meg kell tenni", csak leírod hogy akár meg is lehet tenni, már komoly fejtörést okozna menő ügyvédeknek is. Ugyanis szerintem ez nem minősülne felbújtásnak. Ez nekem olyan, mintha valaki arról írna, hogy készített egy kést, majd megjegyzi, a kés akár élet kioltására is alkalmas lehet. De ettől ez még nem lesz gyilkosságra való felbújtás. Persze minden hasonlat sántít, nyilván ez is, csak érzékeltetni próbáltam, hogy az én értelmezésemben mi a felbújtás, és mi nem az.

Ez az egész lehet hogy túl bonyolultan hangzik, de úgy tűnik ebben a kérdésben túlsúlyba került a jogászkodás.

[ Szerkesztve ]

(#1672) plajos válasza snowdog (#1671) üzenetére


plajos
aktív tag

Köszi, elgondolkodom rajta.

(#1673) snowdog válasza snowdog (#1670) üzenetére


snowdog
veterán

Bocsánat, de pontosítanom kell. :K

Bár igaz amit leírtam, de nem az angol és a magyar, hanem az angol és az angol szövegnek kell teljesen azonosnak lenni. Vagyis annak a szövegnek, ami a szótárban szerepel teljesen azonosnak kell lenni a képernyőn megjelent szöveggel.

(#1674) snowdog válasza plajos (#1672) üzenetére


snowdog
veterán

Még annyival kiegészíteném a korábbiakat, hogy én a helyedben az eredeti nyelvi fájl módosításának jogszerűtlenségére is felhívnám a figyelmet.

Azt is odaírnám, hogy mindenki csak saját felellősségére végezze el a módosítást (ha akarja, és vállalja). És akkor ezzel már mindent megtettél, hogy ne köthessenek beléd.

(#1675) rolmillion válasza snowdog (#1673) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Ok hajszál pontosnak kell lennie. De abban én is osztozom, hogy az olvass el fileban csak a dictionary.lang módosítását említsd meg. Az csak nem törvényszegés. Különben sokan kérdezősködni fognak itt.

(#1676) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Egy Mio moov s501-re tettem fel a primot, nagyon jól működik, viszont a készülék egyik funkciója megszűnt. Ha off állásba tolom a kapcsolót, akkor nem történik semmi. Működik tovább a kijelző is meg minden. Csak akkor kapcsol ki ha reset-re húzom, viszont akkor bekapcsolásnál mindig meg kell várni míg elindul a program, és talál gps jelet. Létezhet erre valami megoldás?

Az idő sebessége: 1s/s

(#1677) Bigborisz


Bigborisz
csendes tag

Üdv Emberek!
Asus R700t-m van, memóriakártyára másoltam fel az egész Igo Primo 1.1-et. Kérdésem az lenne, hogy pontosan miket kell másolnom a Flashdisc-re, hogy az indítómenüből a Primo induljon. Másik kérésem pedig egy "sys.txt" fájl. A memóriakártyán "Primo" könyvtárban van minden. Előre is köszönöm a segítséget!

(#1678) hzmammut


hzmammut
csendes tag

Hello!

Ma ez a szöveg fogadott a gurjon.com-on:
My account was suspended for unknown reasons to me.
Hosting provider did not answer to my questions why the site was closed.
We suspect... maybe... one unmet manufacturer behind this ...
Sorry, but the work of this project is stopped.
Therefore, thank you to all who helped and been together.

gurjon & TEAM

:( :( :(

(#1679) m.jeno válasza hzmammut (#1678) üzenetére


m.jeno
senior tag

21-én is ez volt már fennt a #1584 hsz-ben már fennt van ! (Googl fordítás a#1585 hsz-ben)

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1680) TRob1 válasza hzmammut (#1678) üzenetére


TRob1
veterán

Ne hülyéskedj hogy csak ezért reggeltél? :))

1ébként kb 1 hete ez van sajna, már akkor be is copyzta vki id :( e

jav: elkéstem :(

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1681) kájé


kájé
csendes tag

Kedves Zsolt sjnos Esztike nemmondja be a vasuti átjáró közeledik pedig beirtam amit megadtál a speedcam mappába.Nekem a speedcam hu vasut szöveges dokumentum van még feltéve ez kell hozzá?

(#1682) hzmammut válasza TRob1 (#1680) üzenetére


hzmammut
csendes tag

Hello!

Olvasni a kezdetek óta olvasom a fórumot csak nem reggeltem eddig! :))

Bár nem túl jól olvastam az elmúlt 2 hetet mert átsiklottam, hogy volt már... :B

(#1683) rolmillion válasza kájé (#1681) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Ezt a sok sort a sys.txt-be kell írni, akkor fog Esztike beszélni...

(#1684) BeregiZs válasza hzmammut (#1682) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Én a Risk féle speedcam txt-t használom, abból is a teljes verziót. Nálam mindenféle jelzést bemond. Egyébként minden szükséges kellék megvan Esztikéhez? A többi hangutasítást rendben bemondja (utcanevek, figyelmeztetések, stb.)? Egyébként, amiket megadtam, azt sys-be kell írni, nem a speedcam mappába!!! Mert, ha ezek jók, próbálj egy másik kamerabázist. Más ötletem pillanatnyilag nincs.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#1685) kájé


kájé
csendes tag

Köszi Zsolt de mindenmást bemond . Rolmillian-nak is köszönöm

(#1686) BeregiZs válasza kájé (#1685) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Amit kiemelten, vastag betűvel írtam, arra mi a válasz? :F

Zsolt (Wayteq X950)

(#1687) kájé


kájé
csendes tag

Azt a sae sys mappába irtam

(#1688) kájé


kájé
csendes tag

Hol találom meg a risk féle speedcam bázist? Köszi

(#1689) TRob1 válasza kájé (#1688) üzenetére


TRob1
veterán

riks.fw.hu

És törölj mindent a speedcam mappából, utána innen a linkről tedd be a txt-t

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1690) formasu válasza TRob1 (#1689) üzenetére


formasu
tag

Én így csináltam, és bemondja pár száz méterrel elöbb a vasúti átjárót! Az adatbázist én is innen tettem fel.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1691) gurabli válasza TRob1 (#1689) üzenetére


gurabli
senior tag

Sziasztok! Igaz, nem teljesen ide tartozik: a speedcam.rar, ami a Riks oldalon található, az csak Magyarországra vagy más európai országokra is vonatkozik (pl. Szerbia, Horvátország, Ausztria, Németország)? Ha nem, akkor hol tudok egy ilyen adatbázist letölteni, ahol az említett országokhoz megvan mindez? És ha külön szedem le őket, akkor hogy kell telepítenem? Most még 8.3-ast használok, de nem tudom hogyan kell telepítenem. Csak simán bemásolom a txt-t a Speedcam mappába és elindítom az Igo-t, vagy kell valami a Sys.txt-be is? A menüben nem látok rá sehol sem utalást.

OFF: A jövő héten megyünk autóval Frankfurtba, az IGO két útvonalat ajánlott fel (legfrissebb TM és TA térképek), a gyorsat és a rövidet. Az egyik Szlovénián keresztül (rövid) a másik Ausztrián keresztül (gyors). Aki ismeri az útvonalakat, melyiket ajánlaná?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1692) TRob1 válasza gurabli (#1691) üzenetére


TRob1
veterán

Európa fix kamerák is vannak benn, feltéve ha azt másolod be: pl. Eu fix+hu fix+hu mobil+hu vasút. Speedcam mappából mindent törölsz, és utána 1-et bemásolsz, ami neked szimpi.

¤ R'n'R ¤

(#1693) gurabli válasza TRob1 (#1692) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
Omnia I-en használom az IGO-t, alap skinnel, nincs felrakva semmi. Ez alatt is működnek a kamerák vagy muszáj valamelyik skint használni?

Omniához hol tudom letölteni a legújabb Gurjon skint, mivel az oldal nem elérhető?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1694) kájé


kájé
csendes tag

Köszi mindenkinek a segitséget

(#1695) dancsuri válasza gurabli (#1693) üzenetére


dancsuri
veterán

Miért félsz a szkinektöl? hisz azok rengeteg plusszt adnak.
Igo8-at, vagy Primot használsz? Gurjon szkin egyenlőre felejtős Primohoz nincs I900 szkin de igo8-hoz vannak nagyon jók Pl: Dimka

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1696) tisvol


tisvol
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy 1.1 Primot használok, Gurjon skinnel. Omnia2-n.Az IGO8 PDA változatában, mindegy milyen Skinnel van ugye térkép nézet és van vezetés nézet. Ott ugye a térképnézetnél (vagy 2D nézetnél) ki lehet kapcsolni a domborzatot. Itt a primonál, ha bent van a .dem file, akor 2D nézetben is látszik a domborzat, ami nagyon lelassítja a készüléket, a térképmozgatás nagyon nehézkes lesz. Én egyáltalán nem találtam olyan lehetőséget, hogy a domborzat kikapcsolása. Létezik ilyen lehetőség?
Valamint útvonal szimulálásnál (én úgy próbáltam, hogy letiltottam a GPS-t és egy jó kanyargós hegyi utat válaszottam) a pozíciót jelző nyíl nem mindig áll menetirányba. Van olyan útszakasz, amikor szinte oldalt, vagy szembe (lefelé) mutat. Mintha szembe mennék magammal. IGO8-nál ezt is lehetett állogatni. Van valakinek ugyan ilyen tapasztalata?
Valamint be tudok állítani állandó fényerőt valahogy? Vagy ez csak úgy működik, ha a PDA-n is állandóra veszem?

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#1697) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

A napokban cseréltem le noname navimat egy wayteq X950-esre. Sajnos nálam is előfordul (mint azt már többen is jelezték), hogy a primo-nál, a gurjon skinben nem jeleníti meg az aktív műholdak számát. Nem tudom, min múlik, de van amikor kijelzi, hogy pl. 9-9 hold (ez be is ragad, mert nem változik), aztán egy kikapcsolás és bekapcsolás után már egyet sem lát, a kijelzőn 0-0 látható. Persze közben a navigáció működik rendesen. A GPS saját, belső műholdjelzője látja. Tudom, hogy ezekkel a készülékekkel másoknak is volt gondja, de nem emlékszem, hogy lenne rá valami megoldás. Ha valaki tudná, kérem jelezze.
Köszi

Zsolt (Wayteq X950)

(#1698) dancsuri válasza tisvol (#1696) üzenetére


dancsuri
veterán

Az biztos, hogy nem a domborzat mutatása lassítja le, ugyanis a primo "fullos" futtatásához elég egy 400Mhz-s készülék. Elsősorban a Warez progiknál ilyen előfordulhat (ugye Primo hivatalosan nincs 480x800-felbontásban) Másodsorban a Samudon vagy elavult Rom van, vagy valami navigálás közben eszi a ramot. (egyébiránt nálam hibátlanul fut)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1699) dancsuri válasza BeregiZs (#1697) üzenetére


dancsuri
veterán

Mivel ez a hiba néhány felhasználónál fordul elő így valószínü a gond, vagy a nem megfelelő verzióju Igo, vagy nem megfelelően felépített sys.txt.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1700) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Helló! Megint van gurjon oldal! :C

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.