Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1801) kopez


kopez
tag

A #1226 -ot próbáltam már,beirtam mindent ahogy kell, a CAPITALIZE=3-at át kellene irni CAPITALIZE=2-re,azt viszont nem tudom h hol keressem,hol tudom átirni.

Köszi a válaszokat

(#1802) dancsuri válasza formasu (#1800) üzenetére


dancsuri
veterán

Azt hogy érted, hogy néhány településen? :F A TMC az nem más mint a Gps vevők számára sugárzott rádiós (FM) utinfo. Ha van a tervezett utszakaszon esemény és azt a TMC-t sugárzó adó (Pl.Mr2-Petőfi) sugározza, akkor a haladás során a Igo megjeleníti ill. annak megfelelően navigál.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1803) snowdog válasza kopez (#1801) üzenetére


snowdog
veterán

Nem olvastad el figyelmesen a cikket! :)

Oda van írva hol kell kicserélni!

"A data.zip fájl következő fájljaiban:
ui_igo9\480_272\ui\address_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\common_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\coord_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\extras_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\favorite_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\poi_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\tmc_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\travel_480_272.ui
ui_igo9\480_272\ui\truck_480_272.ui
ki kell cserélni a CAPITALIZE=3 szöveget CAPITALIZE=2 szövegre."

Ezekben mindenhol!

(#1804) snowdog válasza dancsuri (#1802) üzenetére


snowdog
veterán

Megjeleníti, és frissíti is, ha az URH sávon sugárzó Petőfit tudod venni. De az URH sáv jelegzetessége, hogy egy helyi adó nem vehető az ország egész területén. Tehát mindig a területnek megelelő frekvenciát kell választani, ha az automatikusan nem történik meg. Erre a vételre szoktak sokan panaszkodni, gondolom a hozzászóló is erre célozhatott.

Ezeken a frekvenciákon lehet próbálkozni:
MR2-Petőfi Rádió - ultrarövidhullámon (FM) Műsoridő: 24 óra
Budapest 94,80 MHz
Csávoly 89,40 MHz
Debrecen 89,00 MHz
Győr 93,10 MHz
Kabhegy 93,90 MHz
Kékes 102,70 MHz
Kiskőrös 95,10 MHz
Komádi 96,70 MHz
Miskolc 102,30 MHz - a regionális program idején az MR6 miskolci műsorát sugározza
Nagykanizsa 94,30 MHz
Pécs 103,7 MHz
Sopron 99,50 MHz
Szeged 104,60 MHz
Szentes 98,80 MHz
Tokaj 92,70 MHz
Uzd 90,30 MHz
Vasvár 98,20 MHz

[ Szerkesztve ]

(#1805) dancsuri válasza snowdog (#1804) üzenetére


dancsuri
veterán

Lehet, hogy erre célzott, de nem hinném, hogy sok olyan hely van az országban ahol ne lenne fogható az Mr2-Petőfi Itt a lefedettségi térkép: Mr2

Tehát nem lehet azt mondani, hogy CSAK néhány helyen fogható a Tmc. (az más téma, hogy elég szegényes)

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1806) DM43 válasza snowdog (#1804) üzenetére


DM43
Topikgazda

Hozzátenném, hogy október 1-től a NeoFM és a Rádió Café is szolgáltat TMC infót

forrás

[ Szerkesztve ]

(#1807) formasu válasza dancsuri (#1805) üzenetére


formasu
tag

Biztosan sok helyen fogható, de a szolgáltatás is "naprakész"? Jó lenne, ha olyan valaki is elmondaná erről a véleményét, aki ebben az országban megelégedéssel használja! Lehet, hogy néhány településen időben frissítik az információkat, de nem tudom, hogy hol?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1808) dancsuri válasza DM43 (#1806) üzenetére


dancsuri
veterán

Ez is alátámasztja, hogy aki sokat autózik érdemes beruháznia egy Tmc vevőre ha a Navis kütyüje nem tartalmazza.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1809) axelbox válasza m.jeno (#1720) üzenetére


axelbox
tag

Szia m.jeno.Ez a dolog továbbra is érdekelne ha tudnál rá megoldást,hogy miért nem működik többünknek sem?Ha feltesszük a fileokat az általad megírt helyekre akkor nem lehet egyetlen sémát sem választani.Törlés után viszont újra működik.

(#1810) Luissimo válasza DM43 (#1792) üzenetére


Luissimo
veterán

A kivételek erősítik a szabályokat !!
Melyek azok a minőségi készülékek, amikben beépített homokóra van ?? :o

[ Szerkesztve ]

(#1811) Jaki2000 válasza axelbox (#1809) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nem lehet, hogy verzió probléma van? Én bemásoltam, és sima ügy. 39 scheme van a könyvtárban, mind látszik. primo 1.1

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1812) SzlobiG válasza DM43 (#1806) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na végre ezt legalább fogja majdnem mindenhol. :C

(#1813) DM43 válasza Luissimo (#1810) üzenetére


DM43
Topikgazda

Fordítsuk meg a kérdést. Melyek azok, amikben nincs? (ugyanis ez a kisebbség szerintem) :DD :P

(#1814) axelbox válasza Jaki2000 (#1811) üzenetére


axelbox
tag

nem tudom.Nekem ez a verzió van fent 8.5.11.155811

(#1815) formasu válasza axelbox (#1814) üzenetére


formasu
tag

Nekem is ez van fenn, de a 235 B-os Branding.zip-et cseréltem egy másikra. Ez 4.1 MB-os

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1816) Luissimo válasza DM43 (#1813) üzenetére


Luissimo
veterán

nemkérdezünk (össze)vissza !! :D

Soroljad, a Tieid közül melyekben van, melyekben nemvan ??? :D

[ Szerkesztve ]

(#1817) DM43 válasza Luissimo (#1816) üzenetére


DM43
Topikgazda

Te pontosan tudod, hogy milyen gépeim vannak (voltak) :K Na azokban mind jár az óra kikapcsolás után.

(#1818) kopez


kopez
tag

Helló!Köszönöm a segitséget,végre van kis betűm :)

köszi köszi köszi

(#1819) snowdog válasza kopez (#1818) üzenetére


snowdog
veterán

Szívesen! Örülünk hogy sikerült megoldani. :K

(#1820) Jaki2000 válasza axelbox (#1814) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nekem is az a verzió. Akkor ottan baj van. :F
A Jenő által leírt utasítások nemigen kavarhatnak be, hacsak nem szükségesek?!
Azokat bemásoltad a sys.txt-be?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1821) axelbox válasza Jaki2000 (#1820) üzenetére


axelbox
tag

pontosan azt csináltam amit m.jeno leirt.De nem csak nálam van ez a jelenség,ezért arra következtetek,hogy mindnyájan nem csináltuk rosszul vélhetően.

(#1822) axelbox válasza Jaki2000 (#1820) üzenetére


axelbox
tag

küldtem egy privit nézd meg légyszives.

(#1823) axelbox válasza Jaki2000 (#1820) üzenetére


axelbox
tag

Na végre rájöttem a híba okára.Az m.jeno által készített éjszakai rar file-ban 2 db séma van.Ha mindkettőt felmásolom akkor produkálja a hibát.Ha csak az egyiket teszem fel akkor tökéletes!

Szép munka m.jeno!

thx.

(#1824) snowdog válasza axelbox (#1823) üzenetére


snowdog
veterán

Ez érdekes. Nekem mindkettő be van másolva, és nem okoz semmiféle problémát.

(#1825) axelbox válasza snowdog (#1824) üzenetére


axelbox
tag

csak próbálkoztam kínomban és így sikerült! :)

(#1826) m.jeno


m.jeno
senior tag

Bocsánat, hogy ilyen sokára szólalok csak, meg, de most kerültem "normálisan" gép elé, és végre sikerült többszörösen átnéznem, hogy mi lehet a hiba oka, az egyetlen amit lehetséges okként találtam, a zöld verzióban, a color.ini-ben a második sor
name="Jeno-Night-Zöld" így került bejegyzésre, lehetséges hogy a lemaradt 'colorscheme' megjegyzés okozhatja, de nem tudom, nekem is működik minden gond nélkül, és több gépen is kipróbáltam.
Akinek gondot okoz próbálja meg átírni, acolor ini-ben a következőre a második sort, ha ez megjavítja a problémát, akkor felteszem újra.

name="COLORSCHEME~Jeno-Night-Zöld"

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1827) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni iGO ügyben. Van egy Mio C520-asom, benne egy 2 GB-s SD kártya, amire rámásoltam az iGO 8.3.2.97313 verziójú szoftvert.
Már csak azt nem tudom hol és mit írjak át, hogy bekapcsoláskor ez induljon el, és NE a GPS ősrégi MioMap-je ... ebben kérnék 1 kis segítséget!

Nagyon köszi!! :R

Üdv

(#1828) Jaki2000 válasza m.jeno (#1826) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Sőt! Én át is neveztem őket.
Remélem ezzel nem sértettem a szerző jogait? :D

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1829) Jaki2000 válasza Forza_JUVE (#1827) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Hát ez a Primo topic. Vagy a mio, vagy igo8 topicban kelle ezt feltenni. ;]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1830) Luissimo válasza Jaki2000 (#1829) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem ezért ottis fejbevágná a moderátor, mert nemlegális kérdésekkel nemszabad nyomulni.
:K

(#1831) m.jeno


m.jeno
senior tag

Újra feltettem javítva a nevet az éjszakai sheme-ket, és ha valakinek hiányzott volna a narancssárga úvonalvezetés

akkor az is innen letölthető.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1832) axelbox


axelbox
tag

Sziaszok.

Ha az IGO8.3-ban lévő saját poikat szeretném átenni a primoba azt kell külön konvertálni?

(#1833) axelbox válasza m.jeno (#1831) üzenetére


axelbox
tag

már ki is próbáltam és így teljesen jó ha az összes sémát felteszem.Valószínűleg ez volt a hiba.

köszönjük!

(#1834) qantum válasza formasu (#1807) üzenetére


qantum
senior tag

Na igen, pont ez szeretném tudni én is !
Akinek van TMC vevője legyen kedves ossza meg velünk a tapasztalatát ! köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1835) axelbox


axelbox
tag

Primóhoz kersestem 3D-s autókat de nem igazán találtam.Esetleg tud valaki ilyet valahol?

(#1836) Mawerik válasza qantum (#1834) üzenetére


Mawerik
tag

Sziasztok!

Én használom a TMC szolgáltatást és meg kell mondenom, hogy hasznos dolog.
Ami azonban egy kicsit árnylja a helyzetet az az, hogy az információkat szolgáltató (nem tudom pontosan ki) nem minden esetben pontosítja az információt. Nemegyszer előfordul, hogy bizonyos útmunkálatokat jelez a rendszer, ahol már több napja befejezték a gyakorlati munkát. Szóval, lehet, hogy a szolgáltató avagy a munkát végző okolható ezért a késésért.

Ugyanakkor, volt már rá példa, igaz Budapesten, hogy szinte nulla késéssel tettek fel egy balesetet a Róbert Károly körútra, és nem kellett a dugóban izzadni a rekkenő nyári hőségebn.

Másik pozitívum, hogy külföldön (Talján földön) is tudtam használni a TMC szolgáltatásait minden egyéb költség nélkül. Pontosan jelezte az útfelújítások és a balesetek helyeit.

Én csak javasolni tudom mindenkinek, aki elég sokat autózik.

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#1837) Jaki2000 válasza axelbox (#1835) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nem tudom honnan szedtem őket, de összepakoltam mindet:
3D Cars

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1838) axelbox válasza Jaki2000 (#1837) üzenetére


axelbox
tag

hálás köszönetem! :C

(#1839) drotifuti


drotifuti
aktív tag

sziasztok, van az a probléma hogy a sebbeség korlát ikonok nagyok...olvastam már róla de most nem találom mit kell a sys-ben átírni meg a " Riasztás figyelmeztető táblákra" menu kilóg a képből és nem tudom kijelőlni h pl: hang-hang kép... 320*240-es kijelzőm van..a data jó mert a többi menű pont képen belül van...mi lehet a hiba?

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1840) m.jeno válasza drotifuti (#1839) üzenetére


m.jeno
senior tag

Keress másik branding.zip-et, mert ez mégis hibás!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1841) m.jeno válasza qantum (#1834) üzenetére


m.jeno
senior tag

Már többször leírtam a topikban, hogy Budapesten elég jól használható, sokszor mentett meg már a dugóban való araszolástól, igaz első pár alkalommal nem akartam elhinni a javaslatát, és a megszokott úton mentem, rá is fáztam, mára elhiszem neki a javasolt útvonalat.
A Budapesten kívüli információ nagyon kevés, még egyszer sem futottam bele elterelésbe, de lehet, hogy én járok '"rossz" utakon.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1842) drotifuti válasza m.jeno (#1840) üzenetére


drotifuti
aktív tag

Köszönöm kipróbálom!

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1843) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. primot-t hasznalok, a tehergepkocsisat egy x950 wayteq-el. Nagyon halk, nem lehetne valahogyan sys-txt bejegyzessel ezen javitani? Koszi.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#1844) SzlobiG válasza Mawerik (#1836) üzenetére


SzlobiG
félisten

License file nélkül, hogy tudta jelezni külföldön?

(#1845) m.jeno válasza SzlobiG (#1844) üzenetére


m.jeno
senior tag

Liszensz fájl csaók a fizetős stolgáltatásokhoz kell

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#1846) SzlobiG válasza m.jeno (#1845) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah tehát ahol ingyenes a szolgáltatás oda nem kell a license.:)

(#1847) drotifuti válasza m.jeno (#1840) üzenetére


drotifuti
aktív tag

A hiba fent áll másik "branding" fájlal is ! ...

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#1848) snowdog válasza drotifuti (#1847) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem ezek a táblák nem a branding.zip-ben vannak, hanem a skinben.

(#1849) Luissimo válasza drotifuti (#1839) üzenetére


Luissimo
veterán

Deinkább főleg az útmellett találhatók meg, ahol az "EZ A HÁZ ELADÓ" tábla is, ottkell nagyon figyelni

ha a menű is kilóg meg a táblák is, olyan, mintha rossz felbontást használnál, nem 320x240-est, hanem valami nagyobbat !!

[ Szerkesztve ]

(#1850) m.jeno válasza Luissimo (#1849) üzenetére


m.jeno
senior tag

Bocsánat, hogy közbeszólok, de az első hülyeséget ÉÉÉÉNNNN :R mondtam, nem a branding, hanem a data.zip a hibás, az első mókolt verziók mutattak ilyen jelenségeket.
csak szerényen jelezném, hogy hivatalosan ilyen data.zip nem jelent meg
az újabbakat én már nem néztem, mert nem volt rá szükségem, de láttam, erre-arra az utóbbi időben is megjelenő 320x240 -es data.zip-eket.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.