Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#1851) formasu válasza m.jeno (#1831) üzenetére


formasu
tag

Köszönöm! Ezzel már működik nálam is:

Újra feltettem javítva a nevet az éjszakai sheme-ket, és ha valakinek hiányzott volna a narancssárga úvonalvezetés

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1852) snowdog


snowdog
veterán

Megjelent a GJA 2.17 - 2010.10.07 skin

1. Added ability for moving "Bluetooth" and "Mapchanger" buttons to the "Main Screen menu".
2. Added ability for displaying the number of TMC events (significant and total) on the TMC button.
3. Added feature "Petrol Reminder".

The idea is that the second trip computer is almost never used. So we decided to do "Petrol Reminder" on it.
Working principle is that you type the hyphotetical driving distance, or encapsulated litres of fuel (which will be translated into kilometres). Petrol station POI visibility will turn off automatically.
By expiration of distance you will get a visual and/or voice warning that you need to refuel and the visibility of gas stations POI will be automatically restored.
The short tap on the reminder button will be give the following choices: data entry or a list of nearby gas stations.
The long tap will jump to the setup of the "Petrol Reminder".

Answers to the anticipating questions:

1. Reserve of the fuel or distance - while entering the data subtract the amount of reserving fuel or distance.
Say, have filled 20 litres, want to reserve 5 litres. So, enter 15 litres. Same with the distance.

2. Visibility of 3D gas stations doesn't turn off, as they are 3D buildings, not POIs.

3. Gallons are not currently implemented. Maybe this feature will be added on request ...

About settings.

"Always show button in cockpit" -> Always show the button in the cockpit. If checkbox unchecked, then the
button will be visible only after a warning. That is, when the tank is empty.

"Show last input value" -> Remember your last entered values.

"Switch petrol station POI visibility" -> Automatic control of gas stations POI visibility.
If checkbox unchecked, then POI visibility setting is not changed.

"Fuel usage" -> This is the average fuel consumption, it is taken from your values in "Green Routing".
A tap to this field will jump to the "Green Routing", where you can change the fuel consumption.
During entering amount of fuel, three options of the fuel consumption mode can be selected: Urban/Rural/Average.

4. Technical repairs.

Letölthető innen: [link]

A fórumon az angol szöveg fordítása is megtalálható, de nem az eredeti nyelv fájl lett publikálva, hiszen mindenki tudja, hogy az illegális lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#1853) nzoli2 válasza snowdog (#1852) üzenetére


nzoli2
tag

Vagy innen:
http://dl.dropbox.com/u/8257897/GJA_v2.17_480x272_FullPack.rar

Üdv Zoltán

(#1854) axelbox


axelbox
tag

GJA skin for Primo 1.1. Version 2.17 800x480 -at tudtok valahol?

(#1855) snowdog válasza axelbox (#1854) üzenetére


snowdog
veterán

GJA_v2.17_800x480_FullPack [link]

(#1856) dancsuri válasza snowdog (#1855) üzenetére


dancsuri
veterán

:R

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1857) Jaki2000 válasza snowdog (#1852) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Van a GJA 2.17 mellé csomagolva az Other könyvtár. Van amit értek (scheme, utility), van amit nem(pl a többi). Hogy hova kell bemásolni a mellékelteket, ha használni akarom?
Meg pl. a branding tartalmaz valami okosat? Mert most van egy frankó és nem cserélném le.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1858) nzoli2 válasza dancsuri (#1856) üzenetére


nzoli2
tag

[link]GJ 2.17 HUN
http://dl.dropbox.com/u/8257897/GJA_v2.17_CsL_480x272_FullPack.rar

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#1859) nzoli2 válasza Jaki2000 (#1857) üzenetére


nzoli2
tag

leírás a hun verzióban :D :D

Üdv Zoltán

(#1860) Jaki2000 válasza snowdog (#1852) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Úgy tűnik a megadott linkről ki vagyok tiltva, bár emlékeim szerint sosem jártam ott. :O
Inkább :DDD

nzoli2 :R

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1861) Jaki2000 válasza nzoli2 (#1858) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ez már döfi! Ez így van rendben! :K

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1862) axelbox válasza snowdog (#1855) üzenetére


axelbox
tag

köszi! :C

(#1863) jano36 válasza qantum (#1799) üzenetére


jano36
csendes tag

Szia

GARMIN C510 gyári TMC-s vevővel rendelkezem. Mintegy 5 éve használom. Csak akkor használom, ha menetközben töltöm az akkut (ugyanis a töltőben van a TMC vevő). Ami a használhatóságát illeti, nem túl hasznos. Ha háromszöggel jelez azt nem érdemes figyelembe venni (noha kiírja, hogy mennyi késleltetést jelent időben), de nem érdemes kerülőutat választani. Olyankor is jelzett, amikor nem a haladási irányomban volt a lezárás.
A legfőbb hibája, hogy nem jelzi hanggal, ha új esemény történt.

(#1864) axelbox


axelbox
tag

A Gurjon 2.17-ben nem tudom a winamp ikont elővarázsolni a vezetés képernyőn,csak a képernyőmentés jelenik meg.Nálatok működik?

(#1865) snowdog válasza Jaki2000 (#1860) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom ezt olvastad: [link]

"A rengeteg spam robot regiszrálás miatt átmenetileg gmail címmel nem lehet regisztrálni.
Javasolom a Freemail használatát www.freemail.hu
Mindenki megértését köszönöm!"

(#1866) Jaki2000 válasza snowdog (#1865) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ez már.....na! Ha egy gmail-es címmel valahova nem lehet regelni, akkor nem is kell!
Ez a véleményem. Freemailost meg nem fogok csinálni.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#1867) TRob1


TRob1
veterán

Egy kis foltozgatott primo branding: [link]

Tovább nem javítgatom, hacsak nincsenek ötletek ill. ikonok hozzá.

¤ R'n'R ¤

(#1868) kopez


kopez
tag

Helló!Azokat az aranyos rendőr bácsis ikonokat fellehet valahogy rakni,úgy h ne kelljen a gurjon 2.17-es skin üzemeltetni a navin?Mert az nekem nem megy,már induláskor lefagy.Viszont a rendőröd ikonok tetszenek.

(#1869) formasu


formasu
tag

Helló!
Mi történhetett? Mitől "hülyült" meg a készülék? Este beállítottam a Jenő féle Scheme-ket a Gurjon 2.15 Skin alá. Már mentem vagy 1-2 km-t, amikor a műholdakat felismerte. Állandóan bemondta, hogy megszakadt a kapcsolat, nem talál műholdat, állandóan újratervezett, nem is ott mutatott, ahol voltam, nem jó utcába akart befordítani, utána már helyes pozíciót adott, mutatta az utat, de megszűnt a hang.
Visszafelé meg nem tervezett újból, ....jó volt végig, hamar talált holdat is!

Másik: A Jenő féle Scheme-vel sokkal mutatósabbak az épületek, de több alkalommal is mentem erdős, zöld rész mellett, és csak szürkeséget mutatott, és nem mutatta a zöld erdős részt! Ez nekem elég zavaró volt! A patakot közben már mutatta kéken. Ez így van megírva, vagy én csinálok valamit rosszul?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#1870) axelbox


axelbox
tag

Szereteném az IGO8.3-ból a mentett kedvenceket áthelyezni a primóba.Melyik file-okat kell áttennem a save mappából?

(#1871) M1Bali


M1Bali
tag

Üdv mindenkinek.

Nagyon érdekes dolgokat olvasgattam itt, és megpróbáltam én is megvalósítani egy két hasznos dolgot. Én is a primo-t használom. Feltettem a GJmpp_v1.6 skint és szépen működik. Itt láttam hogy van már GJA_v2.15 GJA_v2.17 is. Kipróbáltam ezeket is de nekem hibát jelez induláskor (nem tud betölteni a /480_272/ui/green_480_272.ui ) aztán szépen kilép.
Tapasztalt valaki már ilyet, vagy csak az én gépem vacakol??

(#1872) axelbox válasza TRob1 (#1867) üzenetére


axelbox
tag

szerintem nagyon tuti lett ez a branding! :C

(#1873) TRob1 válasza M1Bali (#1871) üzenetére


TRob1
veterán

1.1es primot használsz, és a felbontásod 480x272?

¤ R'n'R ¤

(#1874) axelbox válasza M1Bali (#1871) üzenetére


axelbox
tag

nekem jól működik,valószinűleg nem cseréltél ki minden filet-t vagy a sys-be nem írtad bele a mellékelt dolgokat.

(#1875) TRob1 válasza axelbox (#1872) üzenetére


TRob1
veterán

köszi (ha van tipped hogy még mit és mire, akkor várom, ikonokkal együtt) :)

¤ R'n'R ¤

(#1876) axelbox válasza TRob1 (#1875) üzenetére


axelbox
tag

rendben!Bár öszintén szólva elég alapos munkát végeztél! :R

(#1877) M1Bali válasza TRob1 (#1873) üzenetére


M1Bali
tag

Őszintén szólva nem tudom hogy 1.1 van nem. A felbontás az rendben van.
Most próbálkozom letölteni az 1.1-t.
Majd meglátom hogy az milyen és akkor kiderül milyet is használtam :)
Köszi a segítséget.

(#1878) TRob1 válasza M1Bali (#1877) üzenetére


TRob1
veterán

Na csak azért mert a 2.xx gurjonok csak az 1.1es primohoz jók. Az 1.0ás primohoz meg az 1.xx verziók.

Az egyebek/súgó/névjegy ben látod a verziószámot

¤ R'n'R ¤

(#1879) axelbox válasza M1Bali (#1877) üzenetére


axelbox
tag

Van egy érdekes jelenség nálam.Időnként amikor kilépek a primóból az alábbi hibaüzenet kapom : Fatal error occured in main thread. Adress : 0x001e5b1c Exception : 0xc0000005
Találkoztatok már ilyennel? :F

(#1880) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Szia! A megadott linkről nem enged letölteni. Lehet csak én vagyok a suta de segítenél?

(#1881) TRob1 válasza gulyatoma (#1880) üzenetére


TRob1
veterán

ezt kinek szántad?

¤ R'n'R ¤

(#1882) dancsuri válasza axelbox (#1879) üzenetére


dancsuri
veterán

Valami baja van a Skinnel, valószínü nem tud belőle rendesen kilépni

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1883) kopez


kopez
tag

Sajna nekem nem mén a gurjon 2.16 és a 2.17 sem :( Pedig mindent megtettem.

(#1884) Tonyk


Tonyk
veterán

Nálam bugzik a 2.17-es night skin.

Faild to open file
gjm_btn_petrol_emp.BMP#3
Exiting application

Másnál is van vele gond? (A nappali skinnel nincs gond.)

Valahol lehet gurjonnak jelezni az esetleges bug-ot?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1885) plajos válasza Tonyk (#1884) üzenetére


plajos
aktív tag

A nappali skinből másold át ezeket (mert lesz mégegy hiányzó fájl) a fájlokat.

(#1886) Tonyk válasza Tonyk (#1884) üzenetére


Tonyk
veterán

Közben találtam rá elvileg megoldást, csak épp a hivatkozott fájlt nem találom sehol.

Copy the gjm_btn_petrol_emp.bmp and gjm_ico_fuelSet.bmp from _ui_igo9 source.rar to skin folder GJA_v2.17N.zip\ui_igo9\480_272\ In night theme missing this file.

szerk.: Köszi PLajos

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1887) plajos válasza Tonyk (#1886) üzenetére


plajos
aktív tag

Az ui_igo9/480_272 mappában találod őket.

(#1888) Tonyk válasza plajos (#1887) üzenetére


Tonyk
veterán

igen, köszönöm, már ok. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1889) bulho


bulho
tag

sziasztok
nekem samsung i 8000 rem van de eddig amit leszedtem nem ment rajta aki probálta már ilyen telon az irjon nekem pm-et köszönöm

Omnia II 2GB belső és 8GB kűlső + HTC desire HD

(#1890) nzoli2 válasza nzoli2 (#1853) üzenetére


nzoli2
tag

A GJ 2.17 verzió nekem egy kicsit elhamarkodott Béta állapotúnak tűnik.
Nem javaslom a használatát csak kísérletező kedvű felhasználóknak.
Tapasztalatokról azért szívesen olvasnék :( :(

Üdv Zoltán

(#1891) M1Bali válasza TRob1 (#1878) üzenetére


M1Bali
tag

Most már működik minden rendben.
Lenne azért még egy kérdésem. A igo 8.3-t használva tettem pár jelölőt /rajszöget/ pár számomra fontos helyre. Ezeket át tudom menteni valahogy a primora?? Nagy könnyebbség lenne számomra.
Ha valakinek van ötlete azt megköszönném. :)

(#1892) kopez


kopez
tag

Nem találok primo 1.1-est,tudtok valami torrent oldalt ahonnan lehetne tölteni?

(#1893) dancsuri válasza kopez (#1892) üzenetére


dancsuri
veterán

Olyat itt tilos! de azért itt hozzájuthatsz: [link]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#1894) snowdog válasza Tonyk (#1884) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt a hibát A701 CsL barátunk is felfedezte, de tovább ment, és ki is javította.

"A701 CsL
Most úgy vettem észre (minden tiszteletem mellett), hogy Gurjon mester egy kicsit kapkodott, mint én szoktam. Kétszer is kiakadt a skin éjszakai módban. Két fájlt át kellett bele másolni! De szépen megcsinálta a házi feladatot! "

Aki nem akar a javítással bajlódni, az használja az A701 CsL skineket. A módosított skineknek több előnyük is van.

"Aki az Eszterke TTS hangot használja és szeretné, hogy Eszterke bemondja a riasztási pontokat típusonként, az másolja be a sys.txt-be a mellékelt SYS_WaqteQ_X920.TXT vonatkozó tartalmát! Ez a sys.txt az elérési utak és a GPS valamint TMC adatok módosításwával más PNA-khoz is jó!
A főmenüben látszik Bluetooth ikon, melyre kattintva vagy a beállított bluetooth kapcsolatot lehet elérni, vagy "külső" bluetotth használata esetén a sys.txt-ben megadott útvonalon keresi meg a bluetooth eszköz beállítási menüjét, hosszú nyomva tartásra az FM transmitter saját beállító felülete jelenik meg (csak WayteQ PNA-kon).
A "Fényképezőgép" ikon hosszú nyomva tartására elindítja a Primo saját zenelejátszóját.
A képernyő aljára bökve előjövő gyorsmenüben az autópályára vonatkozó ikon a magyarországi viszonyoknak megfelelően Matricás díjfizetésre vonatkozik."

(#1895) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy ismerősöm kérdezte tőlem, hogy lehetséges e olyat csinálni, hogy Balaton kellős közepén elmenteni egy pontot, és később oda vissza menni? Egész konkrétan szeretnének 1 koordinátán beetetni, és később oda visszamenni.
Ha lehetséges, akkor ez hogy? Gyalogos módban? Úttartás kikapcsolva? :\

(#1896) Luissimo válasza BullZeye (#1895) üzenetére


Luissimo
veterán

mindenképpen
de a balaton közepén már hiába van bekapcsolva az utrahelyezés, onnan biztos hogy nem tesz az utra már !!
Ha átmész a komppal, akkor biztosan nem helyez az utra, ott is eltudsz menteni koordinátát!

A HALÁSZLÉBŐL KÉRÜNK MAJD !!! :D :DD

(#1897) plajos válasza BullZeye (#1895) üzenetére


plajos
aktív tag

Primoban is van off-road navigáció, de az iGO8+egy jó skinnel többre jutsz. Ha 480x272-es felbontású készüléked van akkor ajánlom az aláírásomban szereplő linken az általam módosított Riks skint. Egy munkatársam használja ezt a skint balatoni vitorlázásra, gondolom neked is valami hasonlóra kell.
Most látom hogy visszamenni kell, akkor rabsic az ismerősöd. Lerakja a hálót, majd reggel felszedi a hálót a benne lévő halakkal. Ha tényleg így van, akkor nem szép dolog :((

[ Szerkesztve ]

(#1898) Luissimo válasza plajos (#1897) üzenetére


Luissimo
veterán

HALAT akar fogni a kis huncut, miután beetette őket !!
Mondjuk én megértem !! :)) :) :DD

(#1899) plajos válasza Luissimo (#1898) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha csak halat szeretne fogni az rendben, de a rabsicok hálóval egy alkalommal több 10 kiló halat zsákmányolnak egy ilyen alkalommal. MINDEN Balaton melletti településen vannak rabsicok. Hány település van a Balaton körül?

(#1900) axelbox


axelbox
tag

Sziasztok.
Ma tesztelni akartam a primot működés közben és furcsa dolgot produkált.Primo indit,cim megad indulás!Ezt követően keresi a műholdakat és ki is irja hogy van 6db elérhető,azomban nem képes csatlakozni,mert folyamatosan az irja hogy GPS jel keresése.Volt hogy ráállt de szinte rögtön meg is szakadt.Ugyanezen a készüléken az igo8.3 tökéletesen működik.Mi lehet a probléma?Valamilyen sys konfig esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.