Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    félisten

    válasz Frawly #97900 üzenetére

    Az mSATA teljesen jó, egy hátránya van, hogy kifutó formátum, ezért kevés gyártó gyártja már, meg vaskos felárat kérnek érte, drágább, mint ugyanaz az SSD hagyományos 2,5 colos vagy M.2 SATA kiszerelésben.

    Izé, majd azért nézd meg, hogy mSATA vonalon hány elérhető SSD van, összevetve az M.2 2242-vel. :) (Tisztában vagyok azzal, hogy az M.2-ből jó pár féle van, de abból is van olyan formátum, amibe értelmes kapacitással nem olyan könnyű SSD-t venni.)

    Ezért fogom én is majd nyugdíjazni az X220-at, se M.2 nincs rajta, se Vulkan támogatás, se USB 3.1, se 4K/x265 hw-es dekódolás, stb..

    Erről mondjuk nekem az jut eszembe, hogy ezek nagy része mesterségesen gerjesztett igény (én pl. tuti nem fogok laptopkijelzőn dafke 4k HEVC anyagokat nézni, amikor a kijelző felbontása miatt értelmetlennek találom; ha nagyon akarnék, akkor erre célhardvert használok megfelelő TV-vel). De ez csak IMHO.

    #97905

    Sok minden más is lehet, pl. lehet abban a gépben az mSATA csatoló mögött csak SATA2-es vezérlés van, rá kéne nézni Crystal Disk Markkal, ott látszani fog, ha van valami limit.

    Nem lehet, hanem biztos, az mSATA képes Sandy és Ivy Bridge-s notik mSATA vezérlői SATA II-t tudnak.

Új hozzászólás Aktív témák