Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54651) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok,

A fiam HP 15S-EQ1037NH laptopjában szeretném kicserélni az SSD-t egy 1TB-osra. Ha még garanciális, akkor ki tudom én cserélni garanciavesztés nélkül?

(#54652) SeniorTilla válasza janos666 (#54650) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Megéri próbálkozni, de ha 4-5 alkalom után sem lesz jó, akkor cserélni kell.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54653) SeniorTilla válasza Catman (#54651) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, simán. Nem szoktak vele problémázni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54654) Catman válasza SeniorTilla (#54653) üzenetére


Catman
aktív tag

Szuper, köszi! Bármelyik M2 SSD jó bele? Illetve cserénél mire kell figyelni? Videóban pl. láttam olyat, hogy az akkut is kivette csere előtt...

(#54655) SeniorTilla válasza Catman (#54654) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem egyszerű szétszedni, nem árt ha van tapasztalatod, hogy ne törd le a pöcköket. Az akksit is vedd ki természetesen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54656) Pyttawrx válasza Catman (#54654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem bonyolult a szétszedése, de vigyázni kell. Ha ez az első akkor főleg vigyázz.
M.2-ben ugye van SATA meg NVME (PCIe), neked az utóbbi kell bele, és a 2280-as méretű. Zsanérnál vigyázz nagyon, ezek ott érzékenyek meg ott törnek a legtöbb esetben.Akksit igen húzd le mindenképpen. a kivett SSd-t tartsd meg, ha mégis gar lenne belőle, azzal küld vissza, és óvatosan szedd szét, mert ha meg fog látaszni a szétszedés nyoma, akkor ugrik a garod is.

[ Szerkesztve ]

(#54657) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Kereken 8 éve működő HP laptopban egyik napról a másikra lenullázódott az akkumulátor.

Hálózatra volt kötve a gép és csak akkor tűnt fel, amikor a tálcán lévő akkumulátor-töltöttségkijelző 0% értéket írt ki.

Persze vélhetően így is szép kort élt meg az akkumulátor, mert ez még az eredeti, a notebookhoz járó gyári példány volt.

Ti már találkoztatok hasonló jelenséggel, hogy ennyire viharos gyorsasággal purcan ki az akksi?

Ilyenkor benne lehet hagyni a gépben az elromlott akkumulátort az új gyári HP darab beszerzéséig, vagy biztonságosabb eltávolítani és rögtön az ártalmatlanítóba vinni?

[ Szerkesztve ]

(#54658) SeniorTilla válasza Dhampir (#54657) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szép kort megélt, ne csodálkozz rajta, hogy elment. Vedd ki, semmiképp ne hagyd benne

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54659) Pyttawrx válasza Dhampir (#54657) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez teljesen normális ebben a korban, és ahogy Tilla is írta, vedd ki azonnal. :)

(#54660) DrDobos válasza Graphics (#54613) üzenetére


DrDobos
őstag

A Probook 430 G4-emhez 430 G5 billentyűzet is teljesen kompatibilis, ennek hol tudok utánajárni? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#54661) Pyttawrx válasza DrDobos (#54660) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Gyári új van 20-ért.
[link] és G2 G3 G4 a kompatibilis elvileg.
SPS number alapján tudod megnézni

[ Szerkesztve ]

(#54662) DrDobos válasza Pyttawrx (#54661) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi. Bár ezt az SPS numbert nem találtam, de nagy segítség volt a link. Köszi :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#54663) Catman válasza Pyttawrx (#54656) üzenetére


Catman
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! Oldalt szétszedőssel volt már dolgom, remélem, ez is menni fog...

(#54664) janos666 válasza SeniorTilla (#54652) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A második kényszermerítéssel felmászott 56%-ra a kondíció, így nem panaszkodik semmi, de közel van a kritikus ponthoz. Majd kiderül, hogy tovább "gyógyul"-e. Kár érte, mert max 2 éves az akksi, és legtöbbször AC-ről megy.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54665) Dhampir


Dhampir
félisten

SeniorTilla és Pyttawrx

Köszönöm szépen a tanácsot! :R

(#54666) SeniorTilla válasza janos666 (#54664) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a gond: legtöbbször AC-ról megy. 2-3 hetente le kell meríteni, legalábbis én így csinálom.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54667) Pyttawrx válasza DrDobos (#54662) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ott van a linken, meg a bill alján is
SPS: spare parts 826367-211 például

(#54668) janos666 válasza SeniorTilla (#54666) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, hogy csak akkor pontos a kapacitás mérés(/becslés), ha időnként lemerül 100% környékéről 10% környékére, de erre úgy tudom elég, ha 2-3 havonta lemerül egyszer (pár nap alatt semmit nem degradálódik, ha nem töltődik/merül, csak pihen). Illetve azt hittem, hogy ez a másik irányba működik, vagyis hogy nem regisztrálja a degradáció mértékét, míg ki nem derül egy ilyen kalibrálásból, vagyis felfelé, és nem lefelé téved.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#54669) DrDobos válasza Pyttawrx (#54667) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#54670) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv!

Adott egy HP 650 G1 notebook, aminek a kijelző egyik fele csíkozódik. Ha egy picit nyomom a szalagkábel - kijelző csatlakozásánál, akkor megszűnik. A szalagkábelen nem látok semmi sérülést, szépen a helyére is megy. Ez ilyenkor kijelző vagy szalagkábel hiba szokott lenni? :R

(#54671) Tibi74


Tibi74
újonc

Sziasztok!
Van egy Elitebook 8760w-s laptop, amin ma reggel óta nem működik a wifi.
Tegnap működött, használtuk.
A wifi adapter ki van kapcsolva és ha bekapcsolnám akkor sem reagál semmire (nem vált át a led fénye).
- az eszközkezelőben látszólag minden rendben, a wifi adapter eltávolítása és újratelepítése nem segített.
- újraindítás nem segített.

Találkozott valamelyikőtök ilyen problémával?
Köszi előre is.

(#54672) Pyttawrx válasza Tibi74 (#54671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Live linux alatt teszteld, ha van rá lehetőséged

(#54673) Pyttawrx válasza lsebestyen (#54670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Inkább LCD szokott lenni

(#54674) lsebestyen válasza Pyttawrx (#54673) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi a választ! Akkor majd keresek bele bontottat, hátha találok.

(#54675) Graphics válasza Dhampir (#54657) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az teljesen jó, nekem anno a Probook 4530S gyári aksija 1 évet bírt, az utángyártott kínai 9 cellás meg valami 6-7 évet ment. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54676) Dhampir válasza Graphics (#54675) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép eredmény az utángyártottól. :)

Most kapott a gép egy eredeti új HP akksit.

Más:
Sajnos HP ProBook 6570b-re laptopra nem találtam HP akkumulátorkímélő programot beállítási lehetőségekkel, a Biosban sem érhető el ilyesmi. Lásd HP Battery Health Manager.

(#54677) adam89


adam89
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pavilion 15. Az mennyire normális, hogy teljes feltöltés után nem kapcsol ki a töltést jelző led? Fehér, de nem kapcsol ki.
Egyébként az enyém is képes 1 hét alatt 40%-ról 0%-ra merülni úgy, hogy a BIOS óra is kukázódik. (Olvastam, hogy másnál is merül nagyon..)

(#54678) SeniorTilla válasza adam89 (#54677) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem kapcsol ki, mert tápról megy. Ha narancssárga, akkor tölt.

Én ezt a merülés problémát még nem hallottam vissza egyetlen ügyfelemtől sem, pedig nagyon sok paviliont eladtam már. Nem készenléti állapotban van a gép?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#54679) Pyttawrx válasza adam89 (#54677) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Annak a visszajelzőnek több funkciója van.
Vagy cmd-be (rendszergazdiként futtatod), és powercfg.exe -h off parancs, nézd meg így is.

[ Szerkesztve ]

(#54680) adam89


adam89
csendes tag

Kikapcsoltam most a gyors rendszerindítást meg a hibernálást is, egyébként mindig leállítással kapcsolom ki, nem hibernálom, nem altatom. Ahogy látom a sima leállítás nem jelent teljes leállítást, ha a gyorsindítás aktív.
Meglátjuk. Köszi a tippeket!

(#54681) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy HP 255 G9 (6A1A7EA) notebook-ot 200e Ft-ért egy "szaküzletben".

15.6" FullHD, AMD Ryzen 5-5625U, 16GB RAM, 512GB SSD, Magyar billentyűzet, Operációs rendszer nélkül, 3 év garancia, Ezüst színben

Félkövéren a lényeg, hirdetésben és visszaigazolásban is így volt.
Win telepítő viszont evvel fogadott, elég ideges lettem (256 GB?)... :U
Szépen vissza csomagoltam mindent, gondolom kötelességük vissza adni a pénzt (elállási jog?).


STEAMID/WOT nick: po1son_

(#54682) Graphics válasza po1son (#54681) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Töröld a partíciókat és minden rendben lesz.

Ismerős is hívott, ugyanilyen gép, utána oké volt.

FreeDos van azt hiszem rajta. Nem kell visszaküldened szerintem.

512-es van benne, hidd el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54683) po1son válasza Graphics (#54682) üzenetére


po1son
addikt

Rendben, teszek egy próbát, köszönöm a gyors segítséget. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#54684) Graphics válasza po1son (#54683) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos, hogy 512-es, még másodjára is megkérdeztem most.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54685) po1son válasza Graphics (#54684) üzenetére


po1son
addikt

Töröltem mindent, most már tényleg jó a matek. :B :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#54686) Graphics válasza po1son (#54685) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majd írd meg telepítés után, milyen SSD van benne, de azt hiszem a G8-ba Samsungot tettek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54687) Bourne20


Bourne20
csendes tag

Szia,
Töröld a meghajtókat, ès látszódni fog a teljes tárterület.
Utánna partícionálhatod.
Ma 2 ugyanilyen HP-t csináltam.

(#54688) po1son válasza Graphics (#54686) üzenetére


po1son
addikt

SK hynix BC711 HFM512GD3J

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#54689) Graphics válasza Bourne20 (#54687) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biza'

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54690) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Kihasználatlanság miatt pár hónapja vásárolt HP 4K7Z2EA notebook-om el szeretném adni. A gépen előre telepített Win11 van.
A kérdésem az lenne: eladás előtt hogy tudok egy teljes tisztítást csinálni rajta? Mint a telefonoknál a "gyári visszaállítás"... Lépjen ki mindenből, felejtsen el minden helyet, jelszót, stb. Teljesen szűz Win11 legyen.
Nem szeretnék teljes ledúrással-újra telepítéssel kínlódni, mivel a géphez telepítőt sem adtak (vagy nem tom hogy is működik ez ilyenkor).
Nem adtam el idáig se laptopot, se pc-t, ezért is kérdéses a téma számomra. Előre is köszönöm :)

(#54691) gatto_ válasza Kis Tigris (#54690) üzenetére


gatto_
senior tag

Van a gépházban a Frissítés és biztonság fül alatt egy helyreállítás pont, és ott a gép alaphelyzetbe állítása. Win10-en néztem a de a 11-ben is ilyesmi lesz, max kicsit más a fordítás. De ez hosszasan szuttyog. Sokkal jobban jársz, ha csinálsz a microsoft oldaláról egy telepítő pendriveot, és újra húzdod.

(#54692) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Sziasztok, Januárban vett a párom fia egy Hp Envy X360-t Win 11-el, újra lett húzva a rendszer és azóta egy dedikált gomb nem akar működni. Hogy lehetne újra életet lehelni bele? Válaszotok előre is köszönöm

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#54693) Graphics válasza n0is3es (#54692) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telepítette a szükséges drivert?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54694) n0is3es válasza Graphics (#54693) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Elméletileg minden amit telepíteni frsissíteni lehetett fent van

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#54695) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok HP laptopra telepítenék windows 11et 64 bites az intel oldaláról nem tudom sehogy sem letölteni a nvme drivert,valaki nem tudna adni valami linket vagy valami formában elküldeni nagyon megköszönném,szép napot mindenkinek! :)

(#54696) Pyttawrx válasza Fabolous4 (#54695) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Bár típus nélkül nehéz, meg hogy hol akadsz el, azt sem írtad.....
De gondolom mikor a telepítő a háttértárhoz érne, ott üres neked.
Próbáld meg az IRST drivert a Hp oldalról, majd azt betallózni neki, ha nincs win11-es, érdemes a win10-es driverrel is megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#54697) Fabolous4 válasza Pyttawrx (#54696) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

HP Pavilion 15-eg0059ua (4A7N1EA) Silver
igen nem fer hozza a hattertarhoz
win10es most probaltam nem sikerul azzal sem :(

(#54698) Pyttawrx válasza Fabolous4 (#54697) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A HP oldalról szedd le az IRST-t
Asusnál találtam hirtelen jó leírást: [link]

(#54699) Fabolous4 válasza Pyttawrx (#54698) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

Sikerült köszönöm szépen a segítséget! :)

(#54700) Pyttawrx válasza Fabolous4 (#54699) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi. :C
Szívesen :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.