Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) demars válasza F_Gergely (#49200) üzenetére


demars
addikt

Hondával nem tolatni, hátrafele menni, meg folyadékokat lesni kell! Ez honda! Beül, indít, halad... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49202) F_Gergely válasza demars (#49201) üzenetére


F_Gergely
őstag

Okes csak ha a 20 eves fostalicska opelem tudja nehogy mar egy 1,5-2 millas elvileg "premium auto" ne tudja. Eleg nagy ciki lenne.... Rosszabb felszereltsegbe meg nem akarok atulni.
De kezd szimpatikus lenni, csak a felszereltseggel nem vagyok meg kibekulve, meg ahogy nezem 2006tol van 6os valto elotte csak 5 sebesseges.

(#49203) demars válasza F_Gergely (#49202) üzenetére


demars
addikt

Persze, ha vannak kényelmi és extra elvárások olyat kell keresni ami kielégíti azokat.
Tesóm xar rönója szinte fullos, nekem még sem kellene. Tavasszal volt motor generálon neki, 400 k volt, mindent cseréltek amit kellett (ebben nincs munkadíj)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49204) F_Gergely válasza demars (#49203) üzenetére


F_Gergely
őstag

Minden csak allapotfuggo. Renaultok nem tetszenek (neztem lagunakat) kicsi a csomagteruk. De pl egy safrane nagy alom, csak sose lesz.
Eleg sokat ulok autoban, fontos a komfort. Meg ha mar ennyi penzt kiadok, legyen mar fullos :/
Meg en is tapogatozok az accordok teren, nem tudom pl hatso ulesnel elegendo e a labter meg ugy alapvetoen milyen hatul ulni, es ez fontos szempont mert szuleim idosek es surun viszem oket autoval.

(#49205) yodamester10 válasza F_Gergely (#49204) üzenetére


yodamester10
őstag

Igaz nekem csak 2004-es accord kombim van dízel,de azért kérdezz bátran hátha tudok segíteni.

(#49206) F_Gergely válasza yodamester10 (#49205) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi, irtam uzit.

(#49207) tboldi válasza demars (#49199) üzenetére


tboldi
nagyúr

Normális szerszámok híján inkább nem szórakozok ezzel itthon. :)

(#49208) demars válasza tboldi (#49207) üzenetére


demars
addikt

Igen, az nem árt ha van kéznél. Meg egy jó emelő ;)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49209) z123456789


z123456789
addikt

Üregvédelem

Azt hiszem A Rusztika BT. sem dolgozik olyan körültekintően, mint elvárná az ember. :(

Én nem tudom, hogy mennyire lesz vékony réteg abból amit az ajtó belső felére szórnak, mert inkább csak koszt éreztem, de az ajtó aljában trutyi az volt rendesen. :S

[ Szerkesztve ]

(#49210) z123456789


z123456789
addikt

Sunny
Atya világ, szegény autó! :O Láttam a videot Accord csoportban. :(
Sajnálom. Majd posztolj, ha sikerült valamire jutni.
Kitartást!

(#49211) tboldi válasza z123456789 (#49210) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi történt? :Y

(#49212) z123456789 válasza tboldi (#49211) üzenetére


z123456789
addikt

Jég. :(((

(#49213) yodamester10


yodamester10
őstag

Na végre megszületett a teszt a xenon cseréről.Ami benne volt az egy osram xenarc 66040-es izzó volt és cseréltem a jelenlegi osram night breaker unlimited xenarc-ra 66240xnb.
Nem olcsó de megérte a cserét mert nagyon jó a fénye sokkal kevesebbet kell használni a refit előbb látni meg vele a táblákat fényvisszaverőket stb.
Lőttem pár képet:




(#49214) tboldi válasza z123456789 (#49212) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Hülyén hangozhat, de szerencse, hogy csak "ennyi" történt. Én azt hittem hirtelen, hogy valami komolyabb ütközés áldozata lett. Persze ez is elég szar helyzet. :(((

(#49208) demars: Az sincs szerintem. :D

Visszaviszem a Suzukihoz, ha már a náluk töltött 5 nap után lett ilyen az autó. Még jó, hogy ismerem a főnököt. ;] Tulajdonképpen pont emiatt választottuk apummal őket az SV Autócenter helyett, hogy legyen kinél reklamálni. :DDD
Kb. 150 km került bele összesen (Óváron belül, egyhuzamban max. 5-6 km-es szakaszok) azóta, hogy elhoztam onnan. Eddig csak a szagot éreztem, ma tegnap vettem észre először a füstöt és így a forróságot is. A fékportöbblet sem volt feltűnő a szürke felnin. Remélem, nem károsodott sem a tárcsa, sem a betét, nem szívesen dobnám ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#49215) runner 125 válasza z123456789 (#49209) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hát jah, nem voltak túl alaposak.

Ezt korrekten úgy szokás, h előtte a sok éves port ki kell pucolni, szárazra törölni és úgy megfújni.
Pont emiatt az ajtókat én magam csináltam, igaz első körben a hifi miatt, de így legalább a hangszigetelést úgy oldottam meg, ahogy azt meg kell.

Sajátom:

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49216) demars válasza runner 125 (#49215) üzenetére


demars
addikt

Mivel szigetelted? Bitumen lap? Illetve hogy pucoltad ki az ajtó alját belül? Jól bemostál és alul hagytad kifolyni?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49217) demars válasza tboldi (#49214) üzenetére


demars
addikt

Mi is történt? Én nem vagyok tag ilyen csoportokban! Persze, ha publikus. :U

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49218) demars


demars
addikt

Már jó ideje kínlódok a könyöklőmmel, eltörött a zsanérnál egy kis műanyag pöcök, folyton felnyílik. Ha szar az út, vagy éles kanyar van már nyílik is. Idegesítő mert váltásnál beütöm a könyökemet. Most ezt találtam, itt ha jól olvasom foglalkoznak zsanér javítással is. Esetleg hasonló céget ismer valaki győr környékén?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49219) Kobe


Kobe
veterán

Nah, az auto (a. k. a 'Tibi) kezd megbaratkozni az uj olajjal
Lejottunk horvatba, sikerult egy personal best fogyit osszehozni, 6.4L.... 300 km utan mev haromnegyedig a tank :D... Nem is rossz ahhoz kepest h koppanasig teli a kocsi cuccokkal :D

(#49220) runner 125 válasza demars (#49216) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, ez kifejezetten autohifis cucc, Hollywood HRK-100. Jó volt vele dolgozni, hajszárítóval melegítve is felpuhult annyira, h könnyen lehetett formálni, emellett jól ragadt mindenhova (nyilván ehhez tökéletes tiszta felület kell).

Ablaktisztítóval befújkáltam és nőgyógyász mozdulatokkal kipucoltam az egészet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49221) BigBlackDog válasza runner 125 (#49220) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez milyen kocsiba került (ha jól rémlik, talán HRV-d van/volt)? Mennyire segített a külső zajok szűrésében? Vagy inkább csak a hangszóróktól érkező hanghullámok visszaverődésének megakadályozása volt a cél?

(#49222) z123456789 válasza tboldi (#49214) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, nem szerencsére. Srry, nem akartam károgni. :R

(#49215) runner 125
Hát nem. :N
Komoly meló. Szép munka!

Demars:
elverte a jég Sunny kocsiját. :/

(#49223) orbitalion válasza F_Gergely (#49202) üzenetére


orbitalion
tag

Valahogy el kell adni a vacak autókat is... :)

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#49224) orbitalion válasza F_Gergely (#49204) üzenetére


orbitalion
tag

Vegyél MK8 Civicet, abban nagy a lábtér hátul, nagyobb, mint az előző Accordomban és pakolni is sokkal jobban lehet.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#49225) orbitalion válasza yodamester10 (#49213) üzenetére


orbitalion
tag

Nappali fényesség, ahogy kell, frankó!
A refit gyakorlatilag nem használom, még pályán sem, felesleges.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#49226) F_Gergely válasza orbitalion (#49224) üzenetére


F_Gergely
őstag

Abbol van kombi dizel?
1,6 misi a max keret amibol kocsit kell vegyek...

[ Szerkesztve ]

(#49227) tboy93 válasza F_Gergely (#49226) üzenetére


tboy93
nagyúr

1,6M szerintem keves egy jo 7gen accordra. Mazda 6 kijon annyibol, vagy ford mondeo.

(#49228) yodamester10 válasza tboy93 (#49227) üzenetére


yodamester10
őstag

Ez igaz,én sem adnám annyiért az enyémet,kivéve új autó beszámításba ;)

(#49229) F_Gergely válasza tboy93 (#49227) üzenetére


F_Gergely
őstag

Mazdak rohadnak mint a szemet es olyan helyen is rohadnak ahol nem.latod, es mire eszre veszed mar elrohadt a fel auto.
Neztem hirdeteseket van 1,5 millioert accord, relative meg turheto futassal.
Viszont szerintem.tobbet meg ne er, nyilvan mindenki maga donti el kinek mit er, nekem tobbet biztos nem, az alabbiak miatt:
Nem automata mind a 4 ablak, nincs kanyarkoveto bi-xenon, nincs a hatso ajtokon kihuzhato napfenyvedo rolo, hatul uloknek nincs szellezonyilas a konyokloben, nagyon ritka a memorias elektromos bor (nem tudom elektromos kozepso tukor pl van-e?!).
Tehat ha a felszereltseget nezem, alulmarad. Cserebe a motorja szimpatikus, a fogyasztasarol jokat olvastam, de szerintem egy 2006-2007es accord realis ara ennyi.
En is ismerek olyat aki a 20 eves opeljet 1,2 millaert arulja mar 3 eve mert szerinte annyit er, vagy van aki a 20 eves e39 bmw-t arulja 2,2 millaert mert szerinte annyit er. Kerdes, hogy a vevonek mi mennyit er. Ez nem bantas, de szamomra tenyleg nem.er tobbet a fent felsorolt extrak hianya miatt ami viszont mas tipusnal es ugyan ilyen evjaratban, nagyobb motor mellett megtalalhato.

(#49230) tboy93 válasza F_Gergely (#49229) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha felszereltség kell, vegyel valami franciat, 1.5 misiert minden benne lesz. A piac áraz, nem veletlen hogy egy jo accord 2-2.5 milla, jo konstrukcio, a megbizhatosagot meg kell fizetni. Van 1.3-1.5 kozot is, de azok nem lesznek kompromisszummentesek es itt nem a sok km-re gondolok. Ha neked sok az ara es hianyzik a bixenon, akkor ez nem a Te autod lesz, de ezzel semmi gond, mindenkinek mas a fontos :K

Halkan megjegyzem, hogy egy 2003-2004-es 7gen civic 1.6 motorral jo allapotban siman 1.3-1.4 milla, a jo accord ennel joval tobbe kerul.

[ Szerkesztve ]

(#49231) Napfénysüti válasza tboy93 (#49230) üzenetére

Abban viszont igaza van hogy nagyon drágák most a használtautók. Én is néztem volna 8gen Civicet most de amit kérnek értük nem túl fiatalon az szerintem sok.
Aztán a vége az lett hogy elhoztam egy új autót de már nem Hondát. :B

Més que un club!

(#49232) F_Gergely válasza tboy93 (#49230) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen az eredeti terv francia lett volna l, csak nincs olyan magas felszereltseg nalunk. Kulfoldrol behozatni meg lutri, legalabbis nekem. HaHun 2 milla a tete a kombi dizel accordoknak de 300 ezer km-el en biztos nem vennek 2 millaert autot.
De nem trollkodom, tenyleg csak nezem a lehetosegeket.
Nagy megalkuvas lenne az accord de ha ezt dobja az elet akkor ilyen lesz.

(#49233) tboy93 válasza F_Gergely (#49232) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ertem en hogy mi kell neked, azert mondtam hogy nem biztos hogy az accord fele kene huznod mindenkepp. Mondjuk en nem vagyok nagy felszereltseg bubus, ugyhogy ajanlani se tudok sok mindent :(

(#49234) honda23 válasza F_Gergely (#49229) üzenetére


honda23
aktív tag

Az én accordom 2.2 misi alatt nem vihető el. 2004-es nonfl. Akkor szerinted egy törésmentes fl 2007-es mennyi?

Az opel egy full népautó. Se több, se kevesebb. Akármilyen felszereltséggel is adják. Kb suzuki és ford szintje. Tucatautó élmény nélkül.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#49235) honda23 válasza Napfénysüti (#49231) üzenetére


honda23
aktív tag

Mit vettél?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#49236) tboldi válasza honda23 (#49235) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tucatautót vett, élmény nélkül. ;] :D

(#49237) F_Gergely válasza honda23 (#49234) üzenetére


F_Gergely
őstag

En a hasznaltauto hirdeteseket neztem ott ennyi.
En is mondanam hogy 1 millat er az autom de sajnos nem.er annyit. Kerdes az ember eladni akarja vagy hirdetni.
Mondjuk szamomra a honda ugyan olyan "tucat" auto mint a tobbi csak fapadosabb.
De nem vitatkozni szeretnek, ha szerinted ennyit er az autod akkor ennyit, mondom en is ismerek olyat aki a 20 eves szeria opeljet arulja 1,2 millaert mert szerinte ennyit er :R

(#49238) honda23 válasza F_Gergely (#49237) üzenetére


honda23
aktív tag

A piac áraz kereslet kínálat és megbízhatóság szerint.

Honda acura toyota lexus stb nem véletlen kerül kétszer annyiba, mint pl opel ford franciák fiat mazda stb.

Nem megbántásból íram a dolgokat. Én pl őshondás vagyok. Pont accordom van 2.0 sport. Német piacos.

Sajnos az olcsók mind töröttek. Én 1.8ért vettem törésmentesen autószerelőtől.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#49239) sunny84 válasza F_Gergely (#49237) üzenetére


sunny84
senior tag

figyu... kollégámnak 2013 as octavia 2.0 tdi dsg ( fullos ) van beül a type s be ami 06 os ... és aztmondja aztakurv@ ez milyen kényelmes és milyen tartása van az ülésnek ... szóval ennyi

egy 7g accord ami fasza 2 misi alatt nincs , megbízhatóságot és tartósságot nézve

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#49240) F_Gergely válasza sunny84 (#49239) üzenetére


F_Gergely
őstag

Rendben, koszi sracok akkor nem lesz accord :(
Oreg autot nem szeretnek, es nekem a max keret 1,6 misi.
2006-nal oregebbet meg nem szeretnek.

(#49241) sunny84 válasza F_Gergely (#49240) üzenetére


sunny84
senior tag

persze sokan így vannak vele 9 -10 -11 éves autóért nem adnak ennyit , részben meg is értem .... , nem is rábeszélni akartunk te döntesz mi kell , fiatalabbra van szükséged néz körbe más márkánál ... toyota , nissan stb

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#49242) yodamester10


yodamester10
őstag

Nem is tudtam,hogy így is kiadták a 10-es civic-et.Nagyon tetszik.

(#49243) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy 2006os Honda Jazz anyós ülésén eltört az ülést előre toló kis kallantyú, ami kb. vállmagasságban van. Az első hozzászólásban található car partsokat vizslatva találtam egy cikkszámot 81236-saa-0037za. Köszönettel vennék rá egy megerősítést vagy kiigazítást, ha szükséges. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#49244) sunny84 válasza z123456789 (#49210) üzenetére


sunny84
senior tag

hát majd elválik mi lesz , ebben a hónapban nem tudok vele foglalkozni , utána 1000 el javítás

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#49245) Aladdin válasza yodamester10 (#49242) üzenetére


Aladdin
senior tag

Hogy?

(#49246) maximuss válasza runner 125 (#49215) üzenetére

runner125@

Hol szerezted be ezt a Hollywood-ot? Mennyit csendesedett az autó tőle? (útzaj, stb.)

Hidegben-melegben nem volt elválási problémád?
Látom jó két éve raktad fel, azóta biztosan előjött volna bármi gond vele...

[ Szerkesztve ]

(#49247) F_Gergely


F_Gergely
őstag

srácok egy ilyen?
[link]

(#49248) yodamester10 válasza Aladdin (#49245) üzenetére


yodamester10
őstag

A sedan verziót.

(#49249) Aladdin válasza yodamester10 (#49248) üzenetére


Aladdin
senior tag

Szeptemberben lesz 2 eve, h bemutattak :)
Az volt eloszor...

(#49250) Napfénysüti válasza honda23 (#49235) üzenetére

Suzuki Baleno 1.2 GL lett.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.