Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Qru válasza BlacKSouL (#49900) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak addig a pár percig kell jól működni amíg tart a mérés és azzal a setup-al átadni a vevőknek. Hogy utána mi lesz az már le van tojva a gyártó részéről.

#nincsbennetarcsi

(#49902) BlacKSouL válasza Qru (#49901) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én meg most letojtam a gyártót, és feltöltöttem. Jellemző, hogy beindult pöccre mint az álom, majd kiálltam a raktárból, és azonnal jelezte, hogy ő most akár le is állna... hát leállítottam én, mivel még másfél órát idebent kell lennünk.
De legalább tudom, hogy ahhoz, hogy ne járjunk úgy, mint a régi busszal anno, hogy egy téli reggelen ő bizony nem köhögte magát életre, ahhoz legalább évente egyszer fel kell tölteni. Amúgyis javasolt ez minden járműnél, gyakrabban is akár, csak hát gondoltam céges igásló, megnézem mit tud. Ápolva odafigyelve nagyon sokat. Leszarva pont olyan keveset mint minden más.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49903) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#49902) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Bár hozzáteszem nem azt írja a gépkönyv, hogy ne töltsük, csak azt, hogy 14,6-nél magasabb feszültséggel ne. Mivel a CTEK tizedre 14,4-el tölt ez nem gond.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49904) Qru válasza BlacKSouL (#49903) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek az akksi meddig húzza (nem a töltés miatt hanem az akksigyilkos start-stop miatt).

9 év után cseréltem le a gyári akksit a Jazz-ben és akkor is csak elővigyázatosságból nem azért mert nem indult.

#nincsbennetarcsi

(#49905) bump3r111


bump3r111
tag

Hali! Miskolci vagy akörnyéki van esetleg valaki?
Egy használt Civic-et nézetnék át vásárlás előtt szervizben, a Miskolci márkaszerviz esetleg megfelelő lehet e célra?

(#49906) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Van egy 2005-ös Honda Civic em és a következő problémával állok szemben. Fejegység csere miatt ki kellett szednem az egész közép konzolt, majd ugye mindent vissza. Figyeltem rá összeszerelés során hogy minden csatlakozó, bowden (fűtést/hűtést állító) a helyén legyen, de sajnos azóta az autó csak meleg levegőt fúj az utas térbe, mindegy hogy hidegre vagy melegre van tekerve. Azóta kiszedtem megint a közép konzolt, de ott minden rendben van. Valakinek ötlet hogy mi lehet a probléma? Esetleg hogy hova vezethet a bovden ami ehhez a tekerohoz kapcsolódik, hátha ott akadt le? Előre is köszönöm a válaszokat.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#49907) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Tud valaki BP-en helyet ahol lehet kapni gyári 5W30-as Honda olajat?
Van egy VIII. Generációs Accordunk amiben utána kellene töltsek néhány decit eddig nem jártam sikerrel a beszerzés terén.
Zalaegerszegen volt szervizelve viszont mostanság nem fogok arra járni így Budapesten szeretném beszerezni az olajat. Felhívtam n+1 márkakereskedést/szervizt s vagy nem is honda olajjal dolgoznak :Y vagy nincs 5w30-asuk csak 0w20 1L-esben.

Amúgy az mennyire normális hogy 6000km alatt megevett 4-5dl olajat?

Üdv,
Dani

(#49908) tboy93 válasza dany27 (#49907) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát az még úgy nagyjából belefér, az azt jelenti hogy 10.000 alatt kb 1L fogy, ettől még nem kell falnak menni. Nekem a 7gen civic kb 4dl 5w40 eneos sustinát eszik meg 10k km alatt.

(#49909) BlacKSouL válasza dany27 (#49907) üzenetére


BlacKSouL
addikt

csepelihondabontót már kérdezted? Nem valószínű, hogy ott is lesz, de egy próbát megér.
Mindazonáltal utántöltés céljából véleményem szerint nyugodtan beletölthetsz 4-5 decit bármely ismertebb nagyobb márka 5W30-asából, ha muszáj. (Castrol, Mobil1, Eneos, Shell, stb.) ACEA/API besorolásra figyelj még.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49910) Jaffa75 válasza dany27 (#49907) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nem tragédia, én nem nyúlnék hozzá ekkora olajfogyasztásnál! Maradj a gyár által előírt olajnál (nem tudom mi van benne most, de ha "vékonyabb" mint a gyári, akkor meg semmi gond sincs!
Feltöltötték a csere után rendesen? A következőnél nézzél szerintem a csere után egy olajszintet, pláne ha eddig nem volt jellemző, hogy csipegeti... :U ;)

(#49911) dany27 válasza BlacKSouL (#49909) üzenetére


dany27
őstag

Csepelieket kérdeztem s azt mondták hogy akikkel kapcsolatban állnak Honda kereskedés, szintén shellel dolgozik.

(#49912) yodamester10 válasza dany27 (#49907) üzenetére


yodamester10
őstag

Benzin vagy dízel?Nem mindegy ;)
innen próbáldNEM pesti cég.

(#49913) Qru


Qru
MODERÁTOR

TC erőmérő: Honda Accord 2.2 I-DTEC – 2012.

mod:

A benzines volt már ugye?

Honda Accord 2.0i - 2007

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49914) tboldi válasza Qru (#49913) üzenetére


tboldi
nagyúr

A benzines volt már ugye?

Yep. :K

(#49916) Jaffa75 válasza Qru (#49913) üzenetére


Jaffa75
őstag

nincs ezzel gond... :N de majd egy 8 gen CTR lesz a cél, ha a jövő hét úgy alakul! Na akkor szabadítom magamat rá a fórumra... :C :DDD

(#49917) Manitou válasza dany27 (#49907) üzenetére


Manitou
addikt

Az enyémben shell 5w30 van (honda szervizben ezt tették bele)
6000km alatt 4-5 dl az annyira nem vészes szerintem, de attól is függ az a 6000 km milyen körümények között zajlott.

[ Szerkesztve ]

(#49918) csaba271


csaba271
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy kicsit zuzott 2,2-es 2005-ös Accord kombit Nemetorszagban olcson 170e Km-rel. A karosszeria kijavitva. Viszont böven van hibaja. Sokat hasznalnam külföldön, szoval megbizhatoan kell müködnie. Kerdesem az lenne, hogy Pest környeken tud valaki megbizhato, viszonylag olcso profi szerelöt, aki ert hozzá? Elektromos (központi zár elöl nem megy) es mechanikai problemak is vannak (90-110 között beszital a kormany es folyik a kormanyszervo olaj a szervocsönel. A kuplung kattan egyet benyomasnal...szoval lenne mit csinalni rajta, de mindezt gyorsan kene.

Elöre is köszönöm a valaszokat.

(#49919) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Szerintetek 10W-40? Vagy 5W-40?
Minősítés?

Honda Accord Hatchback 3 ajtós.
1984
1.6 EZ
77KW 105LE

(#49920) Fkris válasza K Norbi (#49919) üzenetére


Fkris
őstag

Ha nem eszi,mehet bele vékonyabb is!
Ha eszi, akkor 10w40

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49921) zsole84 válasza K Norbi (#49919) üzenetére


zsole84
senior tag

Én 10W40-es olajat tennék bele bármelyik nagy gyártó olajából. Egyikkel sem lősz mellé ( Eneos, Castrol, Motul, Total, stb. ).

(#49922) Qru válasza tboldi (#49873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Letesztelve, sokkal halkabb lett. Kb 120-nal van olyan szelzaj mint a keretes Valeo-val 90-nel. :C

#nincsbennetarcsi

(#49923) tboldi válasza Qru (#49922) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#49924) Qru válasza tboldi (#49923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már csak a kidörgőt kell megpucolnom:

#nincsbennetarcsi

(#49925) tboldi válasza Qru (#49924) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mivel és hogyan? :B
Eddig akárhányszor próbáltam megpucolni az enyémet, nem sikerült túl sok változást elérnem.

(#49926) Qru válasza tboldi (#49925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Focvis benne a nagy mágus. Azt hiszem acélgyapottal szokta lesúrolni de kérdezd meg őt.

#nincsbennetarcsi

(#49927) tboldi válasza Qru (#49926) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olvastam, hogy ő azzal szokta. Én legutóbb ilyennel, meg Brigéciollal próbálkoztam, de nem nagyon lett másabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#49928) Winner_hun


Winner_hun
félisten

220k km meglett ma, későn vettem észre -.-'

Amíg nem volt meg a baleset semmi nem történt a kocsival. Le van fényezve, erre valaki nem meghúzza az első lököst?!:(( Kukikivan.

Néhány hét múlva polír, akkor majd meg lesz oldva (egy részét le tudtam szedni de nem sok kedvem volt vele vacakolni, volt jobb dolgom is..).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#49929) focvis válasza tboldi (#49927) üzenetére


focvis
veterán

Kormol a VTEC? ;]

Tegyél be képet az autós topikba, látni kéne, hogy milyen. Finom acélgyapjút használok nemesacél kipufogóvégen, talán festékboltban kapható; előtte le kell takarítani a kipuról mindent ami lejön.

Már szinte mindent kipróbáltam, eddig messze ez a legjobb, szárazon kell finoman dolgozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#49930) tboldi válasza focvis (#49929) üzenetére


tboldi
nagyúr

i-DSI, nem VTEC. :P

Majd holnap ma, úgyis autómosás lesz a délutáni program. Amúgy :R!

szerk.: Ilyen van a helyi barkácsboltban, gondolom, megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#49931) K Norbi válasza Fkris (#49920) üzenetére


K Norbi
addikt

(#49920) Fkris
(#49921) zsole84

Köszönöm :)

(#49932) yodamester10 válasza Qru (#49924) üzenetére


yodamester10
őstag

Le kell fújni hőálló matt feketével ;) Én azzal csináltam de az enyém nem ilyen kormos :U

(#49933) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na úgy fest, hogy csak alu lesz a télim :D Egyszerűen nem akarok még egy telet lemezfelnivel még ha keveset is megyek a City-vel :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49934) tboldi válasza szabonagyur (#49933) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg újra át fogom szereltetni a meglévőkre. :D

(#49935) szabonagyur válasza tboldi (#49934) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gumik megvannak tavalyról, nyári 15 téli 14..:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49936) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Vótmá?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49937) Qru válasza BlacKSouL (#49936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Hiszen mostantól jó benzinesekre és jó villanyautókra van szükség – a csak városban jó hibrideknek egyre kevesebb értelmük van. Városban a villany sokkal jobb, és mérnökileg is elegánsabb megoldás, mint ez a bolygóműves szerencsétlenkedés, aminek soha senki nem számolta ki a valós környezetszennyezését."

Ezzel mondjuk totál egyetértek. :K

#nincsbennetarcsi

(#49938) BlacKSouL válasza Qru (#49937) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én azt nem értem, hogy hiába tűnik kézenfekvőnek, mégis, mint különlegesség kell beszélni pl. erről a hajtásláncról amiről itt az NSX-ben szó van. Hogy legyen egy normális benzinmotor, kiegészítve elektromotorokkal, amik a benzinmotor hiányosságait, hátrányait tudják kompenzálni. Hogy a kinetikus energiákat ne hőként és fékporként engednénk a világba, hanem visszanyerhető energiaként.
Fingom nincs, hogy ha mondjuk az általam használt 1.8-as 140 lovas motorhoz kapcsolnának egy "KERS"-t, vagy akár közvetlen hajtású elektromotort, akkor mennyivel lehetne még lejjebb nyomni a fogyasztást. Nyilván, akkor az energiatároló legyártása, meg a többletsúlya lehet, hogy ugyanannyi környezetterhelést jelentene, de akkor még a mínusz fékpor és hő mindig ott van.
Lehet, hogy én érzem rosszul, de még a teszteket olvasgatva mindig ott tartunk, hogy a hibridek normál használatban ugyanannyit fogyasztanak, mint a nem hibrid nagyobb hengerűrtartalmú verziók, hogy a gyorsulásuk ugyan nem jobb, de kissé más, hogy ilyenolyan átviteli rendszert fejlesztenek, de mintha mind csak a puskapor lenne, igazán golyó meg semmi. Meg az elektromos autók, amik továbbra is kisszériás drága játékszerek, arról nem beszélve, hogy a 400-600 km-es elméleti hatótávok a mai "villanykút" kiépítettségek mellett még mindig csak a Norvégia szintű országokban lehet érdekes. Mert elindulok mondjuk egy Teslával a horvát tengerpartra, és vagy állandóan keresgélem hogy hol lehetne tölteni, vagy nem lehetne. Mert mondjuk nem állhatok oda egy apartman elé, hogy csókolom, adjon má' ki egy hosszabbítót, egy szűk 5-6 órát elálldogálnék itten amíg tetszik nekem fizetni az áramdíjat amivel töltök, de cserébe itt van párszáz Kuna.
Számtalanszor van az az érzésem adott vezetési helyzetben, hogy itt most egy jó elektromos rásegítő rendkívül hasznos lenne, de hát ugye nincs.
De felőlem visszatérhet a világ a sima faék szívóbenzinesekhez is, én már úgyis eleve azt használok, és jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49939) Qru válasza BlacKSouL (#49938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno pont azért vettem el a ct200h-t mert városban alig járok és országúton meg csak cipelem az akksikat feleslegesen de ma már lehet mégis beleugranék. Gyorsuláskor bőven kompenzálja a plusz súlyt az elkómotor ha meg már lendületben vagy akkor meg nem okoz érdemi többlet fogyit igazából. Ami miatt mégis csak letennék róla az az, hogy nekem második autó kellett tehát simán van, hogy 3-5 hetet áll a garázsban, már pedig azt pont nem szeretik az akksik (önkisülés). A Toyota pl kimondottan tiltja, hogy 4 hétnél hosszabb ideig álljon az autó használat nélkül (ha ezt megszeged bukod az akkugarit élből)...

#nincsbennetarcsi

(#49940) z123456789


z123456789
addikt

Na srácok egy nyárbúcsúztató győri tali? BBD is jön a fővárosból, és most már tényleg kéne egy összeröffenés. :D
Demars, JoolsNOS, Boldi, hülyegyerek, sunny ? Hm?

(#49941) BigBlackDog válasza z123456789 (#49940) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...BBD is jön a fővárosból..."

Ne sértegess, biatorbágyi vagyok! ;]

(#49942) z123456789 válasza BigBlackDog (#49941) üzenetére


z123456789
addikt

OK. :D
Sorry. :D

(#49943) Napfénysüti válasza z123456789 (#49940) üzenetére

Tegnap volt Agárdon országos Honda találkozó azon volt valaki?

Més que un club!

(#49944) z123456789 válasza Napfénysüti (#49943) üzenetére


z123456789
addikt

:N

(#49945) bbubby00 válasza Napfénysüti (#49943) üzenetére


bbubby00
őstag

Én majdnem kigurultam, aztán rájöttem, hogy.... ;]
Szombaton én Hungaroringeztem egy MX-5 találkozó keretein belül, durva, mert több mint 250autó eljött! Annyival másabb mint a Hondás közösség és csakis pozitív értelemben. Nincsenek a sorok között jaszkarizó hülyegyerekek, nem bömböltetik a rádiót, nem szemetelt senki, a pályán nem volt baleset, de még a parádékörön is tudott mindenki normálisan autózni. Egy szó mint száz, másvilág teljesen! TotalCar cikk a taliról

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49946) BlacKSouL válasza bbubby00 (#49945) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köcsög Hondások fúúúj ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49947) bbubby00 válasza BlacKSouL (#49946) üzenetére


bbubby00
őstag

Ezt nem mondtam, de sajnos a nagy számok törvénye alapján elég sok jutott :DDD
Kérdezd csak meg Jaffát, milyen volt a Dunakeszin tartandó PmH találkozó is...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49948) Jaffa75 válasza bbubby00 (#49945) üzenetére


Jaffa75
őstag

szóljon már valaki ennek a srácnak, hogy nem a Mazda topic... :DD

Visszasírod Te még a Hondát... :D :K

Szerk:
Na ott valóban nem ritkán 130-150-nel közlekedtek a szűk úton az autók közt... Mondtam a fiamnak, maradjon bent az autóban inkább! :W

[ Szerkesztve ]

(#49949) Napfénysüti válasza bbubby00 (#49945) üzenetére

Egyébként sajnos egyet kell értenem veled. Itt a városban is rengeteg a jaszkaris koppány kipufogós idióta. Ilyenkor már nem is bánom hogy nem vagyok hondás már. :(
Tegnap amúgy én is szó szerint csak kigurultam a találkozóra mert a Focus bringámmal tekertem, csak láttam hogy ott gyülekeznek és beköszöntem pár ismerősnek. :)

Més que un club!

(#49950) BlacKSouL válasza bbubby00 (#49947) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem azt írtam hogy minden Hondás köcsög ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.