Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Integra válasza zolynet (#27650) üzenetére


Integra
titán

sajnos a pilis és dobogókő is ilyen egyre több helyen :(
esztergom felől hátul fel dobogókőre, na ott van pár km vadonatúj szakasz, kanyargós felfelé és egyenes is, az valami isten motorral, fantasztikus.... de ennyi sajnos.
a bükkben is van pár km lillafüred felé, aztán egy huszáros vágással egy éles bal kanyarban megszűnik és jön a tankcsapdás szakasz...
nagyon észnél kell lenni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27652) BlacKSouL válasza Integra (#27651) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Zagyvaróna-Cered. Az pár éve volt felújítva, és még bőven jó..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27653) DeathAdder válasza Integra (#27637) üzenetére


DeathAdder
veterán

Valahogy kezdelek megérteni, jobb gumit keresve sem találhattam volna utcára, de nagyon kivagyok már az FWD-vel
Ha gyors autód van első keréken, akkor nagyon időjárás, gumi, aszfalt... orientált a dolog, és nagyot csökken ezzel az élmény varázsa.
Ebben az évtizedben már nem fogom őt eladni (hacsak nem lesz valami nagy baj vele, vagy nem baszom össze tropára), de erős autóból többet FWD-t nem veszek a büdös életbe :N
VTi-nél még teljesen más volt az erről kialakult tapasztalatom, így véleményem is (mondván csak jó gumi kell).
El nem tudom képzelni mi lesz ~300 le-vel első keréken :O MPS -ben is az elektronika 1-2-ben visszavesz a maximális teljesítményből, hogy ki tudjon gyorsítani, ráadásul ott turbó is van, egy raklap nyomatékkal... nem csak egy szaros szívó :U

Hátsó kerékkel tuti meghalok, 4 kerékből meg milyen szívót? áhhh...... :DDD

___

Hopp hamár időjárás, vasárnap jól elkapott egy zuhancs, így hát tesztelve a flat lapátok. Hihetetlen halk és alapos, a munkája része tehát nagyon tetszik, csak ne lenne ilyen randa ;]

[ Szerkesztve ]

(#27654) Integra válasza DeathAdder (#27653) üzenetére


Integra
titán

sajnos ez nagyon így van és aki leveszi a honda szemellenzőt, megérti hamar...
ezért is mondom, hogy az új ctr is csak max annyi lesz, hogy vakok közt a félszemű is király... majd ha aláraknak rendes fütóművet és awd-t, akkor a nagyfiúk között is lehet esetleg király. de addig... futottak még kategória. rossz ezt kimondani, mert nagyon szeretem a hondát mai napig, de ezzel a modellel nem fog labdába rúgni a nagyok között. ilyen tekintetben picit kínosnak is érzem az amúgy nagyon pofás, agresszív gúnyáját, mert eszembe jut azonnal, hogy de ez csak egy fwd, mit akar ez... és valóban.. :U
egy evo-nak meg sti-nek egyszerűen nem ellenfél. és az ellenfeleket már csak németeknél lehet keresni, de ott meg brutál elszaporodtak és egyik jobb, mint a másik.. sőt, ugye evo is már megszűnt. marad az sti a németek elleni (amg a45, golf r, golf r400, s3, tt)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27655) NoLF


NoLF
addikt

Felhaborito komment kovetkezik

Baja-kecskemet 1:19

Vw golf cabrio '00 1,9d + chip, 17es kerekek

Fogyasztas 4,1 l/100km

Leulok magamtol.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27656) zolynet válasza NoLF (#27655) üzenetére


zolynet
addikt

kikapott Baja? :F :DDD

na csüccs ;)

Life is too short to stay stock!

(#27657) BlacKSouL válasza NoLF (#27655) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem erre a gétérkép is 1:37-et ír, de mondjuk igaz, autóval, nem Golffal :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27658) DeathAdder válasza Integra (#27654) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nemtom hova erőltetik, meg a nagy nürburgringes bohóckodás, nekem az új CTR több sebből vérzik :(
Nah azt sem tudtam, hogy az evo megszűnt :Y nagyon német orientált lett akkor ez a "kategória" valóban..

NoLF - hamár Baja, én meg reggel készültem itt egy jó kis bajai útra a haverral, Petőfi-sziget, ebédre valami jó halászlé meg fiszem-faszom, erre nem elkezd borulni és esni indulás előtt, amikor már a garázsnál vagyok :F
Utazás elnapolva :(

Jah vw mindent visz, ismerősömnek van valami 120 lovas, "30 euróból felchippelte 200-ra 4-5 litert eszik és nincs ellenfele, 200-at előbb eléri, mint a 100-at..." :DD
És az a vicc az egészben, hogy az alak egyébként más téren, az élet nagy dolgaiban egyáltalán nem hülye, meglepő de tényleg így van :DDD

JA van még ;]
75 km-es távolság, többnyire lakott területeken keresztül megvolt neki 20 perc alatt. Mondom a F1-ben valamit akkor nagyon rosszul csinálnak, mert nem érik el azt az átlagsebességet sem pályán, amivel te megtetted ezt a távot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27659) neduddki válasza NoLF (#27655) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ez a brrzil-dojcs vege???:- )))

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27660) Integra válasza DeathAdder (#27658) üzenetére


Integra
titán

mert óriási reklám értéke lett az átlag emberek körében. amíg van százezer autóvásárlóból 100 aki 20 éve is vágta, hogy mi az a nordschleife, addig a többi nem és a száz szakira nem lehet autó eladásokat alapozni, le is húzhatod a rolót :DDD neked a másik fele kell. és ott meg ennek van most nagy csalógató értéke, mindegy, hogy utána csak egy 1.6-os dízelre fogsz befizetni a 300 lovas szaggató helyett.
amikor már a kibelezett, kétüléses autót viszik ki kört futni és képesek legyártani hozzá x száz darabot, hogy felkerüljenek 2 hónapra a címlapra vele.. ez leginkább a kis autógyártók fegyvere, de nincsen másik, korlátozott források etc.. talán elfogják adni azt a pár száz autót, van annyi fanatikus, de teljesen súlytalan szerintem az egész.
amikor van evo, van golf r... a sedan 300 lovas s3 quattroról nem is beszélve.. teljes értékű, minden nap használható autók, amiket üzemben is lehet tartani.. ki a fenét érdekel egy kiherélt, kikönnyített autó?
és mondom, tényleg az a gáz, hogy az fwd-sek csinálják ezt a hisztit, a többiek tesznek rá. bár ki tudja meddig...

jah, evo x nyugdíj, nincsen utód. ha lesz, az hibrid evo lesz. valamikor.
a subaru is csak tökélyre reszelte a jelenlegi sti-t, agyon is dícsérik. valszeg nem is mentek neki komolyabb új fejlesztésnek, mert azt már az új imprezára akarják építeni. de lehet, hogy addigra ők is már valami hibridesdit találnak ki.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27661) Integra


Integra
titán

közben megtaláltam azt a 8gen gyári ufo felnit amiről beszéltem, storm a neve

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27662) NoLF válasza Integra (#27661) üzenetére


NoLF
addikt

ez a felni maga a tökély.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27663) Integra válasza NoLF (#27662) üzenetére


Integra
titán

dobnám is le a mitsu gyári 17es felnijét, ha stimmelnének a paraméterek :DDD
kolléga pedig most tervezi eladni az övét, mert 18-as felniket szeretne az ufora.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27664) zolynet válasza NoLF (#27662) üzenetére


zolynet
addikt

7gen fl ats felnivel vagyok így :K

Life is too short to stay stock!

(#27665) NoLF válasza zolynet (#27664) üzenetére


NoLF
addikt

Yaman, az is eleg baba :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27666) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Annyira rühellem 7genbe amikor esőben tolatok és elkezdni abálni a hátsó ablaktörlő :W
Ma direkt kikapcsoltam a törlést amikor tolattam garázsba hogy a hátsó be ne kapcsoljon, de egy törlés erejéig csak bekapcsoltam elöl mert szakadt, erre nem elkezdte hátul is törölni? :F

Ehh de utálom ezt a nagy menőzést elektronika téren, lennének kurblis ablakaim azt is aláírnám....

[ Szerkesztve ]

(#27667) NoLF válasza DeathAdder (#27666) üzenetére


NoLF
addikt

Es miert ruhelled? Nem latsz tole? Kopik a torlogumi? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27668) DeathAdder válasza NoLF (#27667) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rohadtul idegesít tolatás közben, hogy megállás nélkül törli mint az állat, ha 2 percig tolatok, akkor 2 percig. Ha csak enyhén szemerkél az eső teljesen összekeni a koszos hátsó üveget amitől csak még ocsmányabb lesz. Általában tükörből tolatok, határozott sebességgel (ilyenkor még a zenét is lehalkítom) amiben az állandó törlőjárás csak megzavar, vagy elkezd idegesíteni, hogy összekeni a félig rászáradt koszt a hátsó üvegen. A legjobb amikor esőben a sötét szűk kanyargós udvaron tolatok vagy 30 métert ez meg elkezdi darálni hátul az üveget.... döntsem már el én h mikor akarom használni, ha akarom egyáltalán :U
Különben is van olyan aki azon a kis lyukon keresztül nézve át tolat hátrafelé amit a törlő megtisztít?

Persze hecsbeknek utazás közben van értelme ha annyira felhordja a sarat h nem látni a mögöttünk levőt. De akkor fogom a saját agyamat (mert annyi még van h felérjem ésszel hogy törölni kéne) nyomok neki folyadékot majd szépen letörlöm, de tolatáskor miaszom értelme van? :F

[ Szerkesztve ]

(#27669) xcbiker


xcbiker
addikt

Ma megnéztem a kiszemelt autót.
Tényleg jó állapotú, a kormány még full matt, mint az új.
Az első lökhárító jobb csücskében van némi karcolás javítás a lökösön.
Vezettem is.... hát.... :) A VTI nagyobb élmény! :)
Ez kicsit olyan játékautó feeling :)
A kormány, mint az azonos korú TypeR-nél is.... borzalmasan kényelmetlen. Túl sok nekem az a biszbasz ami rajta van. EK9/DC2 - MOMO nálam a best!!!

Azért a jövő héten elhozom, hátha megtetszik. Szívem szerint játszósnak megtartanám a VTI-t, de annyira nem vagyok eleresztve. :(

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27670) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Levettem tegnap a szárnyban lévő hosszú féklámpát, az egyik LED nem világít a kb 70-ből, és piszkosul idegesít. Persze miért is ne, úgy van összeragasztva a búra. Mivel lehetne ezt szétkapni úgy, h a legkevesebb kárt okozzam? Van egy villanyos szaki barátom, ő leforrsztaná meg ki is cserélné a LED-et, de előtte valahogy szét kellene szednem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27671) !Overdose! válasza runner 125 (#27670) üzenetére


!Overdose!
őstag

Óvatosan melegíteném és közben folyamatosan feszíteném.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27672) Integra válasza xcbiker (#27669) üzenetére


Integra
titán

jó lesz ez, megfogod szeretni :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27673) zolynet válasza xcbiker (#27669) üzenetére


zolynet
addikt

utálni fogod magad amiért eladtat a sportosságot :K
leszarom a tempomatot amíg a momoEK9 kormány fogdoshatom

a másik, hogy már 35 vagy, öregedsz, le kell cserélni :P :D

Life is too short to stay stock!

(#27674) Integra válasza zolynet (#27673) üzenetére


Integra
titán

azért emlékezz ezekre a mondatokra, amikor majd nálad is eljön ez a nap :) én jót fogok mosolyogni :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27675) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Kaptam egy kavicsot, berepedt a szélvédőm. Honnan tudok újat/bontottat szerezni, mennyibe fáj a csere, illetve hol csináltassam hogy ne ázzon be a csere után? Honda civic 7 gen sedan 2000 12. havi 1.4

(#27676) Integra válasza tboy93 (#27675) üzenetére


Integra
titán

carglass, autoglass, sok helyen kapsz utángyártott, jó minőségű szélvédőt, akár zöld, színezett csíkkal a felső részében. ajánlott hozzá új gyári gumiszettel berakni és nem a régivel visszatenni. ha nincsen új gumi, akkor tlaán 30e körül megúszod.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27677) zolynet válasza Integra (#27674) üzenetére


zolynet
addikt

emlékezni fogok :K

2éve vezettem már egy ats-t (~80km), aztán visszaültem a civic-be, mondom de kemény ez a kurva kuplunk, meg mintha jobban pattogna ... úgy elringatott az ats, igazi családi autó, simán vállalnám következőnek, és azzal már 2-3000km-es utat is szívesen bevállalnék talán (bár arra ott a replülő, nincs nekem annyi szabim, még fiatal vagyok :P )

Life is too short to stay stock!

(#27678) neduddki válasza tboy93 (#27675) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

utoljar amikor felmerult akkor Zoli 25k-t emlgetett es vhonan a 13. ker. Jasz-Beke terseget emlegette

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27679) tboy93 válasza neduddki (#27678) üzenetére


tboy93
nagyúr

kerhetnek pontosabb infot?

(#27680) Integra válasza zolynet (#27677) üzenetére


Integra
titán

nem is azt mondtam, hogy csikó korban fogsz majd nyugodtabbat, kényelmesebbet sok, most még feleslegesnek tűnő extrával, eljön a nap :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27681) neduddki válasza tboy93 (#27679) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sajnos csak erre melexem a Zoli az ugye SzimaZoli, szmat megtalalod itt vissza

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27682) runner 125 válasza !Overdose! (#27671) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh átjött a srác, megoldottuk.

Az a baj a melegítéssel, h nem tudod mekkora az a hőfok ahol enged a ragasztó, de még nem olvad meg az egész cucc. Kockázatos lett volna végigmelegíteni, ráadásul kb 110cm hosszú...

Mivel a piros búra felső részét 100%-ban takarja az ezüst szárny, így arra a döntésre jutottunk, h felhevített szikével kivágunk egy kb 12 x 25 mm-es ablakot, pont a rossz LED fölött és azon keresztül cseréljük ki. Szépen körberagasztottam szig.szalaggal a területet, kivágtam, a srác mérnöki preciziátssal kiforrasztotta a rossz piros LED-et, én betoltam csipesszel az új ugyanolyan LED-et (ő olyan villamosmérnök akinél mindig van otthon minden elektromos holmi amire szüksége lehet az embernek :D ), majd szépen megforrasztotta. Kimérte műszerrel, nem ért össze a forrasztás, illetve rá is próbáltunk, természetesen észre sem venni melyiket cseréltük ki.
A kivágott búrarészt meg sziloplaszttal visszaragasztottam. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27683) Integra válasza runner 125 (#27682) üzenetére


Integra
titán

hehe, ismerős, ha egy helyzetjelző kiég, már guta kerülget, azonnal cserélni kell :DDD
pöpecül megoperáltátok :K
mi van még hátra?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27684) runner 125 válasza Integra (#27683) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. Nem sokat látom hátulról, pláne fékezés közben, csak még vásárásnál tűnt fel amikor bejárt vele az értékesítő srác az emelőre. Most ok teljesen.

Egész jól haladok, de még sok minden van hátra. Felhúztam tegnap a méretpontos üléshuzatot, h védjem gyári kopásmentes teret. Fentvannak az új Sprotrac 5 gumik, illetve a 2. gen 16-os CR-V felnik. Szerintem sokkal szebb lett vele:

Tervben van a két bemattult első lámpa polírozása, majd UV fóliával történő beborítása. Aztán még nyáron kap egy minőségi alváz és üregvédelmet. A két lökhárító sem hagy nyugodni, valamikor lefújatom őket. Tömött városban ritkán áll parkolóban, szóval nem parázok h valaki megzúzza.
Zenével akarok valamit kezdeni, nem vagyok vájtfülű, de pl a bal kábel meg lehet törve, mert csak a jobb hangszóró szól és az is be be recseg. Vettem vaterán egy 2 DIN-es 7"-os multi fejegységet, 4 hangszórót kell majd szereznem még hozzá.
A gyári könyöklőfedélnek akarok még valamilyen alsó konzolt csinálni.
Az autó fénye nem rossz, pedig nincs rajta wax csak Autoglym sampon, de egy polírt is csináltatnék, ha minden más elkészült.
Ennyi. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27685) Integra válasza runner 125 (#27684) üzenetére


Integra
titán

na, így kell kinéznie! :)
zeneileg ne várj sokat tőle, elég bádog ajtós szerkezet, kong, legyen rendesen bekábelezve meg közepes hangszórók, előre pedig vennék egy 16.5-es komponenset és kész. ne buzulj bele, mert drága lesz :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27686) NoLF válasza runner 125 (#27684) üzenetére


NoLF
addikt

jól látom, hogy ez tegnap jött ki a gyárból? beszarás! :Y :R

jó egészséget nektek :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27687) Jaffa75 válasza runner 125 (#27684) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az a lámpás polírozás + UV fólia nálam is problémát jelent... :W Keresgettem a neten, de még nem leltem rá hol tudok fóliát venni(anélkül ugye nem ér semmit az egész, mert visszamattul). Ha belebotlasz, oszd majd meg kérlek!

(#27688) BlacKSouL válasza Jaffa75 (#27687) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ők nem jók?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27689) Jaffa75 válasza BlacKSouL (#27688) üzenetére


Jaffa75
őstag

8000 a két fólia, plusz a csiszatolás - egy jó huszasba fájna :O

(#27690) Integra válasza Jaffa75 (#27689) üzenetére


Integra
titán

ingyen senki sem fogja neked megcsinálni :-/

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27691) Jaffa75 válasza Integra (#27690) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem is azt vártam... :N
csak van még 1-2 előrébb sorolt dolog, amit muszáj megoldanom - ez meg látványos viszont! :DDD

(#27692) BlacKSouL válasza Jaffa75 (#27689) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jobb, mint matt lámpával éjjel semmit nem látva nagyobb kárt csinálni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27693) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Két kérdésem lenne.

Honda Civic 7 gen sedan, jégfehér LED-ekre cserélném a belső izzókat

1) Milyen izzó kell a km óra egységbe, fűtésvilágításba, szivargyújtóba, belső világításba elöl illetve a középső részen, csomagtartó világításba?

2) Ha fehér ledre cserélem a belső világítást akkor azzal is fog működni a "becsukom az ajtót elhalványul majd kikapcsol" effektus?

köszike! :R

[ Szerkesztve ]

(#27694) neduddki válasza tboy93 (#27693) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszonta Zoli hogy nem birjak a muszerfalban a ledek hasznajj csak normla izzot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27695) tboy93 válasza neduddki (#27694) üzenetére


tboy93
nagyúr

hmm

Suzimban anno cseréltem mindent ledre, mert sokkal erősebb fénye van pl a beltérvilágításnál igencsak jó :) ha a műszerfalba mondjuk sima fehér izzó kerül az oké, de sehova máshova ne rakjak ledet?

(#27696) neduddki válasza tboy93 (#27695) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hovca akarsz meg, oreg vagyok es vaksi de a terkepolvaso szofita oleg vot eddi gminisdg , az utastermegvilagitasra is boven eleg a szofita mit akrsz diszkivilagitnia???:- )))

udv

neduddki

p.s. gyun eszembe a tegnap esti m3 szilasligeti levadaszasomnal a rendor leginkabb a dlr-ekre volt kivancsi, mondtam osrtam, mondja jaaaaa es ahogy nezi a 25-40cm is megvan, meg a d>60cm mondom ha mertunik:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27697) runner 125 válasza Integra (#27685) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

Nah igen, az biztos, h igazi teherautós az ajtó becsukása. Múltkor lekezeltem vastagon gumiápolóval körbe az összes gumit, segített valamelyest, puhábban csukódik, persze így sem prémium érzet.

Lövésem nincs az auto-hifi-hez, kérdezgetek a topikjában, komponens szettet javasoltak ott is, viszont azt csak akkor rakok be, ha valahogy sikerül ízlésesen a kis (magas?) hangszórókat felfogatnom a tükröháromszögbe. Google dobott ki egy HR-V-t, amibe szépen megoldották:

Jobban nem is akarok belebonyolódni, pont ezért, tudom h auto-hifi-re is el lehet verni szép összegeket.

NoLF

Köszönet.
2005-ös, utolsó kiadás, de csak 93k van benne, garantáltan. Most már 2 hónapja, h megvan.
Valahol hobby is, szeretem patikán látni minden használati tárgyam, persze ehhez az is kell, h erősen kivárjam az alkalmi vételt. A HR-V-re is úgy 6-7 hónapot biztosan vártam, a végén már a hahu-n és társain napi 3-4 órát töltöttem. :D

Jaffa75

Autóápolós topikban keresd kicsee-t, én is vele fogom megcsináltatni a két lámpát, nekem nagyon korrekt árat mondott és ő elég profin nyomja a polírozást. Azt mondja van jó néhány lámpa amit már kb 2 éve polírozott és még nem mattultak vissza. Érdemes talán azokat is wax-szal kezelni 2-3 havonta, de én azért húzok rá majd fóliát is.
Ezt a webet pár hetet mentettem el, én innen rendelek majd.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27698) orbano válasza runner 125 (#27697) üzenetére


orbano
félisten

ilyeneket Szakáll készít olcsón, szépen, nekem is volt ez a megoldás civicben, senkinek nem tűnt fel, hogy nem gyári, a mélyközéppel egyetemben :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#27699) Integra válasza runner 125 (#27697) üzenetére


Integra
titán

azért van ilyen hangja, mert semmilyen csillapítás nincsen az ajtóban, csak lemez és ablakemelő mechanika és rá a vízgátló fólia és az ajtó belső borítása.
autóhifi esetén dynamatolod az ajtó belsejét és a vízgátló fólia helyett is egy réteg dynamatot ragasztasz fel (miután lekapartad azt az okádék ragacsos fóliat persze :DDD), na utána teljesen megfog változni az ajtó csukódásának hangja és a hangszórók is sokkal jobban fognak szólni. ennek az olcsóbbik verziója a bitumen lapozás, ami nem olyan hatékony mint a dynamat és nehezebb is, de nem is fekszi úgy a pénztárcát.
meglehet így is csinálni, sok autóban ott van a tükör háromszögében, nekem az A oszlop aljában a műszerfalra van felfogatva, sok lehetőség van rá. ideális fülmagasságban az A oszlopban beépítve.
mondom, hogy drága mulatság lesz, ha nekiállsz.... :))
ahogy orbano is mondja, menj el szakállhoz, segít és nem vág át, és nem fogja rádtukmálni a legek rendszerét sem :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27700) orbano válasza Integra (#27699) üzenetére


orbano
félisten

nem nehezebb és egyáltalán nem kevésbé hatékony. itthon az EB-re szánt 8 milliós rendszerbe sem tesznek dynamatot. egy ordenáré átverés a marketingrizsájuk, pont ugyanolyan kutyaközönséges bitumen elasztomert használnak, mint a többi gyártó. ezek épületgépészetben ezer éve bevált anyagok (beleértve a dynalinert is), egyik gyártó sem fejlesztett semmi újat. a dynamat hozzáadott értéke az a felirat az öntapadós fólia hátulján, a doboz, és a marketing.
egyébként STP-t, vagy soudabandot érdemes használni. utóbbi vékonyabb, több rétegben kell felvinni, ami kicsit több meló, de a kényes, zegzugos részeken viszont jobb, mert könnyebben alakítható, illetve kevesebb kell, mert nem kell mindenhova 3 rétegben felvinni, elég 2, vagy 1 réteg a kisebb, nem annyira összefüggő felületekre, ami talán jobb is, mert kevesebb térfogat veszik el az ajtóból, ami jót tehet a hangszóró hangjának (lehet elrontani azzal ajtót, hogy túl sok szigetelést raknak bele).

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.