Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55041) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!
Vásároltam egy Seagate Basic 1TB-os külső USB 3.0-s 2,5"-os HDD-t, adatmentés, filmek, sorozatok, zenék tárolására... A problémám/kérdésem a következő: A HDS szerint "0 km-es", kifogástalan állapotban van, szektorhibák, gyenge szektorok nincsenek, olvasási felületteszt, és részletes önteszt szerint kíválló állapotban van. Az asztali PC-re ez a 2. külső HDD rádugva, mindkettő USB 3.0-n. A sebességtesztjei jók CrystalDiskMarkt 8 alatt. A gond ott van, hogy a régi külső vinyóról, erre az újra tökéletesen tudok nagyobb fileokat/mappákat is másolni, stabilan 100MB/sec körül. Akár 40 GB-os mappákat, fileokat is. Direkt letöltésre pedig nagy fileok esetében nem tudom használni az új HDD-t, mert pl. p2p-nél maximális sebességgel elkezdi letölteni a több fileból álló 40-50GB-os mappát, és szép lassan veszít a letöltési sebességből, majd a p2p-kliens I/O hibára hivatkozva (szemafor időtúllépés, vagy ilyesmi), becrashel, és lefagy az egész PC, amíg le nem húzom ezt az új Seagete HDD-t... Valahol azt írták, hogy ez a HDD, A Seagate Basic, SMR-technológiás vinyó, és ezért a fennálló jelenség... ami magyarán annyit jelent, AZ SMR tecnológiából adódóan semmi baja a HDD-nek, csak NAGY FILEOKAT ÉLBŐL NEM TUDOK RÁ LETÖLTENI, csak a rámásolt adatokat OLVASNI TUDJA MEGFELELŐEN...? Amikor egy másik HDD-ről MÁSOLOM/MENTEM ÁT A 40GB-os mappát, benne a 4 GB/db videofileokkal, akkor kifogástalanul működik... Valahol azt javasolják, hogy futtassak egy felület újrainicializálást a HDS-sel, és AKKOR kiderülne, hogy minden rész írható-e a lemezen...? De az a gond, hogy már félig tele mentett adatokkal... :U Részletes öntesztet, felülettesztet olvasásra, elvégeztem a HDS-sel, ott minden hibátlan... Kisebb 3-4GB-os fileok letöltésénél, kifogástalan, nem ír ki I/O hibát a p2p letöltésénél, simán lejön pl. egy sorozat-epizód a netről. Csak nagy méretű cuccoknál csinálja... Magyarul: nem tudom, hogy a 3 napos HDD a hibás-e, vagy "csak" az SMR-technológia miatt vannak ezek a jelenségek...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.