Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18901) szijartg válasza liksoft (#18897) üzenetére


szijartg
senior tag

Csináltam pár képet... Neked biztos többet mondanak amik a SMART fülön vannak!
És igen, ismét 100%os minden!
[link]
[link]
[link]
De, ahogy én kiveszem szerintem nincs vele gond!
Lehet, hogy az előző tulajnál a kábelnél vagy a sata csatinál gondok voltak és azért jelzett hibát?
Most kipróbálom, hogy tele rakom cuccal... ha marad akkor nyugodtan rakhatom rá az op rendszert.

(#18902) liksoft válasza szijartg (#18901) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART fülön nézd meg a 197 és 198 attributum értékeit, ott látható, hogy csak vizsgálat alatt voltak szektorok. A szokásos tápellátásra tippelek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18903) mr_ricsi válasza wallair (#18898) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"de nincs sem nekem, sem havernak. "
Miért, eddig nem egy SATA kábellel próbálgattátok :F

"a dolgomat igazából meg sem oldja, mert nekem arra volna szükségem, ahogy az 500-as winyó egy teljes értékű lemez legyen a gépemben. "
Ha már fel tudtad rakni a Win alá, törlöd róla a Windowsos mappákat és bootfájlokat, aztán működik jól. (Főleg, hogy még saját betűjelet is kap a Windowsodtól.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18904) mr_ricsi válasza tomic (#18899) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 4 kérdésemből csak egyre válaszoltál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18905) tomic válasza mr_ricsi (#18904) üzenetére


tomic
addikt

Felpörög. Nem jön rendellenes zaj belőle.(szerintem)Másik gépben nem tudom kipróbálni, de mivel új alaplapom van és ezzel sem megy gondolom ez is kilőve.
Kábelezés rendben. próbáltam másik satával és másik helyen is.

(#18906) szijartg válasza liksoft (#18902) üzenetére


szijartg
senior tag

Akkor végül is, lehet hogy a tápja volt a kaki a srácnak akitől van a vinyó?!
És nincs mitől félnem ugye? Mehet rá a rendszer?

(#18907) wallair válasza mr_ricsi (#18903) üzenetére


wallair
csendes tag

"Miért, eddig nem egy SATA kábellel próbálgattátok :F"
A SATA csatolófelülete megengedi, hogy a winyót működő rendszerre csatlakoztassam?!?! ha arra akarsz utalni, hogy igen, akkor ez nekem nem triviális információ, én kérek elnézést.

"törlöd róla a Windowsos mappákat és bootfájlokat, aztán működik jól."
lehet, hogy nem voltam telesen konkrét, de végig arra próbáltam rákérdezni, hogy az MBR letörlésével megoldódik e a problémám. ezek szerint nem kell azt piszkálnom, elég fizikailag letörölni az általad említett mappát és a gyökérből a szokásosakat és kész.

(#18908) tusi_ válasza tusi_ (#18762) üzenetére


tusi_
addikt

A probléma ismét adott.

Most ugyan nem ír ki hibás eszközt, viszont rádugás után meg akarja formázni és csak az egyik partíciót tudja olvasni a másiknál kifagy a Total Commander.
Ez már tuti nem a rack hibája. Megformázzam a vinnyót??

eat, sleep, play, replay

(#18909) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Reggel betettem egy DVD-irót, és szerintem sz*r volt a kábel, mert innen ment egy Y elosztóval a hdd-mhez az áram, és bekapcskor megfagyott a eszközök keresésénél. Kikötöttem az írót, aztán a hdd-t, és a HDD csinálja. Felpörög, a memória ellenőrző résznél, de mikor nézi a SATA eszközöket a LED elöl veszettül villog, és ott megáll.
Kuka?

(#18910) liksoft válasza [CS]Blade2 (#18909) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elképzelhető, ha a hibát megszüntetted, és akkor is ezt csinálja. A gyári adatokban tehetett kárt, ha hibás tápot kapott. Ritka, de nem zárható ki ez a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18911) Imco válasza [CS]Blade2 (#18909) üzenetére


Imco
őstag

A leírás alapján akár az is lehet. Azért ennél egy kicsit komolyabb tesztet is megejtenék.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18912) [CS]Blade2 válasza liksoft (#18910) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha csak ez a 320-as samut kötöm be akármelyik kábelel, akkor is megáll rögtön az elején a sata eszközök keresésénél.
Rendesen elindul a hangjából ítélve, és nincs égett szaga sem.
Mit tudok még megpróbálni? Az a gáz, hogy ez a rész még bios előtt van, és ott megáll, így még oda sem tudok benézni, ha be van kötve.

(#18913) szijartg válasza liksoft (#18910) üzenetére


szijartg
senior tag

Szerinted telepíthetem a raptorra a rendszert ilyen tulajdonságok mellett amit fentebb a SMART mutat?
Vagy még teszteljek?

(#18914) Yellow73 válasza Imco (#18879) üzenetére


Yellow73
tag

Természetesen külső tápos a masina.
Mikor bekapcsolom, illetve rádugom az USB portra, rendesen felpörög a vinyó, meg elkezdi telepíteni a drivert, de mindig leáll az alábbi hibaüzenettel:
"Az eszközkezelő telepítése sikertelen volt".
És nem látható a külső meghajtó. Tehát itt inkább szoftveres, illetve driver-probléma van.
Természetesen a csomagban semmiféle telepítő lemez nincs, a Teviont (Chili-green-t) forgalmazó osztrák cég honlapján sem látok semmi driver-supportot. És a Windows update sem talál semmi drivert a cucchoz.
Egyébként maga a minősége elég meggyőző, legalábbis amennyire külsőleg meg lehet ítélni. Amikor felpörög, akkor se rezonál, nincs nagy hangja, szóval ha tudnám használni, biztos jó lenne :)
Erős a gyanúm, hogy ha kicserélném, ugyanígy járnék.
Kipróbáltam a régi külső vinyóm sima USB 2-es kébelével is, azzal is ezt csinálja.
Lehet ez attól még USB 3 - USB 2 kompatibilitási gond?

[ Szerkesztve ]

(#18915) Yellow73 válasza mr_ricsi (#18888) üzenetére


Yellow73
tag

Így van, külső tápos.

Szóval valami fogódzó?

(#18916) liksoft válasza [CS]Blade2 (#18912) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor kukának tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18917) liksoft válasza szijartg (#18913) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy alapos teszt ahol a hőmérsékletre is figyelsz, nem ártana.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18918) szijartg válasza liksoft (#18917) üzenetére


szijartg
senior tag

Mivel teszteljem?
Tegnap adatok mentek oda vissza, Hőmérséklet akkor elérte a 27-29fokot. Elég jól szellőző házam van, és a fűtést is kikapcsolták már a lakásban :DDD

(#18919) [CS]Blade2 válasza liksoft (#18916) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Gondoltam, hogy onnantól bukta minden lehetőség, hogy nem megy el vele a BIOS-íg, de gáz, hogy egyébként meg felpörög, tehát kap áramot, jó a hangja, és nincs sérülés a nyák-on, sem a csatinál, mégis annyi neki. :(

(#18920) MoKiLoK


MoKiLoK
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos fizikai sérülés miatt (én voltam béna), a HDD pcb-ről lepattant néhány alkatrész.
Ez egy samsung 500 Gb-os, HD501LJ tipusú winyó, jelenleg használhatatlan (a sérülés előtt semmi probléma nem volt vele).
Mellékelek egy képet (nem a sajátomról), amin bejelöltem, hogy melyik lokációkról pattant le chip alkatrész (R,C a piros kereten belül).

Nagyon örülnék neki és nagyon megköszönném, ha valaki tudná a képen levő crd-ken levő alkatrészek értékét (vagy le tudja mérni a sajátjáról, vagy van információja róla) és megírná nekem!
Az alkatrész beszerzés nem probléma, elektronikai gyárban dolgozok... :)

Köszönöm!
Üdv!

(#18921) liksoft válasza szijartg (#18918) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább az a kérdés, 45 vagy 50 körül hogyan muzsikál. Nyáron lesz olyan, és ne legyen meglepetés. A gyári tesztprogrammal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18922) szijartg válasza liksoft (#18921) üzenetére


szijartg
senior tag

Jogos :R
Letöltöttem, most fut rajta egy extended test... ha ez passed lesz, akkor elvileg nyugodt szívvel mehet rá az op rendszer, igaz?

(#18923) win7777


win7777
aktív tag

ebben szeretnék segítséget kérni ezzel a hdd-vel mi történt.javítható-e és használni lehet-e így?
szép napot!

köszönőm!

Phenom x4 B55 3.7GHZ 1.325v CORSAIR h50/4GB KINGSOTNE HYPER-X/HD5830/RAPTOR/ASUS 22VHD/42"NEC/COOLER MASTER ELITE 430/FSP BLUE-STORN/ÉS MÉG SOK MÁS:)I7 870 ..STB

(#18924) win7777 válasza win7777 (#18923) üzenetére


win7777
aktív tag

Phenom x4 B55 3.7GHZ 1.325v CORSAIR h50/4GB KINGSOTNE HYPER-X/HD5830/RAPTOR/ASUS 22VHD/42"NEC/COOLER MASTER ELITE 430/FSP BLUE-STORN/ÉS MÉG SOK MÁS:)I7 870 ..STB

(#18925) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Ma vettem egy Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ) winyót.

Sata kábellel rádugtam a gépre és a win7 nem látja. Biosban , everestben és hd sentinelben is látható.

Azonban nem tudok rámenteni semmit,mert a sajátgépen belül nem látszodik?

Mit kell tenni? Elöször van két winyó a gépembe...alaplap Gigabyte GA-MA78G-DS3H

(#18926) Thrawn válasza Scoobyka (#18925) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18927) tomic


tomic
addikt

[link]
Erre valaki.

Annyival kiegészíteném hogy: Felpörög. Nem jön rendellenes zaj belőle.(szerintem)Másik gépben nem tudom kipróbálni, de mivel új alaplapom van és ezzel sem megy gondolom ez is kilőve.
Kábelezés rendben. próbáltam másik satával és másik helyen is.

[ Szerkesztve ]

(#18928) liksoft válasza tomic (#18927) üzenetére


liksoft
nagyúr

Firmware sérült. A 7200.11 képes zárolni magát. Ez egy ismert hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18929) mr_ricsi válasza [CS]Blade2 (#18909) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Felpörög, a memória ellenőrző résznél, de mikor nézi a SATA eszközöket a LED elöl veszettül villog, és ott megáll."
Várj türelemmel akár negyed vagy fél órán át. Úgy sem ismeri fel?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18930) bikfic1


bikfic1
tag

sziasztok.
vettem 1 hónapja egy wd10ears terrás hdd-t.
két partició van rajta, egy kisebb amire xp-t tettem, egy nagyobb amin adatokat tárolok.
tudom hogy nem javasolták rendszernek mert lassabb mint a többi 7200 rpm-es hdd,
de ennek ellenére mégis elégedett vagyok a sebességével.nem lassabb mint az előző seagate-m.
sőt másolásban gyorsabb jóval.
és a hőmérséklete sem emelkedig 30 foknál magassabbra.
a gondom a hangjával van. Nagyon csendesnek írták,
de nálam nagyon gyakran, pár másodpercenként mély puffogó de lehet hogy inkább kattogó
hangot ad ki és nem csak műveletkor, de amikor nen végez szinte semmi műveletet sem akkor is.
ez a rendszeres zaj nagyon zavaró használat közben és félek hogy előbb utóbb meghibásodáshoz vezet.
a szervízeseknek írtam erről, de míg nem vizsgálták meg addig nem tudnak mondani semmit sem.
viszont ha beküldöm nekik akkor a szállítási költséget nekem kell fizetni. az meg kb 5 ezer
lesz így.
hard disk sentinel és más program sem lát semmilyen hibát, de szerintem ez a fura zaj nem normális.
tapasztalt már valaki ilyet ennél a típusnál?
mit javasoltok, mit lehet tenni ilyenkor?
ez már elég ok arra hogy kicseréljék egy másikra?
válaszokat előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#18931) Boco10


Boco10
csendes tag

Üdv!

Nekem a következő problémám van:

A minap vettem 2db Samsung HD502HJ vincsesztert. Azt szerettem volna elérni, hogy RAID0-ba legyenek kötve.. Eredetileg volt 1 vinyó a gépben. Megnéztem leírásokat hogy kell a BIOS-ban beállítani, de mikor kiválasztom hogy RAID-ben szeretném a SATA csatlakozókat és beállítom a RAID0-át + 1 különálló vinyó, akkor a Windows indításkor, kék halállal leáll a gép. Ha viszont hagyom az eredeti IDE beállítást, akkor viszont tovább megy. Windowson belül be tudtam állítani hogy a két vinyó RAID0-ba legyen kötve.

De nekem úgy kellene mint ebben a videóban: [link] . Az a bökkenő, hogy a BIOS-ban nekem nem egészen így jelennek meg a beállítások és nincs külön beállítási lehetőség melyik portokat akarom raidbe szedni.
A fő probléma pedig az, hogy berakom a Win7 lemezt, betölt a kék háttér és megáll a telepítés. 3 fajta Win7 et próbáltam és mind a 3-nál ugyanaz a hiba jött elő.

Az alaplapom: 880GM-UD2H

Ötleteket, tapasztalatokat szívesen fogadok!

Előre is köszönet!

(#18932) Yellow73


Yellow73
tag

Továbbra sem megy a Tevion 350211 típusszámú, külső tápos 1,5 TB 3,5" vinyóm.
Az eszköz nem indítható el (Kód: 10)
Hiába próbálom frissíteni a drivert, az elvileg a legfrisebb.
Továbbra sem látja sem a Windows, sem a lemezkezelő alkalmazás, semmi.
Egyedül az eszközkezelőben látszik, hogy hiba van az USB háttértár körül, de a hibaelhárító nem tud vele mit kezdeni.
Akkor most mi van?
Kétségbeesetten várom segítségeteket

(#18933) Yellow73


Yellow73
tag

Ez a kérdéses vinyó, csak nem Chili Green, hanem Tevion branddel (gyártó ugyanaz a Quanmax AG nevű osztrák cég):
http://www.chiligreen.com/shop/datenblaetter/11400280%203,5%201,5%20TB%20USB3.0%20HDD.pdf

Az eszközkezelő screenshotja:
[link]

(#18934) liksoft válasza Yellow73 (#18933) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg lehet hibás is? Az eladó helyen nem kéne tudniuk segíteni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18935) Yellow73 válasza liksoft (#18934) üzenetére


Yellow73
tag

Szerinted az ALDI-ban ki ért hozzá? ;] :))

Írtam a Quanmax AG-nak egy szerelmeslevelet, kíváncsi vagyok, válaszolnak-e, és ha igen, mit?

[ Szerkesztve ]

(#18936) liksoft válasza Yellow73 (#18935) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Tehát nem a régi-régi reklám szerinti vásárlás volt. (Cipőt a cipőboltból.) Sajnos, hogy ott ki a felelős a garanciáért, azt nem tudom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18937) Imco válasza Boco10 (#18931) üzenetére


Imco
őstag

Elolvastam egy GA-880GM-UD2H (rev. 1.0) leírását. Egy szóval sem támogatja a raidet.
Na már most ha ez tévedés is, akkor is sok mindenen elszállhat a dolog.
Kérdezz meg valaki szakit a környezetedben.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18938) Imco válasza bikfic1 (#18930) üzenetére


Imco
őstag

Amíg nincs baja, nem fogják garizni emelt zajszint miatt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18939) tomic válasza liksoft (#18928) üzenetére


tomic
addikt

És akkor ez orvosolható, vagy kuka?

(#18940) szijartg válasza liksoft (#18921) üzenetére


szijartg
senior tag

Uram! Tegnap éjfélig futottak a tesztek, hőmérséklet 30fok fölé nem ment :(
Először tanácsodra a gyári teszt progit futtattam. Quick és extended testet, mindkettő jó lett!
[link]
Majd futtattam jó pár tesztet a hd sentinelből! Különböző felület teszteket!
[link]
[link]
[link]
Szerinted, így már megnyugodhat a lelkem?
Bár, ahogy az aláírásodban van... :C

(#18941) MoKiLoK válasza MoKiLoK (#18920) üzenetére


MoKiLoK
csendes tag

Szóval egy nagytudású sincs itt, aki tudna segíteni nekem a fenti problémában?

(#18942) [CS]Blade2 válasza mr_ricsi (#18929) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Este még 1x megpróbáltam, csak beköttetem az asztalon, és működött, ahogy kell.
Aztán jött az érdekes rész:
Kikapcs, bekapcs, és megint nem, de most nem megált, hanem egyáltalán nem kapott jelent a monitor. Kihúztam az érintett hdd-t, de semmi, aztán kihúztam a másik hdd-t és a odd-t, és megint semmi. Kivettem egy ramot, és elindult. Aztán tovább próbálgattam, vissza a ram-ot, vissza a rendszer hdd-t, és újra a hibásnak vélt hdd-t, és megint no signal. Végül mikor bent volt a 2 hdd és a 3 ram, 2,05V-ról a ram-oknak adtam 2,1V-et, visszaraktam a 4ramot, és most már jó.
Szerintem az a gáz, hogy 4éve sz**rá van fesz.elve a cpu tuning miatt, 2éve még jobban a ramok miatt (asus p5b marhára nem szereti a 4 modult, alapból 1,8 helyett 2,05V kellett nekik)(P965 / ICH8), és ezt kezdi megérezni a lap, és ettől sz*rakszik már a sata vezérlés is.

(#18943) Boco10 válasza Imco (#18937) üzenetére


Boco10
csendes tag

És esetleg valami tipp a Win7 telepítési problémára?

Előre is köszi.

(#18944) Imco válasza Boco10 (#18943) üzenetére


Imco
őstag

A kék háttér önmagában nem hiba, hanem okozat.

Egy HDD-vel is megáll az install?
Ha a W7 telepítő nem megy végig, vagy leáll, az szinte 100% hogy hw hiba.
Esetleg rossz bios beállítás.

A konfig ismerete-vizsgálata nélkül nem tudhatom mi a probléma.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#18945) Imco válasza Boco10 (#18943) üzenetére


Imco
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#18946) Eksis pepe


Eksis pepe
csendes tag

Üdv

Nem rég raktam össze az új gépem és adattárolásnak vettem egy 500gbos vinyot. Amikor megvettem megnéztem semmi baja nem volt majd amikor meglett minden alkatrész a gépemhez beleraktam és most csak kattog. Mintha meglenne akadva benne valami felakar pörögni de megakarad. Evvel a problémával lehet valamit kezdeni vagy kuka?

A nyúl az egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!

(#18947) Boco10 válasza Imco (#18944) üzenetére


Boco10
csendes tag

Igen 1 az eredeti HDD-vel is megáll az install. Próbáltam kivenni a videókártyát és alaplapi vidi kártyával feltenni de úgy is megállt. A BIOST -reseteltem. Több gépen próbáltam a lemezt mindegyiken ment.

ÉS egyszer már telepítettem rá, akkor simán ment minden....

[ Szerkesztve ]

(#18948) Imco válasza Eksis pepe (#18946) üzenetére


Imco
őstag

Ne már!
Egy kis infót adhatnátok!

Csak 1-2 legalább! Tipusa? Táp? Rendszer-nem rendszer? Teszt progik mit mondanak róla? Biosban látszik? Elindul vele a gép? Miből állt az "Amikor megvettem megnéztem semmi baja nem volt " megállapítása? Másik gépben is csinálja?

A korrekt segítség nyújtáshoz kb. ennyi elég indulónak!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18949) Imco válasza Boco10 (#18947) üzenetére


Imco
őstag

Pedig ez valami hw gubanc lesz.

Nem tudok többet segíteni, mert szűrni kéne az alkatrészeket.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18950) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem a napokban egy WD 1TB-os 7200 fordulatu SATA 3.0-as vinyót. (Az alaplapom a SATA 2.0-át tudja csak).
Partition Magic 8.0-val akartam rajta létrehozni 2 particiót.(NTFS, win.xp-re) Először csak 1 particiót akartam teljes méretben.
Elidult a particio létrehozása és kb.95%-nál kiírt egy hibaüzenetet:
"Error # 4. Bad argument / paramater."
Ezek után már nem tudtam semmit sem csinálni.
Kilépve a Partition magic-ból, a gép látja a vinyót, 931,5 GB méretű. Tudok rá másolni és törölni, jónak tűnik a cucc, csak nem tudom 2 részre osztani. A "Sajátgép"-ben is próbáltam újra formázni, sikertelenül
A NORTON Disk Doctor nem mutat hibát. A lemez töredezettség-mentesítővel is megpróbáltam kicsikarni valami hibát, de nem jelzett problémát az sem.
Mi lehet a gond?
Esetleg tudnátok javasolni valami komolyabb vinyó ellenörző programot?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.:Sasa

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.