Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Dani_kp #62534 üzenetére

    Én anno ezt vettem magamnak. Most valami brutálisan drága én még 52.000 Ft-ért vettem. A tömegét és a teljesítményét szerintem hiába nézed ezeknek a belépő kategóriás gépeknek önmagukban, nem (csak) az a fontos. Az enyém is csak 42 Kg és 550W, de még a CNC marógéphez is gyártottam vele alkatrészeket (~0,1-0,2 mm a főorsó ütése, amit előpontozással szépen lehet ellensúlyozni). DE szerintem az ilyen olcsóbb gépeknél a legfontosabb a főorsó csapágyazása és úgy általánosságban a futása/mozgása minden értelemben és irányban, a tömeg és a teljesítmény orvosolható, ha csak azzal van baj, de ha a főorsó üt, vagy kézzel akár mm-eket is lehet rajta mozgatni, akkor megette a fene. ;)

    De ha tudod még egy kicsit a jövőben bővíteni az anyagi lehetőségeidet, akkor érdemes aprón nézni régifajta (sok magyar is szokott lenni jó állapotban) oszlopos fúrókat. Ilyeneket pl. (nem tudom, hogy pont ez milyen állapotú, csak példának dobtam be). Apumnak 20k-ért vettünk anno magyar asztali gépet (ilyet, mint itt a baloldalon). Olcsón odaadták mert "rossz volt". Egy teljes generál után (nagyságrendileg 10k volt az összes csapágy (4 darab) cseréje) lényegében tökéletes lett a gép és már vagy 10 éve hibátlanul és pontosan teszi a dolgát. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés