Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) lenko válasza Skillet (#14087) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem is a felninek, hanem pont a lakknak...

"szerinted a peremvédő hiányától lesz az összkép csúnya?"

Így-így, gagyi hatású. Vagy szintúgy gagyi a peremes gumid, és azért mutat szarul. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#14102) Kornel válasza lenko (#14101) üzenetére


Kornel
veterán

érdekes mód évek óta az alu felni van fent az autóimon télen, és hibátlanul ússza meg a hatalmas teleket.
kemény telek vannak ám, kell a csúf acél felni a gagyi téli gumival...

(#14103) diegho válasza rbalint88 (#14099) üzenetére


diegho
nagyúr

Van 8db felnim. De egyszerű a matek. Itt azt írtátok 50k-t bír ki egy CC, ugyanennyit bír a külön téli, külön nyári. Ha évente 15k-t használod az autót, az 3 év és egy kicsi a CC-vel, 6 év és egy kicsi a téli+nyári garnitúrával, tehát pont akkor fog öregedés miatt cserés lenni, amikor elkopna. A 34000 nem tudom hogyan jött ki, biztos meg tudod magyarázni azt is, akárcsak azt, hogy 6 év és 100k km-re hogy a fenébe lehetne jó alternatíva a CC, amikor kétszer meg kell venni, a téliből és a nyáriból viszont 1-1 garnitúra elég, viszont jóval olcsóbb. A sebességindex pedig kit érdekel? 130 km/h a megengedett maximum az országban nem? Egy 185/60 R15 méretű gumis autón minek legyen 300-at tudó gumi, amikor 150-et sem fog látni sosem?

A teszteket pedig azért kérdeztem, mert nincs olyan elismert oldalról származó teszt az Apollo 4 évszakosról, aminek akárcsak az első kezdőbetűjét biztosan igazra lehetne venni. A SUV gumis tesztet hagyjuk, az jelen pillanatban senkit nem érdekel. Személyautóról van szó normál méretben.

[ Szerkesztve ]

(#14104) lenko válasza Kornel (#14102) üzenetére


lenko
aktív tag

Ezzel(16"), és peremvédős télivel nem olyan rossz az. ;)

(#14103) diegho A CC lusta fillérjóskáknak van. Akik azt hiszik, hogy megéri, de nem... :D
Nekem nem gond évente 2x30percet kereket cserélni...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#14105) rbalint88 válasza diegho (#14103) üzenetére


rbalint88
addikt

nyilván 100ezer km-re (ha mész annyit) nem éri meg, nem is hypermilereknek ajánlottuk. ha van 8 felnid, akkor más a matek, de azt valahol egyszer kifizetted. a 34400 úgy jön ki, hogy van 4x3600Ft a gumik között és számoltam 20ezret a felnire, mert a legcsövesebb acélfelniért is elkérnek ennyi, ritkább darabnál még több. (nekem 30 lett volna a 4 nem hibátlan acélfelni, 50 volt a patika alu, így azt vettem.)
amúgy nálunk a kicsit bővebb családban a 3 autóból 2-re tök elég lenne bármilyen négyévszakos (splash 5k/év, astra g 7k/év), nekem is elég lenne a futás szempontjából (10-12k), csak nyáron autózom olyanokat, ami igényel egy jó nyárit. a hankook ventus prime 3 nagyjából beváltotta a hozzá fűzött reményeket, de lehetne keményebb az oldalfala, egyébként szépen tapad.
de a CC-re 50ezre írnak, nem tudom egy rendes gumi mennyi, de pl az astrán a hankook w442 3 szezon alatt eléggé elkopott, míg a kumho kh17 alig kopik (meg nem is tapad).
300-at nem kell tudjon, de pl németeknél az a mondás, hogy a nyárinak az autó végsebességét meg kell haladnia, a téli lehet egyel alatta. (pl 220 a végseb, akkor a nyári 240-es V-s, téli 210-es H-s) az meg nettó demagógia, hogy 150-nél nem megy többet itthon ;)

(#14106) choco01 válasza diegho (#14103) üzenetére


choco01
addikt

Egy VW tiguan számomra ugyan annyira szgk. mint egy H astra.[link]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#14107) Kornel válasza lenko (#14104) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos szép.
Inkább fenyeztetnek egy alut újra 3-4 evente, mint acelfelnivel jarjak télen.

(#14108) diegho válasza rbalint88 (#14105) üzenetére


diegho
nagyúr

A 8 felnit az autóhoz kaptam ajándékba, nem adtam érte semmit. A 34000 azért sántít, mert a téli+nyári (Firestone és Kumho) össz ára és a CC ára között van 3600, tehát 3600*4=14400 pénz. Az 50k-val amúgy eléggé alá lőttem a téli+nyári gumival. A cégautóinkon mindig budget gumik vannak, Kumho, Barum, Friestone stb. és éves szinten van amikor 110k-t mennek, olyan 60/40 megoszlásban, de az 50/50 sem elképzelhetetlen, minden évben új garnitúrát kapnak, de mindig marad rajtuk annyi minta, hogy még simán mehetnének pár hónapot, pedig szinte mindig 7 személy van az autókban és nincs kímélve.

A CC majmolást azért nem értem, mert még senki nem tudja mi lesz 3-4 év múlva. Mennyire fogja ezt a forradalmi újítást érinteni a kopás, mennyire fognak a tulajdonságai változni attól, hogy folyamatosan az autón vannak a 35 fokos melegben és a -15-ös hidegben is stb. Én beszéltem erről olyan gumissal, aki már lassan 40 éve a szakmában van, de ő is azt mondta, hogy majd 3-4 év múlva kiderül mennyire jó.

A 100k km-t nem értetted. 6 év és 100k km-ben gondolkodva és a jövőt nézve. Oda két garnitúra CC kell (2x23x4 tehát 184k esetemben), míg téliből és nyáriból is elég 1-1 garnitúra (107k esetemben), tehát hosszú távon rengeteget tudsz spórolni, ha nem CC-t veszel és van 8 felnid, sőt ha veszel felnit, akkor is jóval olcsóbban jössz ki.

(#14109) Kornel válasza diegho (#14108) üzenetére


Kornel
veterán

Az én méretemben pont nem igaz.
Gyakorlatilag egy használható téli gumi drágább, mint a CC.
És a nyári se sokkal olcsóbb.
225/45 r17

(#14110) rbalint88 válasza diegho (#14108) üzenetére


rbalint88
addikt

értettem a 100k km példát, írtam is, hogy akkor nem éri meg. az 50ezres CC élettartamot nem venném készpénznek, lehet elfutja az is a dupláját egyébként. sok mindentől függ, például attól is, hogy ki hogy kanyarodik.
a valamilyen formában kifizeted dolgot a felninél arra értettem, hogy lehet, hogy adják az autóhoz, de valószínű bele van kalkulálva az árba :)
azért meg nem mindenki hülye és te vagy helikopter, mert pont ilyen kicseszős gumiméreted van négyévszakos szempontból :P

lenko: főleg a két felső, padkázott dísztárcsa igazán szép ;] vannak autók, amire egyszerűen prosztóság a dísztárcsa. Alfára se tettem volna jó szívvel acélt, de mivel nem is volt drága hozzá képest az alu, így főleg nem volt kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#14111) csibor válasza diegho (#14103) üzenetére


csibor
őstag

185/60 r15 Megane I használok Apollo-t idáig megvagyok elégedve vele. 1 hete vezettem 200km-et vredestein quatrac 3 gumival. Semmivel nem rosszabb az enyém

(#14112) Gergőke88 válasza csibor (#14111) üzenetére


Gergőke88
addikt

És ezen a 200km-en volt mindféle korulmeny? Viz,Ho,jeg stb?
Mert ha nem akkor felesleges komment volt... :U

(#14113) diegho


diegho
nagyúr

Én egy valamit nem értek. Ott az SUV teszt, azt mondja az Apollo ugyanolyan jó, mint a Vredestein, de volt ide linkelve egy 4 évszakos teszt, amiben a Vredestein fos volt [link]. Ha a kettőt összerakom, akkor az Apollo ugyanolyan fos, mint a Vredestein, csak kicsit olcsóbban ugye?

(#14114) Kornel válasza diegho (#14113) üzenetére


Kornel
veterán

Gute fahrt.
😂

Sok helyen jegyzik.
Johogy nem a gagyi autonavigatoros tesztet vesszük etalonnak.

[ Szerkesztve ]

(#14115) Gergőke88 válasza Kornel (#14114) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig az a szentiras itt ;]

(#14116) diegho válasza Kornel (#14114) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a problémám. Mindegyik tesztet etalonnak tekintik itt. Ha az egyik azt mondja, hogy a Nexen a legjobb, akkor mindenki elmegy Nexen-t venni, hiába szarabb, mint egy felnire húzott koton. Van pár abszolút szubjektív teszt az Apollo-ról, de mégis ajánlott lett, miért?

(#14117) Kornel válasza diegho (#14116) üzenetére


Kornel
veterán

Mert gyakorlatilag quatrac 3 atnevezve.
Ugyanabban a gyarban készül Hollandiaban.
Én nagyon sokat keresgettem utána, gyakorlatilag ott erős, és ott gyenge, ahol a quatrac3.
Az apollo meg is mondta, európában személyautóknal a vredestein az első márkájuk, az apollo a másod márkájuk. Teherautónal fordítva.
Tehát úgy is nézheted, hogy az apollo olyan, mint a continentalnak a barum.
Még mindig jobb, mint a kínai lim lom, vagy a japán falken.
És nem mellesleg kva jól néz ki, múltkor már linkeltem, gondolkoztam is rajta.

Gergo88: azt a tesztet hatóságilag betiltanám.
Amit ott művelnek teszt címén az vicc, szerintem 10-en összeállnank itt, hitelesebb dolgot tennénk le az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#14118) Skillet


Skillet
addikt

mert az ilyesmi "teszteket" kellene nézni ;)

KATT
de itt rengeteg gumiról van vélemény, nem csak a CC-ről. :))
eszerint vettem a Falkent is. nem csalódtam.
amúgy a gumik le/fel szerelését szoktátok számolni?
az én méretemben az is lenne vagy 16e ft évente.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14119) csibor válasza Gergőke88 (#14112) üzenetére


csibor
őstag

Ha vigasztal nekem is csak 20 perc eső volt még. Szóval mindkét gumit azonos feltételek közt használtam. Hidd el ha télen szar lesz a gumi, ugyanúgy lefogom írni. Kell az okoskodás. Megnézed a másik hozzáoszlásom láthatnád hova ajánlottam azon kevés futás alapján a CC képest.

(#14120) baluka6


baluka6
aktív tag

Egyébként ha már szóba kerültek a tesztek, sokszor hivatkoztok itt az ADAC tesztre és lehúzzátok pl az Autónavigátorost. Miért?
Az ADAC teszt nem 1-szer bukott meg, hogy csak a pénzről szól és szerintetek mégis az a mérvadó?

A másik pedig a Hankook gumik... pár éve léptek be a köztudatba, mióta a csapból is a hankook reklám folyik. Előtte a Michelin volt mindenhol és mindenki azt vette/ajánlotta. Most ugyan ez van, csak a Hankook-nál. Bár ár/érték arányban elvileg jók...

(#14121) kenguru99 válasza baluka6 (#14120) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Az ADAC teszt nem 1-szer bukott meg"

Azt megmondod, hogy hol és mikor bukott meg az adac gumiteszt?

(#14122) Kornel válasza baluka6 (#14120) üzenetére


Kornel
veterán

sehol nem bukott meg az adac gumiteszt.
és kb. hozza a valóságot, ha nem csak a neten nézegeted a gumikat.
adac teszt miatt vettem anno PC5-öt, szerintem vizes tapadásban nem sok jobb gumi van nála.
falkent csak közepesre hozta legtöbbször, gondoltam én, hogy majd én tudom, és jó lesz az, de nekem a téli falken HS449 se jött be, annyira se, mint egy barum korábban.
persze sok minden DOT (évjárat) és méret függő is, de az adac teszten jól szerepelt gumiban még nem csalódtam egyszer se.

ellenben ezek az évek óta készülő autonavigatoros tesztek viccel érnek fel, műgyantán tesztelik a jeges viszonyokat, havat életbe nem látnak, ha épp nem esik 1 cm hó véletlenül, stb.
hogy lehet négy évszakos és/vagy téli gumit tesztelni valódi hó és jég nélkül? :Y
meg ez a bridgestone tesztnyertes teszt, egy vicc.
mutasson már bárki egynormális tesztet, ahol bridgestone nyert :N

(#14123) lenko válasza rbalint88 (#14110) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez csak egy guglizott kép, az enyémet nem rágta meg az egér. :)
Ritkább autókhoz drágább az acél. Nekem 20k-ba volt a 4db 16-os acél.
Télen rosszabbak az utak is, az acél erősebb is, persze ha deformálódik akkor kuka.
Az alut viszont legtöbbször hamarabb kell görgőzni, mint a lemez deformálódna.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#14124) rbalint88 válasza lenko (#14123) üzenetére


rbalint88
addikt

Es mennyi a disztarcsa? ;) ahogy en neztem, nem eri meg annyira az acel. 15-16"-ban 30-60 kozott kapsz alufelnit, acel+tarcsa se all meg 30, de inkabb 40 alatt.
Gorgozest meg hagyjuk, eddig egyiket se kellett, sot az audi pepperpot felni olyan utest kapott, hogy a gumi puklis lett es a lengokar elhajlott, de a felni ra se bagozott...

(#14125) lenko válasza rbalint88 (#14124) üzenetére


lenko
aktív tag

Dísztárcsa 9 volt, így 29.
16-os gyári felnit, meg nem kapsz még karcosat sem, 40-45 alatt. Ami néz is ki valahogy az 50-55.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#14126) choco01 válasza lenko (#14125) üzenetére


choco01
addikt

Gyári lemezfelni 16-os makulátlan állapotban akkor nem sok 7.000ft/darab áron?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#14127) lenko válasza choco01 (#14126) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha szép a festés nem drága, más kérdés, hogy ér-e neked +8e-t összesen, az enyémen pár rozsdapötty volt, amit takar a tárcsa, tehát oly mind1, futásra jók legyenek nálam az volt a lényeg.

(#14128) kornelka 6km-es gumi?

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#14128) Kornel


Kornel
veterán

Ha már itt tartunk.
Szerintetek mennyit ér (eladni akarom) egy szett (4 db) gyári Honda lemezfelni (R16), Conti TS830 6 km-es gumikkal? (DOT2012)
Én 60k-ra gondoltam.

(#14129) molnarpeter válasza lenko (#14123) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

az acél erősebb is, persze ha deformálódik akkor kuka. - vagy elő a nagykalapáccsal :D Ha nincs megrepedve, szvsz simán használható helyreigazítás után is. Terepen, erdőn gépek felnijei kapnak rendesen, de simán helyre lehet igazítani őket, pedig nem papírból vannak :D Nameg ott 5 helyett 35k egy darab használtan. Autó felnijét természetesen vagy precízen, vagy csere.

[ Szerkesztve ]

(#14130) Kornel válasza lenko (#14127) üzenetére


Kornel
veterán

Bocsanat, 6mm akart lenni.
Csak a fantasztikus google billentyűzet állandóan találgat helyettem.

(#14131) molnarpeter válasza Kornel (#14130) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Swiftkey?

(#14132) lenko válasza Kornel (#14130) üzenetére


lenko
aktív tag

Kb. reális az ár.

Az embereknek fáj az igazság!

(#14133) Kornel válasza molnarpeter (#14131) üzenetére


Kornel
veterán

Ez sima google billentyűzet.

Lenko: kösz.

[ Szerkesztve ]

(#14134) choco01 válasza lenko (#14127) üzenetére


choco01
addikt

Teljesen makulátlan perem, és a festés is makulátlan.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#14135) molnarpeter válasza Kornel (#14133) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mármint ajánlom a SwiftKey-t :)

(#14136) Skillet válasza molnarpeter (#14135) üzenetére


Skillet
addikt

A SwiftKey mitől jobb, mint más hasonló program?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14137) Saccco válasza Skillet (#14136) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tanulja a szófordulataidat és írásodat, elég hamar azt ajánlja, amire éppen gondolsz. Két-három betű után adja a kívánt szót. Én szeretem. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14138) Carvus válasza Saccco (#14137) üzenetére


Carvus
senior tag

+1

(#14139) Skillet válasza Saccco (#14137) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm. Letöltöttem, próbálgatni fogom. :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14140) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#14141) rbalint88 válasza TaaT (#14140) üzenetére


rbalint88
addikt

az fasza. :((( Erdélyben csináltak nekem meg egy ilyen kicsípett oldalfalat, míg hazajöttünk, kipúposodott az oldala... ma a sarkon valahogy egy csaj egy Ford Ka-t nullázott le, horpadt felni, szétszottyadt gumi. nagy kátyú se látszik, egyenes úton meg nem tudom hogy lehet felugratni a padkára. tegnap meg egy taxis zúzott oldalba egy vw polot, veszélyes kereszteződés... :(

(#14142) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Tesóm kocsijára vennék gumit, elgondolkoztam a négyévaszakosokon. Egy ford fusionről van szó, évi 15-25k között megy. Most 195/65/15 van rajta, vegyek 185/65/15-ös méretet, vagy mehet a jelenlegi méret? Árban ugyanott van.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14143) kenguru99 válasza Zolás (#14142) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A 195/65r15 nem jó méret erre az autóra. A gyártó által jóváhagyott gumiméretek. Évi 15000km határeset a négyévszakosra de 25000-nél már vegyél külön télit és nyárit.

[ Szerkesztve ]

(#14144) rbalint88 válasza Zolás (#14142) üzenetére


rbalint88
addikt

195/60R15 kell a fusionre, ebből az apollo alnac 4g all season érheti meg, ha nem akar cserélgetni, de alapvetően ekkora futáshoz már mindenképp javasolt a két külön felnire szerelt garnitúra.

(#14145) Zolás válasza rbalint88 (#14144) üzenetére


Zolás
addikt

Értem. Valami ajánlás a két szetthez? Fele város, fele vidék, M0-ás leginkább, hosszú pályázás nincs. Lehetőség szerint halkat szeretnék, és mivel nem profi sofőr a tesóm, nem szeretnék valami gagyit venni, amivel fejreáll.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#14146) rbalint88 válasza Zolás (#14145) üzenetére


rbalint88
addikt

(#14147) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Lexus is200 -ra (16") valami ismertebb márkanevű téligumikat tudnátok ajánlani?
Lehet több is, csak hogy legyen valami alternatíva, hogy miket érdemes leginkább nézni :)

Kösz!

(#14148) F_Zolee válasza DeathAdder (#14147) üzenetére


F_Zolee
veterán

Topik összefogaló ha már csak márkanév kell? :U

(#14149) Qru válasza DeathAdder (#14147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen árkategóriában gondolkozol?

#nincsbennetarcsi

(#14150) DeathAdder válasza Qru (#14149) üzenetére


DeathAdder
veterán

20e ft/db kb, igazából nem konyítóm mely gyártók mely típusai lehetnek jók, vagy ennyiért a legjobbak :)
EP3-at új bridgestone blizzak lm25 -el vettem, azokkal elégedett vagyok, de több félét egyáltalán nem ismerek :N

F_Zolee - annyit magam is tudok, hogy melyek pusztán a nagyobb márkanevek.. nyilván elolvastam a topikösszefoglalót mielőtt beírtam :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.