Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) üszök válasza BigBlackDog (#13148) üzenetére


üszök
őstag

Van rajta egy felhordó réteg,vagy leválasztó réteg kinek,hogy tetszik,amit a gyártás folyamán használnak. Ennek le kell kopnia,csak utána jön meg rendesen a tapadás. Ez motorkerékpároknál észrevehető igazán.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#13152) vendingo válasza üszök (#13151) üzenetére


vendingo
veterán

Én amikor új gumit vettem a motorra, akkor gyökérkefével és szappanos vízzel mindig jól lemostam, aztán durva csiszolópapírral jól megcsiszoltam. Mocin elég necces tud lenni egy új gumi, főleg, ha kicsit taknyos az út is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13153) Pecc


Pecc
őstag

Srácok ajánlanátok 205/55 16" méretben olyan gumit ami hasonló a dunlop sp sport maxx vagy a hankook ventus v12 k120-hoz mintában? Sajnos ebben a méretben nincsenek ezek a gumik a webshopokban amiket próbáltunk. Hasonló V mintás kellene akár nem prémium kategóriábol is. Köszi.

(#13154) tboy93 válasza TaaT (#13150) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tyu, anyam uj barumja milyen fos volt nehany 100 km-ig :U Mintha jegen mentem volna a suzival.

(#13155) TaaT válasza tboy93 (#13154) üzenetére


TaaT
veterán

Aszem pont rád emlékeztem :R

Give them hell Ukraine!

(#13156) rbalint88 válasza Pecc (#13153) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] van sportmaxx :)

(#13157) Saccco válasza Pecc (#13153) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt le tudsz pörgetni 224 mintát. (kis képekkel)

Ezek elég túl V mintásak:


205/55R16 W S002 Bridgestone Nyári gumiabroncs


205/55R16 V R1R Proxes Toyo Nyári gumiabroncs

Most nézem, hogy azokhoz hasonló. :B
Ezek hasonlók talán: Kumho Ecsta, Semperit Speed Life 2, G-GRIP-GO BFGoodrich

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13158) Melorin válasza tboy93 (#13154) üzenetére


Melorin
addikt

Hűha, én pont Barumot rendeltem a héten. Igyekszem majd egyből többet menni elsőre mint 100km.

(#13159) tboy93 válasza Melorin (#13158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Inkább óvatosan. Jó a gumi, csak kopjon le róla az a konzerváló réteg vagy mi :D

(#13160) ginola


ginola
addikt

Remélem megfelel egy jó bejáratásnak a Siófok-Lillafüred ( kb. 300 km) útvonal M7, M0, M3, tehát főleg 130 km/h-ás sebesség, pályán. Dunlop Bluresponse a gumi....eddig tetszik.

(#13161) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Ha már bekoptatás, mennyi idő kell, amíg az új gumi összegyógyul a felnivel? Mármint nem csúszik el rajta vagymi :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13162) focvis válasza tomcsi23 (#13161) üzenetére


focvis
veterán

Pár ezer Nm forgatónyomatékon innen, addig tud elcsúszni a felnin, amíg fel nem fújja a gumis. No para! :N

Lesz új gumi? :D

BTW: igényes gumis ha azt látja, hogy sok centrír-súly kellene a kerékre, akkor először elfordítja a felnin a gumit (leeresztett állapotban! ;] ). Abban nem vagyok biztos, hogy 90 vagy 180 fokkal kell-e elfordítani, de ugye nem is vagyunk gumisok.

[ Szerkesztve ]

(#13163) tomcsi23 válasza focvis (#13162) üzenetére


tomcsi23
veterán

Okéka.
Mondjuk valamelyik autós teszten leugrott a frissen felrakott gumi. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13164) focvis válasza tomcsi23 (#13163) üzenetére


focvis
veterán

Linket plíz! Nem bírom elképzelni.

(#13165) TaaT válasza focvis (#13162) üzenetére


TaaT
veterán

Nem kell oda 10.000Nm, de keréken mérve 650Le már tud ezt azt. :) Ennek pl olyan 30centit (utólag belegondolva annyi nem volt) elmászott a guma, neten volt róla kép de most nem találom, pedig le is mentettem anno.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#13166) Pecc válasza rbalint88 (#13156) üzenetére


Pecc
őstag

Jaja, csak nem olyan a mintája, mert ebből is van több fajta és pont nem azt árulják. Ahol az a minta lenne, ott azt mondták, hogy a dunloptól nem tudnak olyan mintájút olyan méretben rendelni.

Ilyen kellene, vagy nagyon hasonló.

Saccco - Köszi a linkeket, de ezeket végignéztük, egyik se jön be a havernak.

[ Szerkesztve ]

(#13167) tomcsi23 válasza focvis (#13164) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem találom, hátha más is emlékszik ilyenre. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13168) üszök válasza ginola (#13160) üzenetére


üszök
őstag

Le kellett volna jönni a pályáról Füzesabonynál,elmenni Egerbe,és onnan átjönni Lilára. Ott kiderült volna mit tud a gumi. :D
Ha Lilán vagy még most sem késő átmenni Felsőtárkányig. :D (Csak óvatosan mert néhol nagyon sz@ar az út) :K

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#13169) ginola válasza üszök (#13168) üzenetére


ginola
addikt

Visszafele Eger, utána sztráda.

(#13170) Skillet


Skillet
addikt

szétszedtük őket :)

itt egy matrica volt. ilyen tiszta kellene legyen mindenhol :D erre kíváncsi leszek :D elkopik a karunk könyékig, mire ez meglesz.

itt a nagy pakk csavar. összesen 96db.

paráztam, de egyik sem tört el. rozsdamentesek. nem fáradtak el a hosszú évek során.


és a felni belseje...

amúgy szép súlya van a csavaroknak. eléggé meg is dobja a felni súlyát. 9.4kg/db. nesze neked 2 részes felni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13171) Kornel válasza Skillet (#13170) üzenetére


Kornel
veterán

Nem olyan vészes az.
Swift sport felnije 10 kg volt majdnem.

(#13172) Skillet válasza Kornel (#13171) üzenetére


Skillet
addikt

Nem vészes, de azért na... rays. :)) lehetnének könnyebbek is.
Haver ugyanilyen méretű felnije (17x7) 7.2kg körül mozog. Az azért nem mindegy.
Az a swift felni mekkora volt? Milyen márka? Unokabátyám ignis sportján van enkei. Kis csoffadtak :D
Eltűnik alatta.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13173) TaaT válasza Skillet (#13172) üzenetére


TaaT
veterán

Titán csavarokkal lehetne valamit spórolni, de az igazán könnyű felnik az egy részesek közül kerülnek ki. A több részes felnik előnye a konfigurálhatóságban rejlik. :)

Give them hell Ukraine!

(#13174) Kornel válasza Skillet (#13172) üzenetére


Kornel
veterán

17x6,5
Gagyi ronal gyártmány.
Már az enkei árán is spóroltak akkoriban.
Hajlik is rendesen.

(#13175) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

hogy hívják azt a műanyag alkatrészt, amit a felni közepére szoktak rakni, hogy takarja az agyat? Lehet ilyet beszerezni valahol? Hol hogyan tudok rákeresni?

Pont ilyen felnihez kellene. Köszi!

üdv!

belaazallat

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#13176) F_Zolee válasza belaazallat (#13175) üzenetére


F_Zolee
veterán

Felnikupak. Utólag már csak valami univerzálisat tudsz szerintem.

(#13177) focvis válasza belaazallat (#13175) üzenetére


focvis
veterán

Így keresd:

Wheel hub cap
Wheel centre cap
Wheel center cap

Kell az átmérő is milliméterben.

(#13178) belaazallat válasza F_Zolee (#13176) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! Volvo 99-es V40-re kell, találtam párat a neten több méretben, most már csak meg kell mérni mekkora kell nekem pontosan!

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#13179) molnarpeter válasza belaazallat (#13175) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Méret alapján fogsz találni, legrosszabb esetben az említett univerzális+matrica megoldás is működhet, ebay/ali a barátod :)

[ Szerkesztve ]

(#13180) M_o_g_y_i válasza belaazallat (#13175) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

ITT van sokféle. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13181) Skillet válasza Skillet (#13170) üzenetére


Skillet
addikt

Úgy tűnik csak két felniben van (fém) tehermentesítő gyűrű. 73mm-nek mértem azon két felni kerékagy méretét, ahol nincs gyűrű és 67-nek azt a kettőt, ahol van.
Gondolom nem ártana a másik kettőre is gyűrű.
KATT
Ezt találtam. Van valami ajánlott, bevett hely, ahol ilyeneket lehet venni?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13182) Saccco válasza M_o_g_y_i (#13180) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen drágán mérik a kupakokat. Én itt vettem 2.200Ft-ért, azért az nem €20. :DDD

(#13175) belaazallat:
Volvo kupakok - kérdés mekkora kellhet neked. Kb. $8-10 egy készlet. Úgy nézem 60 és 64mm-esek általában.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13183) belaazallat


belaazallat
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Valószínűleg 56mm-es kell, ha el áll végre az eső lemegyek megmérem. A műanyag kupakra egy fém lemez van ráragasztva, ilyen.

Sajnos úgy vettem a kocsit, hogy az egyik már hiányzott.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#13184) M_o_g_y_i válasza Saccco (#13182) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem drága, csak nem Neked árulják... :U
Nem szabad összehasonlítani a kínából árult 2-3-4 hét alatt ideérő, vagy az európai, pár nap alatt kézben lévőket, vagyis az árukat. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13185) tomcsi23 válasza MPowerPH (#13147) üzenetére


tomcsi23
veterán

Profilmélységet mértél esetleg? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13186) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13185) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mertem, es fel is haborodtam rajta csoppet. 7mm mindket meretnel. Michelin PSS 7,2mm volt, a PZero meg 8mm, ujonnan. :U

Hankook Ventus S1 EVO 2 -re lennek meg kivancsi, hogy pl. a 225 -os szelesseg mellett milyen a melysege.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13187) tomcsi23 válasza MPowerPH (#13186) üzenetére


tomcsi23
veterán

PS4-en én is 7 mm-t mértem, egy pár tizeddel felette max.

Írtam is micslennek, ezt válaszolták rá.
Ma már nem jellemző az abroncsokra, bármilyen márkáról beszéljünk, hogy 8 mm az induló csatornamélység. A címkézési előírások minden gumigyártót arra sarkallnak, hogy a gördülési ellenállása az abroncsnak minél kisebb legyen, ezt pedig a mintázat módosításával is lehet csökkenteni. Természetesen mi, a Michelin részéről, a keverékben kompenzáljuk ezt a csökkenést, így az abroncs élettartamára nincs hatással.
Tehát az induló csatornamélység 7,3 mm, a középső csatorna 7,6 mm.


Dot 0516, 9,7 kg. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13188) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13187) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekes a mintazata ennek is. Ugy tudom, hogy a kevereket azt a PSS -bol mentettek at, es csak a minta mas, hogy a vizen jobban fusson, es ne usszon fel olyan konnyen. Van rola mar teszt?

Nincsenek nagy remenyeim a tartossag oldalarol... A PSS kb. 20k km-et birt, hatul ekkor mar 3mm korul volt, es feluszott a vizen eleg konnyen. Az elsok meg 6mm -esek voltak... Tehat hiaba irjak a Michelin-t tartosnak, nem volt az. A Conti meg ugye egyebkent sem a tartossagrol hires, bar allitasuk szerint javitottak rajta. Olvastam egy review -et, egy csavo 5er -re rakta fol, es 12.000 merfoldet ment vele, amikor hatul elertek a 3mm-t, es cserelnie kellett. Az kb. szinten 20k km, szoval csodak nincsenek ebben a performance kategoriaban.

Nekem a DOT 1616, sulyat sajnos elfelejtettem lemerni. De a veszely nem fenyeget, hogy eloregednek az auton. :DDD

Don't Tread On Me

(#13189) focvis válasza tomcsi23 (#13187) üzenetére


focvis
veterán

Áááá... megjöttek a Misik, nagy gratula! :)

(#13190) tomcsi23 válasza MPowerPH (#13188) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, idén startoltak ezek is. PSS-re hajaz inkább, jobb vizes és élettartam tulajdonsággal, én is úgy olvastam, de aztán a fene tudja, mi is a hivatalos verzió. :F
PSS szerintem nem igazán tartós, ott a száraz tapadásra gyúrtak rá anno.
PS4-ről még nem láttam tesztet.

Hehe, nálad még az sem játszik, hogy megcseréled az elsőkkel. ;] No sebaj, reméljük jó lesz.
A magam részéről contit nyáriban nem vennék, de az is igaz, addig nem tudod milyen az új gumi, míg ki nem próbálod. :)

Focvis: jaja, már fel is pattant. :) A tegnapi özönvizes esőt meg se érezte, bár még nem durvultam azért. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13191) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13190) üzenetére


MPowerPH
félisten

En a tesztek alapjan vettem meg... Szimpatikus volt az altalam hasznalt, egyebkent piszok jo, szaraz utra optimalizalt PSS-t milyen lazan megverte szarazon, esoben meg nem uszkal fol. Igazabol ha 2000km-el tovabb birja, az rajtam nem segit. Meg ugye eddig behuzta az osszes idei performance tesztet, ezert sajnalom, hogy pl. a PS4 meg nem szerepel bennuk. Tavalyelott azert vettem PSS-t, mert az huzta be az osszes tesztet.

En nem tudom cserelgetni, de cserebe az elsok tulelnek 2 garnitura hatsot. Szoval legkozelebb mar csak a hatsokat kell megvenni.

Eddig a tapasztalatok: A PSS -hez kepest kenyelmesebb, es joval csondesebb. Hatarokat nem neztem, de erzesem szerint nem fogok eszrevenni kulonbseget, csak esoben. Aztan kesobb kiderul, hasznaltan mennyire lesz hangos.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13192) tomcsi23 válasza MPowerPH (#13191) üzenetére


tomcsi23
veterán

Több teszt is volt már idén, de valamiért a PS4 mindből kimaradt. Nem volt elérhető a kívánt méretben vagy nemtom. :F

Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz csapatva, illetve hogy bírja majd a nyomatékot a SC6. :)
Amúgy a használt PSS-hez hasonlítva írod vagy esetleg még az új állapotra visszaemlékezve?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13193) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13192) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uj allapotara termeszetesen. PSS komfortja es a hangja sem valtozott a kopas novekedesevel, es a szaraz tapadasa sem. Esoben viszont 4,5mm-el mar mindig lassitanom kellett, mert a hatulja soha nem tapadt be, es nem egyszer megusztam vele. De a PZero RFT utan akkor is fellelegzes volt, mert ott az a szo, hogy komfort, nem letezett. :DDD
Azt a gumit nem ajanlom olyan helyre, ahol sok eso esik, vagy ha esik, akkor nagy mennyisegben teszi.

Egyebkent igazad van. PS4 csak egyfele R19-ben elerheto, a felsobb meretekben nem, ezert nekem nem is dobta ki.(nem is tudtam, hogy mar megjelent, pont e miatt) Igy mondjuk kiesik a sok nagyobb motoros BMW, Audi, Mercedes is. Ezeknek maradt a PSS, mint alternativa.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13194) tomcsi23 válasza MPowerPH (#13193) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na kíváncsi vagyok, milyen lesz, meg meddig bírja majd hátul a conti. :)

Elvileg már jöttek/jönnek új méretek PS4-ből, de pl a CC-re is azt jelezték, hogy tavasztól jönnek más méretek is, aztán csak nem vagy lassan ér ide. :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13195) MPowerPH válasza tomcsi23 (#13194) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elore megmondom, 1, 5 ev maximum, de lehet csak 1... Nem tudom mennyi megy iden bele. Majd azert beszamolok. :) Legalab van osszehasonlitasi alap a PSS es PZero -hoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13196) Saccco válasza M_o_g_y_i (#13184) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valóban nem, mert nincs is készlet, várhatnék rá 2-3-4 hetet. Másrészt miért fizetnék a semmire háromszoros árat? :U
Az idő pénz, a termék ugyanaz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13197) M_o_g_y_i válasza Saccco (#13196) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

2-3 napot írnak, én ezt vettem alapul. :K
Sokszor rendelek Kínából, ha nem sürgős én is inkább várok rá, de ha gyorsan kell, hát az drágább... :o

EZMEG ;] :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13198) Skillet válasza focvis (#12989) üzenetére


Skillet
addikt

Talán hüle kérdés, de közvetlenül alumíniumra is lehet tolni ezt a löttyöt? Elképzelhető, hogy csak a pacek lesz fényezve, maga a felni nem. A perem polír lenne (azt is nano kezelni kellene), a belseje meg... talán az is, ha sikerülne felpolírozni. És ugye, ott lenne leginkább lényeges a kezelés.
Egyik felniről már lejött a fékpor. Nem volt egyszerű.
De most egész kellemesen fest.

Amúgy szerinted érdemesebb lenne a belsejét (vízszintes felület, ahova a fékpor leginkább megy) is lefényezni és lakkozni?
Szín persze, talán mondanom sem kell, még mindig nincsen :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13199) focvis válasza Skillet (#13198) üzenetére


focvis
veterán

Sajnos csak tippelni tudok, hogy igen, mehet alumíniumra is, de a legjobb, ha felhívod a gyártót, a tulaj segíteni fog.[link] Délelőtt!

A lakkozásra is csak tippem van: én polirozás után színtelen lakkal lefújatnám, feltéve, hogy megtapad a lakk a polirozott alumíniumon. :F

(#13200) Melorin válasza tboy93 (#13159) üzenetére


Melorin
addikt

Feltették a gumikat. Azt hittem jobban fog csúszkálni, de nem érzek különbséget az előző és eközött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.